Fakebook

všechny plakáty
Česko, 2011, 15 min

Režie:

David Březina

Dnes je těžké uchránit si své soukromí, obzvlášť když ho mají v rukou ostatní. Tři krátké příběhy, které se opravdu staly. (Cinema Open)

Allica

Tak z tohohle jsem fakt úplně mimo. Nechápala jsem postavy ani příběh. Je to jeden příběh s lidmi, kteří se každých pět minut jmenují jinak a jsou to úplně jiné osoby, nebo jsou to tři příběhy nezávislé na sobě? Člověk se v tom akorát ztrácí. Kamerově taky žádný zázrak, když vezmu v potaz, že režie, kamera a herec je jedna a ta samá osoba. Na filmu se to hodně promítlo. A potom ty klíčované záběry .. proč? Jsou to zbytečnosti, které se dají natočit v reálu a ne je kazit efekty. Nehledě na to, že film je založený na detailech, čímž není nic moc dobře vidět. Samozřejmě, že s detaily stoupá dramatičnost a víc se začnou projevovat city, ale všeho s mírou - zase se to nesmí přehánět. Režisér by měl přistoupit se spoluprací dramaturgie a připustit k sobě víc lidí, se kterými by film diskutoval a upravoval jeho podobu do koukatelnějších výsledků. Zhlédnuto na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=rvO74J8gWYw ()