X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

verbal

Ahoooooj! Jmenuji se Pamela Kolomazníková (alias Pussyrage) a jsem mutantka. Z Prahy! Má suprschopnost spočívá zejména v tom, že když se rozčílím, děsně mi zmodrá kunda a ječím tak, že každej radši uteče. Taky mi při tom vyjedou skvělý supergelový nehty. Žádná ta laciná pryskyřice vod Vietnamců, ale poctivý kurvodrapárium! Že nevíte, co to je? Inu, takovej sajrajt s protonovým číslem 58,6, kterej leží na půl cesty mezi Cerem a Praseodymem. Objevil jej někdy v osmdesátým pátým profesor Žalud z Institutu pro léčbu menopauzy při depilační klinice Protivín v kravským žaludku. Je to furt děsně tajná technologie, takže pšššt!!! Normálně to vypadá jako úplně vobyčejný nehty, ale nezlomíte to, ani když se vám šprajcnou vo uzávěr nejnovější kabelky vod Prády, a dokonce ani když neuroticky votvíráte pudřenku. Takovou tu s tou zkurvenou západkou vod Guerlaina, znáte ji, holky, ne? Prej patent!!! To musel vymyslet fakt vopravdovej debil. No, a úpa největší výhoda těhle nehtíků je, že když už s nima někoho podrápete, vokamžitě se to tomu zasranýmu šovinistovi zanítí a musí si to pak nejmíň měsíc foukat. Dobrý, ne? No, ale proč to vlastně celý vyprávím – jsem evidentně supr, tak jsem logicky chtěla do nějakýho jakože týmu. Nejdřív jsem si podala žádost k Assvendžrům, ale ňák jsem do tý partičky slaboduchejch, lacinejch a vyfintěnejch buzerantů nezapadla, protože jsem vždycky měla lepší mejkap než Kapitán Rimming a mnohem výraznější rtěnku než Homotór. Si to představte, ten čůrák po mně dokonce jednou hodil kladivo, když jsem se ho nevinně zeptala, čeho je vlastně bůh. Jestli felace nebo lízání koulí. Řval na celý kolo, že prej „hromüüüüü“, a chyt děsněj hysterák. Tak sem si řekla „Holka, tohle fakt nemáš zapotřebí, seš přece, vole, mutant, ne, tak je čas na vyšší ligu!“ a přihlásila se do prváku u Xaviéra. Přijímačky jsem zmákla na výbornou, jen jsem tak na půl huby foukla do píšťaly a voni ti mrzáci bejvaj hned hotoví. Navíc ten slizák profesor ještě nikdy předtím evidentně nebyl na vyšetření prostaty, tak byl jako dost nadšenej a chtěl mě přijímat znova. No, pak jsem trochu flirtovala i s Magnetem, ale bylo jako to dost bolestivý, páč jakmile se ten starej prasák rozparádil a začal po mě chmatat, i přes ten kastról na palici mně vytahal všecky plomby a pírsing z klitorisu. Taky mě šíleně lanařil do svýho apokalyptickýho týmu jako druhýho jezdce, furt se škrábal v rozkroku a vedl takový ty sladký řečičky, jakože „Pojď, drahá, ukážu ti vosmej div světa, ty přes něj vysaješ ze mě kouli a pak s tím faraónským zmrdem společně vylidníme zeměkouli.“ Málem jsem mu na to kejvla, jenže pak jsem zjistila, že zbytek partičky tvoří ňákej vodpornej vyteplenej cherubín s ženskejma bradavkama a otylá cigoška, co vypadá, jako by ji někdo mrdnul přes držku Wok pánví. A ti by mně určo neslušeli. Čili, i když byl ten egyptskej Tutenchámovod poměrně seksy hustej, nakonec jsem cukla, rozhodla se kopat za klaďasy a mýho fleka dostala jakási ohyzdná negerská meteoroložka. Dobře jim tak! Jenže jsem narazila i na straně dobra. Nejdřív se mi tam dost líbil jeden retrokrutej a superrychlej frajer. Fakt boreček. Avšak posléze jsem zjistila, že je takhle rychlej ve všem, a to si můžu radši koupit turbookurku, že. Ta pozitivní banda měla ale taky jeden těžkej vřed, a sice tlustou modrou píču aka Ketnys. Znáte to, taková ta hrdinka se strnule uvědomělým, skoro plačtivým světospásným výrazem, totálně nafrněná kráva, co se vám z ní zvedá kufr. Přitáhla prej odněkud z Hangrgejs a nahradila fakt kulantní roštěnku, se kterou bych si sama dala říct, a to jsem bi, jen když se přežeru bifidusem z Aktívie. Tahle ubohá náhražka má navíc stehna přes půl prasete, takže ji museli furt zabírat jen vod pasu nahoru, aby se jim ten kýtovec vešel do záběru, a vsadím se, že jí pod tím modrým latexem i napatlali kozy sádrou, aby si je při chůzi neokopala koleny. No řekněte sami, šli byste s něčím takovým do společnýho dobrodružství, byť zábavnýho? Já teda ani vomylem, to by mi zkazilo imáž! Tak jsem se na to prostě vysrala, vypláchla si hubu hypermangánem a právě na kolenou žádám nějakýho vobřezanýho dědka vo vlastní biják. Vypadá to dobře, už si vrazil pod jazyk druhej nitrák, aby neutralizoval viagru! Tak se pomalu těšte na Pussyrage – Nepřítomná budoucnost! A nebojte, žádnej zpruzenej a vyhřátej komparz, jen já a Volverín! *** Ač dle výše uvedeného nástinu děje fuckt duševně strádám, jak se mi můžou líbit přiblblé omalovánky, ten Brájen si prostě umí Assvendžry s lehkostí vytřít prdel a udělat to takové hutné, velkolepé, zábavné a někdy i sysluplné! () (méně) (více)

