Německá líbivka, která se drží současných představ o komedii. Bohužel není ničím zajímavá, jen další v pořadí.(26.9.2016)

|| Scenár: Bora Dagtekin | Hudba: Beckmann, Djorkaeff, Beatzarre | Distribúcia: Constantin Film | Štúdio: Constantin Film, Rat Pack Filmproduction | Rozpočet: ? $ | Tržby: - $ || Film, ktorý popiera všetky doterajšie predsudky voči nemeckým komédiám. Má to nápaditý scenár, skvelú réžiu, super charizmatického hlavného predstaviteľa, a najviac gagov na filmovú minútu za posledných päť rokov. Možno je to len obyčajný film na jedno videnie, ale ja som sa dnes smial od začiatku do konca. A záverečné klišé nebolo emočne hluché. A to sa veru často nestáva. Ako ani to, že bol český dabing výborný. Nebyť titulkových scén z natáčania, bolo by to úplne čistých 5. (Ps: Z morálnej stránky je ten film chodiaci rozpor, ktorý by trebalo zakázať, a zároveň povinne premietať.) 90% | Atlas Praha, CZ Dub, 26.8.2014 |(26.8.2014)

Jednoznačně nejlepší komedie za tento rok ... Typickej evropskej humor, na Němce vynikající sympatický herecký výkony, skvělý situace, romantická vložka vyloženě umírněná oproti té komediální, která se prostě nesere s ničím a s nikým, učitelé dostávaj šílenou sadu, spratci dostávaj šílenou sadu, vypovídající, ale ne trapně moralizující ... po všech těch přeromantizovaných USA srajdách a až příliš nevinných Korejských sadách, zlatej střed, kterej mi fakt perfektně sedl a chvílema mi tekly slzy smíchy ... supr!!(8.11.2014)

Roztomilé německé pohlazení mnohokráte omletého tématu, kterak se nejhorší třída školy tou nejlepší stala, nepostrádá vtip a překvapivě i šarm. /// Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(12.4.2015)

• Cervenak

Len svižná réžia a sympatickí herci (Karoline!) u mňa zachraňujú tento nevtipný a klišovitý scenáristický kŕč od odpadu. Náznak istej zábavnosti som pozoroval iba v scéne s exkurziou u zvracajúceho feťáka.(18.9.2014)

• - Signál GPS nie je dosť silný na to, aby prechádzal stenami, a preto GPS navigácia v budove nefunguje. Hľadanie pokladu zakopaného pod budovou podľa GPS je nemožné. (mirak2)

• - Danger (Max von der Groeben) zmiňuje ve filmu planetu Pandora ze snímku Avatar (2009). Chantal (Jella Haase) pak mluví o Jurském parku (1993) a jeho druhém díle s názvem Ztracený svět: Jurský park (1997). (hansel97)

• - Po skončení záverečných titulkov je možné sledovať nevydarené scény. (vander19)