Paul Feig pro mě začíná být po čertech zajímavým tvůrcem. Jeho Ženy sobě se mě moc líbily a Špión je ještě lepší. V životě bych si nepomyslel, že můžu přežít film kde hlavní roli hraje Melissa McCarthy. Tady má k sobě, podobně jako v Ženách, skvělou sestavičku. Jason Statham si svou roli užívá naplno, stejně jako Rose Byrne. Kdo mě ovšem nadchnul je Peter Serafinowicz. Kdo neví o koho se jedná, tak je to ten týpek co umí svým hlasem přivodit Fren z Black Books orgasmus. Tady dostal malinko větší roli italského agenta jménem Aldo, který má trošku slabost pro ženy. 80%(5.10.2015)

Tři hvězdy z milosti za pěknou filmařinu a spoustu známých tváří, jejichž zásluhou jsem se párkrát slušně vysmál. Sračkoidní scénář je na čistou parodii málo sračkoidní, takže pubertální humor působí spíše trapně, no totálním poserem je Melissa McCarthy, která sice hraje výborně a zamýšlený účel zde plní na jedničku, bohužel samotná idea, která se hodila možná tak v Kung-fu Pandě, mi tady nejednou dala pokouknout po tlačítku off. Jako být přehnaně hnusnej a jít pod 3*, se mi moc nechce, ale současných 80% mi přijde naprosto směsných....víc než celý Špijón. 55%(7.7.2015)

Pfúúú, to som si ale vydýchol. Že som nešiel na to do kina. Teraz aspoň viem, že som rozumne ušetril. Paul Feig a Melisa McCarthy je duo, ktoré moc nepoznám (čo tu trepem, vlastne vôbec), ale keď som videl plagát, kde bol Jason a Jude, tak som si povedal, že to skutočne môže stáť za to. Pche, ja idiot som sa nechal zlákať na jeden plagát. Úplne som aj zabudol, že presne takto majú tie plagáty fungovať. Blbé plagáty. Tak som si to teda pozrel a je to strašné. Nie nekukatelné, ale trpel som viac ako keď Melisa McCarthy musela zo svojej kondičky podať maximum (ktoré v jej prípade neexistuje). Fajn akčný úvod, kde Jude Law po skoro Bondovských titulkoch, skoro Bondovsky zlikviduje nepriateľov ma potešil, ale keď mi docvaklo, že najväčšie (teraz nemyslím Melisu) esa budú mat niečo ako cameo vystúpi, tak ma skoro šľak trafil. Keby tam dali aspoň nejakú buchtu nič nepoviem. No, vlastne tam tu buchtu fakt dali. Doslova. Keby to bolo o pol hoďku kratšie som spokojnejší. Tie babské vtipy a americké prdy ma moc nebavia. Na záver len dodám, že Jason, ktorý je v titulkoch druhý zhora a vo filme ma priestor druhého zdola, bol aj tak najlepší. P.S. čeknite aj za titulky. 65% - 3*(4.10.2015)

Nejsou náhodou McCarthy s Holubovou ségry? Obě mají totiž stejně silné kouzlo osobnosti, které ve mně vždycky probudí nutkání prostrčit si ušima do hlavy mixér a úplně všechno tam rozšlehat! To nutkání je tak velké, že kdybych měl takhle velkého frantíka, nemusel bych si do hor tahat lano. I kdybych si ale Melissu odmyslel, tak kadence dva vtipy na půlhodinu není úplně to, co bych u komedie nazval úspěchem. Možná, že kdyby se o většinu vtipů nepokoušela právě ta bowlingová koule, bylo by to lepší, ale takhle je Špión jako smažák v hospodě třetí cenový - obloha potěší, jenže pachuť přismahnutého sýra nezakryje. /// V rámci turnovské špiónské noci mně to podruhé přišlo daleko lepší a zábavnější. Ovšem půlku jsem prospal. Naštěstí tu druhou než poprvé.(11.7.2015)

Komedie Špion má hned několik hvězd, ale dvě hvězdy Melissa McCarthy a Jason Statham v konstelaci s Rose Byrne na platně (u někoho na monitoru, obrazovce) ve svých rolích září poňekud více. Vtipy v dialozích a hlášky musely jít scénáristům sami od ruky nebo jim dala hodně práce. Co ve filmu kombinovali až překombinovali jsou konspirace ohledně Rose Byrne v roli Rayny, i když špionský svět není jednoduchý. Cameo Björna Gustafssona pobavilo jen nevím, kde bylo jeho brečící cameo dřive, jestli v Kung Fury nebo v Špionovi. Aldo nebo Albert taky bavil zdárně. Závěrečně titulky s identitami Susan Cooper pěkně zakončily celkem zdařilý film.(10.8.2015)