kingik

Po 41. se rozdávaly americké hudební ceny a slavnostní udílení mělo hned několik vrcholů. Pitbull nevtíravě uváděl více jak dvouhodinovou show ve které si ceny mezi sebou rozebrali např. One Direction (2 vítězství/kategorie/Pop/Rock album + Pop/Rock band), Justin Timberlake (3 vítězství/kategorie/zpěvák Soul/R&B + Soul/R&B album + Pop/Rock album), Rihanna (2 vítězství/kategorie/ zpěvačka Soul/R&B + ikona roku) nebo Taylor Swift (3 vítězství/kategorie/country zpěvačka + country album + umělec roku). K tomu nejlepšímu patřila celá řada živých vystoupení a naživo nezpívali jen Ke$ha feat. Pitbull. Oceněný Justin Timberlake se v intresantním live performance zaskvěl tím, že se netradičně doprovázel na kytaru obklopený černošskými vokalisty. Jennifer Lopez skvělým vystoupením vzdala poctu zesnulé ikoně latinskoamerické hudby Celia Cruz. O nic pozadu nezůstal ani duet toho večera kontroverzní Lady Gaga s R.Kellym a táta Billy Ray Cyrus musel být v hledišti pyšný na svoji dceru Miley když na závěr přišla zbourat sál coby "demoliční koule". Až tak neoslnila Katy Perry, která s hitem "Unconditionally" převlečená za gejšu show otvírala. Komornější atmosféru vnesla Christina Aguilera v duetu "Say something" s excentrickým Ianem Axelem z bandu A Great Big World jejichž společný hit ještě nedávno okupoval přední příčky světových hitparád. Nenadchla kdysi slavná dívčí formace TLC , která ve svém restartu zavzpomínala na svoji zesnulou členku Left Eye. Do toho se mísili účinkující z oblasti country hudby, kteří v našich končinách nejsou příliš známí, ale obešlo se to bez jejich vystoupení a jen si převzali ceny za své umělecké počiny, které jsem opravdu slyšet nemusel. Objevem roku se pak stala mladičká zpěvačka Ariana Grande. Show v mnoha ohledech překonala moje očekávání a ukázala, jak se to má dělat a nic podstatného mně za ty dvě hodiny nechybělo. Tenhle ročník stál za to. Mé hodnocení: 90% ()