poster

Smažená zelená rajčata

 • USA

  Fried Green Tomatoes

 • slovenský

  Vyprážané zelené paradajky

Drama / Komedie

USA, 1991, 130 min (SE: 137 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini

  Oscar 2 nominace: Herečka VR - Jessica Tandy, Scénář - A(19.3.2004)

 • Kimon
  ****

  Někdy už to tak v životě přijde, že stáří prožíváme osamoceni v nějakém zastrčeném domově důchodců bez návštěv dětí a bez přátel, se kterými by jsme si rozumněli. Jiní zase prožívají pomalu stárnoucí život v manželství vcelku neuspokojivém a nudném a hledají změnu. Když se pak vyskytne šťastná náhoda, která ovlivní takové bezútěšné životy, můžeme mluvit o životním štěstí. Prožívejte filmové životní štěstí spolu s Ninny a Evelyn a vychutnávejte si pocit radosti, který vám na konci příběhu zaplní celé vaše srdce. Mám rád filmy, které mi mají co říct a mohou dát mimo jiné novou sílu i chuť do života. A nejenom mě, ale všem lidem. Tento film patří mezi ty, na které nezapomenu.(25.10.2009)

 • Hal_Moore
  *****

  Nejdůležitější tajemství šťastného života je přátelství, alespoň tak jsem to zde slyšel. A o tom celém Smažená zelená rajčata jsou, o přátelství. Přátelství mezi dvěma mladými ženami, přátelství mezi běloškou a černochem v dobách, kdy byl Ku-Klux-Klan na vrcholu (dvacátá léta), nenávisti mezi těhotnou manželkou a násilnickým manželem, přátelství mezi náhodou dohromady svedenými, dvěma naprosto cizími ženami v letech. Nádherná nostalgická atmosféra, spousty a spousty žen, rasismus, láska a nenávist. Jedna z prvotin Thomase Newmana, prvotina Jona Avneta, nespočet zajímavých postav... Jednou si budu muset tu předlohu přečíst, a už se těším, až ochutnám smažená zelená rajčata. Barbecue však vynechám.(28.10.2008)

 • rockwoman
  ****

  Smažená zelená rajčata voní tím, co je v dnešní uspěchané době už skoro vzácností. Lidskou úctou a trvalým přátelstvím na celý život. Moc příjemné,hřejivé pohlazení po duši s příchutí pravého včelího medu,ostružin a čokoládového krému.(27.9.2013)

 • rawen
  ****

  Velice příjemný a hlavně pozitivní zažitek... 8/10(26.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace