Smažená zelená rajčata

Fried Green Tomatoes

• slovenský

Vyprážané zelené paradajky

Drama / Komedie

USA, 1991, 130 min (SE: 137 min)

Opravdu nádherný film, herectví 4 hl. představitelek mě svojí bravurností vždy přivádí k neskonalému blahu, od nich by se měla spousta jiných učit! Nádherný a velmi silný příběh, Mary-Louise i Mary Stuart jsou opravdu rozkošné.(28.8.2008)

Zelenina nepatrí zrovna medzi moje obľúbené potraviny. No a rajčiny nejem skôro vôbec. Avšak "Smažené zelené paradajky" sú mimoriadna pochúťka. Špecialita. Nie síce gurmánska, ale filmová zaručene. Nádherný snímok, v ktorom sa nenásilne prepletajú dve časové línie, ma úplne dostal. Celých stotridsať minút som nemohol od neho odtrhnúť oči a s otvorenými ústami, plne ponorený do deja, som čakal ako to všetko dopadne s hrdinkami tejto ženskej drámy. Úžasné herecké výkony, výborná réžia, hlboký, ľudský námet... dokonalé. *****(12.12.2010)

Nádherné ženy v nádherném filmu. Vůbec bych o něj nezavadila, kdyby rodiče nebyli v Americe a nenavšítvili Juliette v Georgii (v Alabamě - jak stojí v obsahu - se odehrává knižní předloha). Všude tam visely nápisy s fried green tomatoes (prý i moc dobře chutnají) a s kavárnou whistle stop, tak jsem holt musela film sehnat a přece na to nenechám mámu koukat samotnou:).(3.1.2011)

Dusinko, a kolik ze berete tech hormonu??? Krasny a citlive udelany pribeh "nekde z Alabamy", ktery vas nenecha jen tak netecny.(22.5.2012)

49. Zlatý Glóbus za rok 1991 - nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Kathy Bates, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Jessica Tandy(14.12.2008)