Jasně lepší než jednička. Hlavně proto, že svoji délkou nepřipomíná trailer, ale je regulérním filmem, kde se krom otázek prodávají i odpovědi. Ano, je to hovadina. Když si ale odpojíte drátek vedoucí ke kontrolce "debilní kecy" a do určitých postav naprojektujete pár lidí ze svého okolí, máme z toho fajn manuál do přicházejících letních večerů. Na co čekat do roku 2022, ulice se už dávno čistí dennodenně.(29.4.2015)

Partička ľudí sa ocitne na uliciach práve v noci výročnej „očisty“, kedy na žiadnu oficiálnu pomoc nemajú nárok a tak sa sami zúfalo snažia – či už prežiť, alebo vykonať svoje osobné zámery... Zrejme je to objektívne o vlas lepšie ako jednotka, no neviem to celkom posúdiť, pretože si ju už detailne nepamätám, tak ako mi je jasné, že si detailne nebudem pamätať ani dvojku. Obe majú svoje plusy aj mínusy a tak ako bola jednotka slušným, interiérovým home invasion kúskom s kvalitným, no nevyužitým nápadom, tak je dvojka slušným, no podobne nevyužitým, exteriérovým vigilante kúskom. Takže hodnotím rovnako ako prvý diel – silné 3*, a ak príde tretia časť; dúfam, že už nebude iba obyčajnou žánrovkou, ale konečne rozvinie aj niečo viac.(3.8.2014)

|74%| Shlédnuto v kině. Tak co tu máme ? Druhý díl Očisty je svižnější a akčnější - takže o trošičku jinak pojat než předchozí film. Takže žádné dolování do jednoho domu, ale boj o přežití v ulicích. První film mě teda zaujal - už jen tím nápadem Očisty. Tento druhý díl mě opět bavil jako první. Sice to nepřineslo nějak nic úchvatného, ale já se nenudil a bavil od začátku do konce. Co bych tu vyžadoval by byla mnohem silnější brutalita a tak. Takže zabíjení nevinných lidí, kteří bojovat nechtěli (nechtěli provádět očistu) bylo takové normální - žádná větší brutalita a ani krev nebyla nějak víc vidět, ikdyž zde pochopitelně byla (přeci jenom je to Rko) - prostě jsem chtěl víc. A ještě dobrý nápad ke konci, kdy byli hlavní hrdinové v takzvaném "lovišti". To byl nevyužitý nápad, který mohl být drastičtější a krvavější. No, samozřejmě se to dalo ještě vylepšit víc, ale přesto je to velmi svižná podívaná. Je to celkem akční. Pár pranic tu je, ale spíš je tu střílení z těžkých zbraní, kulometů atd. I nějaká ta motorovka a plamenomen. Hlavní hrdina filmu Frank Grillo mě neskutečně bavil. Zahrál opravdového drsnáka a závěr byl hezky spojen s ním - takže jsem si jeho postavu až na úplném konci totálně oblíbil. Zbytek herců zahrálo ale dobře. Nikdo mi nepřišel trapný. Veškeré scény byly zajímavé, napínavé i občas atmosféra tu pěkně zazářila. Samozřejmě tomu chybělo ještě dost. Bylo to obyčejné, rozpočet teda oproti prvnímu dílu (ten měl 3 mil.USD) větší, a sice: 9 mil.USD. Takže v rámci této skromné režie, rozpočtu a celkovému spracování to na mě působilo dobře. Kino jsem si užil. Po náročných služnách v práci to byla oddechovka jak vyšitá. Nemám co už dodávat. Tu 4* si to rozhodně zaslouží.(2.8.2014)

• playboxguest

Čím dýl to trvá, tím víc mám času v očistách šťourat a jen se utvrzovat, jak blbé to celé je. U jedničky mělo zůstat. Oba díly jsou solidní béčka, co nevytrhnou, na rozdíl od BR třeba. 50%(26.12.2014)

První OČISTA nenabídla kromě ústředního provokativně absurdního nápadu s očistnou nocí prakticky nic. Dvojka se z home invasion posunula k night runaway, tedy zevnitř ven, rozvíjí fungování očistné noci, přihazuje pár znepokojivých výjevů a hned je to o poznání zábavnější a zajímavější a člověk se neubrání dojmu, že kdyby kdyby to natočil na přelomu sedmdesátek a osmdesátek Carpenter, byla by z toho klasika, zatímco takhle je to jen ucházející béčko. Každopádně jen tak dál.(25.10.2014)

• - "Big Daddy" (Jack Conley) používá ve filmu zbraň Dillon Aero M134 ráže 7.62x51mm NATO. (dc125)

• - Do role seržanta bol zvažovaný aj Jon Bernthal. (Sexy_Beast)

• - Slovem Purge je nazýván den před jarní rovnodenností. Jaro je symbolem očištění a zrození. (Terva)