Regression

• Španělsko

Regresión

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

Kanada / Španělsko, 2015, 106 min

Amenábar má řemeslo pořád v malíku. Ten film vypadá skvěle, ma zajímavou mysteriózni atmosféru a navrch všude skvělýho Ethana Hawkea s možná nahou Hermionou. Bohužel je tu ten scénář, kterej si někdo vytáhl z ...... a pro filmaře takového kalibru, jakým Amenábar bezesporu je, je skoro az nedůstojný.(14.3.2016)

Pohodový 90´s thriller. Len škoda, že záverečné rozuzlenie nebolo lepšie vygradované / pôsobivejšie podané, pretože pointa nebola zlá ani celkom predvídateľná, no bola predostrená tak nejak nevzrušivo. Ináč dobré.(24.1.2016)

• Bloody13

Smutná ukázka toho, jak úspěšně se může plýtvat talentem. Tvůrce parádních thrillerů / hororů jako jsou Thesis nebo The Others si podle vlastního (!) scénáře natočil tenhle absolutně nezáživný příspěvek do satanistických obsesí, navíc chladný jak čumák Hermiony Grangerové. Regression rozhodně nevyniká nijak zvlášť děsivou atmosférou, hlavní prostor tu bohužel dostává policejní vyšetřování, co se loudá z bodu A do bodu B a zase zpátky. A to já prostě nemusim. Co se týče závěru, satisfakci za předchozí nudu nečekejte, snad jen hanbatou dablérku té mudlovské šmejdky.(29.1.2016)

• S.Quentin QUALE

Film plný kokotských postav s tragickou dvojkou Hawke/Watson, který aspoň ze začátku dokáže upoutat. Dvě hvězdy za to. Přechod do úporné nudy s trapnou pointou ja za kopačku do prdele. Co tímto chtěl básník říct, skryto mi zůstává. Zklamání hodně velké. 40%(24.1.2016)

Film který klame tělem. Jeví se jako další z řady průměrných hororů, ale přitom je něco trochu jiného. Regression je především dost dobrý minimalistický thriller s parádně temnou atmosférou. Těžko napsat něco víc bez zásadního spoilerování. Každopádně je to film, který sedne jen někomu.(19.2.2016)