Komedie jsou k zábavě a já se pobavil :-)(27.9.2015)

Velké překvapení. Tedy ne zas tak velké, protože Feigovi šlapaly už Ženy sobě a trailery Špióna se dost povedly, i tak to ale dopadlo nad očekávání dobře. Důvod? Je jich hned několik. Především je Špión takřka klasickou bondovkou s překvapivě dobrou akcí, atraktivními lokacemi a žánrovým švihem. Ze dvou třetin je to vlastně regulérní brosnanovka (jen poctivě eRková!), háček je ale samozřejmě v tom, že tu rozdává rány Melissa McCarthy. Kdekomu už tahle dáma možná leze krkem. Špión je ale dalším důkazem toho, že když jí dáte dobře napsanou roli a necháte ji dostatečně improvizovat, bude z ní padat komediální zlato. Stejně jako ze Stathama. A Juda Law. A Rose Byrne. A vlastně každého, kdo se v téhle komedii objeví (Statham je geniální prakticky v každé scéně!), čímž vznikl dvouhodinový vodopád kreativních urážek a skvěle provedených gagů. Ano, najdou se i slabá místa, protože se tu vyrábějí humory s takovou kadencí, že to vždycky vyjít nemůže. Chvilek trapného ticha ale není zase tolik a zdaleka je přebíjejí momenty, které spolehlivě složí celý sál. Vlastně mám už teď pocit, že z toho bude zasloužená trvalka. (8/10)(21.5.2015)

Kterak Miss Moneypiggy jednoho amerického Bonda přešla z kanceláře do terénu.. Vtipností velmi kolísává exhibice zámořské Nadi Konvalinkové s pár vydařenými hláškami, sebeparodujícím Stathamem, nečekaně špatným Lawem a trochou té nezbytné fascinace vyměšováním. „Špióna, který mě zalehl“ házím do jednoho hype-pytle s Kingsmanem (Feig to jen vzal za female konec) a ten vak, ač hodně nafouklý, patří na dno jezera, jenž ústí někam na jih směr Řecko a Itálie..(25.9.2015)

Celkem dobrá parodie, určitě to lepší z toho, co jsem letos viděl. Někdy to bylo moc, ale sranda byla, a musím přiznat, že nechyběla určitá dávka originality.(28.11.2015)

Pfúúú, to som si ale vydýchol. Že som nešiel na to do kina. Teraz aspoň viem, že som rozumne ušetril. Paul Feig a Melisa McCarthy je duo, ktoré moc nepoznám (čo tu trepem, vlastne vôbec), ale keď som videl plagát, kde bol Jason a Jude, tak som si povedal, že to skutočne môže stáť za to. Pche, ja idiot som sa nechal zlákať na jeden plagát. Úplne som aj zabudol, že presne takto majú tie plagáty fungovať. Blbé plagáty. Tak som si to teda pozrel a je to strašné. Nie nekukatelné, ale trpel som viac ako keď Melisa McCarthy musela zo svojej kondičky podať maximum (ktoré v jej prípade neexistuje). Fajn akčný úvod, kde Jude Law po skoro Bondovských titulkoch, skoro Bondovsky zlikviduje nepriateľov ma potešil, ale keď mi docvaklo, že najväčšie (teraz nemyslím Melisu) esa budú mat niečo ako cameo vystúpi, tak ma skoro šľak trafil. Keby tam dali aspoň nejakú buchtu nič nepoviem. No, vlastne tam tu buchtu fakt dali. Doslova. Keby to bolo o pol hoďku kratšie som spokojnejší. Tie babské vtipy a americké prdy ma moc nebavia. Na záver len dodám, že Jason, ktorý je v titulkoch druhý zhora a vo filme ma priestor druhého zdola, bol aj tak najlepší. P.S. čeknite aj za titulky. 65% - 3*(4.10.2015)

• - Režisér a scenárista snímku Paul Feig napsal postavu Nancy přímo pro Mirandu Hart. V rozhovor sám řekl, že od doby, co jí viděl v britském sitcomu Miranda (od r. 2009) ji chtěl představit americkému publiku. (Patw)

• - Ve filmu účinkuje i Andrij Mychajlovyč Danylko alias Věrka Serďučka s písní, se kterou v roce 2007 zvítězil na Eurovision - "Dancing Lasha Tumbai". (Fary)

• - Susan Cooperová (Melissa McCarthy) na chodbe francúzskeho hotela stretne opitého muža, ktorý narazí do steny a spadne na zem. Toto cameo si strihol sám režisér, scenárista a producent filmu, Paul Feig. (IZFNP)