Against the Sun

Paul Mills

Sean Albertson

Kostýmy:

Mark Peterson

Tak jsem si zase početl některé komentáře místních expertů a mám jen jeden dotaz. Proč na to koukali a co od toho čekali? Pokud chci romantiku, čumim na Angeliku, pokud dobrodrůžo, kouknu na Indiána Džounse.... Z těch kydů fakt nemůžu... kalkul Falka ! Angelina natočila Zamperiniho (jo taky plaval v člunu) tak to je teda kalkul tohle dát do kin souběžně s tím! A nebyl to od Angeliny kalkul taky? Pokud vím v Nebeskejch jezdcích osádka taky skončí v dinghy... Pche fakt se směju těmto expertům, kterým z těch tří ,,drblo'' , kterým žraloci připadali digitální a gumoví... Prozradím Vám víc páni experti, ty boláky na kůži od slané vody, slunce a styku kůže s gumovými stěnami člunu taky nebyly skutečné ! To je co? Tohle je totiž film a tam je vše jen jako!... Ehhh dosti, nechci si kazit pár nablblými komenty zážitek --- Tenhle film je skvělej. Skvělej. Je to drama tří chlapů na 6 m2. Drama o odvaze, přátelství a i o odpuštění. Dnes si při tom všem vybavení letounů těžko někdo může představit jak lehce se tenkrát člověk s letounem ztratil... A obzvláště nad tak rozlehlými oblastmi oceánu, kde se pohybovala osádka naše Devastatoru. Jen málokdo si také dokáže představit čím vším musela projít osádka sestřelená nebo zřícená v Pacifiku. Pokud se letcům podařilo přežít přistání na moři a nastoupit do dinghy, začala teprve ta nejstrastiplnější část cesty. Dlouhé dny bez vody, jídla, pásma tišin s naprostým bezvětřím, kdy z vás slunce se solí slupuje kůži za živa, hurikány, draví žraloci a vysoká pravděpodobnost setkání s Japonci rovnající se smrti nebo neskutečným podmínkám některého z POW v Asii.... Naše osádka torpédového Devastatoru měla jednu z raných verzí záchranné výstroje a tak dinghy neobsahoval toho zrovna moc k přežití.... Proto si kluci museli vystačit s málem a o to více smekám. Pozdější verze již obsahovaly světlice, barvivo do vody pro zvýšení možnosti zahlédnutelnosti člunu, prášek odpuzující žraloky, léky, rybářské náčiní, plechovky s vodou, energetické tablety a malou plachtu... Samozřejmě, kromě toho všeho jste museli mít ještě dvě věci. Zachovat rozvahu a mít štěstí. Ne všem se to podařilo a stovky osádek a osamocených stíhacích pilotů takto prostě zmizeli v oceánu... Naší skupince se to povedlo. Tenhle film je jim důstojnou poctou. Je mi úplně jedno, jestli Angelina zrovna v ten samej rok také natočila film o osádce B24, která také shodou okolností spadla do Tichého oceánu a také shodou okolností přežila na moři neskutečně dlouho... Jenže Unbroken je o něčem úplně jiném a pokud tenhle film snese s něčím srovnání tak z těch posledních to je asi tak jedině Redfordovo - All is Lost - mimochodem také těžce podhodnocené. Tohle je prostě libůstka pro fajnšmekry a komu se to nelíbí ať si vezme na Mácháč nafukovací matračku a ať se nezapomene natřít Saharou 15 a zkusí si tam bejt dva dny na sluníčku... Jo a kdo o tom něco četl, žralok má drsnou kůži, nekluzkou a s trochou štěstí i opatrnosti se opravdu dá vytáhnout z vody rukama! Samozřejmě to musí bejt kousek menší, než to bago co plulo pod člunem a bylo 3 x delší než dinghy...Tohle je film pro velký kluky, OVER. 4 náboje do Coltu 1911. * * * *(23.2.2015)

Milý dobrodružný film o pokoře, víře a skromnosti člověka, bohužel bez jakékoliv přidané hodnoty, jež by jej vyzvedla k vyššímu hodnocení.(30.1.2015)

V HD a osvícené sluncem, vypadá dobře skoro vše. I slaná opálená trojka. Pšonek zpočátku jednal přehnaně pozitivně...až mě tím vytočil. Po pěti dnech jim došlo, že mohou vytvořit kotvu a také velitel našel tužku...po 5 dnech. Štastný konec mi evokoval šťastnější trojhvězdí, zasloužili si ho, kluci ušatí opálení.(24.3.2015)

• verbal

Co asi tak lze dělat na nafukovače uprostřed Pacifiku? Celkem hovno. Můžete si akorát tak sem tam vyměnit místo s pelichajícím Malfojem, předstírat zděšení při čumění na žraločí ploutve, podporovat svůj hlad vyměňováním si receptů, občas si loknout vlastních chcanek nebo si zadělávat na melanom nezdravým sluněním, protože vám ten debil kulometčík utopil při ztroskotávání opalovací krém. Ale jinak vcelku otrava. Párkrát sice zaprší a tak je akčně mokro, pak se dokonce přižene strašlivá bouře o jedné vlně a kluci se trochu pocachtaj, ale poslední půlhodinu se už jen tak vyčerpaně válí na matračce a dělají „éééééééé“. Je to sice tak o tři hladové dny záživnější než ta Endželínina bárbísračka, hoššy až tolik Nebroukovatí a nepůsobí, jako by si krátili dlouhé subtropické večery trojitou rektoskopií, ale i tak doufám, že tímto jim ti hrdinní ztroskotanci už došli, ať se nemusím znovu přesvědčovat, že se nic zvlášť zábavného při raftění v Tichém oceánu nikomu prostě přihodit nemůže.(22.3.2015)

Tři muži na člunu ne až tak špatně zpracovaný téma ztroskotancovo, i můj desetiletý synek to dal a nenudil se;o)(15.2.2015)