Partička ľudí sa ocitne na uliciach práve v noci výročnej „očisty“, kedy na žiadnu oficiálnu pomoc nemajú nárok a tak sa sami zúfalo snažia – či už prežiť, alebo vykonať svoje osobné zámery... Zrejme je to objektívne o vlas lepšie ako jednotka, no neviem to celkom posúdiť, pretože si ju už detailne nepamätám, tak ako mi je jasné, že si detailne nebudem pamätať ani dvojku. Obe majú svoje plusy aj mínusy a tak ako bola jednotka slušným, interiérovým home invasion kúskom s kvalitným, no nevyužitým nápadom, tak je dvojka slušným, no podobne nevyužitým, exteriérovým vigilante kúskom. Takže hodnotím rovnako ako prvý diel – silné 3*, a ak príde tretia časť; dúfam, že už nebude iba obyčajnou žánrovkou, ale konečne rozvinie aj niečo viac.(3.8.2014)

Jasně lepší než jednička. Hlavně proto, že svoji délkou nepřipomíná trailer, ale je regulérním filmem, kde se krom otázek prodávají i odpovědi. Ano, je to hovadina. Když si ale odpojíte drátek vedoucí ke kontrolce "debilní kecy" a do určitých postav naprojektujete pár lidí ze svého okolí, máme z toho fajn manuál do přicházejících letních večerů. Na co čekat do roku 2022, ulice se už dávno čistí dennodenně.(29.4.2015)

• tron

Tak nie, už ani sympaťák Grillo trojke bohvieako nepomáha, bol to len chvíľkový svieži závan v dvojke, ktorý s av trojke premenil na tichý šum. Trojke ubližuje ako nechcená smiešnosť(„Nebudem sa pred Očistou schovávať. Ľudia by ma pokladali za zazobanú kravu,“ prehlási sebavedomo senátorka a obkolesí sa desiatimi po zuby ozbrojenými zabijakmi, snajpermi a ochrankármi v špičkovo zabezpečenom dome), tak práve sklamanie, ktoré mi po zábavnej dvojke poskytol Grillo. Chcelo by to zasa hereckú výmenu. Stvárnenie „šialenej, nekoordinovanej a anarchistickej“ Očisty uveriteľné a vcelku intenzívne.(27.11.2016)

Komorná hororová jednotka vystriedala rozmáchlejšia akčnejšia dvojka a pritom si zachovala svoj pochmúrny feeling a režisérsky štýl. Frank Grillo v úlohe policajta ktorý si ide vybaviť svoju neprávosť v deň keď je tolerované skoro všetko (okrem použitia výbušnín) a po ceste sa zapletie do záchrane matky a dcéry z nižšej vrstvy a tým naštve dobre vybavený gang s pojazdným rotačným gulometom na kamióne, je celkom slušnou náhradou za Ethana Hawkeho podobne ako Kiele Sanchez za Lenu Headey. Režisér vie čo točí a ponúka rozvetvenejšie univerzum do ktorého minule len nakukol, ako aj sociálne otázky nižšej a tej najvyššej vrstvy. Niekedy som mal pocit, že sem toho napchal až príliš veľa a poriadne nič nedotiahol, každopádne je o čom točiť a ďalší diel ak bude niečo medzi jednotkou a dvojkou a pôjde viac do hĺbky tak by to mohlo byť na vyšší počet bodov.(8.8.2014)

Je to celkom dobrý akčný thriller, ktorý je pokračovaním obstojnej jednotky. Má vydarený príbeh o skupinke ľudí, ktorí sa počas očisty, kedy je každoročne v priebehu dvanástich hodín povolený akýkoľvek zločin ocitnú z rozličných dôvodov von, mimo bezpečia domova a tak musia spojiť svoje sily, aby túto noc plnú nekompromisného vraždenia prežili. Lenže postupne si uvedomujú, že očista je ešte trochu zložitejšia, než si mysleli, čo ich už tak náročnú situáciu ešte viac komplikuje. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa z toho získať aj viac. Určite musím pochváliť, že tento v rámci žánru výborný nápad s očistou sa tentoraz tvorcovia rozhodli previesť do ulíc, čo ma v prípade komornej jednotky sklamalo najviac, ale aj tak sa nezbavím pocitu, že stále je potenciál tejto témy o dosť väčší. Ani takto to rozhodne nie je zlé, už z úvodnej dvadsaťminútovky, ktorá ideálne zoznámi so všetkými dôležitými postavami a ponúkne atmosféru blížiacej sa očisty som mal dobrý pocit a následne sa to už rozbehne, pričom tu sa skutočne stále niečo deje. Chválim zapojenie ozbrojeného profesionála do skupiny hlavných hrdinov, nájde sa aj nejaký ten zaujímavý prvok, ako organizované likvidácie vládnymi zložkami a viacero situácií sa dosť vydarilo, napríklad lov v luxusnom zariadení. Ale predsa len som dúfal, že to bude trochu odvážnejšie, nekompromisnejšie a nápaditejšie, hlavne kvôli tomu, že pri podobnej situácii sa môžu realizovať psychopati všetkých druhov. Akcie je tu pomerne dosť a nie je zlá, ale určite mohla byť aj lepšia. Hlavným problémom je jej minimálna rozmanitosť, tu sa prakticky len strieľa, chcelo by to aj nejaké nápady a drsné úmrtia, v tomto sa tvorcovia až prekvapivo držali na uzde. Ale aspoň je celkom obstojne natočená a na hlavného hrdinu, ktorý nekomprimisne likviduje jedného ozbrojeného protivníka za druhým sa pozerá dobre. Čo sa týka hereckého obsadenia, poteší charizmatický Frank Grillo v hlavnej úlohe a sadla mi aj matka s dcérou, ale zvyšok vedľajších postáv si ma vôbec nezískal, takže mi bolo jedno, či prežijú a aj záporáci sú až príliš obyčajní. Réžia a technická stránka sú celkom slušné, rozpočet síce nebol moc veľký, ale aj tak ho tvorcovia dokázali využiť na obstojný žánrový štandard. Takže sa nezbavím pocitu sklamania, na tento film som sa kvôli téme očisty dosť tešil, ale až tak dobre nevyšiel, no aj tak ma to bavilo a prípadnú trojku si určite nenechám ujsť. 65%(5.10.2014)