• Gemini
  ****

  Velmi příjemné překvapení! Čtyři hvězdičky, 80%. A tím by se dalo skončit. Jenže jelikož komentář by měl vysvětlit PROČ a ne být bezobsažným výkřikem nadšení nebo nenávisti (pravda, někdy to jinak nejde;)), tak to tím neskončí. Takže - druhá série staromestskej kriminálky je na rozdíl od té první postupně gradujícím celkem s ústřední vyšetřovací linkou, a na rozdíl od svého předchůdce je něčím víc než běžnou televizněkriminálkovou rutinou. Zdobí ji vynikající obsazení, správně zamotaný a postupně rozkrývaný příběh, a také dvojí hra některých postav. A především to výborně funguje nejen v technických kategoriích, ale hlavně pokud jde o napětí a takové ty věci, což je věc v našich (česko-slovenských) luzích a hájích věc nepříliš vídaná. No a nedejte si pak 80%, když tu k tomu všemu máte vyšinutého nájemného vraha Ondřeje Malého:) Co se mi ale moc nepozdávalo byl rutinně zpracovaný vztah ústředních hrdinů, stejně jako s tím související Rašilovův typicky klukovský styling. Tu svoji čtyřicítku už by mohl začít respektovat. Závěrečné rozuzlení bylo taky poněkud zvláštní, když uvážíme, co se s jistou ženskou postavou dělo ve všech předchozích dílech, ale co už - jak víme, nic není dokonalé; ani totalita:) Nicméně jestli byla někde na místě po šest televizních večerů plně spokojená osmdesátka, tak to bylo tady.(22.10.2013)

 • MartinezZ
  ***

  Jednoznačným plusem je tu vyšetřování jednoho stále se více rozplétajícího se případu, přičemž se to povedlo napsat a ukočírovat tak, že to v těch šesti dílech nepůsobí natahovaně ani trapně - což je v podstatě až zvláštní. Jako elké mínus ale beru zahození mnoha postav z předchozí Krominálky 1: Hádek? Pauhofová? Jen letmá zmínka o tom, že šéfa vyrazili? Zakulacený Suchařípa ml. měl dostat rovnou roli Ninji, aby to ještě více bilo do očí, Saša se tam taky hýbal jak slon v porcelánu, nicméně překvapila Rybová, Kňažko taky nezklamal a Langmajera bylo nějak málo, ačkoliv mi nějak neseděla jeho (domnělá?) role z Kriminálky 1 vs. jeho role v Kriminálce 2. Fialová stále kašle na syna a raději leze všechno tajné kdákat exšéfovi, ze syna mezitím vyrost puberťácký fracek, tahající si domů nějakou couru bez nutných výchovných facek a ještě má držky, že by měl automaticky chytit takovou, že setrvačností omlátí všechna futra v bytě. Závěrečný Kňažkův recitál ale už byla fakt pakárna, stejně tak jako procitnutí HItmanky. Má to svoje plusy i mínusy oproti Kriminálce 1, ale nevidím důvod ta hodnotit nějak lépe, koukatelností mi to přišlo nějak nastejno - neurazí, ale zahraniční televize se o to asi nepoperou a DVD taky nebudou prodejními BestCelery.(12.3.2014)

 • klerik
  **

  Po prvých dobrých ohlasoch, sklamanie. Jednotka je celkom fajn, ale ma pár debilných dielov. Dvojka má jeden príbeh, ale robí z diváka debila. Neusutále vysvetľovanie a zbytočné tliachanie (Kňažko je až do poslednej epizódy totálne zbytočný). Policajti často niečo zistia a potom nad tým rozmýšľajú a opäť sa dostávajú k tomu istému ako v nejakej blbej telenovele. Snaha spraviť miesto klasickej kriminálky triler je chválihodný, ale v tomto málo napínavom prevedení skôr úsmevný. Za snahu by som dal tri, ale toľko som dal MESTU TIEŇOV...(14.4.2016)

 • Sonnery
  ****

  Paráda. Ve srovnání se světovým standardem to je sice místama na úrovni školní besídky základní školy v Luhačovicích, ale i tak jde o OBROVSKEJ skok kupředu - pojetím (jeden velký případ), hudbou (kupodivu sedí), hereckými výkony i režií. Jo a je hrozná prdel pozorovat Sašu Rašilova v akčních scénách, protože jestli si při močení drží pinďoura stejně skvěle, jako zbraň, tak po něm musí mít mokrý vlasy.(17.11.2013)

 • carlos 2010
  **

  Idealizovaná inteligencia našich kriminalistov.(24.5.2014)

 • - Rozpočet seriálu bol 1,45 milióna eur. Rozbili sa v ňom 2 autá, minulo 25 litrov umelej krvi a vystrelilo 250 projektilov. Spolupracovalo na ňom 15 kaskadérov a 1200 komparzistov. Filmovalo sa 53 dní, z toho 50 bolo natáčacích. Na pľace bolo zaznamenané jedno zranenie - osvetľovačovi statív pricvikol prst. (DaviD3141)

 • - Nová séria opäť vznikla podľa námetov Dominika Dána a v odbornej spolupráci s týmto autorom detektívnych bestsellerov. Okrem neho si na odborné konzultácie tvorcovia prizvali aj generála vo výslužbe, bývalého šéfa Vojenskej spravodajskej služby v ČR Andora Šándora. (DaviD3141)

 • - Počas nakrúcania v dobe záplav v Prahe boli záplavy aj v Bratislave. Zaplavilo prístav, v celom prístave bolo 10 cm blata, ktoré sa neskôr premenilo na prach. To je aj vidieť v jednom zábere, ako kukláči zatýkajú volavku. (DaviD3141)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace