poster

Parta Analog

 • anglický

  Analogs, The

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2013, 70 min

Režie:

Martin Dušek

Scénář:

Martin Dušek
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • milka
  ****

  Jeden z nejzábavnějších dokumentů, který jsem za poslední roky viděl. Způsob, jakým režisér umí televizním legendám složit poctu a zároveň si z nich nebát udělat legraci (aniž by to do ní bylo nějak násilně tlačeno), je v českých končinách hodně fajn.(17.5.2014)

 • Isherwood
  ****

  Asi nejpohodovější dokument letošního jihlavského festivalu. Půlnoční projekce, dobré víno a poslední štace Expendables veřejnoprávního média. Po promítání někdo z publika režisérovi vytknul zesměšňování starých lidí. Blbost, kdo má, či měl, prarodiče v podobném věku, ví, že senilita v kombinaci s ješitností je smrtelná, přičemž do vyhrocených situací nejsou staříci ani jednou natlačeni, nýbrž všechny zábavné situace vyplývají z toho, že technika i rychlost šíření informací jsou za 40 let už úplně jinde. Laskavější už to být nemohlo. 4 a ½.(30.10.2013)

 • snaked
  ***

  3-4 // je to zábavné, je to lehce neuctivé, jak konstatovala porota na Finále v Plzni, bavilo mě to. Dám si to určitě ještě jednou.(5.5.2014)

 • DrBuznička
  ***

  Geronto-bizár aneb. smějeme se důchodcům jak jim něco nejde a jak jsou senilní. Dobře jsem se bavil, ale co z toho?(28.10.2013)

 • neneka
  ****

  Úplně se tetelím blahem po zhlédnutí podobných dokumentů a jen houšť a více takovým projektům! Chvilkami smutek nad ženským hašteřením (Kamila Moučková X Heda Čechová) a vytahováním jakýmsi, což v momentu, kdy dámy hovoří o svých nemocech (ta, která neměla rakovinu, je míň :) ), působí až s cynickým nádechem.. nevím, jaký byl scénáristický a režisérský záměr pro zachycení takových momentů. Na druhou stranu je úžasné vidět, jak ve skutečně velmi pokročilém věku nad 80 let najednou všem "jde o věc".. zapálenost a zanícení, které se jistě snoubilo s radostí, že mohou být opět "při tom".. klobouk dolů! Moc se mi to líbilo :)(17.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace