• honajz

Po pravdě řečeno mne seriál nějak nechytil. Snaží se být jakoby realistický, ale jinak zde máme taková ta různá klišé a citové vydíračky (rozvedená matka, holčička, málo peněz, nemocná manželka - přitom by stačilo třeba řešit "jen" neporozumění s rodiči nebo dospívajícím puberťákem, který se chce stavět na vlastní nohy). Vlastně zde není nic, co by mne nutilo se dívat dál - případy mi přijdou nezajímavé, postavy jakbysmet, trhaná kamera je k uzoufání, a naprosto chybí jakýkoliv náznak humoru nebo nadhledu. Neříkejte mi, že lidi jsou pořád tak seriózní a vážní a řeší stále jen tragédie, že se celou dobu nezasmějí a neudělají vtípek. Pochmurná atmosféra, slabá dějová linka, nezajímavé postavy.(21.10.2014)

s02e01 velmi dobré(28.6.2015)

• akashisko

Not impressed... Skandinávci a briti tenhle žánr umí mnohem líp. ** (a půlka za Tomíka bez trička)(6.5.2016)

David´82 to vystihl moc pekne, zejmena pak s vyjmenovanim souvislosti a moznych inspiraci. Tom Felton mozna az prilis evokuje blondaka Erica Ladinze z The Killing, ale i tak velice povedeny vykon, podobne jako i ostatni hlavni protagoniste. Serie me vzhledem k nekterym mistnim komentarum prekvapive pobavila. Aspekty poctive krimi prace, pravni sfery, taktizovani i osobnich pribehu zucastnenych na me docela fungovaly, a to s prijemnym spadem. Neurazejici krimi zabava.(16.6.2015)

Solidně udělaná kriminálka, kterou nahoru táhne skvělý casting (kompletně - Diggs, Robertson, Felton, Schiff i Duvall jsou skvělí) a dolů ne tak úplně vypiplaný scénář. Nicméně rozdělení na krimi drama v první půlce a soudní drama v druhé půlce je příjemným osvěžením, které spolu se zmíněným obsazením a prostředím San Francisca vytahuje Murder in the First lehce nad vody průměru.(25.8.2014)