Cival

Úpadek. Singer recykluje sebe sama a prověřené ingredience i celé scény servíruje v mnohem povrchnější podobě. Noví mutanti jsou matní a bez charismatu, záporák by zapadl i do Batman a Robin. Digidestrukce destruuje mutantí ságu. ()

Tom Hardy

Ale jo. Není to úplně ta nejhladší jízda, jakou X-Meni na plátně předvedli, ale pořád velký kus před sterilním Posledním vzorem. Jestli mi tu něco hodně vadí, je to bordel v kánonu. Už minule to bylo na hraně, tentokrát už vlastně ale netuším, kam přesně tenhle díl časově zapadá. Většinu času mě to ale bavilo a to navzdory nepříliš výrazné omladině a matnému hlavnímu záporákovi, který podobně jako Ultron "umí všechno a nemá limity", aby ve finální bitvě ukázal, že vlastně neumí nic. P.S. Nechápu, jak to Singer dokázal MPAA prodat, ale scéna s Wolverinem je podle mě skoro na hranici eRka. ()

Tosim

Neztratil se v Hollywoodu scénář k Mumii IV? Pokud se sbíhaly jednotlivé dějové linie a postavy, šlo to, Fassbinder a McAvoy se neomrzí, ale když začal onen velký, dlouhý, nudný a megalomanský boj s Apokalypsou, vážně jsem bojoval se spánkem. Bryane, kde je originalita Supermana, který se vrací a Valkýry?? 50%. ()

Cervenak

"Trojka je vždy najslabšia," vraví Jane Grey na ceste z kina z Návratu Jediho. Áno, platí to aj pre toto zavŕšenie druhej, omladenej trilógie X-Men. No nemôžem si pomôcť, hoci si uvedomujem všetky problémy (hlavne už sa to tematicky hrozne točí v kruhu), svet X-Men ma stále baví omnoho viac ako svet Avengers. Pretože tu vždy o niečo ide, má to nejaký vážny podtón, nie je to iba súboj s anonymnou digitálnou armádou (aj keď teda v tejto časti už sa fakt schyľovalo). Tá osudovosť tam je a stále funguje. K tomu kopa dobrej komiksovej zábavy, Quicksilver a Wolverine si to samozrejme kradnú pre seba, ale aj ostatní sú v pohode. Bavil som sa. ()

Isherwood

Zvábeni vidinou miliardové tržby aplikovali Foxové marvelovský koncept a výsledkem je režisérova genocida vlastních dětí, která spočívá v tom, že detailně vyprofilované hrdiny omladil zaměnitelnými tvářemi a bez rozmyslu je nechává poletovat mezi digitálními kulisami, přičemž zapomíná na svoji hlavní devízu – silné charaktery – takže o nějakých vazbách, motivacích a nedejbůh pnutích nemůže být ani řeč a divák dostává producentský film, který sto padesát minut dokonale trefuje diváckou cílovku (není to nuda ani vteřinu), ale zaprodává přitom vlastní duši (zásadní momenty se alternují z minula) a zlomená srdce fanoušků toho, co pracně šestnáct let redefinovalo komiksový žánr, nechává umírat v agonii. ()

Malarkey

Poslední díl, který byl o alternativních minulostech, realitách, budoucnostech a budoucí minulosti vč. minulé budoucnosti, mě natolik rozčílil, že jsem na další díl s názvem Apokalypsa neměl ani chuť se podívat. Odrazovala mě skutečnost, že celé to universum kolem X-Menů je strašně nesouměrné a nemá žádnou logiku. K tomu dvou a půl hodinová stopáž taky není nic k popukání. Kór, když si pod pojmem X-Men aktuálně vybavím nadávky směřující spíš do psích prdelí. No, nicméně jsem Apokalypsu zkusil a musím se přiznat, že jsem byl hrozně mile překvapený. Režisér si sice nedělá s logičností příběhu hlavu a sype jeden nesmysl z rukávu vedle druhého. Poměrně jednoduchému námětu to ale vůbec nevadí a tak je alespoň čas na to, aby se rozvíjely jednotlivé postavy, což je fajn. Málo jich totiž vůbec není. Za vrchol pak považuji scénu, kde Quicksilver zachrání celou akademii ve zpomaleném čase. Ta vysloveně neměla chybu a u ní jsem si opravdu uvědomil, že tenhle díl vlastně není vůbec zlý. Do té doby jsem byl jinak dost nejistý, protože příběhem tenhle film rozhodně nezaujme. A tom celém to vlastně je. Nakonec jsem si uvědomil, že mi vůbec nejde o příběh, jako spíš o jednotlivé postavy, což mě hrozně překvapilo a zároveň potěšilo. Konečně něco z komiksového světa, na čem mi záleží. Tak snad, doufejme, že do příště zase nezklamou. Po filmu X-Men: První třída jsem totiž měl dost podobné pocity… ()

MrHlad

Pro X-Meny mám slabost, konec konců ukázali, jak sebevědomě dělat comicsové adaptace a zvládli z nich vytvořit inteligentní a ambiciózní podívanou a zbavit je nálepky zábavy pro děti. Vždycky byli chytřejší, měli lépe propracované postavy a kašlali na černobílost. Tedy donedávna, protože X-Men: Apokalypsa je ve všem, co jsem vypsal výše, krok zpátky. A sakra velký. Šestá regulérní x-menovka působí jako něco, co vzniklo na konci devadesátých let, tedy v době, kdy nebylo normou mít postavy řešící krizi víry (Nightcrawler v X2), vycházet z politické situace sedmdesátých let (Budoucí minulost) nebo uvažovat nad tím, jestli je mutace nemoc, či evoluce (víceméně celá původní trilogie). Teď tu máme modrého idiota, který chce zničit svět kvůli svému egu, a to je všechno. Singer a jeho tým jakoby se vykašlali na to, v čem byla vždycky jejich síla a natočili obyčejný blockbuster za hodně peněz. Bohužel výpravné akční scény režisérovi nikdy nešly tak dobře jako práce s hrdiny, digitální triky taky úplně nezvládá, a navíc tu má hromadu postav, které jsou buď nevyužité, nebo zcela zbytečné. Ve výsledku z toho vylezl průměrný velkofilm za čtvrt miliardy. Osobně jsem u téhle série zvyklý na víc. O dost víc. ()

T2

Rozpočet $178miliónovTržby USA $155,442,489 Tržby Celosvetovo $543,934,787 Tržby za predaj Blu-ray v USA $21,732,054Tržby za predaj DVD v USA $11,586,355║ ja ostávam milo prekvapení, veľmi podarené pokračovanie, kde mi nevadil ani český dabing, toto ďalšie dobrodružstvo som si užil nadmieru a spokojne môžem posúdiť že skvelí predošlí diel bol aj pre tento krát úrovňou opäť dosiahnutí, takže tu máme veľmi poctivú sériu (trilógiu) mladých X-menov, dejovo silne previazané a hlavne funkčné, a to som mal po ukážkach dosť obavy, tie sa ale rýchlo rozplynuli, Bryan Singer sa opäť do tejto látky ponoril dokonale a nové postavy tam začlenil šikovne, dejovo dravé a v podstate tam nebolo nič čo by kazilo dojem, triková stránka a 3D na výbornej úrovni /videl v kine 3D verziu: 95%/ ()

Marigold

Vlasy mi z toho nevypadaly, ale kdybych si tenhle kousek mohl vymazat z paměti, udělám to hned. Fajn, že si Singer ve filmu, kde nefunguje vlastně vůbec nic, neodpustí vtípek na trojku. Jenže ta proti tomuhle maglajzu vypadá jako dílo poloboha. Největší okamžiky lítosti a bezmoci prožívám u postavy Erica, které Singer a spol. přichystali jednu z nejhorších přerodových scén, jaké kdy byly v komiksácích k vidění (Ptáci meets Polski Robin Hood). Casting nových ksichtů se musel konat pod heslem "najděte herce s nejmenším množstvím charismatu". Korunu tomu nasazuje "ryšavý klenot" filmu, nová Jean Grey, která připomíná šikanovanou Máňu ze střední. Oscara Isaaca člověka ani nemůže být líto, protože mu jeho maska dovoluje jednu grimasu (nasraný předkus). Co dál? Přefouklá stopáž, která odráží problém mnoha dalších blockbusterů – neobratně se tu hledají alibi pro závěrečnou bitku, v níž se postavy chovají podle záhadné mechaniky. Ne že by si člověk ty twisty nedokázal zpětně odůvodnit, ale ta řídká kejda před tím k tomu nedává žádné opodstatnění. Jsem rád, že si Wolverine zasloužil svůj lesní jogging, chtěl jsem běžet s ním a ty usoplené pejsky nechat daleko za sebou. Kdyby mě film alespoň odměnil vymazleným vizuálem, ale skoro všechno tu působí uměle. Pamatujete, jak druzí X-Meni budovali svět, na kterém záleželo? Postavy, které nesly příběhy a nebyly jen věšáky na super-schopnosti? Tady se už jenom efektně čaruje – prd se transformuje v ještě větší fialový prd. Pevně doufám, že Bryan s výstavbou svojí neforemné pyramidy už nadobro skončil. ()

