Z nevýrazného začátku plného kouření a pití (a nudy), se vyklubal zajímavý akční nářez, plný krve a drsného Mikea/Jesseho Eisenberga, jehož zbraní bylo vše, co bylo po ruce. Celý film si Jesse dá se říct ukradl sám pro sebe, Kristen Stewart spíše jen sekunduje a nepředvádí nijak zvlášť hodnotný výkon. Záporák snímku v podání Tophera Grace mě nijak neuchvátil, naopak jeden z jeho členů komanda, jehož zahrál Walton Goggins, byl až šíleně bravurní. Styl filmu mi dost připomínal Zombieland, kde Jesse taktéž hraje, nicméně beru to jako pozitivum. Soundtrack od Marcela Zavose velmi dobrý, skvělá skladba je třeba Apollo Ape. Motiv opice z komiksu, který si Mike kreslí, je zajímavým zpestřením a závěrečné titulky v podobě právě zmiňovaného komiksu pobaví. Ač je American Ultra v prvé řadě akční řežba, komediálních prvků se zde najde nespočetně a jsou skvěle zkombinovány s brutálními scénami. Rozhodně se těším na druhý díl, pokud se režisér Nima Nourizadeh vrátí na stoličku (American Ultra je jeho teprve druhým snímkem, rozhodně ten chlap v sobě něco má).(15.4.2016)

• Filmmaniak

Nejde o to, že by vtipy v American Ultra byly slabé - ony tam totiž skoro žádné nejsou. Ačkoli je film prezentován jako akční komedie, tak jako komedie vůbec nepůsobí, protože mu chybí nadhled, legrační hlášky i odlehčující prvky, a jeho hrdinové, k smrti vyděšení a se slzami na krajíčku prchající před zabijáckými psychopaty, mají k zábavnosti daleko. Spíš jde o akční thriller s několika komicky přestřelenými scénami a nevytěženým potenciálem, utopeným v nepodařených dialozích, nepříliš dobře vedených hercích a podprůměrné režii. Delší recenze ZDE.(22.11.2015)

• claudel

Americká ultra blbost, co víc k tomu napsat. Nanejvýš, že Kristen Stewart je sexy a umí dobře hrát, i když jde o blbost.(22.1.2016)

• JohnCZ

Takhle žánrové roztříštěný film jsem už dlouho neviděl. Chvíli se film snaží brát vážně a střídá jednu krvavou scénu za druhou a chvíli tam zase pobíhají pošahaní agenti v herecké křeči jak z nějaké bláznivé grotesky, kteří jsou všechno, jen ne vtipní. Komedie to opravdu moc není, to se jen film snaží být tak moc cool, že to působí spíš až trapně. Snaha napodobit Chucka nebo Zombieland je jasná, ale kvalitativně je American Ultra úplně někde jinde. Celá ta CIA zobrazená ve filmu působí úplně nepovedeně.(29.11.2015)

• ORIN

Jakože cože?!(6.12.2015)

• - Role vládní agentky Victorie Lasseter byla dvakrát přeobsazena. Počítalo se s Umou Thurman, později se Sharon Stone, ale nakonec Victorii ztvárnila Connie Britton. (Ajjinka)

• - Z marketingových a reklamných dôvodov spoločnosť Lionsgate na Comic-Cone v San Diegu rozdávala zdarma marihuanové jointy každému, kto mal povolenie od lekára. (Da_reba)

• - Natáčení probíhalo v New Orleans a jeho okolí po dobu 43 dní. (Ajjinka)