Pan

PAN: Cesta do Krajiny-Nekrajiny

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2015, 111 min

• Rosaviva

Petr Pan se mi jako pohádka nikdy dvakrát nelíbila, rozhodla jsem se tady tomu dát šanci, protože, no proč ne? A akorát mě to utvrdilo v tom, že Petr Pan se mi asi nikdy líbit nebude. Začátek mě ničím neoslovil, ale tak jsem to přetrpěla s tím, že snad se to rozjede, jakmile se dostaneme do Neverlandu, jenže se to nerozjelo. Vůbec mě to nechytlo a zdálo se mi to hrozně dlouhé. Cast mě pak taky moc nenadchnul, sice jsem se těšila na Garretta v roli Hooka, ale to bylo něco otřesného. Dobře se na něj dívá, ale hrát teda fakt neumí, strašně přehrával a mluvil (s prominutím) jako dement, vůbec jsem nepochopila o co se pokoušel (asi jsem holt zvyklá na kvalitnějšího Kapitána). 2*(14.6.2016)

Ke vší mé smůle jsem Pana nezastihl v kinech a musel jsem ho shlédnout za trochu nekomfortních podmínek (tvl tak jsem to stáhl no), nicméně na mě udělal dojem. Je hravý a docela odsejpá, herci přehrávají, ale tady mi to ani zas tak moc nevadí protože to jde v ruku v ruce s tím jak celý film působí, on je vlastně celý Pan dost přepálený a šílený. Scénář je marný a některé triky tuctové, ale i tak nemůžu říct, že bych se nebavil. Občas je opravdu potřeba vypnout mozek a nechat se vtáhnout do jiného, podivného světa. Škoda toho kina, byla by to hvězda navíc.(25.12.2015)

• Stanislaus

Joea Wrighta jsem měl zafixovaného jako režiséra úchvatných filmových adaptací literárních klasik - viz "Pokání" a "Pýcha a předsudek". Takže jsem si od Pana sliboval něco víc než od Petera Pana z roku 2003 (který nebyl špatný, ale průměrný), i když mě Wrightova předešlá "Anna Karenina" moc neuchvátila. Co jsem ale neočekával, byl konečný výsledek, kterého se mi nakonec v kině dostalo. Nové převyprávění Barrieho hry je až přespříliš potrhlá a moderními prvky přecpaná změť čehosi nechutně barevného bez nějaké vnitřní konzistence, což je opravdu škoda, když se vezmou v potaz zvučná jména okolo filmu. Nikdy jsem nebyl fanoušek Nirvany, ale i přesto mě cover ke "Smells Like Teen Spirit" do jisté míry pohoršil. Zkrátka hodně velký fail z mnoha stran, který jen tak někdo nečekal - já rozhodně ne.(19.3.2016)

"Have you come to kill me, Peter?" Welcome to Neverland! Jako příznivec Země-Nezemě jsem se na nového Pana těšil. Je pravda, že dnešní móda je recyklovat starší pohádky, a i v tomhle případě Petr Pan není vyjímkou. Nicméně hned začátek upoutá hezkou vizualizací a prostředí sirotčince a Londýna je hezké. Jakmile se Petr (Levi Miller) dostane za tou druhou hvězdou vpravo, tak svět začíná být až křiklavě barevný. Což byla Země-Nezemě vždy, takže tady na vině koncept rozhodně není. Dá se říct, že herecké obsazení je lákavé. Samozřejmě myslím Jackmana a Maru. Přičemž Wolve... Hugh je vcelku poutavou postavou piráta Černovouse. Na druhou stranu zmalovaná princezna Rooney je mu skvělou soupeřkou, ať už na kordy nebo herecky. Nejlepší věc na novém Panovi je hudba. Soundtrack totiž skvěle dokresluje pohádkovou atmosféru. Krásné chóry i decentní melodie. Powell rozhodně ví, co dělá a tak je hudba nejlepší stránkou filmu. Příběh ať už za začátku napínavý, tak ke konci skřípe. Možná je to díky trošku uspěchanému zakončení. Nový Pan díkybohu není příliš infantilní, a místy dokonce skutečně pobaví. Humoru není moc, ale stačí, aby se divák zasmál. Pro mě osobně je i velké plus, když film odkazuje na starší filmy. Viz. Smi a narážky na Jamese Hooka. Pan možná vážně dokázal, že vrátit do téhle skvělé fantazie se dá ještě jednou a bez větších vad na kráse. Takže ano, nový film mě velmi potěšil, protože dokázal ne 12-ti letému klukovi splnit sny, ale dokázal to i mě a to jsem o deset let starší. Kéž by víc takovýchto prequelů, měla takovouto něžnou a přitom pracovitou ruku. „Neboj on není pirát… Teda aspoň zatím ne.“ (80 %)(8.10.2015)

• Beckett51

Slabota. Vizuál a hudba sice parádní a Hugh Jackman jako Černovous naprosto famózní, ale zbytek jsou poslepovaný kusy čehosi, co mělo být filmem a místo toho se to stalo sbírkou mnoha divných a otravných scén, který k kontextu celého filmu následně ztrácí veškerý smysl. Navíc kluk v hlavní roli je sympatickej asi jako pokladní v Tescu po 12 hodinový šichtě a Garett Hedlund to bohůžel vyjímečně taky dvakrát nezachraňuje.(22.12.2015)