Tak jsem asi čekala, že se u komedie (parodie? nebo to bylo myšleno vážně?) zasměju víc, ale nějak se to nekonalo. Zase abych nelhala, párkrát jsem se zasmála, ale teď už si upřímně nevzpomenu čemu. Navíc můžu říct, že jsem půlku filmu nechápala o co jde, pobíhali tam agenti CIA (jeden divnější než druhej) a furt mluvili o něčem, co nedávalo smysl. Když jsem teda konečně pochopila o co jde, tak musím konstatovat, že podobný námět by se dal udělat mnohem líp a mohlo by to být mnohem vtipnější. Ale co už. Jesseho a Kristen mám ráda a dívala jsem se hlavně kvůli nim. Nemůžu vyloženě říct, že bych se u toho nudila, ale čekala jsem něco trošku lepšího. 3*(27.11.2015)

• Filmmaniak

Nejde o to, že by vtipy v American Ultra byly slabé - ony tam totiž skoro žádné nejsou. Ačkoli je film prezentován jako akční komedie, tak jako komedie vůbec nepůsobí, protože mu chybí nadhled, legrační hlášky i odlehčující prvky, a jeho hrdinové, k smrti vyděšení a se slzami na krajíčku prchající před zabijáckými psychopaty, mají k zábavnosti daleko. Spíš jde o akční thriller s několika komicky přestřelenými scénami a nevytěženým potenciálem, utopeným v nepodařených dialozích, nepříliš dobře vedených hercích a podprůměrné režii. Delší recenze ZDE.(22.11.2015)

• M.a.t.t.

Mám problém uveriť, že Landisov scenár má byť originálnou tvorbou, keďže seriálový Chuck sa pripomína každým druhým momentom a dokonca tu zaskočí aj jeden z jeho hercov. Lenže kým spomínaný seriál šikovne mixoval humor, vzťahy a špionážnu problematiku, American Ultra na to ide úplne inak a horšie. Snaží sa byť drsnou a krvavou zábavou, no pokusy o humor nefungujú, vizuál je tuctový a príbeh dokonale zabudnuteľný. Ani režirujúci Nima Nourizadeh nie je žiadnou výhrou a celý čas sa nevie rozhodnúť, pre koho vlastne točí. Viem len, že pre mňa určite nie.(13.10.2015)

Z nevýrazného začátku plného kouření a pití (a nudy), se vyklubal zajímavý akční nářez, plný krve a drsného Mikea/Jesseho Eisenberga, jehož zbraní bylo vše, co bylo po ruce. Celý film si Jesse dá se říct ukradl sám pro sebe, Kristen Stewart spíše jen sekunduje a nepředvádí nijak zvlášť hodnotný výkon. Záporák snímku v podání Tophera Grace mě nijak neuchvátil, naopak jeden z jeho členů komanda, jehož zahrál Walton Goggins, byl až šíleně bravurní. Styl filmu mi dost připomínal Zombieland, kde Jesse taktéž hraje, nicméně beru to jako pozitivum. Soundtrack od Marcela Zavose velmi dobrý, skvělá skladba je třeba Apollo Ape. Motiv opice z komiksu, který si Mike kreslí, je zajímavým zpestřením a závěrečné titulky v podobě právě zmiňovaného komiksu pobaví. Ač je American Ultra v prvé řadě akční řežba, komediálních prvků se zde najde nespočetně a jsou skvěle zkombinovány s brutálními scénami. Rozhodně se těším na druhý díl, pokud se režisér Nima Nourizadeh vrátí na stoličku (American Ultra je jeho teprve druhým snímkem, rozhodně ten chlap v sobě něco má).(15.4.2016)

Zápletka "neškodný hulič z maloměsta je ve skutečnosti spící superagent CIA" měla rozhodně potenciál na onu avizovanou vyhulenou akční komedii. Komedie se ale nekoná, protože tvůrci se z nějakého neznámého důvodu rozhodli natočit víceméně vážný až melancholický akční film, kde je hulení a humoru jako šafránu. Jediné, co funguje je akce, které je dostatek a má sympatické vychytávky, a fajn obsazení (Connie Britton z AMERICAN HORROR STORY a Topher Grace potěšili).(17.10.2015)