Djkoma

Jak to říká Sophie Turner, shodneme se, že třetí díly jsou v trilogiích nejhorší. Apokalypsa to potvrzuje a bohužel Singerův postupný odchod z režisérské elity je až smutnou realitou. První třída v rukou před 5 lety přidala mladší dějovou linii do původního Singerova příběhu a Matthew Vaughn vše omladil a přidal dravost. Ta pokračovala i přes temnotu a časovo-příběhovou zamotanost v Budoucí minulosti. Bohužel Apokalypsa, jejichž trailery jsou tentokrát 100% věrné výsledku, je digitální balast, který se snaží gradovat příběhy mutantů a to se nedaří. Film i díky závěru působí jako vynucený další reboot/restart série, která ztratila svou hloubku. Navíc série měla kromě zajímavé motivace a psychologie postav také silné momenty hudební, které v tomto díle vysloveně chybí. Ale tady schází bohužel i celá motivace, která u Apokalypsy je jen o ničení... není to málo? /se spoilery/ Pomineme-li, že postavy jsou prázdné (navíc uteklo pár let od minulého dílu, a některé postavy jsou úplně jinde, než předtím, proč?) a děj je velice slabý, tak je film složen z vykradených scén z minulých dílů a takový Quicksilver, i proto, že je opravdu vtipný, si prostě zasloužil víc. Navíc se musím po letech omluvit Brettu Ratnerovi za můj dojem, že by Poslední vzdor byl v rukou Singera lepší film a finále s Dark Phoenix (které se mi jinak velice líbilo) mohlo být působivější. Po Apokalypse si to nemyslím. Tak jako Singer dokázal odpálit a zahodit budování zásadního charakteru jako je Jean/Dark Phoenix, snad nejde ani rozebírat. Je až smutné, jak zásadní a hybná, je pro mutantské universum dvojice Magnetu a Xavier, kteří neustále svými dialogy i vztahem i hereckým výkonem daleko převyšují všechny. ()

KarelR

Trailerové přísliby se naplnily – Bryan Singer natočil nejhorší X-Meny. Pořád nechápu, proč se chtěl po celkem „komorních“ dramatech vydat cestou milionu hrdinů a digitální destrukce, ale nějak se ty hračky asi prodat musí. A tak tu máme dost zbytečný mix původní trilogie (nábor do X-Mansion -> pobíhání po přehradě -> velké finále), v němž vám na nikom a na ničem příliš nezáleží. Staří hrdinové se tu točí v kruhu, noví naopak nezvládají zaujmout. A tím vším se prochází modrý šášula, který v jednu chvíli láme vazy myšlenkou a ve druhé… zapomene, že to umí? Zkrátka je to chabě napsaný a zrežírovaný brajgl, který drží nad vodou jen dobří herci (Fassbender zase vládne) a moc si po něm neumím představit pokračování. Beru dalšího Deadpoola. Beru eRkového Wolverinea. Beru X-Force. Tenhle mix velkého finále a (dalšího!) mladého rebootu ale prostě nikam nevede. (5/10) ()

Mazarini

1 hvezdu za Quicksilvera a 1 za Fassbendera (I kdyz je ve filmu tak 5.5 minuty) V podstate zbytecny film, staci jen vygooglit vsechny sceny s Quicksilverem co stoji za to videt a zbytek nechat plavat ()

Fr

“NYNÍ BUDEŠ VLÁDNOUT VĚČNĚ, MŮJ PANE“… /// X - Meni jako bohové… za mě jednoznačně plusko, páč oproti Avangers je to pořád suprová komiksová zábava! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pozoruju na sobě změny… (Pupínky? I ty náš Uhrátore!). 2.) Bavěj mě týmovky. Kdo s kým a proti komu neřeším… 3.) Thx za „titule“ Mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Sice zřejmě nejslabší X-meni, ale pořád je to fajn zábava. Zarazily mě celkem fádní vizuální efekty, slabší akce a né příliš zajímaví noví X-meni, ale našel jsem si zde i plusy. Quicksilver opět se svou úžasnou scénou si definitivně krade film pro sebe, zaujalo mne i propojení s Egyptem a záporák byť je celý CGI, tak šel z něj celkem respekt. Tentokrát pouze za silné 3*, finále mne už skoro nebavilo. 69% ()

novoten

Dárek pro Singera. Poté, co do série přispěl originem, klíčovým dílem a crossoverem, nastává konečně situace, kdy může bohapustě řádit, utrhnout se ze řetězu a zkrátka natočit čistočistou týmovou komiksovku. Že v jeho podání nepůjde o rutinu, mi bylo jasné už od ohlášení dějové premisy, ale že se bude jednat o jeden z vrcholů celého univerza, z toho mám dech vyražený ještě den po projekci. Nejde totiž jen o střet s nepřemožitelným nepřítelem, ale i o to, jakým způsobem jsou do něj zakomponováni samotní hrdinové. Není potřeba je rozvíjet, protože s některými trávíme již šestý film a víme, co od nich můžeme čekat. Magnetův další pokus o odchod ze scény, Ravenina nevyrovnání se se sebou samou i s mutanty jako takovými nebo nově rozvíjená juniorka v podání Scotta s Jean jsou přesto linky, které dotváří už tak perfektní koktejl postav a motivů. A když se přidá Quicksilver, návštěva jezera Alkali nebo astrální střetnutí nejsilnějších vůlí, vzniká z Apokalypsy nejsilnější superhrdinský film minimálně letošního roku. ()

tron

Toto je v podstate ešte horšie, ako Posledný vzdor (to ste nečakali, že niekedy poviem, však?), pretože v ňom aspoň behali Ian McKellen a Patrick Stewart, kým tu Michael Fassbender a James McAvoy, ktorí na McKellena a Stewarta nemajú a sú úplne bez charizmy (a to som mal McAvoya kedysi veľmi rád). Ale najstrašnejšie na tom všetkom je to, že sériu takto úspešne zavraždil muž, ktorý ju pred 16. rokmi stvoril. To bude asi nejaká karma. Tony zbytočných, nekvalitných a vyložene hlúpych počítačových efektov, jednu blbú a nesympatickú postavu strieda druhá blbá a nesympatická a od istej chvíle som mal silnú túžbu zabiť sa, len aby som toto digitálne peklo nemusel dopozerať. Smiešny (až nulový) záporák je len smutnou čerešničkou na skazenom koláči s prvými náznakmi zeleno-fialovej plesne. Biednymi plusmi sú pomerne drsné úmrtia, Wolverineovo (zbytočné, ale pútavé) cameo a úžasná Quicksilverova scéna, ktorá sa dá pozerať štyri razy po sebe (prišla mi ešte vydarenejšia, ako tá v Budúcej minulosti, keďže teraz pridali pesničku). ()

B!shop

Spatny. Pro me popravde asi nejslabsi X-Menovskej film ze vsech. Ackoliv uz je to snad desatej film a treti z tyhle novy serie, stejne to vypada jak dil prvni, predstavovacka postav, jejich seznamovani, reseni sracek a prichod ultra trapnyho zaporaka, kterej se furt kasa, jak je nejvetsi mega borec vsech dob, co umi vsechno a vsechny sereze na krvavou fasirku, ale ve vysledku je to jen trapak, co vic keca, nez aby neco predvadel a vypada jak kdyz Frankenstein spadnul pod sekacku. Dej je naprosto predvidatelnej od zacatku do konce, misty uz je to kecani dost unavny, delka je silne presvihnuta, zadna zapamatovanihodna scena se nekona a triky spis prumerny. Navic to saskovani s casem, nasilny propojeni s minulejma dilama a podobne je taky uz dost otravny a misty pekne zmateny, Cameo Wolverina potesi, ale je na nem videt, jak je tam strasne nucene nacpany. Aspon, ze herci jsou docela fajn. Sice jsou i horsi komiksovy filmy, ale pro me proste slabota. ()

dO_od

// Snad ještě nudnější, než naposled. Navíc se v tom už člověk kompletně ztrácí i bez cestování časem, je tohle místo X3? Po Wolverinovi? Během Wolverina? A to není všechno, co mi film nedokázal během otřesně dlouhých dvou a něco hodin vyjasnit. Singer je mimo a z dříve krásně komorních X-Menů pod buzerací studia udělal převážnělý blockbusterový maglajz, který se chce tvářit hrozně moc osudově, jenom to už po šesté nikoho nezajímá. Zlatý Marvel, zlaté DC. Tohle už nezachrání ani Deadpool. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)