Velmi příjemné překvapení! Čtyři hvězdičky, 80%. A tím by se dalo skončit. Jenže jelikož komentář by měl vysvětlit PROČ a ne být bezobsažným výkřikem nadšení nebo nenávisti (pravda, někdy to jinak nejde;)), tak to tím neskončí. Takže - druhá série staromestskej kriminálky je na rozdíl od té první postupně gradujícím celkem s ústřední vyšetřovací linkou, a na rozdíl od svého předchůdce je něčím víc než běžnou televizněkriminálkovou rutinou. Zdobí ji vynikající obsazení, správně zamotaný a postupně rozkrývaný příběh, a také dvojí hra některých postav. A především to výborně funguje nejen v technických kategoriích, ale hlavně pokud jde o napětí a takové ty věci, což je věc v našich (česko-slovenských) luzích a hájích věc nepříliš vídaná. No a nedejte si pak 80%, když tu k tomu všemu máte vyšinutého nájemného vraha Ondřeje Malého:) Co se mi ale moc nepozdávalo byl rutinně zpracovaný vztah ústředních hrdinů, stejně jako s tím související Rašilovův typicky klukovský styling. Tu svoji čtyřicítku už by mohl začít respektovat. Závěrečné rozuzlení bylo taky poněkud zvláštní, když uvážíme, co se s jistou ženskou postavou dělo ve všech předchozích dílech, ale co už - jak víme, nic není dokonalé; ani totalita:) Nicméně jestli byla někde na místě po šest televizních večerů plně spokojená osmdesátka, tak to bylo tady.(22.10.2013)

Nepozerám často seriály a nejaké knihy od Dominika Dána som prečítal. Tak som si pozrel aj kriminálku odohrávajúcu sa v reáliách môjho rodného mesta. Necítim potrebu znižovať kritériá, keď ide o domácu produkciu. Nepozeral som, a po prečítaní niekoľkých komentárov ani necítim potrebu, pozrieť si prvú sériu. Táto bola pozerateľná, niekedy som pri sledovaní zaškrípal zvyškami chrupu a keď bol na obrazovke Saša Rašilov, tak som sa buď nahlas smial alebo som sa za neho cítil trápne. To je akčný hrdina na pohľadanie. Ostatní robili, čo bolo v ich silách, aby prekomplikovanému, posledným dielom denaturovanému, príbehu dali punc vierohodnosti. Takže pokus sympatický, ale cesta ku konkurencieschopnému seriálu ešte predlhá.(11.4.2016)

Původně jsem zvolila sledování tohoto seriálu k ukrácení čekání na Panství Downton, ale byla jsem mile překvapena jeho na naše poměry slušnou kvalitou, přiměřenou dávkou napětí a zajímavým hereckým obsazením s výjimkou hlavní představitelky, která si mé sympatie nezískala. Trochu mi vadilo ozvučení a připadalo mi to místy příliš vykonstruované a odlidštěné, na rozdíl od starých dobrých krimiseriálů z pražského prostředí, ale jinak dobré.(4.11.2013)

Jednoznačným plusem je tu vyšetřování jednoho stále se více rozplétajícího se případu, přičemž se to povedlo napsat a ukočírovat tak, že to v těch šesti dílech nepůsobí natahovaně ani trapně - což je v podstatě až zvláštní. Jako elké mínus ale beru zahození mnoha postav z předchozí Krominálky 1: Hádek? Pauhofová? Jen letmá zmínka o tom, že šéfa vyrazili? Zakulacený Suchařípa ml. měl dostat rovnou roli Ninji, aby to ještě více bilo do očí, Saša se tam taky hýbal jak slon v porcelánu, nicméně překvapila Rybová, Kňažko taky nezklamal a Langmajera bylo nějak málo, ačkoliv mi nějak neseděla jeho (domnělá?) role z Kriminálky 1 vs. jeho role v Kriminálce 2. Fialová stále kašle na syna a raději leze všechno tajné kdákat exšéfovi, ze syna mezitím vyrost puberťácký fracek, tahající si domů nějakou couru bez nutných výchovných facek a ještě má držky, že by měl automaticky chytit takovou, že setrvačností omlátí všechna futra v bytě. Závěrečný Kňažkův recitál ale už byla fakt pakárna, stejně tak jako procitnutí HItmanky. Má to svoje plusy i mínusy oproti Kriminálce 1, ale nevidím důvod ta hodnotit nějak lépe, koukatelností mi to přišlo nějak nastejno - neurazí, ale zahraniční televize se o to asi nepoperou a DVD taky nebudou prodejními BestCelery.(12.3.2014)

Přeškoda posledního dílu! Spousta klišé a nepřesvědčivých výkonů (štkající Linda Rybová) zastínilo sympatický počin, náznak, jak by se u nás seriály měly točit - na méně dílů, ale o to hutnější vyprávění. Chválím! Pak prominete třeba očividné vykrádačky, některé hudební pasáže jsou jasnej Bond, James Bond. ;-) 70%.(29.10.2013)