poster

Regression

 • Španělsko

  Regresión

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

Kanada / Španělsko, 2015, 106 min

 • J*A*S*M
  ***

  K Amenábarově thrillerové novince nejde bez spoilerů mnoho napsat. V průběhu děje jsem se vážně podivoval nad tím, že áčkový režisér natočil s áčkovým hereckým obsazením totálně béčkovou, brakovou satanistickou báchorku, u níž značná část její (upřímně, nemizivé) zábavnosti spočívá v porovnávání zamýšlených účinků jednotlivých scén s jejich účinky skutečnými. Fakt velká sranda a po většinu stopáže hororové guilty pleasure, protože tyhlety klišoidní blbůstky se satanskými kulty, rituály atd. mě baví. No a ke konci se to zlomí. Zdaleka ne dost, aby se z Regression najednou stal chytrý film, ale ani ne tak málo, abych vůči němu zůstal úplně pohrdavě výsměšný. Takže ani ryba, ani rak. Hodnocení třeba 60 %, ale dalo by se s ním hýbat oběma směry.(23.1.2016)

 • maddy
  **

  Regre(T)ssion. Amenábara mám medzi mojimi najobľúbenejšími režisérmi a preto mi je skutočne záhadou čo ho viedlo k natočeniu takéhoto zameniteľného, absolútne nevýrazného satanistického krimi Béčka. Tobôž, keď si ho sám napísal, zrežíroval, aj produkoval?! Tvorca tak výrazných thrillerov / hororov ako Thesis alebo The Others, prípadne vynikajúcej kontroverznej historickej drámy Agora, tentoraz ponúka iba nezáživný príspevok do satanistického subžánru, zameniteľný s ľubovoľnou kriminálkou z direct-to-video/VOD, prípadne až televíznej produkcie. Pritom predpoklady na slušný film tu boli viac ako dobré. Vynikajúci režisér, slušné obsadenie, aj dostačujúca technická stránka filmu. Tu však všetka chvála aj končí. Inak je Regression iba nudnou kriminálkou s jednou/dvomi slušnejšími scénami (tie v stodole), no vôbec sa nedarí budovať žiadnu atmosféru, nebodaj napäté scény a po prvej pol hodine to už iba nudí svojou monotónnosťou. Slabučká story totiž nedokáže utiahnuť takúto stopáž a tak sa tu od polovice pátranie točí v kruhu, dej sa nehýbe vpred, no a keď príde to záverečné kvázi šokujúce odhalenie, ktoré by chcelo prekvapovať snáď tak ako kedysi prekvapoval koniec Šiestemu zmyslu, tak to je podané tak nezvrušivo, že som mal pocit akoby Amenábar tento film natočil akoby na zakázku pre niektoré hollywoodske štúdio, bez akéhokoľvek jeho ďalšieho záujmu o film. Čo evidentne nenatočil, keďže to nie je hollywoodska produkcie a sám to produkoval a napísal. V takom prípade o to väčšia nechápačka čo ho k natočeniu/napísaniu Regression vlastne viedlo a prečo z toho nakoniec vzišiel taký film, ktorý nemá s jeho predošlou tvorbou a režijným rukopisom nič spoločné, aký vzišiel. CELKOVO: 2* (4/10)(5.2.2016)

 • Seabeast
  ***

  Alejandro Amenábar je pozoruhodný případ režiséra, u kterého máte záruku vynikajicích filmových zážitků. Regression je dle mě jeho první přešlap vedle, a to ani takové hvězdné obsazení nedokáže snímek vymanit z béčkové škatulky. Hlavní problém bych viděl v hodně laciném scénáři, který postrádá veškerou typickou Amenábarovu komplexnost a v několika scénách budí spíš dojem rozpačitosti. Téma satanistické sekty je zcela nevyužité a působí ve výsledku velmi všedně. Vždy mě právě na Amenábarovi fascinoval smysl pro detail, tíživou atmosféru a zamotání hlavy, zde se ale nekoná nic zásadního, co by mohlo vyrazit dech. Regression není nudný, dobře odsýpá, ale příběh a postavy nejsou tak rozvrstvené a katarze je naprosto nulová. Čekal jsem od tohoto španělského talenta opravdu o dost víc a místo toho naservíroval průměrný sektářský pokrm po kterém neštěkne ani pes. Zklamání.(27.2.2016)

 • JohnCZ
  ****

  Film který klame tělem. Jeví se jako další z řady průměrných hororů, ale přitom je něco trochu jiného. Regression je především dost dobrý minimalistický thriller s parádně temnou atmosférou. Těžko napsat něco víc bez zásadního spoilerování. Každopádně je to film, který sedne jen někomu.(19.2.2016)

 • Sobis87
  ****

  Formálně vymazlený film, který klame tělem. Amenábar pořád pevně drží opratě, má k dispozici skvělé herce (Thewlis!) a jediné, co filmu vážně škodí, jsou žánrová očekávání ze strany diváků.(23.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace