Against the Sun

• USA Ghosts of the Pacific (neoficiální název) (více)

Dobrodružný film debutujícího režiséra Briana Falka je natočen podle skutečných událostí a vypráví o letcích, kteří ztroskotali na moři... Je rok 1942. Vojenští letci Tony Pastula, Gene Aldrich a Harold Dixon kvůli nedostatku paliva musí nouzově přistát na moři. Poté, co se jejich letadlo nenávratně potopí na dno oceánu, musí se o sebe postarat sami. Nemají pití, nemají jídlo, nemají mapu. Mají pouze člun a pár drátků, provázků, nožíků. Po dvaceti dnech plavby už ani nevěří návratu na pevninu... (SimpanzJi)

verbal

Co asi tak lze dělat na nafukovače uprostřed Pacifiku? Celkem hovno. Můžete si akorát tak sem tam vyměnit místo s pelichajícím Malfojem, předstírat zděšení při čumění na žraločí ploutve, podporovat svůj hlad vyměňováním si receptů, občas si loknout vlastních chcanek nebo si zadělávat na melanom nezdravým sluněním, protože vám ten debil kulometčík utopil při ztroskotávání opalovací krém. Ale jinak vcelku otrava. Párkrát sice zaprší a tak je akčně mokro, pak se dokonce přižene strašlivá bouře o jedné vlně a kluci se trochu pocachtaj, ale poslední půlhodinu se už jen tak vyčerpaně válí na matračce a dělají „éééééééé“. Je to sice tak o tři hladové dny záživnější než ta Endželínina bárbísračka, hoššy až tolik Nebroukovatí a nepůsobí, jako by si krátili dlouhé subtropické večery trojitou rektoskopií, ale i tak doufám, že tímto jim ti hrdinní ztroskotanci už došli, ať se nemusím znovu přesvědčovat, že se nic zvlášť zábavného při raftění v Tichém oceánu nikomu prostě přihodit nemůže. ()

Zeck

Tuctové ultrafialové survival drama o ztroskotání amerických pilotů za druhé světové na otevřeném oceánu, na kterém rozehrávají tisíckrát viděný utahaný boj o přežití "proti slunci" a neškodným počítačovým žralokům. Vzhledem k tomu, že Nezlomný je v podstatě o tom samém, nedělám si iluze, že debutant Falk využil divácká očekávání a chtěl to nasadit ve stejné době. Problém je v tom, že Nezlomný je fušérská sračka, která dost těžko naladí diváky na sledování toho samého v jiném (levnějším) podání. Musí se ale nechat, že psychologie postav, masky a "praktické" informace jsou zde na mnohem vyšší úrovni než u prvně zmiňovaného shitu. To ale bohužel nic nemění na skutečnosti, že je to místy přehrávané nudné drama s mizernými CGI efekty, kde dojde na žánrová klišé, permanentní modlení, vzývání Boha a jiné nebetyčné americké zlozvyky projektované do filmové tvorby. Stále čekám, kdy někdo konečně natočí film o ztroskotání křižníku Indianapolis, a vysere se na tyto příběhy s identickým nicneděláním postav, kdy jen staticky čekají na záchranu a my je přitom pozorujeme. Nic proti, ale stalo se to v historii tolikrát (a natočilo snad i víckrát), že mě to zkrátka už nijak nezasáhne. 55% ()

gogo76

"Žiadna mapa, žiadne svetlice, žiadne jedlo ani voda..." Tento malý-veľký film mi urobil radosť. Mám rád príbehy o prežití a filmy pri ktorých môžem rozmýšľať, čo by som ja urobil inak. Niečo som na túto tému už prečítal (kámoš Big Bear doporučil zopár skvelých kníh), preto som rád porovnával. Asi najviac som si pri filme spomenul na knihu A. Šišku a jeho "KB-X neodpovedá". Namiesto zimy však túto posádku trápi slnko a samozrejme žiadne jedlo a voda. Mám rád dobrodružné filmy a tento sa mi výborne strafil do vkusu. K dokonalosti chýbala len akčná letecko-bojová scéna, ktorá by nás v úvode zoznámila s posádkou. Nevadí, aj tak som spokojný. 90%. ()

