Jak jsem zmiňoval u jedničky, tam mi chybělo to, že se nebojovalo v ulicích. Tentokrát jsem se toho dočkal, jenže zase ten výsledek kazila sestava (teda kromě Franka Grilla). Nevýrazní, ničím zajimaví slabí jedinci. Chtělo by to o něco tvrdší jádro. To je určitě ten největší problém tohoto pokračování. Jinak je to o chlub lepší, než původní očista.(17.11.2014)

Popravdě jsem byl dost skeptický. Čekal jsem typicky blbou naháněčku bez překvapení, která nijak neobohacuje první snímek, pouze ždíme ten námět pro finanční zisk. Nicméně byl jsem vedle jak ta jedle a jsem moc rád, že i diváci pochopili, že se nejedná o žádný béčkový thriller. James Monaco dokázal režijně i scénáristicky, že přemýšlí o společnosti z mnoha úhlů a je schopen natočit napínavý krvák, jehož vyznění nevychází nikam do prázdna. Za mě osobně velká spokojenost a jednička se může jít zahrabat. 80% !!!(28.8.2014)

První Očista nenabídla kromě ústředního provokativně absurdního nápadu s očistnou nocí prakticky nic. Dvojka se z home invasion posunula k night runaway, tedy zevnitř ven, rozvíjí fungování očistné noci, přihazuje pár znepokojivých výjevů a hned je to o poznání zábavnější a zajímavější a člověk se neubrání dojmu, že kdyby kdyby to natočil na přelomu sedmdesátek a osmdesátek Carpenter, byla by z toho klasika, zatímco takhle je to jen ucházející béčko. Každopádně jen tak dál.(25.10.2014)

Dvojka sa vydala úplne iným smerom ako jej predchodkyňa jednotka. Upustilo sa od dusivej, psychologickej stránky home invasion motívu a miesto toho sa zamerala na akýsi druh prežitia v meste, kde je dovolené všetko, aj vražda. Niekomu vyhovuje to, inému ono, ja som skôr za jednotku a psycho dusnotu. Avšak nechápem, kde zodpovední dostali ten nápad a priradili tomuto filmu nálepku - horor, dokonca na prvom mieste. Nebolo tu nič, čo by sa dalo označiť za hororové, dokonca aj mordovačky boli úplne normálne, bez gore, väčšinou len so strelnou zbraňou. Podľa môjho názoru ide o úplne normálny akčný film. Logicky teda chýbala aj akákoľvek hororová atmosféra a napätie. Postavy sa zdali akési mdlé, umelé (až na Franka Grilla), a to až do takej miery, že človeku bolo jedno, kto z nich prežije a kto nie. Na druhú stranu však snímok disponuje slušnou akčnou stránkou a rôznymi naháňačkami. To jediné potešilo a zachránilo pred nudou. Je to škoda, pretože námet je fantastický, len sa ten ohromný potenciál, ktorý ponúka ani zďaleka nevyužil. Inak, celkom by ma zaujímalo, ako by takáto spoločnosť rozdelená na zhýralých bohatých a chudobných napredovala ďalej. Slušný scifi základ pre vytvorenie akejsi utopickej kastovnej spoločnosti. Čistý priemer. 60/100(15.10.2014)

Kterak absence jakýchkoliv myšlenkových pochodů zachránila celý film.(6.7.2016)