poster

Kumiko, lovkyně pokladů (festivalový název)

 • USA

  Kumiko, the Treasure Hunter

 • Velká Británie

  Kumiko, the Treasure Hunter

Drama

USA, 2014, 105 min

Režie:

David Zellner

Scénář:

David Zellner

Kamera:

Sean Porter

Producenti:

Cameron Lamb, Chris Ohlson

Scénografie:

Chad Keith
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ***

  Titulek „podle skutečné události“ jak z ohrané videokazety. Ano, to si hlavní hrdinka opět pouští film Fargo. Ten se stal její obsesí, takže zanedlouho už je s firemní kreditkou na cestě do Minnesoty. Samozřejmě se trefila a přistála tam v zimě. Ale u Farga zbyl pod sněhem kufřík napěchovaný americkými dolary, to za trochu nepohodlí přece stojí. Pomalé tempo a dlouhé záběry se hodí k japonské mentalitě, ale ani zimní Minnesota a Rinko Kikuči z toho nakonec neudělají tak dobrý film, jak zní jeho námět.(14.7.2014)

 • Disk
  ***

  První (japonská) polovina nic moc, ale ta druhá (od příjezdu do Spojených států) je na jasných 5*. Střet osamělé Rinko Kikuchi s americkými místními lidmi je příjemně osvěžující.(5.7.2014)

 • kaylin
  **

  Natočit hodinu a tři čtvrtě dlouhý film o tom, že se Japonka dívala na "Fargo" a myslela si, že skutečně najde zahrabané peníze, je opravdu odvážené. A výsledek je bohužel takový, jak se dalo očekávat. Celkem nudný a nezáživný, kdy ho drží nad vodou jen hrdinčina neutuchající touha jít si za svým a dobrota lidí kolem. Koukatelné tak, abyste filmu věnovali pozornost celou dobu, ale jen těžko.(12.6.2015)

 • Marigold
  odpad!

  Retardovaný indie fake z chráněné dílny. Zero tolerance, absolutní dno.(5.7.2014)

 • horovska
  ***

  Nejspíš není cílem filmu, aby se jej pokoušel člověk pochopit. Hrdinka filmu Kumiko je nesmírně střelená osoba a její dětsky umíněné odhodlání, vypravit se pro poklad na základě shlédnutého filmu vytváří i velmi vtipné situace. Stejně, jako ve filmu, kde pro zvýšení zájmu diváků Coenové nechali před začátkem smyšleného filmu napsat, že je film podle skutečné události, najdeme tuto "zanášku" i k tomuto filmu. Nejen chování Kumiko, ale i celý děj trpí celou řádkou nelogičností. Oceňuji ale herectví Rinko Kikuči. Škoda, že závěr filmu neměl lepší pointu.(12.7.2014)

 • - Režisér David Zellner si podobně jako ve svých dalších filmech zahrál vedlejší postavu, konkrétně minnesotského policejního důstojníka. Do snímku obsadil také bratra Nathana a svého dědu, kteří vystupují v rolích turistických poradců na letišti. (Marla Singer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace