Pan

PAN: Cesta do Krajiny-Nekrajiny

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2015, 111 min

• uiu

J.M. Barrie se nejspíš obrací v hrobě, protože americký scénárista sedl za stůl a napadlo ho napsat příběh o tom, jak se asi Peter Pan seznámil s kapitánem Hookem a jak se dostal do Země nezemě. Původní Peter Pan je alegorie na dospívání o Peterovi, který nechce být dospělý a odmítá vyrůst, dělá klukoviny, aby byl konfrontován s hormony nabytou pubescentní Wendy a kapitánem Hookem, který nechce stárnout a mít Petereovo mládí. Od tohoto příběhu žádnou alegorii nečekejte. Je to totální výmaz pro děti do max 12 let bez hlubších motivů a dovysvětlení. Hugh Jackman se sem vůbec nehodí, protože přehrává, jak kdyby hrál na pódiu výsostného britského divadla před živým publikem a anglickou královnou a to k ostatním hereckým výkonům vůbec nepasuje. Navíc je tu přehršel CGI scén, naprosto zbytečných (asi už se nic netočí s kulisami a i odraz Petera na hladině vody je jen počítačový, omg). Navíc si piráti zpívají Smells Like Teen Spirit od Nirvany a to mě dostalo totálně, když film začíná popiskem, že se odehrává během 2. světové války.(24.4.2016)

• 2-Xtreme

Keď začali malé deti spolu s plechatým Jackmanom spievať Nirvanu, vedel som, že to bude mimo mňa. A tak aj bolo, nudný digibordel plný ničoho.. netrpel som, ale never again.(23.12.2015)

• Botič

Místy srovnatelně odpudivé jako některé výjevy z traileru na Posledního z Aporveru. Snad Panův neúspěch bude znamenat totální likvidaci těchhle vysokorozpočtových greenscreenových omalovánek, protože jsou vším jen ne antistresovým odreagováním.(21.12.2015)

• nineweh

Filmy Joea Wrighta se mi vždycky vcelku líbily, hlavně taky proto, že si umí vybrat dobrý materiál. Ale u tohohle filmu jsem si celou dobu říkala, proč mu sakra nikdo neřekl, že tohle je pořádně blbý nápad? Hudba vykradená z Jak vycvičit draka, naprosto nesmyslné využití písniček od Nirvany a The Ramones (to si hráli na Moulin Rouge nebo co?), jedno klišé za druhým, scénáristické berličky, za které by se měly lámat ruce, přehnaně barvotisková triková výprava... Prostě čeho je moc, toho je příliš. Jedna hvězda za Garretta Hedlunda, pro kterého mám slabost.(3.4.2016)

• luka4615

Smíchejte davové scény z Mad Maxe, scenérie z Avatara, létací scény z Man of Steel a vznikne Vám snímek Pan. Snímek, který si bere všude možně, nicméně ve finále mu to moc nevychází. Film je totiž ve své podstatě jen opulentními omalovánkami, které kromě nánosu CGI a barev neoplývají ničím zvláštním. Film se snad jedině může chlubit nejtrapnější rolí Hugha Jackmana (Ano, role ve filmu Chappie je tímto zcela překonána.), několika povedenými akčními scénami, a také faktem, že i v "Zemi Nezemi" mají ve velké oblibě skupinu Nirvana, konkrétně jejich nejznámější počin Smells Like Teen Spirit.(18.12.2015)

• - Snímek vychází z veleúspěšné knižní novely "Peter Pan" skotského spisovatele a dramatika Sira Jamese M. Barrieho (1860 - 1937). (Conspi)

• - V roce 2013 se scénář k tomuto filmu od Jasona Fuchse dostal na seznam filmů, které s největší pravděpodobností nikdo nenatočí.
    (hansel97)

• - Peter (Levi Miller) má na sobě jenom tilko, ale během závěrečné bitvy má na tilku košili a na konci zase už jen tilko. (glumka)