24 hodin

24 hodín strachu

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2002, 105 min

• tron

„Rád dávam rodiny dokopy.“ Neviem, aká je Charlize Theronová v civile a je mi to jedno - ako herečka je asi taká kvalitná, ako ja. Takže situáciu sa snaží spasiť aspoň chudáčisko Kevin Bacon. Záporné postavymu vždy išli na jednotku (DIVOKÁ RIEKA, SPÁČI, MUŽ BEZ TIEŇA), tentokrát ale dopláca na okolité problémy (rušivá dokumentárna kamera, blbá motivácia zlosynov, tradične mizerný Stuart Townsend, tradične nezaujímavá Dakota Fanningová a logické nedorozumenia – čo by sa stalo, ak by niekomu išli digitálky o tri minúty dopredu?). Naopak, svetlom v oceáne nudy je Pruitt Taylor Vince (IDENTITA, CONSTANTINE) na tému „Nemám rád, keď dievčatká plačú“.(6.6.2009)

• meave

Slušné obsadeniechýbalo mi však niečo, čo by robilo z toho príbehu čosi viac, ako len obyčajný film o naštvaných ľudoch a bojujúcich rodičoch. Niečo, čo by mnou pohlo, iné emócie ako len obava z rozuzlenia, ktorá zase nie je až taká nervydrásajúca, keďže fungujú určité zažité konvencie. Napriek všetkej snahe sa vo mne nič nepohlo a práve to bolo sklamaním.(26.2.2006)

• honajz

Nelekněte se vypočítavého názvu – nejde o ten seriál, ale zdlouhavý a překombinovaný thriller s Charlize Theron, Courtney Love či Kevinem Baconem v hlavních rolích, v němž rodině lékaře unesou astmatickou dcerku, ale on, ani manželka se nemíní vzdát. DVD: Před filmem trailery na čtyři jiné filmy, v bonusech na dalších pět a na tento film, a také alternativní konec (0:54) a film o filmu (19:44, rozhovory s herci a tvůrci, proložené záběry z filmu i z natáčení) – s CZ titulky.(4.4.2015)

Kevin Bacon to zahrál celkem dobře. Na 2 hvězdy to není. Najde se pár nelogických scén, ale mohlo to být horší. Dokoukat se to dalo.(4.8.2008)

• Boogeyman

Nebylo to nějak moc špatný,ale v několika scénách mi chování postav přišlo tak neuvěřitelně dementní,že jsem kroutil hlavou! Jeden příklad:Únosci si mají volat každou půl hodinu.Pokud se jeden neozve,má druhý zabít tu holku!Uplyne půl hodiny a deset vteřin od posledního telefonátu a únosce už chce holce zlomit vaz. - - jo,kdyby se jen nechtěně opozdil o minutu,holka už by byla mrtvá a celej plán v řiti! No prostě kravina a navíc tak špatně natočenou honičku jsem dlouho neviděl.(5.2.2006)