Regression

Regresión

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

Kanada / Španělsko, 2015, 106 min

• LIVINGDEAD

Tak tento film jsem doslova protrpěl :-( Není to horror, není to thriller, ale psychologické drama, které řeší rodinné vztahy babičky, mámy, dcery, otce, syna a ducha svatého....amen! Slabých 30%(30.1.2016)

Dvaja moji obľúbení užívatelia hodnotia tak ako ja, čo mi dáva aspoň malú satisfakciu za to, že je Regression na csfd celkom podhodnotený. Nie sú to bezchybné štyri hviezdy, po pravde som miestami nad nimi váhal, pretože od Amenábara čakám omnoho precíznejšiu réžiu, ktorá si rada pohráva s detailami a nenechá diváka počas celého filmu dýchať, čo sa pri jeho najnovšom počine nedialo, ale atmosfericky a námetovo sa mi jednoducho nadmieru pozdával. Dajme tomu, že takých 70%. Ale sú to štyri hviezdy s privretými očami, takže pozor, Alejandro, nabudúce hodnotením prísnejšie!(5.2.2017)

SKvělí herci, dobře budovaná atmosféra i děj, že člověk vlastně do poslední chvíle neví, co se tam jako děje? No ale nakonec to bohužel vyšumnělo jaksi do ztracena a při pohledu zpět vám množství scén a dialogů připadné přinejmenším zvláštních. A krimi filmy (i ty lehce řízlé hororem) musí stát na logičnosti, jinak to prostě není ono. A paksenení čemu divit, že to tu má jen 57%...(16.4.2016)

Námět je výborný: satanismus v jedné obyčejné americké rodině. A pak, když to téma celé zcela rozvinou v druhé půlce filmu, chtělo se mi chrochtat blahem, protože Emma je naprosto skvělá. Jenže pak je tu ta první půlka, která je pro mě totálně nezajímavá, neakční, povídavá a hlavně nepřehledná. Regression je ve svém jádru velmi dobrý film, je přesně totiž takový jako můj oblíbený typ hororů/thrillerů/mysteriózních filmů. Jenže celá ta policajtská tlupa ho děsně sráží na kolena. Možná kdyby se do vyšetřování pustil kluk odvedle nebo tak něco. Takhle je to příliš komplikované a (po policajtské stránce) silně neuvěřitelně.(29.1.2016)

Solidní mysteriózní jednohubka, která si hraje s divákem stejně, jako si hraje mysl s výtečným Hawkem.Jemu ale bohužel dojde mnohem později než vám, o co přesně jde a kdo má všechen ten bordel na svědomí.Sice škoda, že pointu rozluštíte asi po půl hodině filmu, ale já mám rád tyhle odvážný pokusy o něco nového i když v nich vlastně nakonec najdete klišé tak jako tak. Pokud od toho nebudete čekat nadupanej satanistickej horor, můžu to vřele doporučit už jen kvůli faktu, že z Hermelíny vyrostla epesní nabíječka.69%.(26.6.2016)

• - Film byl poprvé uveden na francouzském hudebním a filmovém festivalu Des Notes Et Des Toiles v roce 2015. (Weasley)

• - Natáčení probíhalo v Madridu a Torontu. První filmovací den byl 16. 4. 2014, dle plánu pak mělo natáčení skončít 12. 6. 2014 v Torontu. (Weasley)