X-Meni jsou znovu tady a už po několikáté nám nabízejí akční zábavu, která stále nenudí. Opět epická hudba, skvělé efekty a akce. Přesto za některými díly zaostává a nenabídne nic převratného, čím bych mohl nadělit plný počet .. 7/10 = 75%(26.11.2016)

• tron

Toto je v podstate ešte horšie, ako Posledný vzdor, pretože v ňom aspoň behali Ian McKellen či Patrick Stewart, kým tu Michael Fassbender a James McAvoy, ktorí sa mi v rolách Magneta a Profesora X páčia z filmu do filmu čoraz menej. Je smutné, ale úsmevne paradoxné, že sériu nakoniec úspešne zavraždil muž, ktorý ju stvoril. Tony zbytočných, nekvalitných a vyložene hlúpych počítačových efektov, jednu blbú a nesympatickú postavu strieda druhá blbá a nesympatická postava a od istej chvíle som mal silnú túžbu zabiť sa, len aby som toto digitálne peklo nemusel dopozerať. Smiešny až nulový záporák je len smutnou čerešničkou na skazenom koláči s prvými letmými náznakmi plesne. Biednymi plusmi sú snáď iba pomerne drsné úmrtia, Wolverineovo zbytočné, ale pútavé cameo a, samozrejme, úžasná Quicksilverova scéna, ktorá sa dá pozerať štyri razy po sebe a nenudí.(15.11.2016)

• Wacoslav1

Další iks dementní konina stejně jako předchozí díly, ale kdoví proč jsem k tomuto univerzu shovívavější než k jiným Marvel vocasárnám asi jsem už tak nějak celkově vyměknul a otupěl...30%(19.7.2016)

• Isherwood

Zvábeni vidinou miliardové tržby aplikovali Foxové marvelovský koncept a výsledkem je režisérova genocida vlastních dětí, která spočívá v tom, že detailně vyprofilované hrdiny omladil zaměnitelnými tvářemi a bez rozmyslu je nechává poletovat mezi digitálními kulisami, přičemž zapomíná na svoji hlavní devízu – silné charaktery – takže o nějakých vazbách, motivacích a nedejbůh pnutích nemůže být ani řeč a divák dostává producentský film, který sto padesát minut dokonale trefuje diváckou cílovku (není to nuda ani vteřinu), ale zaprodává přitom vlastní duši (zásadní momenty se alternují z minula) a zlomená srdce fanoušků toho, co pracně šestnáct let redefinovalo komiksový žánr, nechává umírat v agonii.(18.5.2016)

• KarelR

Trailerové přísliby se naplnily – Bryan Singer natočil nejhorší X-Meny. Pořád nechápu, proč se chtěl po celkem „komorních“ dramatech vydat cestou milionu hrdinů a digitální destrukce, ale nějak se ty hračky asi prodat musí. A tak tu máme dost zbytečný mix původní trilogie (nábor do X-Mansion -> pobíhání po přehradě -> velké finále), v němž vám na nikom a na ničem příliš nezáleží. Staří hrdinové se tu točí v kruhu, noví naopak nezvládají zaujmout. A tím vším se prochází modrý šášula, který v jednu chvíli láme vazy myšlenkou a ve druhé… zapomene, že to umí? Zkrátka je to chabě napsaný a zrežírovaný brajgl, který drží nad vodou jen dobří herci (Fassbender zase vládne) a moc si po něm neumím představit pokračování. Beru dalšího Deadpoola. Beru eRkového Wolverinea. Beru X-Force. Tenhle mix velkého finále a (dalšího!) mladého rebootu ale prostě nikam nevede. (5/10)(18.5.2016)