Interview

• Austrálie

The Interview

Akční / Komedie

USA, 2014, 112 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,960,726Tržby Celosvetovo Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ prvá polovička filmu celkom pohodová, oblbujúca zmysli diváka, namotávka pri ktorej začnete fandiť tomu prim diktátorovi, potom sa ešte o kúsok pritvrdí a neberú sa servítky pred ústa, krv fŕka kade tade, zábavnosť sa tu kde tu nájde, hlavne James Franco to zachraňuje Seth Rogen ako prevažne je suchý až sa z huby práši, v celku to vyznie ako také demagogické navážanie sa do niekeho kto je možno len o kúsok horší manipulátor než samotné USA /55%/(27.12.2014)

Hodně mě to připomnělo Cohenova Diktátora, ale spíše jen volbou tématu. Jinak se jedná o klasickou taškařici dua Franco/Rogen pod dohledem Evana Goldberga. Umně se to celé trefuje do fenoménu Talk Show a díky překvapivějšímu příběhu to nenuní ani chvilku. Těžko bych dokázal vyzdvihnout nějaký exkluzivní vtípek, spíše jsem měl po značnou dobu široký úsměv na tváři. Závěrečné čtení z Unexpected Journey nenechá jediné oko suché. Hodně potěší že soundtrack obsahuje kromě ohrané Firework od Kate Perry perlu v podobně Wind of Change od Scorpions. Ještě doteď si pamatuju co se mnou tahle písnička dělala na začátku 90. let. 70%(5.2.2015)

Bavil jsem se obstojně, ale This Is the End bylo řádově lepší. Rogenův humor rozhodně není z nejnáročnějších, ale ty dialogové výměny a fekální frky v jeho komediích bývají chytře vymyšleny tak, aby byly opravdu velmi vtipné a co nejúčinnější. Občas je to tak i zde, ale několikrát se mi zdálo, jako kdyby se tu jelo improvizačně na první dobrou. Což je jen dojem, kterým na mě kvalita zdejšího humoru působila, nikoli tvrzení, které bych mohl něčím podložit. A problém jsem měl s postavou Jamese Franca, která se místy chová až příliš full-retarded na to, že úplně full-retarded evidentně není.(26.12.2014)

• Sarkastic

„Jak to tak vypadá, tak Dave Skylark bude dělat rozhovor s diktátorem Severní Koreje. Sto babek na to, že si Skylark myslí, že je to ten chlápek z Gangnam Style.“ The Interview využívá především ten nejjednodušší humor, který povětšinou vyznívá do ztracena, trapnosti a jen sem tam se vyskytne nějaký světlejší moment. Tím myslím některé podařenější popkulturní, přímo filmové (až na ty LOTRovské) narážky a pak pár těch sebeparodujících. Jinak nabízí homofobní, rasistický, sexuální, fekální a vulgarit plný humor, který mě samozřejmě rozesmát může, když je použit alespoň trochu chytře, to ale v případě The Interview zrovna moc neplatí. Za ten občasný záchvěv zábavy dávám ještě 2*. „Tohle bude největší rozhovor od Frosta s Nixonem.“ – „Frosta s Nixonem?“ – „Hele, do deseti let podle toho Ron Howard udělá film.“(6.2.2015)

|| Scenár: Dan Sterling | Hudba: Henry Jackman | Distribúcia: Columbia | Štúdio: Point Grey, LStar Capital | Rozpočet: 44 miliónov $ | Tržby: 11,3 milióna $ | Ocenenia: Publicists Guild of America - Maxwell Weinberg Award. Spolu: 1 výhra a 2 nominácie || Jeden z tých filmov, ktorý sa našťastie od začiatku do konca neberie vážne. Ako by aj mohol? Neni vôbec prekvapenie, že jeho uvedenie do kín malo veľké problémy, a to sa veru odrazilo aj na tržbách. Paródia bez zábran, na môj vkus s trošku nadmierov samoúčelných sprostých slov. Jeden krát sa človek zabaví, ale naozaj by som to nechcel vidieť znovu. Už podruhý krát mi prišlo, že sa Franco až moc škerí, i napriek tomu, že je vynikajúci herec. Dúfam, že nedopadne ako Eddie Murphy, a nebude sa škeriť podľa dopytu... 60% | FullHD, THX, EN DTS |(29.3.2015)