poster

Třída smrti (studentský film)

 • anglický

  Class of Death

Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2013, 7 min

Režie:

Pavel Soukup

Hudba:

Daniel Patras

Hrají:

Matouš Ruml

Producenti:

Pavel Soukup
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Segrestor
  *****

  Nemám slov.(13.12.2013)

 • zelvopyr
  *****

  Skvělé, střízlivě podané, temné... Po delší době uznale mručím nad tuzemskou tvorbou.(15.12.2013)

 • Mr.Apache
  ***

  Snaha napodobit Čarodějova učně z dílny Karla Zemana je myslím zjevná. A tak (36 let poté) tu máme pofiderní urban legendu ze základní školy, kde strach je rozplizlý v nejasných náznacích, bojících se vlastních stínů. Dočkáme se na českém horrorovém poli ještě opravdové hrůzy?(22.2.2014)

 • Aluska88
  ****

  Mimořádné dílo. Originální zpracování a námět, úžasný scénář a přednes Matouše Rumla. Horor, jak se patří a na české poměry dílo zcela nevídané. Děsivé, s hustou atmosférou. Dozvědět se o tomhle Hollywood, tak už chystají filmové zpracování. A myslím, že Třída smrti má rozhodně obrovský potenciál na to, aby byla zfilmována jako celovečerní snímek.(17.7.2016)

 • Bloody13
  *****

  První velké překvapení Pionýrů (tím druhým byl "hellraiserovský" Masožravý obraz). Černobílá animace skvěle ladí s temným příběhem a hlas vypravěče jen podtrhuje skoro až depresivnost celého kraťasu. Jsou všechna zdejší úmrtí jen pouhou náhodou? Nemůže stát za tragédiemi "třídy smrti" čisté zlo? Nebo je to všechno jen práce vyšinutého spolužáka? A co na to Jan Tleskač?(14.4.2014)

 • - Film je adaptací stejnojmenného osmistránkového komiksu Josefa Blažka, který stojí za scénářem komiksu, a Lenky Šimečkové, která se postarala o kresbu. Komiks byl otištěn v roce 2010 v komiksovém magazínu CREW poté, co v něm vyhrál scenáristickou a kreslířskou soutěž. Existuje ještě jedna jeho verze, nakreslená slovenským výtvarníkem Andrejem Wsólem. Josef Blažek se pak podílel i na filmovém scénáři. (choze)

 • - Film je součástí antologie českých krátkých hororových filmů "Pionýři hororu", která se jako celek dočkala premiéry v listopadu 2013 na hororovém festivalu Bloody Xmas Fest v Chotěboři. (choze)

 • - Jedná se o bakalářskou práci Pavla Soukupa. (MTHRFCKR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace