Tak, a protože tu zas všeci sázej totálně špatný a hlavně jakože strašně, ale fakt strašně neobjektivní hodnocení, žejo, tak je znovu na mně a několika comicsama poblázněnejch magorech, abysme mutanty tahali z databázovejch průserů... Apocalypse je super blockbuster. Marvelovkám se sice nedá upřít jistější tah na branku co se coolovější akce týče, foxovskejm týmovkám zas ale věřim každou osudovější repliku, která zdejším gerojům vypadne z úst. Když totiž Captain America zavelí k boji a hádá se s Iron Manem o politice, přijde mi to občas k smíchu (ale nikdy to nepřiznám). U X-Menů oproti tomu nemám problém, uronit nad vyhroceným dějem a uvěřitelnými dialogy v patových situacích nejednu slzu. Další díl chci tisíckrát víc než nový Avengers.(6.6.2016)

• Xeelee

Oh my fuckin’ En Sabah Nur! Singer udělal z X-Menů stupidní nudnej blockbuster! Charaktery plochý, děj předvídatelnej a nudnej. Otupující nekončícími digitálními orgiemi a destrukcí. Navíc samotnej Apocalypse se oproti komiksový postavě fakt nepoved. V porovnání s komiksovou postavou působí směšně a Wolverine v cameu jako Weapon X je nuda. Ale úplně nejhorší byla ta část po titulcích, která nasraný fanoušky totálně dodělá. Originální komiksový scénáře jsou trošku někde jinde. A Dark Phoenix na konci to nezachrání, spíš naopak.(19.5.2016)

Celkom som ostal prekvapený. Pretože to nie je vôbec také zlé, ako sa všade píše. Singer sa vracia tam kde prestal, teda k novým mutantom a k novej časovej línii, k starým známym, ale bez starých známych. Ano, Jean, Storm, Scott a ostatná mutantská háveď je späť. Bavili ma staré postavy a ich mladé začiatky, casting celkom vyšiel. No najväčším ťahákom a najlepšou postavou je opäť skvelý Magneto v podaní Fassbendera. Na druhú stranu to nemal ťažké stať sa najlepšou postavou vo filme, kedže ostatný sa okrem akcie nikam viac neposunú, čo je trošku škoda, kedže ich mladé postavy máju ďaleko viac čo ponúknuť ako čo ponúkli. Každopádne aspoň v akcii sa ukázali v dobrom svetle. Buďme úprimný a poďme s kritikou na svetlo. X-Menov mám rád, ale tento sa určite nezaradí medzi najlepšie. Chýba tomu trošku viac hravosti a nápaditosti ako mala First Class. Bryan Singer ako keby už zo štvrtým X filmom nevedel s čím novým sa vytiahnuť (scénou z Quicksilverom sa ale znova vytiahol). Ani záporák, atmosféra, či napätie neboli na takej úrovni ako mala Days of Future Past. Také Sentineli pútali ďaleko viac pozornosti a išiel z nich oveľa väčší strach ako z najmocnejšieho a najstaršieho s X-Menov. Samotná kostra príbehu je až príliš priamočiara a jednoduchá a ani z ďaleka nie je tak nabalená ako X2. Príbehom a záporákom X-Men: Apocalypse bohužiaľ neupúta, čo je škoda, na druhu stranu sú to stále X-Meni a je tu stále Singer, otec ságy ktorý ju naštartoval, takže vyložená nuda nehrozí a drobné pomrknutia na staršiu trilógiu potešia, nič menej trošku zamrzí, keď sa obhliadneme na staršie diely, koľko toho pamätihodného obsahovali. Inými slovami - Je to znovu fajn zábava, no v X-Menovskej spoločnosti som sa nie raz, cítil lepšie. Obľúbený soundtrack: Like a Fire, Rebuilding / Cuffed / Goodbye Old Friend, You're X-Men / End Titles. 85% - 4*(21.5.2016)

Mizernej záporák, ke kterému jsem si nenašel cestu a ani jsem mu to nevěřil. Jen díky němu nedávám plných 5*. Díky posledním několika málo minutám věřím v budoucnost X-Menů. Za mě 80%(28.5.2016)

Ale jo. Není to úplně ta nejhladší jízda, jakou X-Meni na plátně předvedli, ale pořád velký kus před sterilním Posledním vzorem. Jestli mi tu něco hodně vadí, je to bordel v kánonu. Už minule to bylo na hraně, tentokrát už vlastně ale netuším, kam přesně tenhle díl časově zapadá. Většinu času mě to ale bavilo a to navzdory nepříliš výrazné omladině a matnému hlavnímu záporákovi, který podobně jako Ultron "umí všechno a nemá limity", aby ve finální bitvě ukázal, že vlastně neumí nic. P.S. Nechápu, jak to Singer dokázal MPAA prodat, ale scéna s Wolverinem je podle mě skoro na hranici eRka.(31.7.2016)