poster

Smažená zelená rajčata

 • USA

  Fried Green Tomatoes

 • slovenský

  Vyprážané zelené paradajky

Drama / Komedie

USA, 1991, 130 min (SE: 137 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „Je mi zle, keď sa pozerám dole.“ – „Tak sa tam nepozeraj.“ Väčšina mužov sa VYPRÁŽANÝCH ZELENÝCH PARADAJOK bojí. Titulné i podporné úlohy hrajú samé ženy. „Poriadne“ tu účinkujú v podstate len dvaja chlapi - z nich jedného rozseká na sračky vlak behom prvej polhodiny a druhý len sedí pred televízorom a prejedá sa. Inak baby, kam len pozriete. Chichocú sa z malých penisov a pobehujú po kuchyni v celofáne, snímka vznikla podľa knihy spisovateľky a tá zároveň (s ďalšou) ženou napísala scenár. Že to režíroval chlap, je v podstate neuveriteľné. Film je to úžasný: smutný i veselý, tragický i bizarný, celofánový i čokoládový, obohatený nostalgickou atmosférou čias, kedy ešte neboli cesty plné áut (a ak ste na nich nejaké stretli, zatrúbili ste im alebo ste na šoférov aspoň kývli) a človek mohol chodiť bosý a nebáť sa, do čoho stúpi. Prípadne mohol niekoho rafinovane zabiť... a ono sa to v tej dobe „nejako stratilo“. No možno aj nie. Trocha ako (ženské?) PRI MNE STOJ! (ale možno aj nie). Knihu som nečítal, ale rád by som.(30.4.2005)

 • O.Peta
  *****

  Nádhera, krásný, milý filmeček. Tady měly být Oscarové nominace proměněny. Ta nadčasovost je neuvěřitelná, nevěřil bych, že jde o víc jak 20 let starý film. Je vidět, že Jon Avnet dal do své prvotiny asi vše, co v něm dřímalo a vykouzlil velice příjemný, dojemný film. Ještě se mi snad ani nestalo, aby mě tyhle odvyprávěné filmy z pohledu postarší osoby, která už má život za sebou, chce předat své vzpomínky a nenechat je vyhasnout, nechytly za srdce. Měl jsem trochu obavy, aby se herečky neprojevovaly až moc afektovaně, ale nakonec se i Kathy Bates udržela v toleranci :) Možná o jeden stupeň budu trochu nadhodnocovat, ale co už. :)) 85%(10.9.2012)

 • Snorlax
  *****

  Čím jsem starší tím víc se mi tento film líbí. Film, který zcela popírá teorie o americkém filmu plném klišé, trapně sentimentálních scén a zcela bez nosného příběhu. Tenhle snímek má příběhy hned dva, hlavní postavy hned čtyři a sentiment je podán s grácií, která nečeká, že divák promáčí balíček kapesníků. A drama je přesně rozmělněno ironií.(23.6.2012)

 • aluna
  ****

  Komediální drama jako život sám mimo jiné o tom, jak jedna stařenka a její příběhy pomůžou ženě ve středních letech změnit její nudnej život k obrazu svému. Towanda!!!! Ale to opravdu MIMO JINÉ, protože témat a problematik je tady nespočet a každej si najde tu, která mu utkví nejvíc. Film o životě, smrti, lásce, přátelství, odhodlanosti, obětování, rasismu, tajemství a o barevnosti lidskej charakterů, kdy účel někdy světí prostředky.....(17.1.2010)

 • kusper
  ****

  Klasický vyprávěcí film typu Shawshank, Gump, Zelená míle - mám je rád. =D(29.1.2010)

 • - Režisér Jon Avnet počas natáčania premenoval Mary-Louise Parker na "Lou" a Mary Stuart Masterson na "Stu", pretože ich mená sú si veľmi podobné a on ich musel často oslovovať. (misterz)

 • - Niektoré kaskadérske kúsky musela Mary Stuart Masterson (Idgie) zvládnuť sama, pretože jej dvojníčka musela na poslednú chvíľu odísť. (misterz)

 • - Thomas Newman získal za hudbu k filmu cenu BMI Film Music. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace