poster

Kumiko, lovkyně pokladů (festivalový název)

 • USA

  Kumiko, the Treasure Hunter

Drama

USA, 2014, 105 min

Režie:

David Zellner

Scénář:

David Zellner

Kamera:

Sean Porter

Producenti:

Cameron Lamb, Chris Ohlson

Scénografie:

Chad Keith
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • caesius
  *

  Pokud bylo záměrem režiséra stvořit ve své podstatě zcela zbytečný film, s nezajímavou ústřední postavou a s nulovou myšlenkou, pak je bezesporu génius, neboť se mu takové zadání podařilo naplnit zcela do puntíku. 10 % za amerického policistu a starostlivou matku, jinak sledování bílého projekčního plátna by bylo o mnoho záživnější.(10.7.2014)

 • kaylin
  **

  Natočit hodinu a tři čtvrtě dlouhý film o tom, že se Japonka dívala na "Fargo" a myslela si, že skutečně najde zahrabané peníze, je opravdu odvážené. A výsledek je bohužel takový, jak se dalo očekávat. Celkem nudný a nezáživný, kdy ho drží nad vodou jen hrdinčina neutuchající touha jít si za svým a dobrota lidí kolem. Koukatelné tak, abyste filmu věnovali pozornost celou dobu, ale jen těžko.(12.6.2015)

 • Slarque
  ***

  Titulek „podle skutečné události“ jak z ohrané videokazety. Ano, to si hlavní hrdinka opět pouští film Fargo. Ten se stal její obsesí, takže zanedlouho už je s firemní kreditkou na cestě do Minnesoty. Samozřejmě se trefila a přistála tam v zimě. Ale u Farga zbyl pod sněhem kufřík napěchovaný americkými dolary, to za trochu nepohodlí přece stojí. Pomalé tempo a dlouhé záběry se hodí k japonské mentalitě, ale ani zimní Minnesota a Rinko Kikuči z toho nakonec neudělají tak dobrý film, jak zní jeho námět.(14.7.2014)

 • CiTrus007
  **

  Ačkoli byl film natočen jako adaptace velmi originálního příběhu, vůbec mě neoslovil. Třicetiletá Kumiko uniká od nudné práce a rodiny, která na ní klade jen samé povinnosti, k dobrodružnému hledání pokladu, který někde někdo zakopal ve filmu, jenom proto, že byl opatřen nálepkou: "This is a true story." Problém mám zejména s formou narace - film exponuje mnohem více informací, než potřebujeme znát, a v důsledku tak působí staticky, indiferentně a nudně. Zellner se to sice snaží zachránit škatulkou "indie" a celkem zdařilou interakcí mezi postavami v Americe. Mě to však nepřesvědčilo a navíc pro mě čas plynul mnohem pomaleji. Kamera i zvuk bohužel také žádná sláva, jediným zajímavým aspektem tak zůstává herecký výkon hlavní představitelky. 4/10 [KVIFF 2014](13.7.2014)

 • Lokutus
  odpad!

  Nablblá šikmovočka dělá ve 28 letech podřadnou práci, nikdo ji neklátí, tak jí jednoho dne rupne v kouli, šlohne firemní kreditku a vyrazí do Států hledat poklad, co ve Fargu u plotu zahrabal Steve Buscemi. Cestou potkává ještě debilnější kolorit vedlejších postav a vše je korunováno závěrečnou scénou, která tenhle blábol zasadí mezi to nejretardovanější z produkce posledních let.(13.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace