poster

Divočina

 • USA

  Wild

 • Slovensko

  Divočina

Životopisný / Drama / Dobrodružný

USA, 2014, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Přestože je divočina velmi dobře rytmizována po dvacetiminutových úsecích, nová odhalení nemohou z logiky zápletky zvrátit běh událostí, jenom přispět k našemu pochopení protagonistky. Filmu bychom tak zejména v poslední třetině mohli vyčítat, že trpí nízkou dějovostí a strukturální repetitivností. Nebudeme-li jej ale posuzovat dle měřítek „akčních“, chlapsky lineárních snímků, je vyprávěcí zacyklenost, navrácení se motivů jako utkvělých myšlenek (místo jejich rozvíjení), naopak tím, co jej dělá filmem jedinečným, navenek i uvnitř feministickým. Podrobněji zde. 80% Zajímavé komentáře: rikitiki, milancecil(7.3.2015)

 • Enšpígl
  *****

  Tady se těžko hledají slova, protože tohle si užilo především mé vnitřní já a duševní souznění s hlavní hrdinkou už nemohlo být silnější a intenzivnější. Reese je samozřejmě dokonalá, ale to mě u mého us miláčka no1 už ani nepřekvapuje.(17.3.2015)

 • boshke
  ****

  Ach, u takovéhoto typu filmu vždy cítím - ne nepřekvapivě, řekl bych - vůni dálek. A stejně pak smrdím zalezlý doma, v práci, ve škole nebo v hospodě. Taky by se mi asi líbilo si takhle vyrazit. Ale nemusel bych jít asi x stovek mil pouští... Reese dobrá, celým filmem se příjemně linou tóny Simona a Garfunkela a Hobo Times fakt neměly chybu... 80%(4.3.2015)

 • Rob Roy
  *****

  2x kino -- Magický zážitek. Film, který se mnou souzněl od začátku do konce v každém okamžiku. I Bez "wow" scén a velkých dramat si mě omotal kolem prstu a po dvou hodinách vyplivnul do reality. Reese, střih, flashbacky, hudební dramaturgie (El Condor Pasa nebude nikdy jako dřív), závěrečný voiceover. Prostě top.(30.3.2015)

 • LiVentura
  ****

  Velmi dojemný příběh odhodlanosti silné ženy překonat všechny strasti dosavadního života.(29.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace