Třída smrti (studentský film)

Class of Death

Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2013, 7 min

Pavel Soukup

Daniel Patras

Matouš Ruml

Pavel Soukup

Strašně tu chybí podobně laděnej celovečerák, z tohohle by v kině mohlo klidně mrazit i mnohem dýl než jenom sedm minut!(25.9.2016)

"Ve druhé zemřel Bouda. Miloval Čtyřlístek a rád si v něm listoval i při hodině." (23.2.2014)

Ta grafická poetičnost Limba, a Patrasův depresivní hudební doprovod, podobnému příběhu neskutečně sluší. Věřím, že ještě před pár lety bych nebyl daleko od nadšení, dnes mám již bohužel trochu odstup. Tento znepokojivý kraťas je totiž příjemným překvapením. Není struhující, nicméně zaujme a nabudí divákovu zvědavost a z audiovizuálního hlediska velmi potěší. Skoro jako bych se vrátil do dětských let, k táboráku, kde jsme si vyprávěli vypointované strašidelné příběhy dle skutečných událostí, a příjemně nám z toho naskakovala husí kůže.(19.11.2013)

Prakticky dokonalý, atmosférický, silně znepokojující krátkometrážní horor... Více dodávat netřeba...(31.3.2014)

První velké překvapení Pionýrů (tím druhým byl "hellraiserovský" Masožravý obraz). Černobílá animace skvěle ladí s temným příběhem a hlas vypravěče jen podtrhuje skoro až depresivnost celého kraťasu. Jsou všechna zdejší úmrtí jen pouhou náhodou? Nemůže stát za tragédiemi "třídy smrti" čisté zlo? Nebo je to všechno jen práce vyšinutého spolužáka? A co na to Jan Tleskač?(14.4.2014)

• - Jedná se o bakalářskou práci Pavla Soukupa. (MTHRFCKR)

• - Film je součástí antologie českých krátkých hororových filmů "Pionýři hororu", která se jako celek dočkala premiéry v listopadu 2013 na hororovém festivalu Bloody Xmas Fest v Chotěboři. (choze)

• - Film je adaptací stejnojmenného osmistránkového komiksu Josefa Blažka, který stojí za scénářem komiksu, a Lenky Šimečkové, která se postarala o kresbu. Komiks byl otištěn v roce 2010 v komiksovém magazínu CREW poté, co v něm vyhrál scenáristickou a kreslířskou soutěž. Existuje ještě jedna jeho verze, nakreslená slovenským výtvarníkem Andrejem Wsólem. Josef Blažek se pak podílel i na filmovém scénáři. (choze)