Jednoznačným plusem je tu vyšetřování jednoho stále se více rozplétajícího se případu, přičemž se to povedlo napsat a ukočírovat tak, že to v těch šesti dílech nepůsobí natahovaně ani trapně - což je v podstatě až zvláštní. Jako elké mínus ale beru zahození mnoha postav z předchozí Krominálky 1: Hádek? Pauhofová? Jen letmá zmínka o tom, že šéfa vyrazili? Zakulacený Suchařípa ml. měl dostat rovnou roli Ninji, aby to ještě více bilo do očí, Saša se tam taky hýbal jak slon v porcelánu, nicméně překvapila Rybová, Kňažko taky nezklamal a Langmajera bylo nějak málo, ačkoliv mi nějak neseděla jeho (domnělá?) role z Kriminálky 1 vs. jeho role v Kriminálce 2. Fialová stále kašle na syna a raději leze všechno tajné kdákat exšéfovi, ze syna mezitím vyrost puberťácký fracek, tahající si domů nějakou couru bez nutných výchovných facek a ještě má držky, že by měl automaticky chytit takovou, že setrvačností omlátí všechna futra v bytě. Závěrečný Kňažkův recitál ale už byla fakt pakárna, stejně tak jako procitnutí HItmanky. Má to svoje plusy i mínusy oproti Kriminálce 1, ale nevidím důvod ta hodnotit nějak lépe, koukatelností mi to přišlo nějak nastejno - neurazí, ale zahraniční televize se o to asi nepoperou a DVD taky nebudou prodejními BestCelery.(12.3.2014)

• klerik

Po prvých dobrých ohlasoch, sklamanie. Jednotka je celkom fajn, ale ma pár debilných dielov. Dvojka má jeden príbeh, ale robí z diváka debila. Neusutále vysvetľovanie a zbytočné tliachanie (Kňažko je až do poslednej epizódy totálne zbytočný). Policajti často niečo zistia a potom nad tým rozmýšľajú a opäť sa dostávajú k tomu istému ako v nejakej blbej telenovele. Snaha spraviť miesto klasickej kriminálky triler je chválihodný, ale v tomto málo napínavom prevedení skôr úsmevný. Za snahu by som dal tri, ale toľko som dal MESTU TIEŇOV...(14.4.2016)

Od prvni serie velky krok dopredu. Hodnotim velmi pozitivne, ze se cela serie zaobira jednim komplikovanym pripadem, ktery me bavil a tesil jsem se na kazdy novy dil. Spousta zajimavych postav. Fialova podava lepsi herecky vykon nez v jednicce. Vyborny je Knazko, Maly a prekvapila i Rybova, ktere to seklo. Naopak kritizuji Rasilova, ktery se do role policisty skutecne nehodi a Jana Kanyzu. Vzhledem ke stavu serialoveho Lasicy se mohli zminit i o jeho pritelkyni z prvni serie (Vasaryova). Jinak vsak neni serialu moc co vytknout, zadne trapne dialogy ci sceny. Po technicke strance take dobre zvladnute. Pro me jeden z nejlepsich serialu od rozdeleni republik.(12.10.2014)

• carlos 2010

Idealizovaná inteligencia našich kriminalistov.(24.5.2014)

Paráda. Ve srovnání se světovým standardem to je sice místama na úrovni školní besídky základní školy v Luhačovicích, ale i tak jde o OBROVSKEJ skok kupředu - pojetím (jeden velký případ), hudbou (kupodivu sedí), hereckými výkony i režií. Jo a je hrozná prdel pozorovat Sašu Rašilova v akčních scénách, protože jestli si při močení drží pinďoura stejně skvěle, jako zbraň, tak po něm musí mít mokrý vlasy.(17.11.2013)