Mládí

Mladosť

Komedie / Drama

Itálie / Francie / Švýcarsko / Velká Británie, 2015, 124 min

• Pluhy

Vidět Harveyho Kietla na KVIFFu uvádět tento snímek je zážítek na celý život, nový film Paula Sorrentino ovšem nikoli. Lajna závěrečných titulků delší než rulička toaletního papíru. Peněz vynaložený na film, že by se z toho opravily i poškozené kabely v tunelu Blanka. Top herci. A výsledek? Pokud pominu ten líbivý vizuál, audiofilní a herecké orgie, zbude mi třaslavá kostřička, která neudrží stolici a každičkou chvíli se rozsype. Příběh a pointa dost hapruje a tak si říkám, zda jsou ty divácky nejúspěšnější filmy opravdu jen ty nejdražší kasičky na peníze a plebs se pokojně nažere nablýskaných cetek.(10.7.2015)

Nádherné obrazy, nádherná angličtina, zběsilé charaktery. Nekonala se na rozdíl od Velké nádhery nuda, ačkoliv tempo je p.o.m.a.l.é. Možná se budete cítit vznešeně. Caine je bůh, Paul Dano divnej, Weisz už není mladá, Roly Serrano přesnej, Miss Universe nahá (a její příchod do vody úchvatný). Klubovka na velké plátno.(28.10.2015)

Sice to není průměrné, ale čekala jsem mnohem, mnohem víc. Je tam až moc nudných pasáží a boží Miss Universe to rozhodně nezachrání. Příběh je opravdu skvělý, ale mě to moc neupoutalo. Škoda.(5.11.2015)

Grandhotel Budapest v manýře Paola Sorrentina. Narozdíl od Wese Andersona si ale v tomhle hotelu coby divák připadám jako při návštěvě v muzeu - opravdu krásné obrazy, docela studená chodba...(5.12.2015)

Mám děsně rád Majkla Kejna. Ať hraje, v čem hraje, vždycky mu to věřím. Takže i tady. Jeho humor je takový civilní a britsky suchý, to já rád. Film jako celek je taky fajn - je pomalý, ale ne nudný, prostě si tak plyne. Na každý obraz má divák spoustu času a je na co koukat, kompozice jsou super (ať už hory nebo kozy miss universe) a povedla se i hudba. Jediné, co mě úplně nestrhlo, je příběh. Přišlo mi to spíš jak série mini příběhů o stárnutí. Jsem někde mezi 3-4.(23.11.2015)