Pan

Pan

PAN: Cesta do Krajiny-Nekrajiny

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2015, 111 min

Musím lehce nadhodnotit jelikož to vůbec není tak zlé, jak se tu dočtete. Jako blockbuster je to určitě jiné a ne všechno funguje jak má, ale mě to bavilo. Spousta akce, senzační Černovous i Hook, strhující hudba, spousty humoru a jedny z nejlepších efektů tohoto roku. V závěru dokonce fungují i nějaké ty emoce :-). Příjemné překvapení 3,5*.(24.12.2015)

• Rosaviva

Petr Pan se mi jako pohádka nikdy dvakrát nelíbila, rozhodla jsem se tady tomu dát šanci, protože, no proč ne? A akorát mě to utvrdilo v tom, že Petr Pan se mi asi nikdy líbit nebude. Začátek mě ničím neoslovil, ale tak jsem to přetrpěla s tím, že snad se to rozjede, jakmile se dostaneme do Neverlandu, jenže se to nerozjelo. Vůbec mě to nechytlo a zdálo se mi to hrozně dlouhé. Cast mě pak taky moc nenadchnul, sice jsem se těšila na Garretta v roli Hooka, ale to bylo něco otřesného. Dobře se na něj dívá, ale hrát teda fakt neumí, strašně přehrával a mluvil (s prominutím) jako dement, vůbec jsem nepochopila o co se pokoušel (asi jsem holt zvyklá na kvalitnějšího Kapitána). 2*(14.6.2016)

• luka4615

Smíchejte davové scény z Mad Maxe, scenérie z Avatara, létací scény z Man of Steel a vznikne Vám snímek Pan. Snímek, který si bere všude možně, nicméně ve finále mu to moc nevychází. Film je totiž ve své podstatě jen opulentními omalovánkami, které kromě nánosu CGI a barev neoplývají ničím zvláštním. Film se snad jedině může chlubit nejtrapnější rolí Hugha Jackmana (Ano, role ve filmu Chappie je tímto zcela překonána.), několika povedenými akčními scénami, a také faktem, že i v "Zemi Nezemi" mají ve velké oblibě skupinu Nirvana, konkrétně jejich nejznámější počin Smells Like Teen Spirit.(18.12.2015)

Podle mě povedené fantasy, které nenudí. Hlavní představitel není nesympatický otrava a to je jen dobře. Ostatní postavy taky nejsou špatné. Co je ve filmu opravdu povedené, jsou nádherné efekty. Příběh je pěkný a mě osobně pojetí klasického příběhu potěšilo. Za mě 85% :)(14.2.2016)

Pohádka, která se nestane stálicí, ale duši v sobě má tak upřímnou, že mi stačil jediný pohled do Petrových očí, abych věděl, že jsem v Zemi nezemi opět oním stejně ztraceným chlapcem jako před lety. Největším překvapením je absence přímého navázání na klasický příběh a motivace postav jsou oproti němu v rámci rodinnějšího přístupu méně vyhrocené, ale přetavení do téměř klasicky střižené dobrodružné podívané charakterům J. M. Barrieho v žádném případě neškodí. Nejzásadovější milovníci předlohy asi u zpívajícího Hugha Jackmana narazí, ale já neměl šanci mu odolat. Pořád totiž věřím na víly a neopakovatelná kouzla, která jejich prach přináší.(9.7.2016)

• - Natáčení probíhalo v létě 2014 v Anglii, a to mimo jiné i v Cardingtonských hangárech u Bedfordu. (FoxMulder)

• - Původní záměr filmařů byl do role Černovouse obsadit kanadského herce Ryana Goslinga. Ten však nabídku odmítl, a stejným způsobem se k dané nabídce postavil i katalánský herec Javier Bardem. (Conspi)

• - Předtím, než byla do role Tiger Lily obsazena Rooney Mara, uvažovalo se o Lupitě Nyong'o a Adéle Exarchopoulos. O roli Tiger Lilly se ucházely také herečka Devery Jacobs a bollywoodská hvězda Pooja Hedge. (Nathanielmon)