Mládí

Youth

Mladosť

Komedie / Drama

Itálie / Francie / Švýcarsko / Velká Británie, 2015, 124 min

Krásné obrazy, dobří herci a herečky, celá řada skvělých scén, ale film jako celek je povrchní a prázdný. Takové hraní si na film s přesahem. Další Velká nádhera se nekoná, zato cena diváků karlovarského filmového festivalu mě nepřekvapuje.(26.10.2015)

"Co teď děláš?" - "Řekli mi, že jsem apatický. Tak nedělám nic." Michael Caine a Harvey Keitel excelují v příjemně melancholickém dramatu plném nádherných obrazů a skvělé hudby. Od Paola Sorrentina jsem zatím neviděl nic, a tak si asi umíte představit, jak mě vizuální stránka nadchla. Nesmírně. Jediné, co můžu a musím vytknout, je přílišná délka, protože někdy ve třetí třetině mě film opravdu začínal uspávat. Ale to je vše.___P.S. Scéna s Michaelem Cainem dirigujícím stádo krav se okamžitě zařadila k mým nejoblíbenějším scénám ze všech jeho filmů.(20.10.2015)

• Pluhy

Vidět Harveyho Kietla na KVIFFu uvádět tento snímek je zážítek na celý život, nový film Paula Sorrentino ovšem nikoli. Lajna závěrečných titulků delší než rulička toaletního papíru. Peněz vynaložený na film, že by se z toho opravily i poškozené kabely v tunelu Blanka. Top herci. A výsledek? Pokud pominu ten líbivý vizuál, audiofilní a herecké orgie, zbude mi třaslavá kostřička, která neudrží stolici a každičkou chvíli se rozsype. Příběh a pointa dost hapruje a tak si říkám, zda jsou ty divácky nejúspěšnější filmy opravdu jen ty nejdražší kasičky na peníze a plebs se pokojně nažere nablýskaných cetek.(10.7.2015)

Mám děsně rád Majkla Kejna. Ať hraje, v čem hraje, vždycky mu to věřím. Takže i tady. Jeho humor je takový civilní a britsky suchý, to já rád. Film jako celek je taky fajn - je pomalý, ale ne nudný, prostě si tak plyne. Na každý obraz má divák spoustu času a je na co koukat, kompozice jsou super (ať už hory nebo kozy miss universe) a povedla se i hudba. Jediné, co mě úplně nestrhlo, je příběh. Přišlo mi to spíš jak série mini příběhů o stárnutí. Jsem někde mezi 3-4.(23.11.2015)

Film mě mile překvapil vizuální a zvukovou stránkou.. Velmi příjemné umění!(20.6.2016)