Čeho je moc, toho je příliš. To je tak, když se Brian Singer otrocky drží komiksovosti, všem hrdinům nesmyslně přizpůsobuje vzhled či hlavně úbor a zdržuje tím celý děj filmu. Celý příběh je na víc o řád horší a hůře pojatý než DoFP a nevím, nakolik tomu pomohl hrůzný český dabing, ale Apocalypse v diktátorských řečech o konečném řešení působí směšně a neurvale. A co je snad úplně nejhorší, z První třídy mi nejvíce vadil Nicolas Hoult, ale jeho Beast je fajn spolu s McAvoyem, Fassbenderem a Lawrence tvoří pevný koukatelný základ týmu, ovšem mnoho prostoru je věnováno (staro)novým mutantům v mladším podání, ze kterých vyčnívá pouze Sophie Turner (nevěřil jsem, že to někdy řeknu) nad Emo-Kurtem Wagnerem, odpudivým Scottem Summersem a po modifikaci pěšinkovou Storm (ani si raději nechci zapamatovat jejich jména). Jestli nás čeká New Mutants nakonec v tomto podání, tak to snad radši ať Apocalypse propadne. Quicksilverova scéna pouze potvrzuje Singerovo nedostižné mutantské vyhoření. PS : Nejlepší scéna na přehradě známá z druhého dílu a z Origins, která už naštěstí nejela to samé a přinesla přesně to, co jsme chtěli..oslí můstek na něco velkolepého. X-force čekají..5/10(19.5.2016)

Film prakticky stojí na (povětšinou velmi zdařilých) efektech, od X-tého pokračování X-série asi nelze očekávat bůhvíjakou invenci v charakterech nebo scénáři (taky ji divák ani nedostává). Čirá předvídatelnost se vlastně také dala předvídat. Ale svůj účel snímek podle mě splňuje, pokud tedy mluvíme o touze pobavit a odreagovat se a vypnout na chvíli mozek, aby se vám v něm žádný telepat příliš neprohrabal. A zde více než jinde platí, že účel světí prostředky. Nutno přiznat, že se i pár dobrých myšlenek v apokalypse objevilo, herecké výkony McAvoye a Fassbendera zdařilé (když už mají tu a tam co hrát), ale notná (nikoli bohužel nutná) dávka klišé, všude a neustále létajících předmětů a mutantů sráží hodnocení na lehký nadprůměr. 70% [ČSFD premiéra 18.5.2016, CineStar Anděl](19.5.2016)

Dárek pro Singera. Poté, co do série přispěl originem, klíčovým dílem a crossoverem nastává konečně situace, kdy může bohapustě řádit, utrhnout se ze řetězu a zkrátka natočit čistočistou týmovou komiksovku. Že v jeho podání nepůjde o rutinu, mi bylo jasné už od ohlášení dějové premisy, ale že se bude jednat o jeden z vrcholů celého univerza, z toho mám dech vyražený ještě den po projekci. Nejde totiž jen o střet s nepřemožitelným nepřítelem, ale i o to, jakým způsobem jsou do něj zakomponováni samotní hrdinové. Není potřeba je rozvíjet, protože s některými trávíme již šestý film a víme, co od nich můžeme čekat. Magnetův další pokus o odchod ze scény, Ravenina nevyrovnání se se sebou samou i s mutanty jako takovými nebo nově rozvíjená juniorka v podání Scotta s Jean jsou přesto linky, které dotváří už tak perfektní koktejl postav a motivů. A když se přidá Quicksilver, návštěva jezera Alkali nebo astrální střetnutí nejsilnějších vůlí, vzniká z Apokalypsy nejsilnější superhrdinský film minimálně letošního roku.(29.5.2016)

V súťaži o darčeky s motívom filmu X-Men: Apokalypsa som bohužiaľ nevyhral, ale za to film samotný ma v žiadnom prípade nesklamal. Pred premietaním som síce mal mierne obavy, keďže som čítal na nových x-menov kritiku v štýle "príliš veľa akcie a film postráda na dialógoch a atmosfére", ale pravda je taká (aspoň podľa môjho názoru), že pomer akcie a dialógov je dostatočne vyvážený a ja som sa tak ako pri Days of Future Past a First Class výborne bavil.(23.5.2016)

Tak nám nová generace X-menů ztratila duši. Nejnovější film o partě milovníků upnutých oblečků je totiž úplně plochý a prázdný. Z komornějších dramat, které spíše zdobila psychologie (v rámci žánru samozřejmě), se tak stávají další Avengers s motivací, která je naprosto vycucaná z prstu... Hezky se na to kouká, ale to je tak vše a je to opravdu škoda. Hlavně, když už se vytáhl na plátno jeden z vůbec nejmocnějších záporáků marvelovského vesmíru a můj veliký oblíbenec, jenž je na scénu uveden s velikou parádou, aby se vteřinu od vteřinu proměňoval ve stále většího ubožáka. Apokalypsa se nekoná. Jen další tuctová akce plná parádních efektů.(19.5.2016)