• tron

Tak nie, už ani sympaťák Grillo trojke bohvieako nepomáha, bol to len chvíľkový svieži závan v dvojke, ktorý s av trojke premenil na tichý šum. Trojke ubližuje ako nechcená smiešnosť(„Nebudem sa pred Očistou schovávať. Ľudia by ma pokladali za zazobanú kravu,“ prehlási sebavedomo senátorka a obkolesí sa desiatimi po zuby ozbrojenými zabijakmi, snajpermi a ochrankármi v špičkovo zabezpečenom dome), tak práve sklamanie, ktoré mi po zábavnej dvojke poskytol Grillo. Chcelo by to zasa hereckú výmenu. Stvárnenie „šialenej, nekoordinovanej a anarchistickej“ Očisty uveriteľné a vcelku intenzívne.(27.11.2016)

Frank Grillo je tím, co tahle série potřebuje. Oproti slizkému Ethanu Hawkovi je to obrovský upgrade. Je to megabadass, vypadá tu jak Punisher a bejt v těch ulicích s nim, tak je mi líto té vraždící lůzy kolem :) Tenhle díl je furt béčko, ale líbil se mi více, než jednička. Běhání po ulicích je určitě lepší, než běhání po baráku. Záporák v kamionu s rotačákem je ale poněkud slabý.(5.7.2016)

První hodnotící uživatelé výjimečně nemlžili. Druhý díl je nejen sympatičtější (postavy), ale zároveň mi "dal" to, co jsem očekávala už od první "Očisty". Ulice v centru města poskytují přeci jen zajímavější "materiál" než vnitřek jednoho domu, ale mám-li být upřímná, strach jsem nepociťovala ani tentokrát. Ano, některé scény jsou velmi nepříjemné, ale (opět) jsem nebyla šokovaná. Nehledě na stejně hloupou předvídatelnost a komickou (nebo jen špatně zvolenou?) snahu ukázat zkaženost světa. Ne, ono nestačí nechat diváka číst mezi řádky, musí se mu to vpálit pěkně zpříma, aby to pochopil i ten největší blb, a proč ne rovnou prostřednictvím debilní, "lidé-se-zabíjejí-málo-tak-jim-musíme-trochu-pomoct" scény?(31.7.2014)

Je to celkom dobrý akčný thriller, ktorý je pokračovaním obstojnej jednotky. Má vydarený príbeh o skupinke ľudí, ktorí sa počas očisty, kedy je každoročne v priebehu dvanástich hodín povolený akýkoľvek zločin ocitnú z rozličných dôvodov von, mimo bezpečia domova a tak musia spojiť svoje sily, aby túto noc plnú nekompromisného vraždenia prežili. Lenže postupne si uvedomujú, že očista je ešte trochu zložitejšia, než si mysleli, čo ich už tak náročnú situáciu ešte viac komplikuje. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa z toho získať aj viac. Určite musím pochváliť, že tento v rámci žánru výborný nápad s očistou sa tentoraz tvorcovia rozhodli previesť do ulíc, čo ma v prípade komornej jednotky sklamalo najviac, ale aj tak sa nezbavím pocitu, že stále je potenciál tejto témy o dosť väčší. Ani takto to rozhodne nie je zlé, už z úvodnej dvadsaťminútovky, ktorá ideálne zoznámi so všetkými dôležitými postavami a ponúkne atmosféru blížiacej sa očisty som mal dobrý pocit a následne sa to už rozbehne, pričom tu sa skutočne stále niečo deje. Chválim zapojenie ozbrojeného profesionála do skupiny hlavných hrdinov, nájde sa aj nejaký ten zaujímavý prvok, ako organizované likvidácie vládnymi zložkami a viacero situácií sa dosť vydarilo, napríklad lov v luxusnom zariadení. Ale predsa len som dúfal, že to bude trochu odvážnejšie, nekompromisnejšie a nápaditejšie, hlavne kvôli tomu, že pri podobnej situácii sa môžu realizovať psychopati všetkých druhov. Akcie je tu pomerne dosť a nie je zlá, ale určite mohla byť aj lepšia. Hlavným problémom je jej minimálna rozmanitosť, tu sa prakticky len strieľa, chcelo by to aj nejaké nápady a drsné úmrtia, v tomto sa tvorcovia až prekvapivo držali na uzde. Ale aspoň je celkom obstojne natočená a na hlavného hrdinu, ktorý nekomprimisne likviduje jedného ozbrojeného protivníka za druhým sa pozerá dobre. Čo sa týka hereckého obsadenia, poteší charizmatický Frank Grillo v hlavnej úlohe a sadla mi aj matka s dcérou, ale zvyšok vedľajších postáv si ma vôbec nezískal, takže mi bolo jedno, či prežijú a aj záporáci sú až príliš obyčajní. Réžia a technická stránka sú celkom slušné, rozpočet síce nebol moc veľký, ale aj tak ho tvorcovia dokázali využiť na obstojný žánrový štandard. Takže sa nezbavím pocitu sklamania, na tento film som sa kvôli téme očisty dosť tešil, ale až tak dobre nevyšiel, no aj tak ma to bavilo a prípadnú trojku si určite nenechám ujsť. 65%(5.10.2014)

Překvapivě lepší než jednička. A vůbec není na škodu, že z hororového thrilleru jsme se přesunuli do plnokrevného akčního thrilleru. S tím tedy automaticky souvisí více akce, stříleček a hořících autobusů. Protože pravidla Očisty jsou již stanovena, velmi brzy nás film vtáhne do noci plné násilí, utrpení a vražd. V ulicích velkoměsta, kde na 12 hodin vypukla válka mezi chudými a bohatými, se snaží přežít skupinka zatím živých lidí. Z jejich obsazení je nejvýraznější Grillo, ostatní jsou nahraditelní. Není to sice moc o krvi, ale zvuk samopalu z přívěsu kamionu trhá ušní bubínky a nastavené tempo nedovolí divákům sledovat čas. Takže nenáročná oddychovka ve stylu "za málo peněz hodně muziky". (70%)(30.7.2014)

• - Spoiler: Na konci filmu, keď vtrhne na lovisko posádka Carmela Johnsa (Michael K. Williams), sa objaví bezdomovec, ktorého zachránila v prvej časti rodina Sandinovcov. (Sexy_Beast)

• - Spoiler: Sergeant (Frank Grillo) si na začátku chystá Colt Python, i když ho pak celý film nepoužije. (Axarus)

• - Do role seržanta bol zvažovaný aj Jon Bernthal. (Sexy_Beast)