Přeškoda posledního dílu! Spousta klišé a nepřesvědčivých výkonů (štkající Linda Rybová) zastínilo sympatický počin, náznak, jak by se u nás seriály měly točit - na méně dílů, ale o to hutnější vyprávění. Chválím! Pak prominete třeba očividné vykrádačky, některé hudební pasáže jsou jasnej Bond, James Bond. ;-) 70%.(29.10.2013)

Nepozerám často seriály a nejaké knihy od Dominika Dána som prečítal. Tak som si pozrel aj kriminálku odohrávajúcu sa v reáliách môjho rodného mesta. Necítim potrebu znižovať kritériá, keď ide o domácu produkciu. Nepozeral som, a po prečítaní niekoľkých komentárov ani necítim potrebu, pozrieť si prvú sériu. Táto bola pozerateľná, niekedy som pri sledovaní zaškrípal zvyškami chrupu a keď bol na obrazovke Saša Rašilov, tak som sa buď nahlas smial alebo som sa za neho cítil trápne. To je akčný hrdina na pohľadanie. Ostatní robili, čo bolo v ich silách, aby prekomplikovanému, posledným dielom denaturovanému, príbehu dali punc vierohodnosti. Takže pokus sympatický, ale cesta ku konkurencieschopnému seriálu ešte predlhá.(11.4.2016)

Paráda. Ve srovnání se světovým standardem to je sice místama na úrovni školní besídky základní školy v Luhačovicích, ale i tak jde o OBROVSKEJ skok kupředu - pojetím (jeden velký případ), hudbou (kupodivu sedí), hereckými výkony i režií. Jo a je hrozná prdel pozorovat Sašu Rašilova v akčních scénách, protože jestli si při močení drží pinďoura stejně skvěle, jako zbraň, tak po něm musí mít mokrý vlasy.(17.11.2013)

Toto pokračování celkem úspěšné česko-slovenské spolupráce je rozhodně milým překvapením. Podstatně se mění styl vyprávění, které tentokrát sleduje jen jedinou velkou propletenější kauzu, soustřeďuje se více na vyšetřování a působí tak ucelenějším dojmem. Jednotlivé vrstvy celého případu jsou odhalovány postupně, čímž příběh drží slušnou dávku napětí a vytváří povzolně houstnoucí atmosféru, v níž není všechno tak, jak to na první pohled vypadá. 70%(7.12.2013)

Velmi příjemné překvapení! Čtyři hvězdičky, 80%. A tím by se dalo skončit. Jenže jelikož komentář by měl vysvětlit PROČ a ne být bezobsažným výkřikem nadšení nebo nenávisti (pravda, někdy to jinak nejde;)), tak to tím neskončí. Takže - druhá série staromestskej kriminálky je na rozdíl od té první postupně gradujícím celkem s ústřední vyšetřovací linkou, a na rozdíl od svého předchůdce je něčím víc než běžnou televizněkriminálkovou rutinou. Zdobí ji vynikající obsazení, správně zamotaný a postupně rozkrývaný příběh, a také dvojí hra některých postav. A především to výborně funguje nejen v technických kategoriích, ale hlavně pokud jde o napětí a takové ty věci, což je věc v našich (česko-slovenských) luzích a hájích věc nepříliš vídaná. No a nedejte si pak 80%, když tu k tomu všemu máte vyšinutého nájemného vraha Ondřeje Malého:) Co se mi ale moc nepozdávalo byl rutinně zpracovaný vztah ústředních hrdinů, stejně jako s tím související Rašilovův typicky klukovský styling. Tu svoji čtyřicítku už by mohl začít respektovat. Závěrečné rozuzlení bylo taky poněkud zvláštní, když uvážíme, co se s jistou ženskou postavou dělo ve všech předchozích dílech, ale co už - jak víme, nic není dokonalé; ani totalita:) Nicméně jestli byla někde na místě po šest televizních večerů plně spokojená osmdesátka, tak to bylo tady.(22.10.2013)