Světově proslulá kuchařská soutěž, přísný Gordon Ramsay jako jeden z porotců, a fenomenální kulinářské talenty ve věku 8 až 13 let... Čtyřiadvacet nejtalentovanějších dětských kuchařů z celých Spojených států vaří na úrovni, která vám vyrazí dech. Poradí si s kulinářskými výzvami, před kterými by mnozí dospělí zahodili vařečku a utekli z kuchyně. Mladé talenty se utkají v prvním kole prestižní soutěže, která jim může otevřít dveře do světa špičkové gastronomie. Před zraky tří uznávaných šéfkuchařů musejí uvařit jídlo, které je posune do dalšího soutěžního kola, anebo pošle domů. Jen polovina z nich si zaslouží výsadu dál nosit bílou zástěru se svým jménem. Soutěž plná nadějí, radosti i slziček a hlavně napětí až do poslední vteřiny – to je americký Master Chef Junior. (Česká televize)

dO_od

// Podle mě tenhle skeč udělala SNL první, ale vlastně to na té satiře nic neztrácí ani v plnohodnotné verzi. Ještě bych ty děti naučil na sebe při vaření křičet sprostý nadávky, a bylo by to geniální. ()

castor

Určitě to na „začátku“ bylo o talentovaných dětech, které mají k plotně nebo cukrářskému sáčku nějaký vztah. S přibývajícími sériemi je to ovšem ta stará dobrá švihlá Amerika, kdy malým účastníkům rodiče evidentně místo pohádek četli motivační fráze. Malí soutěžící neběhají po lese, nelezou po stromech nebo nekopou do balonu, oni raději pronášejí věty typu „určitě je můj dezert nejlepší“ nebo „já už tu trofej pro vítěze cítím“! ()

Hrabka

Dobrá show s malejma smradama, co umí vařit. Někteří opravdu moc talentovaní, jiní zase dobře pobavili a pár "vyvrhelů" se také najde. Fajn zábava, až na pár drobností jako dementní polévání poroty. To jsem nějak nepochopil, ale prostě šáhlá Amerika no... ()

Big Bear

Jasně, vybrané dětičky prošly těžkou selekcí a do pořadu se dostala už i tak dětská kulinářská elita. Přesto když jsem dnes náhodou viděl jeden z dílů a sledoval jak devítileté a jedenáctileté dětičky vyvařují neskutečné záležitosti musel jsem smeknout. A viděl jsem, že občas i Ramsay byť je to krom kulinářství i dobrý hérec občas oněměl při ochutnání. Občas to bylo vidět v jeho pohledu na dotyčné dítko, zatímco jeho chuťové pohárky slastně sténaly. O to smutnější je pak selekce během pořadu. Slzu zatlačí při vyhazovu i nejeden účinkující v tom dospělém formátu natož malé děti zde. Přesto tady opravdu platí, že i tak mohou jít domů s hlavou vztyčenou ! No a já co jsem to vlastně chtěl?... Aha, udělat si míchaná vajíčka - snad je nepřipeču... Dávám za 4 lžíce opepřené majonézy. * * * * ()

Allien.9

Baví mě klasická verze, baví mě česká verze, ale tahle verze jde úplně mimo mě. Nějak mám problém uvěřit, že to skutečně vaří a nandavají na talíř ty děti, protože žádné vaření a zdobení v podstatě nevidíme. Vidíme přinášení nádobí, vidíme neohrabané krájení zeleniny, vidíme maso ležící na pánvi či v troubě, ale nevidíme žádné důležité a složité části jako vykošťování, zadělávání těsta, přípravu pyré apod. Navíc někomu se viditelně nadržuje a to se mi nelíbí. ()

Dzeyna

Pokud máte rádi Masterchefa obecně, tak tohle doporučuji. Je to mnohem větší sranda, než s dospěláky a ta jídla jsou naprosto boží a na úrovni šéfkuchařů. Navíc účinkující porotci se skvěle doplňují a děti válí ve svém vyjadřování a vaření. ()

marhoul

Na tohle jsem koukala zaskočená. Co si budeme vykládat, mé zájmy v časech 8-12 let rozhodně nekorespondovaly s tím, co se na obrazovce strhlo, když to děti pustily. Ve svých juniorských letech jsem se zaobírala třeba samostatnou jízdou na kole, plaváním v létě na koupáku, taky se chodilo do Osvětové besedy ve Venuši odpoledne do kina na Vinetoua nebo Fontánu pro Zuzanu, skákal se panák, guma, schovka, vybiša, samozřejmě proběhly nějaké ty toužebné sny o princezně a x hodinové duchaplné debaty na klepáči a ačkoli nepocházím z vyloženě sociálně slabších poměrů, většinu svého dětství jsem fungovala na natřeném chlebu čímkoli (hořčice ani posolené sádlo nepředstavovalo nic nevšedního), o jednom ohřívaném teplém jídle denně (buřtguláš, koprovka, špenát, luštěniny nebo všemi milovaný chleba ve vajíčku s okurkou), v neděli však na talíři zazářila vyběhaná kuřecí noha s rýží a protože byla ta neděle, býval k tomu třešňový kompot. Vrcholem kulinářské invence bývalo knedlo vepřo zelo, řízek s bramborem a okurkovým salátem, plněná paprika s rajskou a knedlíkem, španělský ptáček nebo sekaná. Za přijatelné sváteční jídlo se považoval i smažák s hranolkama a tatarkou. Výroba těchto pochutin mě míjela. V těch časech se výchova opírala výhradně o zásadu č.1: děcko nesmí být k vidění nejlépe celý den, čili já a moji kumpáni jsme celé víkendy prolítali "po venku". Hrabůvka s výstavbou přilehlé Dubiny k našemu zabavení naštěstí poskytovala dosti kreativních možností, jako bylo sáňkování osmdesáti dětí ve stejných oteplovákách na jednom, na bláto a šutry vyšmajdaném, umělém kopečku na Krestovce, hraní si na vojáky v bahnitých zákopech na Antonína Poledníka, prolézání naskládanými betonovými skružemi nebo kovovým potrubím či posedávání mezi pavilony v areálu školní zahrady, což bylo teda spíše pro ty dvanáctileté. Mezi největší adrenalin se počítala výprava kukuřičným polem do Běláku, nebo vycházka na houpací most do Hrabové nebo jízda lokalkou do Poruby. Optikou takového programu se dá pochopit, že dobrodružné sídlišťové dítě přiběhlo, od bláta zasrané až za ušima, domů pouze k obědu, k tomu obědu, který se zjevil na talíři sám od sebe. Očista spočívala pouze ve vyzutí a umytí rukou a takový oběd byl zkonzumován často v bundě plus čepici a rukavicích houpajících se na špagátě. Dítě jedlo často samo, pouze v neděli se dbalo na rodinné stolování. Po obědě byla ratolest nasměrována opět k zabláceným gumákům, které se válely na chodbě a s klíčem na krku následně vykopnuta na ostravský vzdoušek. Sníh té doby byl zásadně černý. Račte si povšimnout, že rodiče často rádi umyli a utřeli nádobí sami, jen aby měli svůj klid. Rafinované! Později vypukla studia a různé lechtivé aktivity, čili na nějaké obcmrdávání se po kuchyni nejen že nebyl nikdo z dospělých za ty roky zvědavý, hlavně o to nebyl zájem jednotlivce z podstaty životního stylu. Je pravdou, že v momentě, kdy se touto životní lekcí dotyčný stavěl na nohy vlastní, žil řadu let na kupovaném leču s párkem, segedinu z konzervy, párcích s hořčicí, na těstovinách s kečupem a sýrem či vystál dolík v asfaltu u Vyhlídala, ale že by nás to poškodilo? Ani náhodu! Alkohol vyřešil vše a přes to všechno, co jsme spráskaly, figurky jsme měly jako barbínky i po dvou dětech. Čili, když jsem zmerčila ty přecvičené, panáčkující, přemotivované jezevčíky, kterak kmitají kolem ploten ve věku, který pokládám za hluboké dětství, označila jsem to za totální zhovadilost. Nicméně následně jsem uznala, že doba je výrazně jinde. Že to ty americké haranty baví, navíc jsou opravdu nesmírně šikovní, kreativní a i přes nesympatické dospělácké ambice hodné zamyšlení vaří tak, že to člověk naší mentality jen tak pobrat nedokáže. Nevím. Mně osobně americká jídla příliš neoslovila, měla jsem tu čest. Chválím jejich dokonale připravený chřest a taky brambory, které mají exkluzivní. A samozřejmě steaky z masíčka na jihu. Jinak jsem nad tučnými, nechutně přeslazenými pachutinami, kdy sladký je i zavináč, trpěla jak zvíře. Jogurty, koláče, hambáče… Hnus. Na ovoci jako orangutan, na rybách jako mořská vydra slovy několik let. Díkybohu za kuchyni mexickou a taky za tequilu. Pořad nehodnotím. Je zajímavé, jaké ty děti umí zázraky, však aby soutěžily o 100 tisíc dolarů robátka takového věku? Nevím. Zrovna v tomto případě cítím, že jsem z jiné doby. Možná se neumím ztotožnit s faktem, že pokud chce člověk něco dokázat, musí mít sakra ostré lokty, vysoké sebevědomí a musí kráčet přes mrtvoly. Každopádně tento pořad za shlédnutí stojí. Pak mi vy dospělí napište, jak to smetlo vás. ;) () (méně) (více)

honajz

Nevím, kterou sérii dávalo ČT Déčko v lednu a únoru 2019, ale přišlo mi to trapné. Jako některá děcka vařila skvěle, ale nemohl jsem se zbavit dojmu, že - podobně jako třeba u Chopped nebo IronChefa a podobných jiných soutěží je vítěz dán předem a dá se předem docela dobře odhadnout, protože bude protežovaný a tam, kde druhé čeká kritika, u tohoto se přimhouří oči. Možná jde o to, který tatík dá víc do pokladny producentské televize. V dané sérii bylo jasné, že Alexander bude první, neb on byl to protežované dítě a jeho samolibý a sebestředný úsměv také mnohé napovídal. Přitom poslední dvě kola zkazil, co mohl a moc se nepředvedl. Celé je to prostě nahrané a v nějakou nezávislost a objektivnost pořadu nevěřím ani za mák. ()

BoPo

"Ty zkurv*ný č*rák, uvaril si p*jebanú sračku!!!" tu Gordon samozrejme nikomu nehovorí. Niečo také by voči deťom nebolo možné a odvysielateľné. Vlastne k tomu nie je ani priestor, pretože haranti varia skoro až profesionálne. Až mám z toho čudný pocit, že či naozaj tak veľmi dobre varia. Ale aspoň som si mohol po dlhej dobe pozrieť program, ktorý je hlavne o jedle ako takom. ()

Karlas

Báječná zábava, ponižovat malé děti, zraňovat jejich city a zahrávat si s jejich emocemi. Tohle je zkrátka téměř na odpad. Co jiného čekat od amerických reality show, které nakazily i naši televizní kultůru jako viry. ()

PP66

Jak nemám rád různá tv zápolení a show, tak tohle dětské kuchařské umění se hodně povedlo - byl jsem nadšený přístupem dětí (bez skrývání averzit) i porotců. Co ta děcka dovedla dostat na talíř je prostě famozní! ()

major.warren

No, prostě skvělé! Ramsay, Bastianich a Elliot jsou skvělí a ty děti taky. Koukám na každou sérii a není, co vytknout. To co umí tyhle děti, by se měla většina kuchařů na světě učit. Vynikající a kouknu se mnohem radši, než na českou verzi, která však v letošním podání s Forejtem, Kašpárkem a Punčochářem má konečně něco opravdu do sebe:-). ()

honajz2

Takhle, ono to není špatné, ale připadá mi, že vítěz je vybraný předem a je to i dost znát po celou soutěž, takže někomu fandit tu pak pro mě ztrácí smysl. Viděl jsem celou první sérii a tam už od prvního dílu bylo jasné, kdo to celé vyhraje, bohužel to byl taky ten nejnesympatičtější a nejarogantnější. A na rozdíl od Pekelné kuchyně, kde málokdy vyhrál ten, komu jsem fandil, tady mě to nenavnadilo, abych sledoval další série. Viděl jsem pár dílů, když nikde nic nedávali a neměl jsem co dělat, což bylo asi třikrát, takže asi tak. 3* ()

dubinak

Tohle mi třeba hlava absolutně nebere a v porovnání s Master Chef Česko, jsou naši kuchaři jen srandovní amatéři, protože co tady dokážou ty děti, to je neskutečný. Dynamická soutěž s roztomilými dětmi, kteří září za sporákem jako sluníčka a kouzlí nejen zázraky na talíři, ale i úsměv na Gordonově tváři. Občas se fakt neudržím a ukápne mi slzička, když jich maže tolik domů. Škoda, že titul je jen jeden no. ()

plechulka

Protože jsem se na "dospělém" MasterChefovi stala lehce závislou, docela jsem se bála dětské verze s tím, že tam budou hlavně typy nesnesitelných vychloubačných amerických dětiček, co soupeře budou jen pomlouvat a podrážet.... opak je pravdou! Nevím, nakolik je to ovlivněno střihem, ale děti působí přirozeně, jsou nesmírně šikovné a i porotci jsou v těchto řadách daleko uvolněnější... ()

sskrblik

Pochopitelně jsem vždycky rád a nadšen když v pornobranži objevím zcela nový neviděný žánr, neboť není nic horšího než nuda a šeď! Nyní nám Déčko servíruje pod nos pedofilní gastroporno → ovšem pozor, ty děcka jsou pod zákonem KORDONE! Blééé.... ()

ghatos

Vycepovaní malí otroci kmitají, to jako jo. Z druhé strany vyberou to nejlepší z obrovské masy děcek. V každém odvětví se při správné metodologii dají najít mimořádné talenty. Kýč a patos jsou neoddělitelnou součástí americké televizní kultury. U MasterChef Junior se jde na to citově rafinovaněji (oproti klasickému MasterChefovi) , ale někde hluboko uvnitř musíte cítít ten obrovský odpor k vyfabulovanému světu perfektních potomků, kteří plní sny svých rodičům. Většina americké populace je líná nejen v kuchyni. Fast foody jsou jejich druhým domovem a jejich děti nikdy vařit domácí stravu nebudou, natož na takové úrovni. 28%: PS: Chování některých dětiček, tak na pár faciček. ()

KASUGI odpad!

Hodnotíme tady stejný pořad?!!! Malí smradi na facku, místo aby hráli na hřišti kopanou, nebo v lese na Aragorna a Thora, soutěží o sto táců a ještě je do toho buzeruje kuchařský buzerant a řve na ně jak na vězně? WTF?!!! Americká mentalita toho nejhrubšího zrna. ()