• Beastmaster4

Zdlouhavý a nudný. Jediný, co trochu pozvedne jsou známé postavy v mladším vydání. Oblečky jak z nějaké fantazy telenovely :-D(7.6.2016)

Apokalypsa je na úrovni První třídy a Days of Future Past. Singer hladce navazuje na X-menovské universum a počíná si velice elegantně a s citem. Zároveň taky vytvořil perfektní letní blockbuster, který má akci, drama, výbuchy, city, humor... Co mě zaujalo nejvíc, to je příběh Magneta, který citově hraje na ty správné noty a Fassbender všechny city prodává parádně. Svůj hlubší moment ale mají i Mystique (její proslov k Magnetovi), Quicksilver, Moira a Charles nebo Jean Grey. Hlavně ta poslední mě příjemně překvapila - takhle se píše silná a zároveň citlivá ženská postava. Co mě zklamalo, to byl samotný záporák - divný dyzajn, tuctové motivace, absence strašidelných momentů. Kolem a kolem ale obdivuju, jak se podařilo zároveň vytvořit skvělý popkorňák pro všechny a potěšit fandy jak komiksů a předchozích filmů (viz poslední rozhovor Magneta s Charlesem apod.). 80 %(18.5.2016)

"Trojka je vždy najslabšia," vraví Jane Grey na ceste z kina z Návratu Jediho. Áno, platí to aj pre toto zavŕšenie druhej, omladenej trilógie X-Men. No nemôžem si pomôcť, hoci si uvedomujem všetky problémy (hlavne už sa to tematicky hrozne točí v kruhu), svet X-Men ma stále baví omnoho viac ako svet Avengers. Pretože tu vždy o niečo ide, má to nejaký vážny podtón, nie je to iba súboj s anonymnou digitálnou armádou (aj keď teda v tejto časti už sa fakt schyľovalo). Tá osudovosť tam je a stále funguje. K tomu kopa dobrej komiksovej zábavy, Quicksilver a Wolverine si to samozrejme kradnú pre seba, ale aj ostatní sú v pohode. Bavil som sa.(6.6.2016)

Za 4* s odřenýma ušima. On to žádnej zázrak není, ale netradičně tvůrci přidali trochu marvelovskýho humoru.(1.6.2016)

Objektivně čtyři, duševně pět.(3.6.2016)