Po dvou dílech hodnotím jako průměrný detektivní seriál. A Tom Felton je naprosto boží!(18.6.2014)

• honajz

Po pravdě řečeno mne seriál nějak nechytil. Snaží se být jakoby realistický, ale jinak zde máme taková ta různá klišé a citové vydíračky (rozvedená matka, holčička, málo peněz, nemocná manželka - přitom by stačilo třeba řešit "jen" neporozumění s rodiči nebo dospívajícím puberťákem, který se chce stavět na vlastní nohy). Vlastně zde není nic, co by mne nutilo se dívat dál - případy mi přijdou nezajímavé, postavy jakbysmet, trhaná kamera je k uzoufání, a naprosto chybí jakýkoliv náznak humoru nebo nadhledu. Neříkejte mi, že lidi jsou pořád tak seriózní a vážní a řeší stále jen tragédie, že se celou dobu nezasmějí a neudělají vtípek. Pochmurná atmosféra, slabá dějová linka, nezajímavé postavy.(21.10.2014)

Po piatich dieloch hodnotím veľmi pozitívne. Dlhodobá dejová línia seriálu je zameraná prevažne na riešenie jednej vraždy, čo mi trochu pripomína The Killing. Tým seriál získava na reálnosti, lebo tie forenzné haluze kde za 40 minút vďaka vláknam a DNA nielenže odhalia vraha, ale sa aj hneď prizná a detektív si nasadí slnečné okuliare a odkráča do západu slnka, sa mi už trochu objedli. Seriál má silné zameranie na postavy a solídne tempo. Som zvedavá ako to s ním dopadne. ___ Po 2. sérii som si utvrdila názor, že Murder in the First je seriózne kvalitná záležitosť. Hlavne musím vyzdvihnúť, ako realisticky vykresľuje prácu polície - nie len realisticky, čo sa týka jednotlivých krokov vyšetrovania a procesu, ale najmä čo sa týka faktu, že polícia môže zistiť celú pravdu, ale spravodlivosti je málokedy úplne učinené za dosť.(15.7.2014)

s02e01 velmi dobré(28.6.2015)

David´82 to vystihl moc pekne, zejmena pak s vyjmenovanim souvislosti a moznych inspiraci. Tom Felton mozna az prilis evokuje blondaka Erica Ladinze z The Killing, ale i tak velice povedeny vykon, podobne jako i ostatni hlavni protagoniste. Serie me vzhledem k nekterym mistnim komentarum prekvapive pobavila. Aspekty poctive krimi prace, pravni sfery, taktizovani i osobnich pribehu zucastnenych na me docela fungovaly, a to s prijemnym spadem. Neurazejici krimi zabava.(16.6.2015)