Regression

Regresión

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

Kanada / Španělsko, 2015, 106 min

• LIVINGDEAD

Tak tento film jsem doslova protrpěl :-( Není to horror, není to thriller, ale psychologické drama, které řeší rodinné vztahy babičky, mámy, dcery, otce, syna a ducha svatého....amen! Slabých 30%(30.1.2016)

• S.Quentin QUALE

Film plný kokotských postav s tragickou dvojkou Hawke/Watson, který aspoň ze začátku dokáže upoutat. Dvě hvězdy za to. Přechod do úporné nudy s trapnou pointou ja za kopačku do prdele. Co tímto chtěl básník říct, skryto mi zůstává. Zklamání hodně velké. 40%(24.1.2016)

Film který klame tělem. Jeví se jako další z řady průměrných hororů, ale přitom je něco trochu jiného. Regression je především dost dobrý minimalistický thriller s parádně temnou atmosférou. Těžko napsat něco víc bez zásadního spoilerování. Každopádně je to film, který sedne jen někomu.(19.2.2016)

• *CARNIFEX*

Jedného dňa prichádza na policajnú stanicu John Gray, starší muž plne oddaný viere k bohu, ktorý je podľa tvrdenia miestneho kňaza zodpovedný za zneužívanie svojej sedemnásť ročnej dcéry Angely. Napriek šokujúcemu obvineniu, muž nijak neprotestuje, ba priam naopak, bez akéhokoľvek dôkazu, ktorý by ho z daného činu usvedčoval, priznáva svoju vinu. Prípadu sa ujíma skúsený detektív Bruce Kenner, ktorý si vyžiada spoluprácu psychiatra. Ten sa rozhodnete Johna Graya vystaviť hypnóze, aby sa tak dostal do najtemnejšej stránky jeho mysle a odkryl tak skutočnosti, ktoré by mohli napomôcť k objasneniu tohto ohavného činu. To čo však začne vychádzať na povrch, rozhodne nebude nasvedčovať tomu, že sa jedná o inak obvyklý prípad zneužívania. Luxusné herecké obsadenie, luxusné spracovanie, avšak napriek originálnemu námetu, takmer úplne bez emócií. Nemôžem si pomôcť, ale keď kombinácia takých žánrov ako sú horor-thriller-mysteriózny, nedokážu "zmraziť" diváka, niečo nebude v poriadku. Na "Regression" som sa tešil mesiace, no nakoniec sú moje pocity z výsledku veľmi rozpačité. Záverečné rozuzlenie bolo pre mňa úplným sklamaním, pričom len potvrdilo fakt, že tento film naozaj nestojí za veľa. A mimochodom,  spočiatku vôbec nebol zaradený do horor žánru. Takže to opäť môžete smelo zmazať, lebo "Regression" má asi toľko spoločne s hororom, ako ja s kuchárskymi receptami jedného z tunajších užívateľov - 50%(24.1.2016)

Pohodový 90´s thriller. Len škoda, že záverečné rozuzlenie nebolo lepšie vygradované / pôsobivejšie podané, pretože pointa nebola zlá ani celkom predvídateľná, no bola predostrená tak nejak nevzrušivo. Ináč dobré.(24.1.2016)