Monstrum z hlubin

• Česko Poseidon Rex (více)

U pobřeží středoamerického ostrova se probudí tisíce let spící praještěr a začne útočit na návštěvníky místního letoviska. Mladá bioložka a zkušený lovec pokladů se rozhodnou příšeře postavit... Snoubenci Rod a Jane se rozhodli strávit dovolenou na malém ostrově poblíž Belize. Vydávají se spolu s instruktorem do zátoky Modrá laguna, kde se hodlají potápět mezi žraloky. Objeví tam tělo muže, který vypadá jako utopený. Po vytažení na palubu se však probere a představí se jakohledač pokladů Jax. Se svými společníky se Jax potápěl, aby v Modré laguně vylovil starý španělský poklad, kterým chtěl splatit svůj dluh gangsteru Tariqovi. Instruktor Henry se situací seznámí bioložku Sarah, která se rozhodne lagunu probádat. Spolu s ní se vydávají potápět i Rod a Jax, kteří chtějí na dně vylovit ztracený poklad. Skupina ale na dně objeví rozsáhlé ložisko zvláštních vajec. Jedno z nich odvezou prokoumat do laboratoře. Když Sarah otevře skořápku, z vejce vyskočí mládě malého dinosaura. Sarah s Jaxem jej schovají do mrazáku. Sarah dinosaura identifikuje jako Poseidona Rexe, prehistorického vládce moří. Monstrum,které pozřelo Jaxovu posádku, mezitím dále útočí na obyvatele ostrova; sežere Jane, Henryho i gangstera Tariqa. Trojice Jax, Sarah a Rod se rozhodnou z ostrova utéct, monstrum je však stále pronásleduje. Snaží se na něj střílet ze samopalů, ale bez úspěchu. Společně se ukryjí na staré vojenské základně, odkud vyšlou telegrafickou zprávu s prosbou o záchranu. Armáda jejich signál zachytí, a rozhodne se na monstrum vyslat stíhačky. Mezitím se Jax, Sarah a Rod pokoušejí opustit ostrov na lodi, monstrum však utíkajícího Roda sežere. Bombardování monstra nebylo účinné – příšera přežila. Sarah mu ustřelí hlavu bazukou a až poté je monstrum zneškodněno. Sarah a Jax se zachrání, ale v Modré laguně stále zůstávají schovaná vejce Poseidona Rexe. (TV Prima)

Rodriguez odpad!

Koukám do programu a říkám si, že ten den poběží nejlepší film Monstrum z hlubin. Bohužel jsem udělal osudovou chybu a tenhle blaf pustil. A říkám si, za co vlastně platím poplatek za televizi? Za tyhle a podobné sračky? Růžové zahrady, Ulice, Soudkyně Barbary, Prostřeno.....??? To by člověk blil, když to vidí! 0% ()

George Stobbart

Keď vidím aké perfektné filmy vedel Mark L. Lester kedysi natočiť, tak ma až mrzí, že na staré kolená sa dostal k takýmto kravinám. A tak si na malom ostrove vylezie z mora (chabo animovaný) dinosaurus a začne tam robiť bordel, vynárať sa, behať a občas niekoho požerie... Nie je to síce úplný shit, ale v podobných filmov proste vychádza behom roka kvantum; znesiteľnejších (SyFy), či menej znesiteľných (Asylum) a tento sa pomaly radí skôr do tej druhej skupinky. ()

Indominus odpad!

Odpustím vše od blbého (v tomto případě dokonce dementního!) scénáře (hlavně že pobaví) po blonďatou doktorku přírodních věd s jasně nepřírodními čtyřkami, ale ty efekty na rok vzniku už ne! To ať to rovnou udělají s gumovým kačerem a byla by to ve ve výsledku aspoň sranda. Tohle je prostě exkrement, bohužel ani není dostatečně kluzký, aby se po něm někdo smekl a namlátil si hubu, aby se člověk aspoň zasmál. ()

beso74

Klon Indiana Jonesa bez šarmu ale zato s hrubou silou a malým IQ hľadá Cortesovo zlato (chlapíka ktorý dobyl ríšu Aztékov), ktoré je vo filme akosi mayským zlatom na dne oceána, pri hľadaní ktorého si pomáha v intenciach nesmrteľného hitu Olympicu - DYNAMIT. Ten spraví boooom a v mori sa objaví praveké monštrum s chuťou na súčasných ľudí. A tak sa blonďatá biologička (mám vážne obavy, že presne viem akým spôsobom sa k diplomu dostala), spomínaný klon, jedna čierna naolejovaná opica a priblblý pár na dovolenke rozhodnú monštrum, šmahom chvosta meniace luxusné jachty na palivové drevo E kategórie, svojpomocne zneškodniť. Samozrejme, za sprievodu dementných hlášok a rovnako kvalitných špeciálnych efektov. Film vo všetkom podobný Sharknadu či Zombeavers, až na to, že som sa pri ňom vôbec nebavil. ()

pursulus odpad!

Poďme.¬         Kurňa, to byla jízda! Neustálá oscilace mezi nulou a jedničkou připomínala pohyb rafičky plotnového disku s Windows desítkami na 1 Giga RAM. Události mezi 42. a 48 minutou spustily autodestrukční wiping disku na 00h, takže poslední čtyry minuty jsem nedokoukal.¬                 Zařazuji tento film do svého seznamu snímků veliké polní latríny, mezi skvosty jakými jsou "Plán 9" či "Megažralok versus Kolossus". A vám doporučuji, slovy uživ. "corpsy" k Útoku krabích monster (zdaleka ne tak povedenému dílu): "Tak dajme si trocha destilátu a poďme sa baviť." ()

• Ve filmu vidíme doplňovat palivo do letadla Cessna 150 pomocí zápalné láhve, což je vysoce rizikové. (Johnny.ARN)
  • Původně hrál Jacksona Slateho Corin Nemec, ale po několika dnech natáčení se zranil a musel do nemocnice. Nahradil ho Brian Krause. (Terva)
  • Když se Jack (Brian Krause), Rod (Steven Helmkamp) a Sarah (Anne McDaniels) poprvé potápějí a najdou vejce, je udávaná hloubka, do které se potápějí, 400 stop a Jack varuje Sarah, aby se nevynořovala příliš rychle, jinak dostane záchvat. To je jednoduše daleko za hranicí 130 stop pro rekreační potápěče, kteří nepoužívají plyn tri-mix a techniky hloubkového potápění. (Johnny.ARN)