Against the Sun

Paul Mills

Sean Albertson

Kostýmy:

Mark Peterson

Tuctové ultrafialové survival drama o ztroskotání amerických pilotů za druhé světové na otevřeném oceánu, na kterém rozehrávají tisíckrát viděný utahaný boj o přežití "proti slunci" a neškodným počítačovým žralokům. Vzhledem k tomu, že Nezlomný je v podstatě o tom samém, nedělám si iluze, že debutant Falk využil divácká očekávání a chtěl to nasadit ve stejné době. Problém je v tom, že Nezlomný je fušérská sračka, která dost těžko naladí diváky na sledování toho samého v jiném (levnějším) podání. Musí se ale nechat, že psychologie postav, masky a "praktické" informace jsou zde na mnohem vyšší úrovni než u prvně zmiňovaného shitu. To ale bohužel nic nemění na skutečnosti, že je to místy přehrávané nudné drama s mizernými CGI efekty, kde dojde na žánrová klišé, permanentní modlení, vzývání Boha a jiné nebetyčné americké zlozvyky projektované do filmové tvorby. Stále čekám, kdy někdo konečně natočí film o ztroskotání křižníku Indianapolis, a vysere se na tyto příběhy s identickým nicneděláním postav, kdy jen staticky čekají na záchranu a my je přitom pozorujeme. Nic proti, ale stalo se to v historii tolikrát (a natočilo snad i víckrát), že mě to zkrátka už nijak nezasáhne. 55%(30.1.2015)

"Žiadna mapa, žiadne svetlice, žiadne jedlo ani voda..." Tento malý-veľký film mi urobil radosť. Mám rád príbehy o prežití a filmy pri ktorých môžem rozmýšľať, čo by som ja urobil inak. Niečo som na túto tému už prečítal (kámoš Big Bear doporučil zopár skvelých kníh), preto som rád porovnával. Asi najviac som si pri filme spomenul na knihu A. Šišku a jeho "KB-X neodpovedá". Namiesto zimy však túto posádku trápi slnko a samozrejme žiadne jedlo a voda. Mám rád dobrodružné filmy a tento sa mi výborne strafil do vkusu. K dokonalosti chýbala len akčná letecko-bojová scéna, ktorá by nás v úvode zoznámila s posádkou. Nevadí, aj tak som spokojný. 90%.(22.3.2015)

Úžasnej snímek, celej příběh se odehrává na dvou metrech čtverečních, a je to bomba. Narozdíl od Lockeho to tady naprosto stačí, herci excelujou, hudba graduje. Jediný co bych vytknul je dost nepřesvědčivá scéna se žralokem, která vypadala jak první díl Čelistí, ale jinak teda smekám.. Jinak Tom dospěl a dozrál do výbornýho herce.(28.1.2015)

• Rodriguez

Mám rád válečné snímky podle skutečných událostí, ale.... Tenhle se svojí stopáží a zpracováním neuvěřitelně táhnul. Bejt to na 75-80 minutách, tak bych byl k snímku vstřícnější! 35%(1.1.2016)

Tři muži na člunu ne až tak špatně zpracovaný téma ztroskotancovo, i můj desetiletý synek to dal a nenudil se;o)(15.2.2015)

• Jake Abel