Pán času - Série 4 (2008) (série)

Planeta mrtvých (S04E15)

(epizoda)
  • Velká Británie Planet of the Dead

Mohli by spolu tvořit dokonalý tým. Velikonoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Nezvedená lady Christina de Souza prchá před policií, když právě ukradla vzácný artefakt z londýnské Mezinárodní galerie. Útočiště před detektivy nachází v projíždějícím autobuse. A že jedním z jeho pasažérů je i Doktor, jasně značí, že Christininy plány se poněkud zkomplikují. (Česká televize)

TONYNKO

Úžasná odpočinková zábavka a najlepší doterajší špeciál. Hodinka ubehla ako voda a ja som sa ani na chvílu nenudil. Lady Christina je ( narozdiel od Doctorových predchádzajúcich spoločničiek ) riadna badgirl ktorej ide hlavne o zábavu. Záver krásne ukáže že Doctor je zranený kvôli udalostiam vo finále 4.serie a aj ked trpí a to velmi, zvonku to na nom vôbec nevidieť. A práve preto mám k nemu taký rešpekt. 9/10 ()

mpet

Určitě nejlepší speciál Doktora Who, jaký jsem zatím viděl. Jen je škoda, že lady Christina se objevila jen tady a nedostala prostor v nějakém dalším díle. Tentokrát jsou zde k vidění skvělí muší emzáci, kteří měli skvělou řeč. Zápletka nebyla špatná, a lítající autobus,.... prostě úžasné. Snad se v budoucnu dočkáme něčeho podobného od pána času. ()

Milano33

Epické dobrodružstvo so strhujúcim príbehom, ktorý sa tentokrát výnimočne odohrával počas Veľkej noci. Som rád, že Doctor Who prišiel s takýmto zaujímavým nápadom, ako pojať veľkonočnú epizódu. Úvod samotný bol veľmi živý a všemožne nabitý, máme tu heist, pokračujeme útekom zlodejky a následným prenasledovaním políciou, a po tom všetkom aj tak napokon končíme v čiernej diere. Totižto sa nám vytvorila trhlina v priestore, ktorá mala za vznik červej diere, ktorá preniesla Doctora s spolok do odľahlej planéty na opačnej strane vesmíru. Bolo priam až fascinujúce postupne odhaľovať to, čo v skutočnosti stálo za týmto fenoménom. A záverečné objasnenie tohto anomálneho javu bolo uspokojivé a taktiež veľmi originálne. V tomto survival sci-fi sa po boku Doctora objavuje príťažlivá Christina. ()

Sadova302b50

Jeden z těch lepších speciálů kolem 10. Doktora. Použít jako hlavní „hrdinku“ postavu typu Christiny, to bych spíše čekala u Moffatovy produkce, a právě proto sem přinesla docela vzpruhu. Zápletka asi ne novátorská, ale určitě zajímavá a především nevšedně a zábavně zpracovaná s dobrými momenty, občas tu byla docela vtipná místa. Lepší čtyři hvězdy. 84% ()