American Ultra

Ofajč

Akční / Komedie

USA, 2015, 96 min

• M.a.t.t.

Mám problém uveriť, že Landisov scenár má byť originálnou tvorbou, keďže seriálový Chuck sa pripomína každým druhým momentom a dokonca tu zaskočí aj jeden z jeho hercov. Lenže kým spomínaný seriál šikovne mixoval humor, vzťahy a špionážnu problematiku, American Ultra na to ide úplne inak a horšie. Snaží sa byť drsnou a krvavou zábavou, no pokusy o humor nefungujú, vizuál je tuctový a príbeh dokonale zabudnuteľný. Ani režirujúci Nima Nourizadeh nie je žiadnou výhrou a celý čas sa nevie rozhodnúť, pre koho vlastne točí. Viem len, že pre mňa určite nie.(13.10.2015)

Komu se líbil svižný a nápaditý seriál Chuck, bude zde sedět a nevěřícně zírat s otevřenou hubou. Při polknutí z něj akorát vyletí obligátní watafak. Jesse Zuckeberg toho huliče sice docela dobře trefil, jednou jsem se dokonce musel spokojeně ušklíbnout, to když plácal patetické hovadiny o stojícím stromu, výplody tolik typické pro všechny ty amatérské filozofy, jímž k mudrování a myšlenkovým tryskům stačí veselá tráva. Bitky vám jen potvrdí, že dnes lze udělat uvěřitelného agenta zabijáka i z vyloženého rachitického dřeva, jako je třeba Jesse. Takže si akorát řeknete, že takovým dřevem může být i Daniel Craig nebo Matt Deamon, kteří zas na druhou stranu byli celkem přesvědčiví. No nic, trochu jsem si zafilozoval... Každopádně se mi snímek jevil jako celkem zdařilý počin, který jen neví, jestli chce být komedií na plný kule nebo cáklým filmem o debilních agentech. Nebo dramatem nějakého idiota, na kterého vyšla ta nejhnusnější smažka z vesnice?(17.11.2015)

• Politik

Zase jeden z filmů, kde to nejlepší máte v upoutávce a nic víc ten film nenabídne. Jesse a Kristen jsou super dvojka, ale když mají mizernej scénář. Od režiséra Projectu X jsem čekal trochu jinou pecku.(8.12.2015)

Hodně zajímavé..(22.3.2016)

• papaJA21

Kdyby tomu dali alespoň trochu slušný děj, nebo smysl mohla to být fajn podívaná. Ale je to tak strašně slaboduché, že to už ani není vtipné.(27.11.2015)