Rodiče malé Šiori byli zavražděni před jejími zraky a ani ona nemusela dopadnout jinak, kdyby neuzavřela smlouvu s démonem. Ten dostane její duši, pokud jí pomůže dosáhnout vytyčených cílů – pomsty za smrt rodičů. Kvůli tomu se pak převléká za chlapce a ve jménu Její výsosti řeší různé případy a špicluje. V současné chvíli v zemi, kde pobývá, se odehrávají záhadné vraždy, kdy se oběť promění v mumii. Kdo za to může? A má to něco společného se smrtí jejích rodičů? (Zíza)

Hees

ŽIadne sklamanie sa nekonalo, ale ani žiadne prekvapenie, čo by ma vytrhlo zo stoličky a povedal by som : ÁNO toto má kvalitu takú ako anime. Nekonalo sa ani jedno ani druhé a tento samostatný film, ktorý ani tak nesleduje to najzaujímavejšie čo by mohol z Kuroshitsuji, ale nejaký konkrétny prípad. S príbehom som veľmi spokojný a dokonca film má aj atmosféru samotného anime takže som zdvihol aj hodnotenie (vidno v zátvorke). Príbeh má aj nejaké prekvapenia a tým myslím neočakávané spletité situácie ako z detektívky, ale nemá ich veľa len tak aby to trocha pokropilo film živou vodou. Film ide dosť v stopách anime a herci sa chovajú ako keby toto bolo Japonské anime a nie filmové spracovanie, ale toto presne mi vôbec nevadilo a pokus nakoniec vyšiel. Herecké výkony sú naozaj kvalitné a herci dávajú do filmu dušu a kvalitne pracujú nie len s mimikou tváre, ale celkovo jednotlivé pocity sa snažia viac precítiť a tak odovzdať tento pocit divákom. Za mňa spokojnosť. (Hodnotenie 3,5) ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný mysteriózny film. Má celkom dobrý príbeh o dievčati, ktorej rodina bola pred rokmi zavraždená, ale jej sa ako jedinej podarilo prežiť, keďže uzavrela zmluvu s démonom. Kvôli tomu si po jej smrti vezme jej dušu, ale jej na tom nezáleží, keďže žije len pre pomstu a má svojho sluhu z podsvetia, ktorý jej vo všetkom pomáha. Okrem toho je ale aj vplyvnou osobou vo významnej bohatej spoločnosti a spoločne s ním riešia aj prípady. A práve dostali za úlohu vyriešiť sériu záhadných úmrtí, pričom si postupne uvedomuje, že to môže mať niečo spoločné aj so smrťou jej rodičou. Spracovanie sa mi páči, síce tých výrazných a veľmi odlišných prvkov, ako pomsta, riadenie spoločnosti, vyšetrovanie prípadu a priateľstvo s démonom je tu predsa len trochu moc, ale keďže sa jedná o filmovú verziu mangy, kde to malo určite viac priestoru, tak s tým nemám problém a navyše aj tak je to celkom dobre zvládnuté. Po celý čas sa to nesie skôr v takom pomalšom tempe, čo mi ale vôbec neprekáža, jedine ma mrzí, že tá kriminálna línia s riešením série vrážd nie je až tak zaujímavá, ako by mohla, ale nad to sa dá povzniesť, hlavne, že to má výborné postavy, ktoré to s ľahkosťou ťahajú, pričom obzvlášť to priateľstvo a chémia medzi hlavnou hrdinkou s démonom sa mi skutočne páčila a navyše filmu nemôžem uprieť ani výrazný štýl, ktorý mi sadol a vďaka tomu to má zaujímavú atmosféru. A tak si ani nemôžem moc sťažovať, po celý čas sa na to pozerá skutočne dobre. Akcie tu nie je až tak moc, ale tá je na tom dobre. Nájdu sa tu len tri akčné sekvencie, ale všetky sú slušne natočené a hlavne tie prvé dve, v ktorých jedna postava čelí presile, či už nožom alebo strelnými zbraňami sú výborne zvládnuté. S hereckým obsadením som veľmi spokojný, výborné hlavné duo Ayame Gouriki a štýlový Hiro Mizushima, ktorému tu nechýba charizma a k tomu slušní záporáci a plno zaujímavých vedľajších postáv, kde nechýbajú ani známi Masato Ibu a Goro Kishitani. Réžia a technická stránka sú výborné, vydarená vizuálna stránka, takže rozpočet bol viditeľne dostatočný, zaujímavá atmosféra a síce to stále mohlo byť ešte trochu dospelejšie, ale sadlo mi aj toto prevedenie. Takže nejaké zápory sa tu nájdu, hlavne tá slabšia kriminálna línia, ale inak som dosť spokojný, väčšina stránok sa vydarila a obzvlášť kvôli hlavným hrdinom by som ocenil aj pokračovanie. 78% ()

ledzepfan

Tentokrát fakt nestíhám nad čím se tu onanuje.. Příběh je takové nemastné neslané nic, charaktery jsou nesympatické (hlavně teda butler je na zblití..toho kluka bych aspoň opíchal, když už nic :D), věčné retrospektivy (ať už o pár sekund nebo pár let zpět) jsou už na třetí pokus otravné-co teprve na desátý...A je to dloouhé... Dal bych 3 za to jak je to technicky zvládnuté, že to jsou mojí oblíbení japonci (a navíc podle mangy), ale prostě jsem se navzdory natěšenosti a dobrému rozpoložení pekelně nudil. Smolík :/ ()

Jirka_Šč

Jedním slovem: Cool. ■ Precizní viktoriánská současnost. Mladá dívka přežila smrt rodičů, ovládla rodinné impérium a uzavřela smlouvu s démonem, který, až ona dosáhne své pomsty, získá její duši. Oficiálně žije jako muž (rodinné impérium nemůže vést žena) a aktuálně je pověřena královnou (královnin "hlídací pes") vyšetřit sérii vražd, během kterých se lidé transformují na mumie. Je to cool, stylové, mangoidní, démon/komorník je dokonalý a doopravdy jsem přemýšlel i nad pěti hvězdičkami. ■ Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=ciiD6J9UucA ■ "Jak si přejete." ()

Fr

,,KRÁLOVNIN ROZKAZ: VYŠETŘETE PODEZŘELOU SÉRII MUMIFIKACÍ“... /// Když v potemnělým úvodu po čertech dobrej sluha vyčistí příborkem skladiště, myslel jsem, že jsem tady správně. Pak zjišťuju, že vono je to kapku jiný, než bych čekal vod ,,našich“ komiksů. Ani dějově to nikam nezdrhá. Nejdřív se to tváří jako krimi, ale nakonec to nejzajímavější najdu v podrobným vysvětlování. A (samozřejmě) v těch třech akcičkách. Jednohubka, spíš pro ty mladší, kteří tam najdou (možná) i něhu a cit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej seriál, ani manga komiks (2006), kterej má na svědomí Yana Toboso, neznám. 2.) Jsem holka s démonem. 3.) Thx za titule ,,Bc. Zíza, fishmancz a Dý“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

• Chlapecké pohlaví Ciela Phantomhive z původní mangy změnili tvůrci pro film na dívčí a dali mu jméno Kiyoharu Phantom (Ajame Góriki). (Geriel)
  • Natáčení snímku probíhalo od 1. 4. do poloviny měsíce května roku 2013 převážně v oblastech japonského ostrova Kjúšú. (Conspi)
  • Snímek vychází z mangy, tzv. grafické novely, "Kuroshitsuji" japonského manga spisovatele Yana Tobosa. Ta se čtenářům díky japonskému manga magazínu  Monthly GFantasy prvně představila v roce 2006. (Conspi)