poster

Divočina

 • USA

  Wild

 • Slovensko

  Divočina

Životopisný / Drama / Dobrodružný

USA, 2014, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  ***

  Dost dobře natočený film o dlouhém pochodu jedné praštěné ženské. Kdyby nebyl dobře natočený, určitě bych se dost nudila a možná to ani nedokoukala. Musím ovšem dodat, že na celém filmu mě ani tak nezajímal příběh Cheryl, jako spíš ta PCT trasa - přišlo mi fascinující, že je někde tak dlouhá "turistická stezka" se všemi těmi záchytnými stanicemi a schránkami na vzkazy.(3.3.2015)

 • cheyene
  *****

  Suverénně nejlepší jsou na Divočině ty pasáže z Cherylina přechodu Pacifik Crest Trail. Některé scény mají napětí (setkání s farmářem; s dvěma turisty,..), což dodává filmu na poutavosti. Flashbacky se pokouší vysvětlit, proč se hlavní hrdinka vydala na takovou cestu, jež je pro ni vlastně jakýmsi pokáním. Pochopitelně se musí divákům ukázat také to, jak to neměla od dětství lehké a tudíž propadla drogám a roztahovala nohy na potkání, čímž si zničila i to jediné, co pravděpodobně mělo v jejím životě po smrti matky cenu - manželství s mužem, který za to nejspíš opravdu stál. Osobně jsem nevěděl, zda hlavní hrdinku litovat nebo ne, protože na řadu problémů si zadělala sama svým počínáním. Ostatně na její naivitu či určitou "jednoduchost" poukazují i mnohé scény během její pouti přírodou. Přestože dosud můj komentář může vyznívat spíše v negativně kritickém tónu, Divočina se mi líbila na plný počet hvězdiček. Oceňuji herectví Reese, soundtrack s řadou pěkných a známých melodií (např. El Condor pasa), záběry kamery, ale i zmíněné napětí v některých částech filmu. Samotný příběh také nelze zavrhnout, když jej napsal sám život.(12.2.2015)

 • HoneyBunny
  **

  Mám s Divočinou jeden zásadní problém - její hrdinka je pro mě nezajímavý člověk, a co víc - slaboch. Sama o sobě se vyjádří, že je "shitty person". Ano, vyrůstala ve složitém rodinném prostředí a stala se jí hrozná věc... ale jsou lidi, co se k takovým věcem postaví jinak, než že si píchají, co se dá, a píchají, koho se dá. Chápu, lidí jako Cheryl, je hodně, ale já nemám důvod se na ně dívat ve filmu, protože s jejich story se nemůžu ztotožnit. A že je to teda story - Cheryl se vydá na cestu, ujde tisíc mil a skončí na mostě... kde je jen o něco klidnějším a lepším člověkem, než když se na cestu vydala. A bohužel ona cesta je sice docela hezky natočená, ale já jsem ji vůbec neprožívala. Z americké divočiny a setkáními s různými lidmi se rozhodně dalo vytěžit víc (kde je nějaké meditování nad krásou přírody, kde jsou nějaké hluboké rozhovory s cizinci?). A jsem jediná, komu lidé, které Cheryl potká, připadají jako naprosto jednorozměrné postavy? Navíc jsou setkání s nimi natočená tak divně, že jsem čekala, kdy ji někdo znásilní nebo zavraždí, případně obojí. Za mě palec dolů.(10.4.2015)

 • mat.ilda
  *

  Člověk se nezmění jen proto, že přejde devatero hor a devatero řek - no ale když tomu věříte... To já si zase připadám poněkud nakrmená... a jestli je předlohou skutečnost, pak musím odečítat - a nezačnu vahou batohu, ale psychickou nevyrovnaností hrdinky, které se při extrémním vystavení vlivu své matky (Laura Dern - stokrát šílená a pokaždé jinak), tvrdošíjně sevřené v nutkavých záchvatech bezdůvodného štěstí, jeden vůbec nediví... téměř při každém jejím vstupu se mně obracely oči jako při Pavlovově reflexu. A beztak se holka nevydařila, přesto, že jí jasně říkala, ať dělá jen hezké věci... možná, kdyby jí ta osvícenská máti rovnou sdělila, že promiskuita je eé a drogy blé, nemusela se táhnout divočinou jen proto, aby se přehrabovala v jinotajích života, bez záruky nechtěné recidivy svých městských návyků. Čekala jsem totální vyčištění hlavy a dostalo se mně úmorné cesty, na které mě nejvíc bavilo čtení návodů, příprava krmě a čištění vody. Nebylo by marný osobně vyzkoušet, když nečekáte žádnou očistu... jen pro tu šlichtu.(27.6.2016)

 • klerik
  ****

  Filmu som neveril, ale napokon fajn. Hlavná hrdinka má síce v hlave dosť bordel a jej počiatočná motivácia príde asi väčšine normálnych ľudí trochu nedospelá, ale Reese dokáže vzbudiť sympatie i pochopenie. Trochu paradoxné je, že tie menej logické scény (zahodenie topánok) patria k tým najlepšie natočeným a dokážu filmu dodať hĺbku. Filmy ako ÚTEK DO DIVOČINY ma nechávajú dosť chladným, o to viac sa mi páčila Divočina... Ale menej než 127 HODÍN...(10.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace