Původně jsem zvolila sledování tohoto seriálu k ukrácení čekání na Panství Downton, ale byla jsem mile překvapena jeho na naše poměry slušnou kvalitou, přiměřenou dávkou napětí a zajímavým hereckým obsazením s výjimkou hlavní představitelky, která si mé sympatie nezískala. Trochu mi vadilo ozvučení a připadalo mi to místy příliš vykonstruované a odlidštěné, na rozdíl od starých dobrých krimiseriálů z pražského prostředí, ale jinak dobré.(4.11.2013)

Toto pokračování celkem úspěšné česko-slovenské spolupráce je rozhodně milým překvapením. Podstatně se mění styl vyprávění, které tentokrát sleduje jen jedinou velkou propletenější kauzu, soustřeďuje se více na vyšetřování a působí tak ucelenějším dojmem. Jednotlivé vrstvy celého případu jsou odhalovány postupně, čímž příběh drží slušnou dávku napětí a vytváří povzolně houstnoucí atmosféru, v níž není všechno tak, jak to na první pohled vypadá. 70%(7.12.2013)

Přeškoda posledního dílu! Spousta klišé a nepřesvědčivých výkonů (štkající Linda Rybová) zastínilo sympatický počin, náznak, jak by se u nás seriály měly točit - na méně dílů, ale o to hutnější vyprávění. Chválím! Pak prominete třeba očividné vykrádačky, některé hudební pasáže jsou jasnej Bond, James Bond. ;-) 70%.(29.10.2013)

Velmi příjemné překvapení! Čtyři hvězdičky, 80%. A tím by se dalo skončit. Jenže jelikož komentář by měl vysvětlit PROČ a ne být bezobsažným výkřikem nadšení nebo nenávisti (pravda, někdy to jinak nejde;)), tak to tím neskončí. Takže - druhá série staromestskej kriminálky je na rozdíl od té první postupně gradujícím celkem s ústřední vyšetřovací linkou, a na rozdíl od svého předchůdce je něčím víc než běžnou televizněkriminálkovou rutinou. Zdobí ji vynikající obsazení, správně zamotaný a postupně rozkrývaný příběh, a také dvojí hra některých postav. A především to výborně funguje nejen v technických kategoriích, ale hlavně pokud jde o napětí a takové ty věci, což je věc v našich (česko-slovenských) luzích a hájích věc nepříliš vídaná. No a nedejte si pak 80%, když tu k tomu všemu máte vyšinutého nájemného vraha Ondřeje Malého:) Co se mi ale moc nepozdávalo byl rutinně zpracovaný vztah ústředních hrdinů, stejně jako s tím související Rašilovův typicky klukovský styling. Tu svoji čtyřicítku už by mohl začít respektovat. Závěrečné rozuzlení bylo taky poněkud zvláštní, když uvážíme, co se s jistou ženskou postavou dělo ve všech předchozích dílech, ale co už - jak víme, nic není dokonalé; ani totalita:) Nicméně jestli byla někde na místě po šest televizních večerů plně spokojená osmdesátka, tak to bylo tady.(22.10.2013)

Od prvni serie velky krok dopredu. Hodnotim velmi pozitivne, ze se cela serie zaobira jednim komplikovanym pripadem, ktery me bavil a tesil jsem se na kazdy novy dil. Spousta zajimavych postav. Fialova podava lepsi herecky vykon nez v jednicce. Vyborny je Knazko, Maly a prekvapila i Rybova, ktere to seklo. Naopak kritizuji Rasilova, ktery se do role policisty skutecne nehodi a Jana Kanyzu. Vzhledem ke stavu serialoveho Lasicy se mohli zminit i o jeho pritelkyni z prvni serie (Vasaryova). Jinak vsak neni serialu moc co vytknout, zadne trapne dialogy ci sceny. Po technicke strance take dobre zvladnute. Pro me jeden z nejlepsich serialu od rozdeleni republik.(12.10.2014)

• - V druhej sérii sa pozmenil vyšetrovací tím a taktiež sa zmenila úvodná zvučka seriálu. (Johnny.ARN)

• - Rozpočet seriálu bol 1,45 milióna eur. Rozbili sa v ňom 2 autá, minulo 25 litrov umelej krvi a vystrelilo 250 projektilov. Spolupracovalo na ňom 15 kaskadérov a 1200 komparzistov. Filmovalo sa 53 dní, z toho 50 bolo natáčacích. Na pľace bolo zaznamenané jedno zranenie - osvetľovačovi statív pricvikol prst. (DaviD3141)

• - V epizodě čtyři v jedné ze scén Viktor Stránský (Saša Rašilov) sleduje Alexandera (David Suchařípa) ke stanici metra Malostranská, ale v následujícím záběru nastupuje Alexandr do soupravy ve stanici Skalka. (Bicman)