Pořád dobrý, katastrofa kterou hlásily první ohlasy se nekoná. Teda koná, ale v dobrém... teda... rozumíte. :) Modrý paňáca sice nebudí moc respektu a jeho super schopnosti nejsou jasně definovány (což je škoda) tak si používá jakou chce, kdy chce. Vytáhněte ale libovolnou dramatickou scénu s Fassbenderem nebo McAvoyem a přebijete cokoliv. Apokalypsa je snímek o destrukci a znovu o tom, že v jednotě je síla. Nejsem si jistý kam chtějí tvůrci koncept sunout dál, když už se tady z velké části opakují. Začínám si uvědomovat své stáří. Vybavuju si jak jsem některé kusy podzápletek už kdysi dávno viděl... Opravdovou radost mi ale udělal program Weapon X, jako vystřižený z komiksu. Na starého Wolvieho už se doma těšíme.(22.5.2016)

"Trojka je vždy najslabšia," vraví Jane Grey na ceste z kina z Návratu Jediho. Áno, platí to aj pre toto zavŕšenie druhej, omladenej trilógie X-Men. No nemôžem si pomôcť, hoci si uvedomujem všetky problémy (hlavne už sa to tematicky hrozne točí v kruhu), svet X-Men ma stále baví omnoho viac ako svet Avengers. Pretože tu vždy o niečo ide, má to nejaký vážny podtón, nie je to iba súboj s anonymnou digitálnou armádou (aj keď teda v tejto časti už sa fakt schyľovalo). Tá osudovosť tam je a stále funguje. K tomu kopa dobrej komiksovej zábavy, Quicksilver a Wolverine si to samozrejme kradnú pre seba, ale aj ostatní sú v pohode. Bavil som sa.(6.6.2016)

Solidní letní komiksový blockbuster, který nejvíc dojíždí na to, že neobsahuje snad nic (zásadního), co bychom neviděli (v některých případech už dokonce několikrát!) v předchozích dílech. Není to nudné, ba ani trapné (i když vzhled hlavního záporáka je přinejmenším diskutabilní), ale nevýrazné a neosobité ano. Slova jako recyklace, úpadek či vyčerpanost jsou zde bohužel opravdu na místě. Ze všech šesti x-menovských týmovek je tahle asi jediná, kterou zřejmě nemá příliš smysl vidět (celou) vícekrát (btw možná jedinou skutečně cool scénu si pro sebe opět ukradl Quicksilver, ale pokud jste viděli jeho kuchyňskou exhibici v Budoucí minulosti, sbírat bradu z podlahy pravděpodobně nebudete). Pokud má tahle značka pokračovat a hlavně navázat na poměrně vysokou kvalitu skoro všech předchozích dílů, bude zapotřebí významná inovace. Návrat do minulosti a omlazení klíčových postav už tentokrát stačit vážně nebude... 60 %(3.6.2016)

Tak nám nová generace X-menů ztratila duši. Nejnovější film o partě milovníků upnutých oblečků je totiž úplně plochý a prázdný. Z komornějších dramat, které spíše zdobila psychologie (v rámci žánru samozřejmě), se tak stávají další Avengers s motivací, která je naprosto vycucaná z prstu... Hezky se na to kouká, ale to je tak vše a je to opravdu škoda. Hlavně, když už se vytáhl na plátno jeden z vůbec nejmocnějších záporáků marvelovského vesmíru a můj veliký oblíbenec, jenž je na scénu uveden s velikou parádou, aby se vteřinu od vteřinu proměňoval ve stále většího ubožáka. Apokalypsa se nekoná. Jen další tuctová akce plná parádních efektů.(19.5.2016)

The world needs the X-Men... Does it? To ta otázka, která se, po snad nejdigitálnějším příspěvku do mutantí ságy, nabízí. Opravdu potřebujeme znovu sledovat, jak se Magneto snaží zničit svět (pokud správně počítám, tak je to již po páté z šesti možných filmů), jen aby ho šel Profesor znovu plácnout přes prsty? Nepomáhá tomu ani zbytečně dlouhá stopáž, kde se mísí scény od těch vynikajících (cokoliv s Fassbenderem), přes geekovsky pomrkávající (Dark Phoenix), až po ty úplně zbytečné a postrádající smysl (půlhodina v přehradě). Herecký ansámbl také vyvěsil, až na ústřední dvojici Erik/Charles, bílou vlajku. To by se ještě překousnout dalo... nebýt nově obsazené Jean Grey. Vážně nevím, zdali za to může popularita Hry o Trůny, ale v roli hlavní ženské tahounky příběhu, ála Raven v minulém díle, se větší herecké prkno snad ani obsadit nedalo. Ta holka na to svými výrazy vydlabaných necek prostě nemá. A možná na to už nemá ani Brian Singer. I když destrukce celé mutantí ságy se naštěstí nekoná, byť nakročeno k tomu má solidně.(20.5.2016)