Pan

PAN: Cesta do Krajiny-Nekrajiny

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2015, 111 min

• KarelR

Všichni herci jsou mimo, zelené plátno naopak všude a pokud by šlo v kině přetáčet, dali byste si jen tři velké akční scény. Pan by od vás měl dostat šanci jen v případě, že vyloženě sbíráte všechny hollywoodské omalovánky. Jde totiž o smutný příklad toho, jak může studio semlít talentovaného režiséra a jak se Hugh Jackman vydal směrem, který mu zoufale nesedl. Snad si z Wrightova přešlapu celý žánr vezme ponaučení. I když... na takovou naivitu už jsme asi všichni moc staří. (5/10)(8.10.2015)

• luka4615

Smíchejte davové scény z Mad Maxe, scenérie z Avatara, létací scény z Man of Steel a vznikne Vám snímek Pan. Snímek, který si bere všude možně, nicméně ve finále mu to moc nevychází. Film je totiž ve své podstatě jen opulentními omalovánkami, které kromě nánosu CGI a barev neoplývají ničím zvláštním. Film se snad jedině může chlubit nejtrapnější rolí Hugha Jackmana (Ano, role ve filmu Chappie je tímto zcela překonána.), několika povedenými akčními scénami, a také faktem, že i v "Zemi Nezemi" mají ve velké oblibě skupinu Nirvana, konkrétně jejich nejznámější počin Smells Like Teen Spirit.(18.12.2015)

Wrightův výlet do Země Nezemě dopadl tak, jak většina diváků očekávala. Díky Jackmanovi a povedené audiovizuální stránce je Pan zábavným filmem, ale je na něm vidět, že cílovou skupinou jsou především děti. Těm totiž nebude vadit bizardní hudební cover songu Smells Like Teen Spirit, absence dějových zvratů, několik zjevně prostříhaných scén nebo povrchnost celého scénáře. Šestý film od Joe Wrighta a šestá trojhvězda. To už není náhoda.(19.12.2015)

• uiu

J.M. Barrie se nejspíš obrací v hrobě, protože americký scénárista sedl za stůl a napadlo ho napsat příběh o tom, jak se asi Peter Pan seznámil s kapitánem Hookem a jak se dostal do Země nezemě. Původní Peter Pan je alegorie na dospívání o Peterovi, který nechce být dospělý a odmítá vyrůst, dělá klukoviny, aby byl konfrontován s hormony nabytou pubescentní Wendy a kapitánem Hookem, který nechce stárnout a mít Petereovo mládí. Od tohoto příběhu žádnou alegorii nečekejte. Je to totální výmaz pro děti do max 12 let bez hlubších motivů a dovysvětlení. Hugh Jackman se sem vůbec nehodí, protože přehrává, jak kdyby hrál na pódiu výsostného britského divadla před živým publikem a anglickou královnou a to k ostatním hereckým výkonům vůbec nepasuje. Navíc je tu přehršel CGI scén, naprosto zbytečných (asi už se nic netočí s kulisami a i odraz Petera na hladině vody je jen počítačový, omg). Navíc si piráti zpívají Smells Like Teen Spirit od Nirvany a to mě dostalo totálně, když film začíná popiskem, že se odehrává během 2. světové války.(24.4.2016)

• Xmilden

Ukázkový případ filmu, který neměl nikdy spatřit světlo světa. Nejen že je velmi špatný, ale vlastně ani nikoho nezajímá. 0%(18.12.2015)

• - Natáčení probíhalo v létě 2014 v Anglii, a to mimo jiné i v Cardingtonských hangárech u Bedfordu. (FoxMulder)

• - Obsazení Rooney Mary do role Tiger Lilly se setkalo s velkou vlnou kritiky. Dokonce vznikla petice, která chtěla zastavit obsazovaní lidí bílé pleti do rolí původně psanýchpro lidi pleti barevné. (hansel97)

• - V roce 2013 se scénář k tomuto filmu od Jasona Fuchse dostal na seznam filmů, které s největší pravděpodobností nikdo nenatočí.
    (hansel97)