Komorná hororová jednotka vystriedala rozmáchlejšia akčnejšia dvojka a pritom si zachovala svoj pochmúrny feeling a režisérsky štýl. Frank Grillo v úlohe policajta ktorý si ide vybaviť svoju neprávosť v deň keď je tolerované skoro všetko (okrem použitia výbušnín) a po ceste sa zapletie do záchrane matky a dcéry z nižšej vrstvy a tým naštve dobre vybavený gang s pojazdným rotačným gulometom na kamióne, je celkom slušnou náhradou za Ethana Hawkeho podobne ako Kiele Sanchez za Lenu Headey. Režisér vie čo točí a ponúka rozvetvenejšie univerzum do ktorého minule len nakukol, ako aj sociálne otázky nižšej a tej najvyššej vrstvy. Niekedy som mal pocit, že sem toho napchal až príliš veľa a poriadne nič nedotiahol, každopádne je o čom točiť a ďalší diel ak bude niečo medzi jednotkou a dvojkou a pôjde viac do hĺbky tak by to mohlo byť na vyšší počet bodov.(8.8.2014)

První, výrazně komornější Očista tu byla proto, aby v dokonalé Americe srazila kriminalitu na minimum. Lidé se po dvanáct hodin spolehlivě vybouří a zbytek roku je v ulicích takřka ráj. O smyslu za vlasy totálně přitažené Očisty se tentokrát prakticky nemluví. Jedni ji vítají, druzí zavrhují. Toť veškerá práce se „zajímavým“ námětem o jednom hodně radikálním systému. Znovu to má (stejně jako jednička) velmi slibný rozjezd. Mstitelé i lovci v maskách se chystají, město pomalu usíná, zaměříme se na tři skupiny postav, producent Michael Bay navíc dohlédne na to, aby vizuál táhl všechny smysly. Mohlo to být slušně krvavé béčko. Není. Škoda. Jsme v pokračování, takže se z obrany jednoho rodinného domu logicky dostáváme do losangeleských ulic, putování předvídatelně poskládané skupinky potěší jen zřídkakdy, hutnější pojetí se nabízí. S každou další minutou přichází horší a horší rozhodnutí, snaha o sociální podtext a společenskou satiru (lidská aukce) je nesmírně pitomá a působí hrozně uměle. A anarchie z názvu? Tu jsem prakticky neviděl.(10.8.2014)

• verbal

Kdyby se Běhavý muž dal na Útěk z Ňú Jorku v narychlo splácané televizní inscenaci, vypadalo by to asi nějak takto. Scénárista opět kradl jako Metrostav ve veřejných zakázkách, avšak na Sejšily se za vydělané peníze asi moc nepodívá, protože výsledkem je standardně ohraná patlanice, která není ani kočkou, ani psem, natož pak seksy brunetou s perfektní prdelí. Tam, kde jednička ozařovala roztomilou brutalitou, tísnivou atmosférou a vychytaným terorem, je pokračování jen bezkrevným cajdákem, po němž vám smutně odpadnou akorát tak koutky směrem k podlaze a místo dvou pořádně krvavých děr zbudou celé oči pro pláč nad promrdaným potenciálem. Pardon, mé klávesnici zase jeblo v konektoru a někdy si žertovně plete „d“ a „h“. Kurva, co píšeš „jeblo“ místo „ruplo“, zasr<>$$ß*<<&@@ccvsd…(20.8.2014)

První OČISTA nenabídla kromě ústředního provokativně absurdního nápadu s očistnou nocí prakticky nic. Dvojka se z home invasion posunula k night runaway, tedy zevnitř ven, rozvíjí fungování očistné noci, přihazuje pár znepokojivých výjevů a hned je to o poznání zábavnější a zajímavější a člověk se neubrání dojmu, že kdyby kdyby to natočil na přelomu sedmdesátek a osmdesátek Carpenter, byla by z toho klasika, zatímco takhle je to jen ucházející béčko. Každopádně jen tak dál.(25.10.2014)

• Cappuccino

Whaat? Druhá, úplne suchá a priblblá časť má (aj keď len o niekoľko percent) lepšie hodnotenie ako prvý, originálny a veľmi pôsobivý diel?! I don't want to live on this planet anymore! Ak by sme to zobrali po poradí, oproti tiesnivej atmosfére z jednotky sa nám dostalo maximálne nudného, žalúdočného výplachu netalentovaného scenáristu, ktorý nám na stolík bez drzosti predhodil obyčajný útek od bodu A, cez bod B, do bodu C. Jednoduchý príklad ako sa zo zaujímavého hororu (The Purge) dokáže stať v druhom pokračovaní (The Purge: Anarchy) klišovitá a predvdídateľná zlepenina sto krát prevareného. Kľúčový hrdina sa od počiatku z nepochopiteľných dôvodov javí ako kombinácia Seagala a Norrisa (na silu vymyslené oddôvodnenie dostaneme až na konci filmu), pričom zvyšné postavy sú len akýmisi nevýraznými príveskami už tak nevýraznej, hlavnej postavy. Teraz vlastne uvažujem, že som mal v pláne nasoliť dve jemne podpriemerné hviezdy, ale keď v celom komentári nenechávam žiaden priestor na nejaké menšie pozitívum, jedna hviezda bude podľa môjho názoru najspravodlivejšia. __ America! America! God shed his grace on thee, and crown thy good with brotherhood, from sea to shining sea!(18.10.2014)

• - Spoiler: Na konci filmu, keď vtrhne na lovisko posádka Carmela Johnsa (Michael K. Williams), sa objaví bezdomovec, ktorého zachránila v prvej časti rodina Sandinovcov. (Sexy_Beast)

• - Zach Gilford a Kiele Sanchez, představitelé Shanea a Liz, jsou manželé i v reálném životě. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)