24 hodin

24 hodín

24 hodín strachu

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2002, 105 min

Kevin Bacon to zahrál celkem dobře. Na 2 hvězdy to není. Najde se pár nelogických scén, ale mohlo to být horší. Dokoukat se to dalo.(4.8.2008)

• honajz

Nelekněte se vypočítavého názvu – nejde o ten seriál, ale zdlouhavý a překombinovaný thriller s Charlize Theron, Courtney Love či Kevinem Baconem v hlavních rolích, v němž rodině lékaře unesou astmatickou dcerku, ale on, ani manželka se nemíní vzdát. DVD: Před filmem trailery na čtyři jiné filmy, v bonusech na dalších pět a na tento film, a také alternativní konec (0:54) a film o filmu (19:44, rozhovory s herci a tvůrci, proložené záběry z filmu i z natáčení) – s CZ titulky.(4.4.2015)

Soundtrack John Ottman: 1. Main Titles [1:32] ,2. Goodbyes [1:27] ,3. Abduction [3:11] ,4. Plan of Seduction [8:15] ,5. Cat in Heaven [0:55] ,6. Inconvenient Girl [5:31] ,7. The Mood for Love [5:26] ,8. He Will Kill [4:42] ,9. Hotel Visitors/Screw Up [4:26] ,10. Like Mother Like Daughter [1:25] ,11. Paralysis [4:25] ,12. Does He Know?/Dust [2:16] ,13. It's Showtime [8:18] ,14. Temporary Reunion [3:20] ,15. Bad Game [2:20] ,16. Crazy Rescue [7:19],(10.6.2011)

Určitě ne nezajímavý thriller, který začne dosti svižně, aby i dosti matně skončil. Může za to především okoukaný a nedopečený scénář, který má několik logických lapsů. Jenže pokud je něco před půlnocí a vám se nechce zrovna příliš přemýšlet, je možné, že si tuhle nenáročnou látku užijete. „Profesionální“ únosce dětí má spadeno na dcerku úspěšného lékaře, jeho neobjevné techniky ale zdaleka neuspokojí divákovo očekávání. Pomáhá mu v tom zvrhlá manželka a ňoumovitý bratranec. Podprůměrný mexický tvůrce zvolil „dynamické“ tempo, které se přelévá do tří různých prostorů a náležitě pošlapal i své herecké star – Charlize Theron ještě pod tlakem situace herecky ujde, ale její životní partner Stuart Townsend i Courtney Love doplácejí na chatrně napsané postavy. Nenudil jsem se, ale Trapped jakoby se bál vystoupit z průměru, i když má na place Kevina Bacona, který by si za všechny svoje psychopaty zasloužil absolutorium. A poklonu si zaslouží i mladičká Dakota Fanning, což ale není zásluha Mandokiho. Oddychovka, co jede na půl plynu!! A mohla být mnohem víc drzá.. takhle slabší 3*.(19.6.2009)

• Boogeyman

Nebylo to nějak moc špatný,ale v několika scénách mi chování postav přišlo tak neuvěřitelně dementní,že jsem kroutil hlavou! Jeden příklad:Únosci si mají volat každou půl hodinu.Pokud se jeden neozve,má druhý zabít tu holku!Uplyne půl hodiny a deset vteřin od posledního telefonátu a únosce už chce holce zlomit vaz. - - jo,kdyby se jen nechtěně opozdil o minutu,holka už by byla mrtvá a celej plán v řiti! No prostě kravina a navíc tak špatně natočenou honičku jsem dlouho neviděl.(5.2.2006)

• - Během autonehody uvolňuje Charlize ženu z převráceného auta a potom běží přes hráz směrem k silnici, ale když se tam dostane, můžete si všimnout, že jí nechtěně podklouzne levá noha na mokré vozovce. Režisér v komentáři k filmu říká, že i když Charlize trpěla strašnou bolestí, přinutila se dojít zbytek cesty, aby dokončila scénu. Až ve chvíli, kdy se řeklo "střih", se zjistilo, jak vážně je její koleno zraněno a musela být hospitalizována. (HappySmile)

• - Herečka Courtney Love během natáčení potratila. (HappySmile)

• - Film je věnován prvnímu kameramanovi Piotru Sobocinskimu, který zemřel během natáčení. (HappySmile)