Jankí bokkó ni kaeru: tabidači no toki

• Japonsko ヤンキー母校に帰る~旅立ちの時 (více)

Příběh speciálu se odehrává před seriálem, konkrétně v roce 1988. To byla ještě Střední škola Hokusei Joiči v plenkách. Do takové školy přišel žák, který nevěřil nikomu. Jošiie Hirojuki, tak znělo jeho jméno. Chtěl se polepšit? Najít si přátele? Najít svůj smysl života? Dokázal změnit za pomoci učitelů a spolužáků své zatvrzelé já a stát se konečně někým, na koho by mohl být pyšný? (Zíza)

Zíza

Viděn hodinu a čtyřicet sedm minut trvající speciál. Myslela jsem, že to prostě bude dodatečný příběh, jak jsou všichni šťastni, že se jim profesor probudil. Mýlila jsem se. Příběh nás zavede o pár let dříve, co o pár, do roku 1988, kdy všichni začínali. Opět tu máme problemy, občas to bylo dokonce i "hustější" než v seriálu (to, co udělal s nehty u nohou je prostě...). Na speciál se dá koukat samostatně, jako na film. A možná má i lepší vyznění než seriál. Klišé, které bylo v seriálu, téměř vymizelo. A Sho-čan byl působivý. Vlastně celý speciál byl působivý. Takže pokud není čas na seriál, aspoň se koukněte na speciál, abyste viděli tu krásu. Založeno na skutečném příběhu. Titulky. ()