Regression

• Španělsko

Regresión

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

Kanada / Španělsko, 2015, 106 min

Tento thriller v žiadnom prípade nie je strhujúci ... má pozvoľné tempo, výbornú atmosféru, dobrú muziku, herci priemerní ... príbeh hneď na začiatku extra nezaujme, ale neskôr začne baviť. Videné v rámci Horror Challenge Tour (3.2.2016)

Závěrečná pointa je zajímavá, jen je škoda, že cesta k závěrečnému odhalení je docela nudná a tak je vlastně pointa to jeidné, co na filmu zaujme. Ethan Hawke je ve své roli dobrý, Emma Watson je spíš lákadlem díky svému jménu, moc prostoru se ukázat bohužel nedostala. A to je právě ta chyba, protože, jak se později ukáže, je právě její postava ve filmu jednoznačně nejdůležitější. Amenábar tedy mate diváka tak dokonale, že v podstatě mate i sám sebe, protože to, co je nejdůležitějším poselstvím filmu, v podstatě nerozebírá a věnuje se jen omáčce okolo. Kdyby aspoň ta byla efektní, tak proč ne, ale film jako thriller sám o sobě příliš nefunguje (jako horor už vůbec ne). Film to rozhodně špatný není, tuctový satanský horor už vůbec ne, ale vzhledem k tomu, že film neměl ambice být jen béčkovým hororem, tak se jedná o zklamání, to nepochybně. 55 %(4.2.2016)

Film který klame tělem. Jeví se jako další z řady průměrných hororů, ale přitom je něco trochu jiného. Regression je především dost dobrý minimalistický thriller s parádně temnou atmosférou. Těžko napsat něco víc bez zásadního spoilerování. Každopádně je to film, který sedne jen někomu.(19.2.2016)

Film, z něhož naskakuje husí kůže, to tedy není, spíše psychologické puzzle. Příběh je rafinovaný a trochu s divákem manipuluje. Tento způsob je ale zcela v tomto žánru běžný, prostě jen hra ponurých emocí. Stačí totiž to hezky zabalit a dobře naservírovat, popřípadě vylepšit temnými doplňky (viz nabílené obličeje). Může to být pravdivé, ale i klam, nebo ani jedno z toho. Vlastně ani nevím.(23.2.2016)

• Yoshitsune

Já osobně mám rád spojení, krimi a horor viz Deliver Us from Evil a nebo Demonic, takže sem do tohle filmu s nadšením. No po skončení, se cítím stejně zneužit jako Bruce Kenner, protože.......no to se koukněte sami. Je to škoda, ono to místy nabere atmosféru a napětí, aby to pak to zase spadlo, někam do křesťanských a nebo psychologických terapii. Obsazení je tedy hezké, ale v podstatě kdyby do těch rolí, obsadili né tak známé herce, nic by se v podstatě nezměnilo. Jelikož celé to vyšetřování je utahané a nikam se nepohne, až ke konci se tedy začne něco dít, ale celé to působí jako sůl do otevřené rány. Kdyby to už od začátku, bylo bráno jako klasické krimi, s psychologickým podtextem, tak by asi tvůrci udělali líp. Však takhle film, nijak výrazně nezapůsobí a jenom odezní, jako celé satanistické náboženství, prostě se na to zapomene.(16.1.2017)

• - Film byl poprvé uveden na francouzském hudebním a filmovém festivalu Des Notes Et Des Toiles v roce 2015. (Weasley)

• - Natáčení probíhalo v Madridu a Torontu. První filmovací den byl 16. 4. 2014, dle plánu pak mělo natáčení skončít 12. 6. 2014 v Torontu. (Weasley)