Get On Up - Příběh Jamese Browna

• slovenský

Get On Up - Príbeh Jamesa Browna

Životopisný / Hudební / Drama

USA / Velká Británie, 2014, 139 min

|| Scenár: Jez Butterworth, John-Henry Butterworth | Hudba: Thomas Newman | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Imagine Entertainment, Jagged Films, Wyolah Films | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 31,9 miliónov $ | Ocenenia: AAFCA - Najlepší súbor. Motion Pictures Sound Editors - Golden Reel Award, New York Film Critics - NYFCO Award (Najlepšie použitá hudba). Spolu: 4 výhry a 14 nominácií || Energetické tornádo, životný výkon multitalentovaného Chadwicka Bosemana, a v neposlednej rade umelecky najvypracovanejší a najautentickejší biografický film, ktorý som doteraz videl. Milujem film o Rayovi Charlesovi, pretože vedľa toho, že je hudobne prepracovaný, je i neskutočne emotívny. Get on Up má síce trošku menej emotívnych pasáží, ale namiesto vykreslovania tragického osudu kráľov funku sa sústredí viac na samotné javyskové performance a to v doposial nevídanej forme. Znovu som si pripomenul, ako veľmi ma baví funk / soul, a tak už niekoľko dní mi hrajú dobový majstri žánru v iTunesu :) 95% | Blu-Ray, PortaPro, EN DTS |(1.1.2015)

James Brown není můj hudební idol, ale přece jen mám určitý respekt k lidem, kteří v životě něčeho dosáhli a tak jsem byl upřímně zvědavý, jak je tento životopisný film filmařsky zvládnutý a divácky zajímavý. Co k tomu dodat.... rozhodně si myslím, že kdyby se tohoto filmu dožil i sám James Brown, tak by byl s výsledkem spokojený. Film jeho životní dráhu vyobrazil ve všech ohledech, jak ve světlejších, tak i těch temných okamžicích jeho kariéry. Bohužel si myslím, že výsledek ač je filmařsky celkem solidně zvládnutý, ubral na atraktivnosti pro diváka a v určitých okamžicích, jsem se i trochu nudil. Některé scény jsou snadno předvídatelné, na druhou stranu si myslím, že některé dějové linie, si zasloužili o trošku více pozornosti, ale v konečném výsledku, bych film viděl, na takových 60% pro mě slušný průměr.(19.11.2014)

50 odtienov Jamesa Browna(17.3.2015)

• Johnny.ARN

Pozerať sa dve hodiny na ziapajúceho negra je presne to, čo mám rád. A ešte keď k tomu pridáte jeho čiernu kapelu, film môže isť rovno zbierať bavlnu. 1 z 5(26.9.2016)

• Icefist

Čekal jsem, že by mě to mohlo chytnout víc. Jenže skoky v čase můj prožitek rozmetaly a vyzdvihnout tak můžu asi jen Bosemana, který si respekt zaslouží. Jinak uteklo přes dvě hodiny mého života a já nemůžu zahnat pocit, že jsem je mohl (a měl) vyplnit jiným filmem. Tento je jen průměrný. 50 % Oblíbená část- pohřeb(18.2.2015)

• - Natáčanie filmu sa malo začať už v roku 2006, ale kvôli problémom s hudobnými právami a neschopnosti financovania bol projekt zastavený. Až za pomoci speváka Micka Jaggera, producenta snímky, ktorému sa páčil scenár, sa v roku 2012 spustili prípravy na natáčanie. (Hudakfilms)

• - James Brown získal během své dlouhé kariéry přezdívky "Mr. Please Please Please", "Mr. Dynamite", nejčastěji ale "The Godfather of Soul". (Rakosnicek77)

• - Natáčanie začalo 4. novembra 2013 v Natchez, Mississippi, 20. decembra dostal celý filmový štáb dovolenku a od 6. do 24. januára 2014 pokračovalo v Jacksone, Mississippi. (figliar)