poster

Třída smrti (studentský film)

 • anglický

  Class of Death

Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2013, 7 min

Režie:

Pavel Soukup

Hudba:

Daniel Patras

Hrají:

Matouš Ruml

Producenti:

Pavel Soukup
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zelvopyr
  *****

  Skvělé, střízlivě podané, temné... Po delší době uznale mručím nad tuzemskou tvorbou.(15.12.2013)

 • JosefGruber
  *****

  Na studentský film luxusní záležitost. 4-5*, 22.8.2014, pc(22.8.2014)

 • Adam Bernau
  ****

  Nádhera. Vyprávění trochu nemotorně plave v žánrových klišé, ale to tvůrci jménem Pavel Soukup zřejmě nebrání v projevu. Jen aspoň nasadit lepšího vypravěče a mohlo to být za pět i ode mne.(10.12.2013)

 • *CARNIFEX*
  *****

  Záchrana života najlepšieho priateľa prináša svoje "......" Nemám veľmi rád animáky ( teda čo sa hororov týka ). Dokonca nemôžem tvrdiť, že by ma tento snímok mimoriadne vystrašil. No v určitý moment som pocítil zimomriavky, s ktorými sa koľko ráz nestretnem ani počas celovečerného filmu. Príbeh výborný a najmä vďaka skvelému doprovod hudby, nadštandardne vyrozprávaný - 90%.(20.2.2014)

 • honajz
  ****

  Pravda, chvílemi to připomíná trošičku morbidní adventuru, ale je to správně vypointované (i když dá se pointa vytušit velmi brzy), má to však hutnou atmosféru (střídání bílých a černých postaviček jen s bílýma očima; a samozřejmě samotný přerod ve zlo - s odkazem na to, že i ti dva budou za tři roky osmáky...) a Matouš Ruml tomu svým komentářem dodává další sugestivní nádech ne nepodobný Čarodějovu učni (tomu našemu, animovanému Krabatovi).(18.1.2017)

 • - Film je součástí antologie českých krátkých hororových filmů "Pionýři hororu", která se jako celek dočkala premiéry v listopadu 2013 na hororovém festivalu Bloody Xmas Fest v Chotěboři. (choze)

 • - Jedná se o bakalářskou práci Pavla Soukupa. (MTHRFCKR)

 • - Film je adaptací stejnojmenného osmistránkového komiksu Josefa Blažka, který stojí za scénářem komiksu, a Lenky Šimečkové, která se postarala o kresbu. Komiks byl otištěn v roce 2010 v komiksovém magazínu CREW poté, co v něm vyhrál scenáristickou a kreslířskou soutěž. Existuje ještě jedna jeho verze, nakreslená slovenským výtvarníkem Andrejem Wsólem. Josef Blažek se pak podílel i na filmovém scénáři. (choze)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace