• Skuby47
  ****

  Původně jsem zvolila sledování tohoto seriálu k ukrácení čekání na Panství Downton, ale byla jsem mile překvapena jeho na naše poměry slušnou kvalitou, přiměřenou dávkou napětí a zajímavým hereckým obsazením s výjimkou hlavní představitelky, která si mé sympatie nezískala. Trochu mi vadilo ozvučení a připadalo mi to místy příliš vykonstruované a odlidštěné, na rozdíl od starých dobrých krimiseriálů z pražského prostředí, ale jinak dobré.(4.11.2013)

 • Gwaihir
  ****

  Toto pokračování celkem úspěšné česko-slovenské spolupráce je rozhodně milým překvapením. Podstatně se mění styl vyprávění, které tentokrát sleduje jen jedinou velkou propletenější kauzu, soustřeďuje se více na vyšetřování a působí tak ucelenějším dojmem. Jednotlivé vrstvy celého případu jsou odhalovány postupně, čímž příběh drží slušnou dávku napětí a vytváří povzolně houstnoucí atmosféru, v níž není všechno tak, jak to na první pohled vypadá. 70%(7.12.2013)

 • Tosim
  ***

  Přeškoda posledního dílu! Spousta klišé a nepřesvědčivých výkonů (štkající Linda Rybová) zastínilo sympatický počin, náznak, jak by se u nás seriály měly točit - na méně dílů, ale o to hutnější vyprávění. Chválím! Pak prominete třeba očividné vykrádačky, některé hudební pasáže jsou jasnej Bond, James Bond. ;-) 70%.(29.10.2013)

 • Gemini
  ****

  Velmi příjemné překvapení! Čtyři hvězdičky, 80%. A tím by se dalo skončit. Jenže jelikož komentář by měl vysvětlit PROČ a ne být bezobsažným výkřikem nadšení nebo nenávisti (pravda, někdy to jinak nejde;)), tak to tím neskončí. Takže - druhá série staromestskej kriminálky je na rozdíl od té první postupně gradujícím celkem s ústřední vyšetřovací linkou, a na rozdíl od svého předchůdce je něčím víc než běžnou televizněkriminálkovou rutinou. Zdobí ji vynikající obsazení, správně zamotaný a postupně rozkrývaný příběh, a také dvojí hra některých postav. A především to výborně funguje nejen v technických kategoriích, ale hlavně pokud jde o napětí a takové ty věci, což je věc v našich (česko-slovenských) luzích a hájích věc nepříliš vídaná. No a nedejte si pak 80%, když tu k tomu všemu máte vyšinutého nájemného vraha Ondřeje Malého:) Co se mi ale moc nepozdávalo byl rutinně zpracovaný vztah ústředních hrdinů, stejně jako s tím související Rašilovův typicky klukovský styling. Tu svoji čtyřicítku už by mohl začít respektovat. Závěrečné rozuzlení bylo taky poněkud zvláštní, když uvážíme, co se s jistou ženskou postavou dělo ve všech předchozích dílech, ale co už - jak víme, nic není dokonalé; ani totalita:) Nicméně jestli byla někde na místě po šest televizních večerů plně spokojená osmdesátka, tak to bylo tady.(22.10.2013)

 • zette
  ****

  Od prvni serie velky krok dopredu. Hodnotim velmi pozitivne, ze se cela serie zaobira jednim komplikovanym pripadem, ktery me bavil a tesil jsem se na kazdy novy dil. Spousta zajimavych postav. Fialova podava lepsi herecky vykon nez v jednicce. Vyborny je Knazko, Maly a prekvapila i Rybova, ktere to seklo. Naopak kritizuji Rasilova, ktery se do role policisty skutecne nehodi a Jana Kanyzu. Vzhledem ke stavu serialoveho Lasicy se mohli zminit i o jeho pritelkyni z prvni serie (Vasaryova). Jinak vsak neni serialu moc co vytknout, zadne trapne dialogy ci sceny. Po technicke strance take dobre zvladnute. Pro me jeden z nejlepsich serialu od rozdeleni republik.(12.10.2014)

 • - V druhej sérii sa pozmenil vyšetrovací tím a taktiež sa zmenila úvodná zvučka seriálu. (Johnny.ARN)

 • - Rozpočet seriálu bol 1,45 milióna eur. Rozbili sa v ňom 2 autá, minulo 25 litrov umelej krvi a vystrelilo 250 projektilov. Spolupracovalo na ňom 15 kaskadérov a 1200 komparzistov. Filmovalo sa 53 dní, z toho 50 bolo natáčacích. Na pľace bolo zaznamenané jedno zranenie - osvetľovačovi statív pricvikol prst. (DaviD3141)

 • - V epizodě čtyři v jedné ze scén Viktor Stránský (Saša Rašilov) sleduje Alexandera (David Suchařípa) ke stanici metra Malostranská, ale v následujícím záběru nastupuje Alexandr do soupravy ve stanici Skalka. (Bicman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace