Velká Británie / USA / Francie, 2015, 113 min

„Hell is murky…“ Královrah se dere na trůn, za ctižádost čest svou vyměnil, jako Richard III. brodí se močálem vin a dál jen kupí zločin na zločin.. Audiovizuální hostina, pod jejíž TÍŽÍ se prohýbají stoly. Uhrančivě zahraná (Fassbender, Harris, Cotillard), prostřednictvím archaické řeči i narace obrazem nesmírně poetická. K tomu námět tak silný, že by všichni současní hollywoodští scénáristé měli vejpůl zlomit své neplodné klávesnice. Marně přemýšlím, co šlo při shakespearovské adaptaci, která má vtisknutý osobitý autorský koncept, udělat líp. Macbeth Rising. Hail Kurzel!(8.6.2016)

Vizuální skvost na silně nevyrovnaném scénáři. Mezi epickým úvodem a závěrem se to trochu táhne, což je u tak krátkého filmu na pováženou. Ve výsledku vzniklo něco jako ukecaná Valhalla Rising. Místy jsem si to hodně užil, mohlo to být ale o třídu lepší.(9.11.2015)

• Shakers

Niektoré scény fajn, ale inak ma to občas nudilo, občas zaujalo. Herci prvotriedny, ale skratka som tomu neprišiel na chuť, za to ma Macbeth zaujal vizuálne. Je to natočene fakt lahodne, doslova pochúťka čo ponúkol obraz zo zvukom, k tomu výborná netradičná hudba. Obľúbený soundtrack: Macbeth. 50% - 2*(1.3.2017)

Třebaže vizuálně, hudebně a herecky je Macbeth perfektní, není to úplně to, co jsem původně čekal. Sice je to temný, depresivní a brutální, první a závěrečná půlhodina rovnou fenomenální, děj mezi začátkem a koncem ale těžce vázne na snaze vyobrazit Macbetha jako bezprecedentního narušenýho zmrda, kterej se nebojí pálit zaživa ženy a děti (scéna úvodní, zrada v lesích, upálení a scéna finální jsou jednak naprosto fantastický a jednak důležitými pojítky mezi nudnějšími místy). Ono ač zajímavý to je bezesporu, diváka film skrze veršovaný scénář právě v polovině filmu dost sere a to kvůli minimálnímu ději. Pokud ale studio nebude přílišně režisérovi kecat do práce, bude Assassin's Creed neskutečná pecka!(28.1.2016)

Technicky to nema chybu - hudba, vizual spica ! Herci si to taky dobre davaj a atmosferu se podarilo vytvorit .. no rekneme takovou, jakou tvurci zamysleli a ktera podtrhuje bezesporu kvalitni film. I pres tohle vsechno me to ale nechalo nejak chladnym. Ocenuji vyse zminene veci, ale neprozil jsem to, coz nevidim jako chybu snimku samotnyho - nic bych na nem nemenil a nevylepsoval, proste tohle neni uplne muj salek kavy. Dost podobne jako u Krvaveho trunu. 6/10(28.1.2016)