• Tosim

Neztratil se v Hollywoodu scénář k Mumii IV? Pokud se sbíhaly jednotlivé dějové linie a postavy, šlo to, Fassbinder a McAvoy se neomrzí, ale když začal onen velký, dlouhý, nudný a megalomanský boj s Apokalypsou, vážně jsem bojoval se spánkem. Bryane, kde je originalita Supermana, který se vrací a Valkýry?? 50%.(19.9.2016)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 4,150 // Otvárací Víkend v USA: $65,300,000 //(24.5.2016)

Tento díl je v mnohém podobný předchozímu. Je pocitově snad ještě příšerněji natažený, ve prequelovskému vztahu k sérii je snad ještě zbytečnější a highlightem filmu je Quicksilver. Asi by se slušelo jít na průměrnou trojku, ale těch podstatných plusových bodů je hned několik. Digitální bordel je celý ve dne, je destrukční ale nezběsilý. Pro mě velice příjemná věc této sorty po dlouhé době. Záporák je mytologický, nepřihřátý a váže pozornost díky manipulaci s vedlejšími postavami. Já považuju X-men za srdcovku a nejlepší komiksovou sérii, takže i když přiznávám, že se sám v těchto dílech a návaznosti na původní sérii mírně ztrácím, červenou zábavu jsem si při Apokalypse i tak užil. Mohl bych říct, že jsou tyto nové díly úplně zbytečné, ale na to nemám celou sérii dostatečně zrekapitulovanou, takže bych tvůrcům v tomto smyslu nerad křivdil. 70%(18.9.2016)

Tak Singer X-MEN prvními dvěma díly udělá, pak je na dva díly opustí a pak se vrátí, aby natočil díl nejlepší a po něm... ten nejzbytečnější. To jsou zvraty. Vysloveně směšný záporák zrekrutovaný snad od Marvelu nebo od POWER RANGERS, nudně tuctová finální digi smršť a mezitím už notně okoukaná mutantská vztahovka, nepřihazující nic nového. Pusťte si na YouTube třikrát po sobě úžasnou scénu s Quicksilverem zachraňujícícím mutanty z vybuchující školy a zbytek filmu klidně ignorujte.(19.9.2016)

• cukorek

Úprimne poviem, že sa dosť čudujem tak vysokému hodnoteniu tohto dielu X-mena. Nič nové neponúkol, ničím extravagantným nezažiaril, pôsobilo to ako keď žujete už vyžuvanú, bezchutnú žuvačku. Raven či Magneto len znova pokračovali vo svojích šľapajách a ani nová postava mutanta z minulosti na mňa neurobila dojem. Dej úplne predvídateľný a kopirujúci predošlú časť. Pochváliť sa dá hádam len scéna, keď ultra rýchly mutan zachránil životy mladých mutantov.(14.9.2016)