Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zaměstnankyní největší špionážní organizace na světě, tedy CIA, což zní zajímavě. Ve skutečnosti má ale klidnou, nenáročnou a chvílemi až nudnou práci. Je totiž analytičkou, která jen málokdy opustí svůj psací stůl s počítačem, u něhož slouží jako oči a uši špičkového agenta Bradleyho Finea (Jude Law). Ti dva dohromady tvoří perfektní tým. Bradley špionážní mise v terénu zvládá, aniž by se mu v pečlivě upraveném účesu zkřivil jediný vlásek. A Susan ve své suterénní kanceláři zase touží po jeho srdci. Jednoho dne se vše změní. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcera nedávno zesnulého obchodníka se zbraněmi, totiž dostala neobvyklé dědictví v podobě malé jaderné bomby. Dostačující na zničení jednoho většího města. A chce ji prodat, klidně i teroristům. Aby toho nebylo málo, Bradley CIA, a tedy i Susan, nedobrovolně opustí. Další špičkový agent Rick Ford (Jason Statham), je nepoužitelný, protože byla prozrazena jeho totožnost. A tak padne návrh, že jedině ta nejméně nápadná osoba – tedy Susan – může proniknout do smrtícího světa obchodníků se zbraněmi a zabránit tak globální katastrofě. Rozhodnutí vyslat Susan do terénu rozpálí Ricka Forda do běla, a tak se vydá po stopě jaderné nálože na vlastní triko. Jelikož je typem agenta, který v sobě spojuje Ramba a komisaře Clouseaua, je na maléry zaděláno. Odpovědnost za záchranu mnoha životů tak leží na Susaniných mohutných bedrech. Musí se nejen nenápadně vetřít do světa obchodníků se smrtí, přežít v něm, splnit svůj úkol a přitom obrazně i doslova nakopat nejeden zadek. (CinemArt)

EvilPhoEniX

Objev roku. Nejlepší mix Komedie a Akce za poslední dekádu s velmi solidním hereckým cástingem. Mccarthy nasledovanou příliš nemám, ale zde dokazuje, že je opravdu zábavná a skvělá herečka, Jude Law jako vždy solidní, Rose Byrne neuvěřitelně atraktivní, ale také typická ženská ( Nesahat na vlasy !! ) a úplně tím největším překvapením se stává Jason Statham, který si krade celý film pro sebe, předvedl zřejmě svou životní hereckou roli a je úplně jiný než jak ho známe ( Má drsný hlášky, ale doopravdy je spíše nemotora a vše vyzní krásně ironicky). K akci musím také vyslovit chválu, nejen, že souboje jsou téměř bez střihu, kamera zaobírá vše hezky z dálky a nechybí perfektní choreografie i slušné chvaty alá wrestling, což v podání Melissy vyznělo obdivuhodně, rkový rating místy také dodá slušné grády. Jedná se tedy o velmi zábavnou, stylovou,vymazlenou a elegantní špionážní komedii se spousta pamětihodnými scénami ( Scéna, kde má Statham monolog vysvětlující proč je nejlepším agentem na světě je ten největší náser slovních spojení, co jsem kdy viděl). Skvělá věc s netradičním a neokoukaným humorem, která i intoušům polechtá bránici. PS: Je škoda, že na ČSFD existuje pouze sekce oblíbení uživatele, rád bych uvítal něco ve stylu všemi nenáviděná entita, kde by Wacoslav1 zaujal přední příčky. 95% ()

DwayneJohnson

Obrovské překvapení . Po Kingsmanovi a jeho tajné službě jsem měl za to, že s nějakou vtipnou, špionážní komedií je konec, minimálně pro letošní rok. Byl jsem tak bláhový a pošetilý, prostě celý Dwejn! Neuplynulo zase tak mnoho týdnů a jsem nucen konstatovat, že tenhle Špión se povedl o jednu poctivou hvězdu lépe. Ve všech směrech. Přes pár hluchých míst je hlavně neskutečně vtipný, až jsem se musel několikrát držet, abych nepropukl v huriónský smích a nezkazil si tak svou, léta pečlivě budovanou pověst, seriózního kulturisty! Povedlo se, což můžu s klidným svědomím říct i o téhle skvělé komedii. Melissa, jako agentka při těle, šarmantní Jude a hlavně Jason, který si v tomhle filmu dělá legraci sám ze sebe, prostě perfektní, akční paráda, kterou jsem ze začátku vůbec nečekal. ()

Spiker01

Opravdu bych po Drsňačkách a podobných slátaninách nečekal, že obtloustlá Melissa McCarthy dokáže zahrát sympatickou postavu, ale české ohlasy nelhaly a filmový světě div se, je tomu skutečně tak. Letos je opravdu bohatý rok na alternace bondovek a ačkoliv vynikající Kingsman je ještě o level víš, i ve Špionovi se najde mnoho vtipných gagů a co je nejdůležitější, skvěle to funguje jako celek. Ať už hláškuje Melissa nebo morduje padouchy Jude Law, nevím, jak se to povedlo, ale je to vynikající zábava. Nečekal jsem nic a dostal jsem super přisprostlou komedii, co víc si přát. PS : Jason Statham je tady naprosto geniální! ...80%...[14.6.2015_Cinestar_Černý most] ()

Kothy

Tak tohle se opravdu povedlo, vážně paráda. Takhle dobré jsem to ani nečekal. Ani by mě nenapadlo, že Jason Statham může tak vyniknout v komediální roli. Přestože Melissu McCarthy moc nemusím, tady opravdu zazářila. Skutečně jí ta role skvěle sedla. Ani Rose Byrne se am jako sexy záporačka neztratila, i když je to pro ni trochu nestandardní role. Párkrát se tam mihla i pohledná Morena Baccarin. :) Jude Law, tam bohužel taky moc prostoru nedostal... Hodně mě dostával úchylný Ital Aldo. I 50 Cent tam měl dobrý štěk. Každopádně k ději se asi nemá moc cenu vyjadřovat. Řeknu jen to, že během filmu procestujeme kus Evropy a že to ani po dvou hodinách nepřestalo bát vtipné. I když to místy bylo trochu přehnané. I ty Melissiny nové identity byly povedené. Nakonec to Statham zabil, když chtěl po Balatonu odjet až do Itálie. "Uděláme to tak. Vlezu do toho ksichtostroje a udělají mi nový ksicht." :D ()

ORIN

V podstatě všechny špionské filmy jakkoli tento žánr tematizují se musí nějak popasovat s kultem Jamese Bonda. Co se týká komediálních variací, byli tu Austin Powers, Spy Kids, Johnny English nebo snad Get Smart. Právě s posledním jmenovaným má Spy nejvíce podobného. Přesto si tyto dva filmy spojí jen málokdo díky vhodnému a ozvláštňujícímu obsazení hlavního hrdiny, resp. hrdinky, která zvládne utáhnout celý film (i za pomoci Jasona Stathama a Judea Law). ()

• Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporili viac ako 13 000 pracovných miest. (Laslo)
  • Väčšina filmu sa odohráva v troch európskych mestách – Paríži, Ríme a Budapešti. Všetky tri mestá pri natáčaní zastúpila Budapešť. (IZFNP)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Statham a Law jako zábavní špióni