Velmi příjemné překvapení! Čtyři hvězdičky, 80%. A tím by se dalo skončit. Jenže jelikož komentář by měl vysvětlit PROČ a ne být bezobsažným výkřikem nadšení nebo nenávisti (pravda, někdy to jinak nejde;)), tak to tím neskončí. Takže - druhá série staromestskej kriminálky je na rozdíl od té první postupně gradujícím celkem s ústřední vyšetřovací linkou, a na rozdíl od svého předchůdce je něčím víc než běžnou televizněkriminálkovou rutinou. Zdobí ji vynikající obsazení, správně zamotaný a postupně rozkrývaný příběh, a také dvojí hra některých postav. A především to výborně funguje nejen v technických kategoriích, ale hlavně pokud jde o napětí a takové ty věci, což je věc v našich (česko-slovenských) luzích a hájích věc nepříliš vídaná. No a nedejte si pak 80%, když tu k tomu všemu máte vyšinutého nájemného vraha Ondřeje Malého:) Co se mi ale moc nepozdávalo byl rutinně zpracovaný vztah ústředních hrdinů, stejně jako s tím související Rašilovův typicky klukovský styling. Tu svoji čtyřicítku už by mohl začít respektovat. Závěrečné rozuzlení bylo taky poněkud zvláštní, když uvážíme, co se s jistou ženskou postavou dělo ve všech předchozích dílech, ale co už - jak víme, nic není dokonalé; ani totalita:) Nicméně jestli byla někde na místě po šest televizních večerů plně spokojená osmdesátka, tak to bylo tady.(22.10.2013)

Původně jsem zvolila sledování tohoto seriálu k ukrácení čekání na Panství Downton, ale byla jsem mile překvapena jeho na naše poměry slušnou kvalitou, přiměřenou dávkou napětí a zajímavým hereckým obsazením s výjimkou hlavní představitelky, která si mé sympatie nezískala. Trochu mi vadilo ozvučení a připadalo mi to místy příliš vykonstruované a odlidštěné, na rozdíl od starých dobrých krimiseriálů z pražského prostředí, ale jinak dobré.(4.11.2013)

Jednoznačným plusem je tu vyšetřování jednoho stále se více rozplétajícího se případu, přičemž se to povedlo napsat a ukočírovat tak, že to v těch šesti dílech nepůsobí natahovaně ani trapně - což je v podstatě až zvláštní. Jako elké mínus ale beru zahození mnoha postav z předchozí Krominálky 1: Hádek? Pauhofová? Jen letmá zmínka o tom, že šéfa vyrazili? Zakulacený Suchařípa ml. měl dostat rovnou roli Ninji, aby to ještě více bilo do očí, Saša se tam taky hýbal jak slon v porcelánu, nicméně překvapila Rybová, Kňažko taky nezklamal a Langmajera bylo nějak málo, ačkoliv mi nějak neseděla jeho (domnělá?) role z Kriminálky 1 vs. jeho role v Kriminálce 2. Fialová stále kašle na syna a raději leze všechno tajné kdákat exšéfovi, ze syna mezitím vyrost puberťácký fracek, tahající si domů nějakou couru bez nutných výchovných facek a ještě má držky, že by měl automaticky chytit takovou, že setrvačností omlátí všechna futra v bytě. Závěrečný Kňažkův recitál ale už byla fakt pakárna, stejně tak jako procitnutí HItmanky. Má to svoje plusy i mínusy oproti Kriminálce 1, ale nevidím důvod ta hodnotit nějak lépe, koukatelností mi to přišlo nějak nastejno - neurazí, ale zahraniční televize se o to asi nepoperou a DVD taky nebudou prodejními BestCelery.(12.3.2014)

• carlos 2010

Idealizovaná inteligencia našich kriminalistov.(24.5.2014)

Od prvni serie velky krok dopredu. Hodnotim velmi pozitivne, ze se cela serie zaobira jednim komplikovanym pripadem, ktery me bavil a tesil jsem se na kazdy novy dil. Spousta zajimavych postav. Fialova podava lepsi herecky vykon nez v jednicce. Vyborny je Knazko, Maly a prekvapila i Rybova, ktere to seklo. Naopak kritizuji Rasilova, ktery se do role policisty skutecne nehodi a Jana Kanyzu. Vzhledem ke stavu serialoveho Lasicy se mohli zminit i o jeho pritelkyni z prvni serie (Vasaryova). Jinak vsak neni serialu moc co vytknout, zadne trapne dialogy ci sceny. Po technicke strance take dobre zvladnute. Pro me jeden z nejlepsich serialu od rozdeleni republik.(12.10.2014)

• - Ve čtvrtém pokračování jsou v 52. minutě použity zrcadlově převrácené záběry nejprve letadla a následně osobního vozu, ve kterém jede Zuzana Krausová (Zuzana Fialová) a Viktor Stránský (Saša Rašilov). Lze to poznat podle obrácených písmen v označení na trupu letounu a na registrační značce auta. (Drom)

• - Nakrúcať sa začalo v bratislavskom Starom Meste v miestach, ktoré televízni diváci poznajú už spred troch rokov z prvých siedmich dielov. Hercov a filmárov ste mohli stretnúť aj na Palisádach, na trhu na Miletičke, v nemocniciach v Podunajských Biskupiciach i v Petržalke na Antolskej a v ďalších lokalitách. Nakrúcalo sa aj na Hlavnej stanici ŽSR a na trase Bratislava - Kúty. Jazdenie vlakom imitovalo trasu Praha - Bratislava. To sú úvodné scény novej série, kde sa v rýchliku odohrá vražda. (DaviD3141)

• - Rozpočet seriálu bol 1,45 milióna eur. Rozbili sa v ňom 2 autá, minulo 25 litrov umelej krvi a vystrelilo 250 projektilov. Spolupracovalo na ňom 15 kaskadérov a 1200 komparzistov. Filmovalo sa 53 dní, z toho 50 bolo natáčacích. Na pľace bolo zaznamenané jedno zranenie - osvetľovačovi statív pricvikol prst. (DaviD3141)