Regression

• Španělsko

Regresión

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

Kanada / Španělsko, 2015, 106 min

Námět je výborný: satanismus v jedné obyčejné americké rodině. A pak, když to téma celé zcela rozvinou v druhé půlce filmu, chtělo se mi chrochtat blahem, protože Emma je naprosto skvělá. Jenže pak je tu ta první půlka, která je pro mě totálně nezajímavá, neakční, povídavá a hlavně nepřehledná. Regression je ve svém jádru velmi dobrý film, je přesně totiž takový jako můj oblíbený typ hororů/thrillerů/mysteriózních filmů. Jenže celá ta policajtská tlupa ho děsně sráží na kolena. Možná kdyby se do vyšetřování pustil kluk odvedle nebo tak něco. Takhle je to příliš komplikované a (po policajtské stránce) silně neuvěřitelně.(29.1.2016)

• LIVINGDEAD

Tak tento film jsem doslova protrpěl :-( Není to horror, není to thriller, ale psychologické drama, které řeší rodinné vztahy babičky, mámy, dcery, otce, syna a ducha svatého....amen! Slabých 30%(30.1.2016)

Formálně vymazlený film, který klame tělem. Amenábar pořád pevně drží opratě, má k dispozici skvělé herce (Thewlis!) a jediné, co filmu vážně škodí, jsou žánrová očekávání ze strany diváků.(23.9.2016)

• sochoking

Ked' sa to tak vezme, je to taká rodinná dráma, na ktorej je najhoršie to, že vás na konci úplne ojebe, ako holka, ktorú balíte na diskotéke, vrážate do nej peniaze, úsilie a očakávania a nakoniec vám aj tak nedá! To potom ostanete iba čumieť s otvorenou hubou, ako tela na nové vráta...(23.1.2016)

Silne podhodnocene. Skvely skoro horurek s nadechem Exorcismu Emily Rose, verna 90's atmosfera a temnota kolem satanismu. Davalo to smysl, bylo to napinave, skvele natocene, herci super. Z me strany naprosta spokojenost. 8/10(29.3.2016)

• - Natáčení probíhalo v Madridu a Torontu. První filmovací den byl 16. 4. 2014, dle plánu pak mělo natáčení skončít 12. 6. 2014 v Torontu. (Weasley)

• - Film byl poprvé uveden na francouzském hudebním a filmovém festivalu Des Notes Et Des Toiles v roce 2015. (Weasley)