Hornet's Nest, The

Dokumentární

Afghánistán / USA, 2013, 93 min

Diane Sawyer

V žánru válečných dokumentů přímo z "akce" je to TOP co jsem zatím viděl !(14.9.2014)

Na poprvé jsem u toho v polovině usnul, Američani mi v Afgánistánu připadali jak pěst na oko a celý to bylo sterilní a celkem o ničem. Dal jsem tomu druhou šanci, a konci mě film dostal do kolen. Závěrečná bitva, smrt, dojetí.. Škoda první poloviny, jinak by to totiž byl jeden z TOP dokumentů. Co se týče válečnejch, tak možná i je.(20.4.2015)

• SMilan

Surové zábery bez strihu a komentárov by ma potešili oveľa viac, ako takto ucelený dokument, ktorý je miestami až zbytočne dramatizovaný a hrá divákovi na city všade, kde je to možné. Jasné, že nie je sranda, keď okolo vás svištia ostré, tak z toho nebudeme robiť grotesku, ale niektoré dômyselné strihy a pasáže(reportér junior spadol a vyzeralo to, že jednu kúpil) vo mne v konečnom dôsledku naozaj úsmev vyvolali. Pre mnoho mladých Yankees tento dokument a jemu podobné budú zohrávať dôležitú úlohu pri voľbe svojho budúceho povolania.(26.10.2014)

• pozremsi

Goebbels sa slastne prevaľuje v hrobe. Čím ďalej, tým sme sprostejší.(24.12.2014)

Predstava o precizne naplanovanych misich se mi rozplynula. Boje jsou spis proti neviditelnym nepratelum, kteri prepadavaji vojaky pri presunu, a zachranovani na smrt odhodlanych jednotek ze sracek, protoze vybombit celou talibanskou osadu i s civilistama je nehumanni.(7.12.2014)