Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sheen
  ***

  Jedna z největších módních ikon si zasloužila lepší zpracování, na životopisný film tam toho bylo hrozně málo o jeho životě, hlavně teda módě, o tom to mělo být přeci?. O jeho nápadech a jak doslova přetvořil ženskou módu. Jeho značku dnes vlastní Gucci.(25.6.2014)

 • LaRhette

  "Co se ti líbí na mužích?" "Srst." "Co se ti líbí na ženách?" "Srst. Je to stejné." Přestože (možná právě proto), že se film tolik nesoustředí na životopisná fakta, ale spíš na vývoj vztahu, postaveného do centra filmu, mě to bavilo.(19.5.2014)

 • apacka
  ***

  Decentní, což se k životu Yves Saint Laurenta hodí paradoxně nejmíň. Když pominu nešikovný střih (pun totally intended), který by se s přivřením oka dal považovat za uměleckou licenci, ale outsidera jenom mate (jistě, kolik takových lidí bude zajímat životopis YSL), je brán zbytečný důraz na to méně podstatné v jeho životě a naopak to, co bylo zásadní, je zlehčeno, odbyto nebo, třebaže ne cíleně, zamlčeno. I přes relativně dlouhou stopáž je snímek podivně prázdný. Navíc biografie YSL by si zasloužila velkolepější pojetí, a to i za cenu patosu, kýče nebo naopak experimentu. Kdyby to natočil Kubrick ve stylu Eyes Wide Shut... nebo Sorrentino, ach! Tohle měla být filmařská haute couture, ne žádné konfekční prêt-à-porter. Nicméně Pierre Niney skvělý, hlavně v zákulisí přehlídek Saint Laurenta vystihl dokonale.(17.4.2014)

 • Snorlax
  ****

  Svět módy je mi na hony vzdálen, takže kvituji s povděkem, že se tento životopisný snímek nenimrá v detailech tvorby nových šatů. Mám ráda neortodoxní snímky, životopisných filmů, které popisovaly život známé osobnosti od narození po smrt, je spousta. Tomuto filmy bychom mohli vytknout, že je příliš epizodický, nezabývá se tradičními milníky životopisných snímků a vlastně si dělá, co chce. A to je na něm právě to zajímavé. (Viděno během Challenge Tour Speciál 2015: Filmový lov.)(21.6.2015)

 • necisty
  *****

  Někdy si pokládám otázku, zda je lepší být buzna a mít pod sebou jedno z největších návrhářských impérií, ale pak se vždy ujistím, že p*chat ženské je lepší. Tento příběh mě dlouho zajímal, móda YSL se mi líbí a o jejím tvůrci jsem vlastně nikdy moc neslyšel. Co mě trochu zklamalo, že jsem se vlastně moc o jeho životě za ty necelé dvě hodiny ani nedozvěděl, je možné, že kromě několika přehlídek, celkového počtu vytvořených oděvů a milostných trojúhelníku nebylo moc co dál nabídnout, ale jedno je jasné - natočené je to na jedničku! Příběh mě chytl, velice dobře zahrané nejen Pierrem, hudba dodává třešničku a dokonce i český dabing je na vysoké úrovni. Ke všemu nikdy jsem neviděl tak silnou rovnováhu mezi výskytem homosexuálů a nádherných ženských, což se také v případě Francouzek ani nedivíme, že?! Každopádně už ani nehodlám hledat film, kde by to bylo vyrovnanější... Fakt ne, jeden film o teplém návrháři prozatím na 5 let stačí. Ale to je vedlejší, kloubouk dolů Yvesi.(21.4.2015)

 • - Režisér připravoval a natáčel film se souhlasem Pierra Bergého, což mu otevřelo dveře i do archivů zesnulého módního tvůrce. (kenny.h)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace