Babadook (festivalový název)

Jennifer Kent

Jennifer Kent

Radek Ladczuk

Jed Kurzel

Co zpočátku vypadalo jako nejděsivější horor roku, je nakonec solidním psycho thrillerem připomínající mi film ( We Need to Talk About Kevin). Parádní herecké výkony, perfektní kamera i střih, solidní soundtrack( hlas Babadooka je husí kůži vyvolávající) a je to také slušně psychedelické. Škoda, že film není okořeněn i nějakými Jump scares, tehdy by se dalo zvažovat o novodobé a moderní noční můře. 75%(14.11.2014)

70 % Film, který můžete stejně jako Faunův labyrint vnímat dvěma způsoby - jako horor o strašákovi z dětské knížky, nebo ještě děsivější přízemnější příběh o ovdovělé matce a jejím vztahu k synovi. Jennifer Kentová každopádně režíruje scény způsobem, který vás nezahrne přemírou krve a střev, ale nepříjemně připomene zážitky těsně před tím, než se člověk probudí ze špatného snu. Komu se zkrátka líbí styl Jamese Wana, určitě se mu zalíbí i režijní práce Kentové. Velkou oporu má film i v Essie Daviesové, která svůj zajímavý part zahrála těsně na hranici teatrálnosti a podala nejlepší herecký výkon v hororu, který jsem za poslední roky viděla.(15.12.2014)

Babadooka jsem si nechal ve svém maratonu úplně nakonec, protože jsem doufal, že půjde o veliký nadprůměr a to opravdu naštěstí byl. Jeden z mála hororů u kterého jsem pociťoval několikrát mrazení v zádech a to především ve chvílích přítomnosti samotného Babadooka. Musím pochválit jak psychologickou, tak i hororovou stránku. Po první stránce knížky s Babadookem jsem věděl, že přijde skvělá podívaná, na kterou bubu valit oči až do posledních titulků. Klobouk dolů, jen bych přidal hostování Jamese Wana a některé jeho vychytávky a bylo by to dokonalé. :-)(15.2.2015)

Jedna ze vzácných vlaštovek žánru hard horror a tedy důkaz, že když se člověk bojí, může si u toho zároveň snadno uvařit mozkové závity. Výjimečný vizuál.(16.11.2014)

• LIVINGDEAD

Film o hnusném děcku a praštěné, na cucky psychicky vyždímané krávě, která se jen válí doma. Dávám 40% za hlášku - děcko má hlad a tak křičí: "Mamííí, mám hlad. V lednici nic není. Mami, mám hlad, chci jíst!" Nato matka zařve: "TAK BĚŽ A SEŽER SI SVOJE HOVNO!" :-) prostě parádní matka.(4.10.2014)