Velmi příjemné překvapení! Čtyři hvězdičky, 80%. A tím by se dalo skončit. Jenže jelikož komentář by měl vysvětlit PROČ a ne být bezobsažným výkřikem nadšení nebo nenávisti (pravda, někdy to jinak nejde;)), tak to tím neskončí. Takže - druhá série staromestskej kriminálky je na rozdíl od té první postupně gradujícím celkem s ústřední vyšetřovací linkou, a na rozdíl od svého předchůdce je něčím víc než běžnou televizněkriminálkovou rutinou. Zdobí ji vynikající obsazení, správně zamotaný a postupně rozkrývaný příběh, a také dvojí hra některých postav. A především to výborně funguje nejen v technických kategoriích, ale hlavně pokud jde o napětí a takové ty věci, což je věc v našich (česko-slovenských) luzích a hájích věc nepříliš vídaná. No a nedejte si pak 80%, když tu k tomu všemu máte vyšinutého nájemného vraha Ondřeje Malého:) Co se mi ale moc nepozdávalo byl rutinně zpracovaný vztah ústředních hrdinů, stejně jako s tím související Rašilovův typicky klukovský styling. Tu svoji čtyřicítku už by mohl začít respektovat. Závěrečné rozuzlení bylo taky poněkud zvláštní, když uvážíme, co se s jistou ženskou postavou dělo ve všech předchozích dílech, ale co už - jak víme, nic není dokonalé; ani totalita:) Nicméně jestli byla někde na místě po šest televizních večerů plně spokojená osmdesátka, tak to bylo tady.(22.10.2013)

Jednoznačným plusem je tu vyšetřování jednoho stále se více rozplétajícího se případu, přičemž se to povedlo napsat a ukočírovat tak, že to v těch šesti dílech nepůsobí natahovaně ani trapně - což je v podstatě až zvláštní. Jako elké mínus ale beru zahození mnoha postav z předchozí Krominálky 1: Hádek? Pauhofová? Jen letmá zmínka o tom, že šéfa vyrazili? Zakulacený Suchařípa ml. měl dostat rovnou roli Ninji, aby to ještě více bilo do očí, Saša se tam taky hýbal jak slon v porcelánu, nicméně překvapila Rybová, Kňažko taky nezklamal a Langmajera bylo nějak málo, ačkoliv mi nějak neseděla jeho (domnělá?) role z Kriminálky 1 vs. jeho role v Kriminálce 2. Fialová stále kašle na syna a raději leze všechno tajné kdákat exšéfovi, ze syna mezitím vyrost puberťácký fracek, tahající si domů nějakou couru bez nutných výchovných facek a ještě má držky, že by měl automaticky chytit takovou, že setrvačností omlátí všechna futra v bytě. Závěrečný Kňažkův recitál ale už byla fakt pakárna, stejně tak jako procitnutí HItmanky. Má to svoje plusy i mínusy oproti Kriminálce 1, ale nevidím důvod ta hodnotit nějak lépe, koukatelností mi to přišlo nějak nastejno - neurazí, ale zahraniční televize se o to asi nepoperou a DVD taky nebudou prodejními BestCelery.(12.3.2014)

• klerik

Po prvých dobrých ohlasoch, sklamanie. Jednotka je celkom fajn, ale ma pár debilných dielov. Dvojka má jeden príbeh, ale robí z diváka debila. Neusutále vysvetľovanie a zbytočné tliachanie (Kňažko je až do poslednej epizódy totálne zbytočný). Policajti často niečo zistia a potom nad tým rozmýšľajú a opäť sa dostávajú k tomu istému ako v nejakej blbej telenovele. Snaha spraviť miesto klasickej kriminálky triler je chválihodný, ale v tomto málo napínavom prevedení skôr úsmevný. Za snahu by som dal tri, ale toľko som dal MESTU TIEŇOV...(14.4.2016)

Paráda. Ve srovnání se světovým standardem to je sice místama na úrovni školní besídky základní školy v Luhačovicích, ale i tak jde o OBROVSKEJ skok kupředu - pojetím (jeden velký případ), hudbou (kupodivu sedí), hereckými výkony i režií. Jo a je hrozná prdel pozorovat Sašu Rašilova v akčních scénách, protože jestli si při močení drží pinďoura stejně skvěle, jako zbraň, tak po něm musí mít mokrý vlasy.(17.11.2013)

• carlos 2010

Idealizovaná inteligencia našich kriminalistov.(24.5.2014)

• - Rozpočet seriálu bol 1,45 milióna eur. Rozbili sa v ňom 2 autá, minulo 25 litrov umelej krvi a vystrelilo 250 projektilov. Spolupracovalo na ňom 15 kaskadérov a 1200 komparzistov. Filmovalo sa 53 dní, z toho 50 bolo natáčacích. Na pľace bolo zaznamenané jedno zranenie - osvetľovačovi statív pricvikol prst. (DaviD3141)

• - Nová séria opäť vznikla podľa námetov Dominika Dána a v odbornej spolupráci s týmto autorom detektívnych bestsellerov. Okrem neho si na odborné konzultácie tvorcovia prizvali aj generála vo výslužbe, bývalého šéfa Vojenskej spravodajskej služby v ČR Andora Šándora. (DaviD3141)

• - Počas nakrúcania v dobe záplav v Prahe boli záplavy aj v Bratislave. Zaplavilo prístav, v celom prístave bolo 10 cm blata, ktoré sa neskôr premenilo na prach. To je aj vidieť v jednom zábere, ako kukláči zatýkajú volavku. (DaviD3141)