Big Bear

Tak jsem si zase početl některé komentáře místních expertů a mám jen jeden dotaz. Proč na to koukali a co od toho čekali? Pokud chci romantiku, čumim na Angeliku, pokud dobrodrůžo, kouknu na Indiána Džounse.... Z těch kydů fakt nemůžu... kalkul Falka ! Angelina natočila Zamperiniho (jo taky plaval v člunu) tak to je teda kalkul tohle dát do kin souběžně s tím! A nebyl to od Angeliny kalkul taky? Pokud vím v Nebeskejch jezdcích osádka taky skončí v dinghy... Pche fakt se směju těmto expertům, kterým z těch tří ,,drblo'' , kterým žraloci připadali digitální a gumoví... Prozradím Vám víc páni experti, ty boláky na kůži od slané vody, slunce a styku kůže s gumovými stěnami člunu taky nebyly skutečné ! To je co? Tohle je totiž film a tam je vše jen jako!... Ehhh dosti, nechci si kazit pár nablblými komenty zážitek --- Tenhle film je skvělej. Skvělej. Je to drama tří chlapů na 6 m2. Drama o odvaze, přátelství a i o odpuštění. Dnes si při tom všem vybavení letounů těžko někdo může představit jak lehce se tenkrát člověk s letounem ztratil... A obzvláště nad tak rozlehlými oblastmi oceánu, kde se pohybovala osádka naše Devastatoru. Jen málokdo si také dokáže představit čím vším musela projít osádka sestřelená nebo zřícená v Pacifiku. Pokud se letcům podařilo přežít přistání na moři a nastoupit do dinghy, začala teprve ta nejstrastiplnější část cesty. Dlouhé dny bez vody, jídla, pásma tišin s naprostým bezvětřím, kdy z vás slunce se solí slupuje kůži za živa, hurikány, draví žraloci a vysoká pravděpodobnost setkání s Japonci rovnající se smrti nebo neskutečným podmínkám některého z POW v Asii.... Naše osádka torpédového Devastatoru měla jednu z raných verzí záchranné výstroje a tak dinghy neobsahoval toho zrovna moc k přežití.... Proto si kluci museli vystačit s málem a o to více smekám. Pozdější verze již obsahovaly světlice, barvivo do vody pro zvýšení možnosti zahlédnutelnosti člunu, prášek odpuzující žraloky, léky, rybářské náčiní, plechovky s vodou, energetické tablety a malou plachtu... Samozřejmě, kromě toho všeho jste museli mít ještě dvě věci. Zachovat rozvahu a mít štěstí. Ne všem se to podařilo a stovky osádek a osamocených stíhacích pilotů takto prostě zmizeli v oceánu... Naší skupince se to povedlo. Tenhle film je jim důstojnou poctou. Je mi úplně jedno, jestli Angelina zrovna v ten samej rok také natočila film o osádce B24, která také shodou okolností spadla do Tichého oceánu a také shodou okolností přežila na moři neskutečně dlouho... Jenže Unbroken je o něčem úplně jiném a pokud tenhle film snese s něčím srovnání tak z těch posledních to je asi tak jedině Redfordovo - All is Lost - mimochodem také těžce podhodnocené. Tohle je prostě libůstka pro fajnšmekry a komu se to nelíbí ať si vezme na Mácháč nafukovací matračku a ať se nezapomene natřít Saharou 15 a zkusí si tam bejt dva dny na sluníčku... Jo a kdo o tom něco četl, žralok má drsnou kůži, nekluzkou a s trochou štěstí i opatrnosti se opravdu dá vytáhnout z vody rukama! Samozřejmě to musí bejt kousek menší, než to bago co plulo pod člunem a bylo 3 x delší než dinghy...Tohle je film pro velký kluky, OVER. 4 náboje do Coltu 1911. * * * * () (méně) (více)

Boogeyman

Nebudu se vyjadřovat ke zpracování efektů, holt peněz málo, nedá se svítit. Natočeno to bylo jinak dost slušně. CO mi ale fakt trhalo žíly bylo, že nejednou jsem měl pocit, že přiblblejší trojici trosečníků jsem nikdy v žádném survival filmu neviděl. Jejich chování bylo občas tak neuvěřitelně nelogické, že jsem jim fakt přál, aby tam všichni zdechli. Například ta jejich urputná touha vyhazovat všechny zrovna nepotřebné věci do moře (botama bychom si mohli poškodit člun = vyhodíme boty i s tkaničkama do moře; pistole se nám zasekla = vyhodíme pistoli i s nábojema do moře). Taky mě fascinovala ta jejich počáteční obava, že nemají co žrát...aniž by řešili, že nemají co pít. A nakonec, co uděláte, když kolem vašeho člunu krouží hejno žraloků? No přece si půjdete do moře opláchnou ksicht a necháte si vlnkama jemně ošplouchávat ruce. A pak se ještě budete divit, že vás kousnul!!...All is lost je jiná liga. ()

S.Quentin QUALE

Po dostatečném odležení přeci jen převládá pocit nedoporučovat tento mořský survival. Neubráním se srovnáním s taky jen průměrným geriatrikem, kterého jsem sepsul za poměr stopáž vs. singlxicht, no na Against the Sun jsem se přesvědčil o tom, že lepší singlxicht než promáčenej pytel slabomyslých dialogů. Jako mizérie to není, ale pod pojmem survival si představuju něco jinýho než jen pití vlastních chcánek z vlastní boty. Zklamání. 55% ()

misterz

Survival dráma, ktorá moc nebavila. Chcelo to lepšiu réžiu, herci ešte celkom ušli. Celý čas sa tu len loďkujú a až na pár náznakov hádok tu nie je žiadne napätie. A vlastne ani boj o prežitie. Jediné trocha zaujímavejšie bolo, ako vytiahli toho malého žraloka. Inak si tam len ležia skrútení a s kŕčom v bruchu. A sem tam nejaká modlitba samozrejme... Slabší priemer. 55/100 ()

sochoking

Aká náhoda; včera som pozeral Unbroken a stroskotanci na nafukovačke sa povzbudzovali príbehom o troch chlapíkoch, ktorí prežili 34 dní tiež na nafukovačke niekde v južnom Pacifiku po tom, čo museli núdzovo pristáť na hladine mora. A to boli títo traja! Mňa drbne... ()

Rocky62

Téma ztroskotání na moři začíná pomalu ale jistě ztrácet onen potřebný dramatický nádech z boje o přežití. V tomhle případě se až moc šetřilo nejen na efektech, ale i na logice trosečníků. Některá rozhodnutí budí touhu, aby si divák zakroutil palicí. Další nevýhodou je, že Against the Sun byl natočen pozdě, neboť takovéto příběhy jsme viděli stokrát. Některé horší (Operace Žralok), některé mnohem lepší (Trosečník). ()

JohnCZ

Survival na moři, který sice nepřináší v rámci žánru nic nového, vizuálně je to na úrovni australského The Reef a poměrně hojně používané CGI je dost žalostné, ale jako umírněná s úctou zpracovaná true based story to funguje. Trojice trosečníků je sympatická a dobře zahraná. Mnozí píší cosi o stupidním chování, ale docela bych řekl, že se to jejich občasné zkratovité jednání dá docela dobře logicky obhájit. ()

Volodimir2

16.1.1942 vzlietol z lietadlovej lode USS Enterprise torpédový bombardér, ktorý sa má vrátiť na večeru späť na materskú loď. Posádke dochádza palivo, nemá dostatok na návrat k lodi a tak sa rozhodnú pre núdzové pristátie v Južnom Pacifiku. Všetci traja ostanú v gumenom záchrannom člne viac ako 1000 km od najbližšej pevniny bez akýchkoľvek zásob po dobu 34 dní.. Tento skutočný príbeh sa takmer výlučne odohráva v záchrannom člne mimo krátkeho prológu posledných okamihov posádky v lietadle. A tento príbeh o mimoriadnych výkonoch ľudskej vytrvalosti dokáže poriadne vzrušiť. ()

Paxxx.cz

Příběh je to fajn o tom žádná, ale upřímně se tam toho nic moc neděje až na pár zajímavých momentů. S filmy, které se prakticky nehnou z místa to není jednoduché, zvlášť když jde o skutečný příběh, kde není moc prostoru pro vymýšlení si, ale párkrát se tyhle statické filmy velmi vydařily viz Pohřben zaživa a především Telefonní budka. Against the sun je navíc velmi podobný první polovině filmu od Angeliny Jolie Nezlomný, takže pro ty co jej už viděli zažijí určitě deja vu. Klobouk dolů před pány ale pro mě jen za 6/10. ()

Baronne

Úžasnej snímek, celej příběh se odehrává na dvou metrech čtverečních, a je to bomba. Narozdíl od Lockeho to tady naprosto stačí, herci excelujou, hudba graduje. Jediný co bych vytknul je dost nepřesvědčivá scéna se žralokem, která vypadala jak první díl Čelistí, ale jinak teda smekám.. Jinak Tom dospěl a dozrál do výbornýho herce. ()

PP66

Tři muži na člunu ne až tak špatně zpracovaný téma ztroskotancovo, i můj desetiletý synek to dal a nenudil se;o) ()

Aljak

Keby to nebolo podľa skutočných udalostí, tak by som asi normálne pochyboval, že je také niečo vôbec možné. Ale zjavne áno. Trojici vojakov po zrútení ich bojového lietadla do mora zostal len gumený čln, niekoľko ťažko využiteľný predmetov, no predovšetkým to najdôležitejšie - Nádej! A tak dni ubiehali, nádej sa miestami už asi aj vytrácala, ale nič iné ako to im ani nezostávalo. Dúfal som, že to bude mať trochu väčší psychologický rozmer a konverzácie medzi týmito tromi mužmi budú aj o čosi zaujímavejšie, ale čo sa dá robiť. V podstate celú dobu človek len čaká či sa im zachrániť podarí alebo ich osud skončí vo vodách Pacifiku. ()

Rodriguez

Mám rád válečné snímky podle skutečných událostí, ale.... Tenhle se svojí stopáží a zpracováním neuvěřitelně táhnul. Bejt to na 75-80 minutách, tak bych byl k snímku vstřícnější! 35% ()

carlos 2010

Všetko, čo je v obsahu, sa dostavilo, nič viac, nič menej. Taká TV produkcia s dobrými hereckými výkonmi, ale žiadne prekvapenie sa nekonalo. ()

zette

Film, ktery resi na pohled tolik jednoduchy pribeh, odehravajici se na tak malem prostoru musi vynikat necim vyjimecnym, aby vysel z prumeru. To se tvurcum bohuzel nepovedlo. Herci dobri, nikoliv perfektni, stejne tak kamera. Nejvetsi slabinou celeho filmu jsou triky se zraloky, predevsim to uloveni jednoho z nich... katastrofa. Hodnoceni necham prumerne, vzhledem ke skutecnemu pribehu. ()

Mr.Ripley

Milý dobrodružný film o pokoře, víře a skromnosti člověka, bohužel bez jakékoliv přidané hodnoty, jež by jej vyzvedla k vyššímu hodnocení. ()

Khumbac

V HD a osvícené sluncem, vypadá dobře skoro vše. I slaná opálená trojka. Pšonek zpočátku jednal přehnaně pozitivně...až mě tím vytočil. Po pěti dnech jim došlo, že mohou vytvořit kotvu a také velitel našel tužku...po 5 dnech. Štastný konec mi evokoval šťastnější trojhvězdí, zasloužili si ho, kluci ušatí opálení. ()