Interview

Interview, The

Akční / Komedie

USA, 2014, 112 min

It's 2014. Women are smart now! Nejkrásnější Vánoční dárek, kterým si Sony tak-trochu honeydick(uje) diváky. Kdo čekal intelektuální severskou tragikomedii, tak dveře do nejbližšího hipster baru jsou opačným směrem. Tady se jede na zábavnou mediální satyru. V Pyongyang dnes prasklo sakra hodně žilek.(25.12.2014)

|| Scenár: Dan Sterling | Hudba: Henry Jackman | Distribúcia: Columbia | Štúdio: Point Grey, LStar Capital | Rozpočet: 44 miliónov $ | Tržby: 11,3 milióna $ | Ocenenia: Publicists Guild of America - Maxwell Weinberg Award. Spolu: 1 výhra a 2 nominácie || Jeden z tých filmov, ktorý sa našťastie od začiatku do konca neberie vážne. Ako by aj mohol? Neni vôbec prekvapenie, že jeho uvedenie do kín malo veľké problémy, a to sa veru odrazilo aj na tržbách. Paródia bez zábran, na môj vkus s trošku nadmierov samoúčelných sprostých slov. Jeden krát sa človek zabaví, ale naozaj by som to nechcel vidieť znovu. Už podruhý krát mi prišlo, že sa Franco až moc škerí, i napriek tomu, že je vynikajúci herec. Dúfam, že nedopadne ako Eddie Murphy, a nebude sa škeriť podľa dopytu... 60% | FullHD, THX, EN DTS |(29.3.2015)

Setha Rogena moc nemusím, ale na jeho parťácký komedie (This is the End) koukám pravidelně a v partě například s Jamesem Francem mu to svědčí. A povedlo se to vlastně této bláznivé partě tentokrát? Rozhodně vyvolali velkou míru kontroverze, čímž se filmu a studiu povedlo přitáhnout mnohem větší pozornost diváků a musím si přiznat, že i já se o to více na film těšil. Po stránce zábavy se nemůžu ubránit porovnání právě s This is the End, které sázelo na osvědčený humor, ale i na širší obsazení. Zde to ale nevadí, James Franco si naprosto krade film pro sebe a ačkoli se jedná o velice západně orientovaný humor propletený všemožnými inside joky, které většina naší populace ani nemůže pochopit, protože nezná souvislosti, řekl bych, že pokud se alespoň částečně orientujete ve filmovém průmyslu, to své si najdete a budete se bavit. Pro ty ostatní je to naprosto zbytečný a nevkusný film, ve kterém Kim Čong Un vymetá večírky a projíždí se tankem...to přece nemůže skončit dobře...ale je to zkrátka prdel... PS : Skvělá camea :D ...72%(27.12.2014)

Bavil jsem se obstojně, ale This Is the End bylo řádově lepší. Rogenův humor rozhodně není z nejnáročnějších, ale ty dialogové výměny a fekální frky v jeho komediích bývají chytře vymyšleny tak, aby byly opravdu velmi vtipné a co nejúčinnější. Občas je to tak i zde, ale několikrát se mi zdálo, jako kdyby se tu jelo improvizačně na první dobrou. Což je jen dojem, kterým na mě kvalita zdejšího humoru působila, nikoli tvrzení, které bych mohl něčím podložit. A problém jsem měl s postavou Jamese Franca, která se místy chová až příliš full-retarded na to, že úplně full-retarded evidentně není.(26.12.2014)

Stále ta istá pesnička, Rogenovky sú proste trailerové komédie. Na tých troch minútach to vždy vyzerá ako najvačšia prča na svete, ale keď majú vtipom naplniť hodinu a pol, tak je to v lepšom prípade len-tak-tak. Ale hej, človek si pri tom fajne oddychne, prípadne aj pospí (story of my life) bez toho aby o niečo prišiel. 60%(9.2.2015)