Interview

Interview, The

Akční / Komedie

USA, 2014, 112 min

Kromě fekálního humoru, který, nevím proč, mě pořád rozesmává, se dají najít i nějaké ty skryté vtipy, nebo, kritik promine, ne-tak-přímočaré jednoduché gagy. Tím myslím například parafrázování Pána prstenu, nebo drobné detaily (televize západu a KLDR apod.). Diktátorovi tu dávají neskutečně na prdel. Je to zesměšnění nejhrubšího zrna a divák může být rád, že to nešlo ještě dál, jelikož by mohlo. Takhle to nejspíš ale stačilo. Nám to tak prudérní už asi nepřijde, ale dovedu si představit, že kdejaký Severokorejec z toho musí být dost v šoku. Příběhově je to solidní, žádnou botu nehledejte. Dává to smysl i kdyby se nemělo jednat o komedii. Nedovedu si teď představit, jak se ke Kim Šu-Linovi jinak přiblížit, když ne přes televizní rozhovor. Jinak každopádně, chvílemi mi bylo poněkud trapně, jako bych ani neměl být cílovým divákem a tak na mě Francovo pitvoření vůbec nezapůsobilo. Dávám tři rudé hvězdy, ať mají v Dongtupuchongu radost.(11.1.2015)

Nikdy v životě jsem nečůral, nemám řitní otvor, běžně hovořím s delfíny, mám ve svém vozovém parku tank, neposlouchám Katy Perry a když mě někdo naštve, tak hned mačkám červený knoflík. Ano, kecám. Poslouchám Katy Perry, ale to ostatní je samozřejmě čistá pravda, což znamená, že jsem se při sledování tohoto snímku celkem slušně pobavil. Navíc jsem se konečně dozvěděl že Stalin se správně vyslovuje Stallone, což mi bylo dosud utajováno. Horší je to s tím zobrazením KLDR, o níž zasvěceně informují svět novináři, kteří tam stejně jako já nikdy nebyli. Takže možná je tam hlad, možná je tam bída a možná tam vystavují falešné grepy, ale po demokratické mediální masáži jsem si naprosto jistý tím, že s tím nemají vůbec nic společného hospodářské sankce RB OSN ani neustálá příhraniční cvičení US Army. Mohou za to všichni ti Kimové a CIA má plné právo je, jménem zachování světového míru, humánně zabít. Vždyť s tím má letité zkušenosti. Je mi z toho zkrátka trochu smutno a takové pocity bych při sledování komedie určitě neměl mít.(27.1.2015)

Velmi dobré, inteligentní člověk pozná, že se jedná pouze o srandu. Rogen & Franco je perfektní dvojka a zde to opět dokazují. Super humor, slušný nápad, skvělé tempo a hlavně akčně krvavý závěr velmi mile potěšil. Scéna s tygrem byla pro mě kouzelná. Apokalypsa v Hollywoodu byl větší úlet, ale i zde jsem se perfektně bavil. Solidních 80%. Jeden z nejkontrovérznějších filmů vůbec.(1.1.2015)

"Dědeček ho dostal od Stalina." - "V naší zemi to vyslovujeme Stallone." Tak dobrou komedii jsem popravdě nečekal a smekám před tvůrci klobouk, že se celou dobu jen nevezou na vlně rýpání do Kim Čong-una (ačkoliv jim samozřejmě jde především o to), ale že se ho spousta dobrých vtipů vlastně ani netýká. Jsem také rád, že se to docela dobře obešlo bez fekálií a jedinou použitou tělní tekutinou zůstala krev (ukusování prstů mě pobavilo snad ze všeho nejvíce).(23.7.2016)

Věřím tomu, že se chlapci, co se pod snímek podepsali, rádi smějí. Pohříchu ne vždy stejným záležitostem, jako sám veliký já. Rozhodopádně však stojí za to hledat v hravé volovince momenty, které Unovi podráždily prostatu natolik, že odvolal všechny dva své hackery z řepné brigády, donutil je protočit klikovou hřídel a nastartovat atari.(16.2.2015)