Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jack_scott
  ***

  Průměrný snímek, který je spíš historicko-romantický než válečný. Bojové scény kvůli rozpočtu skoro nejsou,což vynahrazuje slušná realistická výprava- a také děj. Je to totiž až na Eerovu snoubenku realisticky natočený snímek o průzkumnících cyklistického (lehkého pěšího) praporu, jehož děj je jinak docela v pohodě. Vojenská technika byla velmi ok, včetně ozvučení, což snímku přidává. Jinak je to spíš tradiční minimalismus..nic velkého. *** a 65%.(28.11.2012)

 • gogo76
  ****

  Keď fíni dokážu stvoriť takýto vojnový film, kam sa hrabe český, alebo ešte horšie slovenský film? V tomto smere som pesimista, veď za 20.rokov v demokracii sme vytvorili iba mierne nadpriemerný Tobruk, či Nedodržaný sľub. Fínsky tvorcovia príbeh dosadili do naozaj krásnych exteriérov, plných ihličnatých lesov, jazier či drevených dediniek, v ktorých fínsky vojaci márne hľadajú ruských partizánov. Bojových scén tu veľa nie je, ale to málo čo sa na obrazovke odohraje, je natočené zručne. Režisér sa skôr zameral na vzťahy medzi vojakmi, ktorí majú v teréne hľadať a zistiť polohu rusov. Najlepšie u mňa fungovala scéna s nastraženou puškou opretou o dvere, výbuchy smiechu medzi vojakmi a následná dohra v drevenici. Jediná väčšia výčitka, ktorú mám je, že režisér sa nevenoval osudu zajatej snúbenice a nejaká akčná scéna navyše napr. v úvodných minútach by tiež bodla. Napriek tomu slušný počin. 80%.(24.8.2010)

 • Cheeter
  ****

  Ničím zvláštním nevybočující válečný snímek z doby pokračovací války. Na začátku a na konci se mihne milostný příběh, ale jinak je to o jedné akci. A celkem dobře zpracované. Rozhodně zde nebylo nic pokaženo, možná jen to, pokud jsi to pamatuji správně, tak Rusové neměli na helmách rudé hvězdy. Ale to je fakt detail.(14.7.2016)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Moskva 1999 - Nominácia na 1. cenu(31.1.2012)

 • NinonL
  *****

  Spíše psychologické drama než válečné. Aspoň já jsem to tak vnímala. Co z lidí dělá válka a taky že je někdy horší, když váš milovaný přežije, než kdyby zemřel ... Konec mě dostal a bylo mi hořko na duši. Jinak souhlasím s dalšími komentátory, nádherné lesy, řeky, strašidelné lesní domky i hřbitovy, trochu toho válečného umění a akce. A za konec pátá hvězda.(9.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace