Die Akte Aluminium

(TV film)
  • Slovensko Alumíniový vek (festivalový název)
všechny plakáty

Pijeme z hliníkových plechoviek, používame dezodoranty a opaľovacie krémy, ktoré ho obsahujú, hliník tiež zvyšuje účinnosť vakcín. Na výrobu hliníka však potrebujeme veľké množstvo zdrojov a energie. Jeho získavanie môže viesť k ekologickým katastrofám, akej sme boli pred rokom svedkami v Maďarsku. Okrem toho majú vedci podozrenie, že má vplyv na civilizačné ochorenia, ako je Alzheimerova choroba a alergie. (Ekotopfilm)

Marek1991

Nemecké dokumenty ohľadom zdravia považujem za jedny z najlepších, síce nie sú veľmi investigatívne, ale dobre zhrnú mnohé fakty, sú dosť objektívne aj s protistranou, čo aj tento je, takže nemám chuť kritizovať veľmi niečo tak prínosné v dnešnej dobe plnej zbytočností, kde sa to vyníma a rozhodne to nenudilo. Je to odborne spravené, myslím, že to treba vidieť. ()

PEZ

Dobry a informacne vyzivny dokument o vplyve hlinika na zdravie. Najprv mame moznost vidiet, kde vsade sa v sucasnosti hlinik pouziva (kedze jeho vyuzitie je prakticke a lacne, tak je to naozaj velke mnozstvo denno-dennych situacii) a nasledne ako moze byt nebezpecny, ked sa dostane do tela. Velkym plusom dokumentu je, ze je to lekarsky dokument, ktory sa nesnazi iba prehnane strasit, ale podklada dane fakty oficialnymi vyskumami a konkretnymi pripadmi. Ak sa hlinik dostane do tela, male mnozstvo vie telo vylucit, vacsie mnozstva sa ukladaju postupne do mozgu, kde po nejakom case mozu sposobit rozne ochorenia (napr. Alzheimer), neskor dokonca i smrt. Rad by som pochvalil verejnopravnu TV, kedze som film videl na STV2. Kazdemu odporucam - dozvedel som sa veci, o ktorych sa bohuzial bezne nehovori. Je dobre vediet, ze nie je zle obmedzit caste pouzivanie alobalu na desiatu (napriklad). ()