Překvapivě lepší než jednička. A vůbec není na škodu, že z hororového thrilleru jsme se přesunuli do plnokrevného akčního thrilleru. S tím tedy automaticky souvisí více akce, stříleček a hořících autobusů. Protože pravidla Očisty jsou již stanovena, velmi brzy nás film vtáhne do noci plné násilí, utrpení a vražd. V ulicích velkoměsta, kde na 12 hodin vypukla válka mezi chudými a bohatými, se snaží přežít skupinka zatím živých lidí. Z jejich obsazení je nejvýraznější Grillo, ostatní jsou nahraditelní. Není to sice moc o krvi, ale zvuk samopalu z přívěsu kamionu trhá ušní bubínky a nastavené tempo nedovolí divákům sledovat čas. Takže nenáročná oddychovka ve stylu "za málo peněz hodně muziky". (70%)(30.7.2014)

Film balancuje mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Očista 2 je mnohem zajímavější, záživnější a akčnější než jeho předchůdce, ale na druhou stranu není ničím výjimečný, nepřináší nic nového a brzy se na něj zapomene. Obávám se, že nadšení z tohoto filmu číší především z malého očekávání než ze samotné kvality filmu. Předpokládám, že po druhém shlédnutí to bude právě na ty tři hvězdy.(25.11.2014)

"Vyrazte ven se očistit a buďte tak lepšími občany." V den Očisty by mě v USA nikdo neuviděl, protože bych se odjel válet na nějaký ten karibský ostrov. A pokud bych na to nenaškudlil dolárky, tak bych se určitě neprojížděl autem mezi číhajícími čističi a ani bych nečekal na svou popravu za nedbale zajištěnými dveřmi. Naši hrdinové jsou však jiní a já musím konstatovat, že ve mně moc sympatií nevzbudili. Nicméně jisté napětí jsem chvílemi cítil, drobné překvapení na mě taky vybaflo a Očista bohatých mě pobavila, ale přesto se mi pořád před očima odehrávala hororová představa, že ráno po Očistě nastoupím do práce jako zdravotník, policajt, hasič nebo pojišťovák a zemřu hroznou smrtí uprostřed vyplňování lejster.(22.8.2016)

Jednička pro mne byla "překvapující". Neznámý horor z čista jasna, ani jsem si nečetl jeho obsah a když se z něj vyklubal docela slušný "home invasion" s parádním závěrem, byl jsem spokojen (...a hodnotil za 4/5). Dvojka trpí ... nebo spíš trpěla, ještě před vypuštěním mezi lidi, přehnanou reklamou a právě u tohoto filmu i csfd premiéra a neustále vykukující reklama byla podle mne kontraproduktivní. Divák si chtě nechtě podvědomě slibuje kdo ví co, očekává něco velkolepého ... Nic velkolepého nedostane, protože peněz bylo evidentně stále málo, ale tvůrci z nich vymáčkli absolutní možné maximum! Tentokrát se děj odehrává v mnohem větších prostorách a to jsou ulice velkoměsta, kde se shodou různých událostí chtě nechtě spojí několik postav, které se snaží dostat do bezpečí. A bezpečí je hodně daleko, takže začíná spíš "útěkovej akčňák" s těžce ponurou, temnou atmosférou. V poslední třetině filmu dojde k pro mne nečekanému, ale vydařenému a koukatelnému zlomu, který mne přinutil přidat čtvrtou hvězdičku k dobru, protože přece jen snaha tvůrců se cení a ten závěr byl fajnovej. Největší plusy filmu jsou rozhodně atmosféra a napětí. Akce začne téměř okamžitě po startu filmu a zneklidňující pocit nastartuje ihned a neskončí ani u závěrečných titulků (mimochodem animace a střihy u závěrečných titulků jsou naprostou chuťovkou!! ). Co film kazí jednoznačně pro mne (evidentně ...), tak je absence zobrazování násilí ... bohužel! Tvůrci neměli koule na to, aby ukazovali vraždění a týrání na plný obrátky přímo na kameru, žádné znásilňování, žádná exploatace ... toho se nedočkáme. Přitom subžánr tohoto ražení a celý film k tomu vyloženě vybízel a nahrával !! Pár nechutností a traumatických záběrů na začátku by diváky snadno přimrazilo a celý dojem by byl do finále mnohem děsivější ... Takhle je to spíš mix pomalého akčního filmu (jako akční film to v dnešní době nefunguje ... nebyli lidi ani prachy...) a temného kritizujícího thrilleru (což se daří na jedničku ...). Je fajn, že je to jiné, než první díl, a má to fajn plusy i výrazné mínusy, ale je to kvalitně odvedená práce a hodně zneklidňující film ...(5.8.2014)

Jednička byla hrozná ptákovina plná stupidního chování postav, ale tohle je úplně jiný kafe. Hodně mě to překvapilo a hlavně potěšilo. Dost dobrá jízda, spousta zajímavých momentů, vůbec to není tak blbé jako jednička a člověk se po celou dobu baví více než dobře. 80%(8.9.2015)