Průměrný snímek, který je spíš historicko-romantický než válečný. Bojové scény kvůli rozpočtu skoro nejsou,což vynahrazuje slušná realistická výprava- a také děj. Je to totiž až na Eerovu snoubenku realisticky natočený snímek o průzkumnících cyklistického (lehkého pěšího) praporu, jehož děj je jinak docela v pohodě. Vojenská technika byla velmi ok, včetně ozvučení, což snímku přidává. Jinak je to spíš tradiční minimalismus..nic velkého. *** a 65%.(28.11.2012)

Ničím zvláštním nevybočující válečný snímek z doby pokračovací války. Na začátku a na konci se mihne milostný příběh, ale jinak je to o jedné akci. A celkem dobře zpracované. Rozhodně zde nebylo nic pokaženo, možná jen to, pokud jsi to pamatuji správně, tak Rusové neměli na helmách rudé hvězdy. Ale to je fakt detail.(14.7.2016)

Takové moc přímočaré, na válečný film bych uvítal trochu víc akce, taktiky, strategie a historického pozadí. Románek Eera a Kaariny mi tam nějak zvlášť neseděl. Možná jsem jen čekal trochu víc válečného dramatu než romantického dramatu. ~~~ Jinak samozřejmě technická stránka filmu skoro bezchybná a Čecháčci se svými komorními Tobruky a ulítlými Tmavomodrými světy mohou jen klopit zrak a tiše v koutku brblat. ~~~ 3,5*(28.5.2011)

Spíše psychologické drama než válečné. Aspoň já jsem to tak vnímala. Co z lidí dělá válka a taky že je někdy horší, když váš milovaný přežije, než kdyby zemřel ... Konec mě dostal a bylo mi hořko na duši. Jinak souhlasím s dalšími komentátory, nádherné lesy, řeky, strašidelné lesní domky i hřbitovy, trochu toho válečného umění a akce. A za konec pátá hvězda.(9.9.2014)

Na první pohled zaujme ta seveřanská vymazlená kamera. Ovšem fakt nevím, co jsem si z toho filmu měl vlastně vzít. Ten válečný citlivý minimalismus chvílemi vyvozuje nějaké otázky, ale zároveň se nijak zvlášť nerozvíjí. A ten skoro rambovský konec tomu nasazuje korunu...(3.10.2014)