• Gimli

Takový nepromyšlený lunapark. Poprvé mi u X-menů cukaly koutky nad tím, jak nehorázně blbé to místy bylo.(26.4.2017)

• Kaka

Už Future Past byla předzvěst budoucího totálního průseru a nepochopitelného tvůrčího úpadku. Tím je bohužel v plné síle další díl - Apocalypse. Všechno to, proč jsme měli X meny tak rádi v první řadě (charaktery, vazby, propojení s realitou) tu není. Nastoupily klasické komiksové prvky Marvelu a spol. Digitální bordel, prokládaný neustálou změnou lokací, což má evokovat jakousi gradaci děje. Skutečně dobrých scén, které budou rezonovat je tam však jen několik - primárně skoro všechno s Fassbenderem a minutovka Wolverina. Pokud tedy nepočítám Jennifer v sexy fialových šatech, nebo pár pěkných triků, které jen kopírují to, co už jsme viděli lépe/střídměji použité v předešlých dílech. Sázka na omladinu nevyšla a na super záporáka taky ne. Kupodivu chtěl zase zničit svět - to tu ještě nebylo.(11.9.2016)

Povážlivě dlouho mě kurzor myši kmitá nad hodnocením dvou hvězdiček. To se mě ještě nestalo u X-Menů! Fantastická First Class je dávno zapomenuta. Máme tady obrovské nafouknuté blockbusterové NIC, které si budu pamatovat opět hlavně díky Quicksilverově skvělé scéně s eskortováním školáků. Zbytek nabízí jen TRAPNÉHO záporáka, minimum Wolverina a zcela zbytečnou zápletku. Bryan Singer sérii pohřbil nevídaným stylem a diváka unudil. Mladé verze mutantů (Cyclops, Storm, Nightcrawler,...) na mě moc nefungují. Příště prosím méně postav, pořádného záporáka a hlavně notně zkrátit délku za předpokladu že sérii nebude mít na svědomí Vaughn ani netočit. 50%(22.9.2016)

• tron

Toto je v podstate ešte horšie, ako Posledný vzdor, pretože v ňom aspoň behali Ian McKellen či Patrick Stewart, kým tu Michael Fassbender a James McAvoy, ktorí sa mi v rolách Magneta a Profesora X páčia z filmu do filmu čoraz menej. Je smutné, ale úsmevne paradoxné, že sériu nakoniec úspešne zavraždil muž, ktorý ju stvoril. Tony zbytočných, nekvalitných a vyložene hlúpych počítačových efektov, jednu blbú a nesympatickú postavu strieda druhá blbá a nesympatická postava a od istej chvíle som mal silnú túžbu zabiť sa, len aby som toto digitálne peklo nemusel dopozerať. Smiešny až nulový záporák je len smutnou čerešničkou na skazenom koláči s prvými letmými náznakmi plesne. Biednymi plusmi sú snáď iba pomerne drsné úmrtia, Wolverineovo zbytočné, ale pútavé cameo a, samozrejme, úžasná Quicksilverova scéna, ktorá sa dá pozerať štyri razy po sebe a nenudí.(15.11.2016)

Tak Singer X-MEN prvními dvěma díly udělá, pak je na dva díly opustí a pak se vrátí, aby natočil díl nejlepší a po něm... ten nejzbytečnější. To jsou zvraty. Vysloveně směšný záporák zrekrutovaný snad od Marvelu nebo od POWER RANGERS, nudně tuctová finální digi smršť a mezitím už notně okoukaná mutantská vztahovka, nepřihazující nic nového. Pusťte si na YouTube třikrát po sobě úžasnou scénu s Quicksilverem zachraňujícícím mutanty z vybuchující školy a zbytek filmu klidně ignorujte.(19.9.2016)