poster

Parta Analog

 • anglický

  Analogs, The

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2013, 70 min

Režie:

Martin Dušek

Scénář:

Martin Dušek
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  ****

  Asi nejpohodovější dokument letošního jihlavského festivalu. Půlnoční projekce, dobré víno a poslední štace Expendables veřejnoprávního média. Po promítání někdo z publika režisérovi vytknul zesměšňování starých lidí. Blbost, kdo má, či měl, prarodiče v podobném věku, ví, že senilita v kombinaci s ješitností je smrtelná, přičemž do vyhrocených situací nejsou staříci ani jednou natlačeni, nýbrž všechny zábavné situace vyplývají z toho, že technika i rychlost šíření informací jsou za 40 let už úplně jinde. Laskavější už to být nemohlo. 4 a ½.(30.10.2013)

 • Max Q.
  ***

  Z toho se dalo vytěžit víc, neříkejte, že nedalo. Nejvíc asi překvapila Heda Čechová.(5.5.2014)

 • snaked
  ***

  3-4 // je to zábavné, je to lehce neuctivé, jak konstatovala porota na Finále v Plzni, bavilo mě to. Dám si to určitě ještě jednou.(5.5.2014)

 • DrBuznička
  ***

  Geronto-bizár aneb. smějeme se důchodcům jak jim něco nejde a jak jsou senilní. Dobře jsem se bavil, ale co z toho?(28.10.2013)

 • Gekacuk
  *

  Bohužel se hodně liším od ostatních hodnotitelů. Tenhle formát práce se starými televizními matadory mi zkrátka vůbec nesedl. Režisér nadnesl hostům svou představu a pak je nechal se v tom plácat. Bylo nad slunce jasné, že se s tím starouškové nevyrovnají dobře. Hlavně ovšem díky jejich stáří a ne bývalým schopnostem. Celý projekt tak vyznívá docela trapně a to včetně režiséra. Bylo mi těch bývalých profesionálů velice líto. Dostali naději, byli rádi, že je o ně zájem, ale režisérův cíl jim zůstal utajen. Zřejmě ani on doposud neví, co vlastně chtěl. A navíc by si měl dopředu aspoň nastudovat fakta o TV a svých hostech. Lepší by bylo setkání starých pracovníků – profesionálů a ne je stresovat lhaním, že půjde o živé vysílání. Takhle mezi nimi docházelo ke zbytečným konfliktům, ikdyž animozita Čechové a Moučkové je zřejmě trvalá. Reportáž s Nečasem (tehdy už nebyl „panem premiérem“) byla nejen trapná ale i politicky naivní.(2.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace