poster

Divočina

 • USA

  Wild

 • Slovensko

  Divočina

 • Velká Británie

  Wild

 • Austrálie

  Wild

Životopisný / Drama / Dobrodružný

USA, 2014, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  ****

  Wild je fajn film, který se snaží říct něco, co před ním už řekli (a mnohem lépe) jiné filmy (Into the Wild) a pokud mám být hodně upřímný, tak Reese je sice zlatíčko, ale nominace na Oscara je trošičku mimo… V téhle roli si umím představit jakoukoliv jinou herečku, Reese do téhle role nepřinesla nic, co by mě donutilo říct, že tohle nemohl zahrát někdo jiný. Naštěstí film není nudný a skončí tam, kde už začne trošku nudit, takže nemůžu říct, že bych byl zklamán. Jak jsem koneckonců napsal na začátku mého komentáře, tohle je fajn film. Nic víc, nic míň. 70 %.(14.4.2015)

 • castor
  ***

  Co když s těmi všemi muži chtěla spát? Co když jí heroin něco naučil? Co když jí tyranský opilecký otec dal něco do života? Co když se nikdy nestane takovou, jak jí její matka vychovávala? Co když… Trochu 127 hodin, trochu Útěku do divočiny… Kanadský režisér a scénárista Jean-Marc Vallée dal prostor dalšímu výjimečnému hereckému výkonu, po zcela suverénním Matthew McConaugheym (Klub poslední naděje) přichází velmi soustředěný „navzdory osudu“ výkon modrooké Reese Witherspoon, která má sakra štěstí na silné a zajímavé ženské postavy. Vallée stejně jako v předchozím zastavení něco lehce ošidí, někde škobrtne, ale pokud se divák soustředí na přerod jedné duše, může být mile překvapený. Nelineárně vypráví, moc to divákovi nekomplikuje, přičemž co do tempa a atmosféry je tohle objevování světa bez lidských slabostí občas dosti nevyrovnané. Touha něco změnit, snaha o pokoření vlastních možností, boj s minulostí, vyrovnávání se se ztrátou milované matky. Celkový feeling filmu docela zručně balancuje na hraně mezi nezávislou tvorbou a klasickou hollywoodskou látkou, která v poměrně uhlazeném balení pokukuje po oscarové noci. I když to vyšlo jen v hereckých kategoriích (a oprávněné při vší úctě k Lauře Dern jen u Witherspoon). Výsledek může být ideální i pro tisíce Američanů, kteří nevytáhli paty z domu, znají jen nejbližší McDonald´s a autosalon, kam si příští rok zajedou koupit nového, ještě většího Forda. Dolehlo to na mě nicméně „jen“ na silné tři hvězdy!!(30.1.2015)

 • Spiker01
  ****

  Neškodné, chtělo by se až říci milé drama, o holce z Kalifornie, která si prožila své a snaží se začít znovu. Ne, že bych se já dokázal vydat na několikasetmílovou túru, ovšem oceňuji myšlenku onoho "restartu." Nebudu předstírat, že mě k projektu nepřitáhla hlavně Reese Witherspoon, ovšem celkově jsem neměl příliš velká očekávání a nejsem tedy zklamán. Film má silné momenty jak se na správnou nezávislárnu patří a striktně se drží předlohy. Samotná túra by byla nuda, proto je film prošpikonán flasbacky z Cheryliny minulosti, navíc podkreslené fajnovou hudbou, což dokáže vyvolat jistý pocit napětí a zároveň radosti ze zážitku z pohodového filmu...70%(14.3.2015)

 • klerik
  ****

  Filmu som neveril, ale napokon fajn. Hlavná hrdinka má síce v hlave dosť bordel a jej počiatočná motivácia príde asi väčšine normálnych ľudí trochu nedospelá, ale Reese dokáže vzbudiť sympatie i pochopenie. Trochu paradoxné je, že tie menej logické scény (zahodenie topánok) patria k tým najlepšie natočeným a dokážu filmu dodať hĺbku. Filmy ako ÚTEK DO DIVOČINY ma nechávajú dosť chladným, o to viac sa mi páčila Divočina... Ale menej než 127 HODÍN...(10.9.2016)

 • Davies182
  ****

  Povznášející dramatický bitch-trip plný snad všech myslitelných emocí. Civilizace jí uzamkla duši a příroda má klíč: odvážíte se vykročit s Reese na osvobozující pouť za odpuštěním? Na tuhle naturalistickou očistu bych se vydržel dívat klidně mnohem déle, dvě hodiny jsou až žalostně málo!(31.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace