Třída smrti (studentský film)

Class of Death

Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2013, 7 min

Pavel Soukup

Daniel Patras

Matouš Ruml

Pavel Soukup

Zatímco kolega Segrestor nemá slov, pak já je mám, nicméně si je nechám do hrobu, kam mě pošle souška Zimová, nebo nějaký jiný, malý zmrd. Krabate, ty to vidíš...(2.3.2014)

Strašně tu chybí podobně laděnej celovečerák, z tohohle by v kině mohlo klidně mrazit i mnohem dýl než jenom sedm minut!(25.9.2016)

Limba už tu někdo zmínil. Právě na tuto bravurní hororovou hopsačku jsem si ihned vzpomněl. Film má ostatně velmi podobnou atmosféru. Mimo jiné i díky skvělé hudbě a vypravěči. Ale bez kvalitního scénáře by té povedené výtvarné stránky filmu bylo škoda. Takhle jde obsah s formou ruku v ruce k výborné pointě.(22.11.2013)

Pravda, chvílemi to připomíná trošičku morbidní adventuru, ale je to správně vypointované (i když dá se pointa vytušit velmi brzy), má to však hutnou atmosféru (střídání bílých a černých postaviček jen s bílýma očima; a samozřejmě samotný přerod ve zlo - s odkazem na to, že i ti dva budou za tři roky osmáky...) a Matouš Ruml tomu svým komentářem dodává další sugestivní nádech ne nepodobný Čarodějovu učni (tomu našemu, animovanému Krabatovi).(18.1.2017)

Třída smrdí, neb zde něco zahnívá, že? A tím nemyslím jen Hřebačkovou. No, pěkné to bylo. Je vidět, že už opět dává smysl sedět za sedm korun na hodinu na UMPRUM nahá! A vyrůstat tak mezi umělci... pište si mě do pořadníku.(22.2.2017)

• - Film je adaptací stejnojmenného osmistránkového komiksu Josefa Blažka, který stojí za scénářem komiksu, a Lenky Šimečkové, která se postarala o kresbu. Komiks byl otištěn v roce 2010 v komiksovém magazínu CREW poté, co v něm vyhrál scenáristickou a kreslířskou soutěž. Existuje ještě jedna jeho verze, nakreslená slovenským výtvarníkem Andrejem Wsólem. Josef Blažek se pak podílel i na filmovém scénáři. (choze)

• - Jedná se o bakalářskou práci Pavla Soukupa. (MTHRFCKR)

• - Film je součástí antologie českých krátkých hororových filmů "Pionýři hororu", která se jako celek dočkala premiéry v listopadu 2013 na hororovém festivalu Bloody Xmas Fest v Chotěboři. (choze)