Frank Grillo je tím, co tahle série potřebuje. Oproti slizkému Ethanu Hawkovi je to obrovský upgrade. Je to megabadass, vypadá tu jak Punisher a bejt v těch ulicích s nim, tak je mi líto té vraždící lůzy kolem :) Tenhle díl je furt béčko, ale líbil se mi více, než jednička. Běhání po ulicích je určitě lepší, než běhání po baráku. Záporák v kamionu s rotačákem je ale poněkud slabý.(5.7.2016)

Tahleta Očista, to je hodně povedená věc. Dvojka byla daleko svižnější, akčnější a pro mě i dějově zajímavější. Myslím, že tento kousek zaslouží pokračování. 4*, 5.8.2014, pc(6.8.2014)

Jasně lepší než jednička. Hlavně proto, že svoji délkou nepřipomíná trailer, ale je regulérním filmem, kde se krom otázek prodávají i odpovědi. Ano, je to hovadina. Když si ale odpojíte drátek vedoucí ke kontrolce "debilní kecy" a do určitých postav naprojektujete pár lidí ze svého okolí, máme z toho fajn manuál do přicházejících letních večerů. Na co čekat do roku 2022, ulice se už dávno čistí dennodenně.(29.4.2015)

Jeden z mála případů (speciálně v téhle době) kdy pokračování je lepší, než první díl. The Purge: Anarchy je nekompromisně drsný akční film, který nám ukazuje to, co jsme chtěli vidět - jak se s Očistou vypořádávají ti, proti nimž je namířena - střední a nižší třída, která si nemůže dovolit technické vymoženosti. A kdyby se film na chvíli vyprostil z těch zajetých kolejí a udělal něco, co bych nečekal, nebo měl pár efektivnějších scén, tak bych možná uvažoval i o plném hodnocení. Zkrátka a dobře, normálně nejsem pro pokračování, ale v tomhle případě bych možná přivítal třetí díl, pokud by si tato série udržela vzestupnou tendenci, tak by to myslím, stálo za to. 80 %. P. S. A cameo rolička Michaela Kennetha Williamse moc potěšila.(29.12.2014)

• verbal

Kdyby se Běhavý muž dal na Útěk z Ňú Jorku v narychlo splácané televizní inscenaci, vypadalo by to asi nějak takto. Scénárista opět kradl jako Metrostav ve veřejných zakázkách, avšak na Sejšily se za vydělané peníze asi moc nepodívá, protože výsledkem je standardně ohraná patlanice, která není ani kočkou, ani psem, natož pak seksy brunetou s perfektní prdelí. Tam, kde jednička ozařovala roztomilou brutalitou, tísnivou atmosférou a vychytaným terorem, je pokračování jen bezkrevným cajdákem, po němž vám smutně odpadnou akorát tak koutky směrem k podlaze a místo dvou pořádně krvavých děr zbudou celé oči pro pláč nad promrdaným potenciálem. Pardon, mé klávesnici zase jeblo v konektoru a někdy si žertovně plete „d“ a „h“. Kurva, co píšeš „jeblo“ místo „ruplo“, zasr<>$$ß*<<&@@ccvsd…(20.8.2014)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)

• - Do role seržanta bol zvažovaný aj Jon Bernthal. (Sexy_Beast)

• - "Big Daddy" (Jack Conley) používá ve filmu zbraň Dillon Aero M134 ráže 7.62x51mm NATO. (dc125)