Madam bbaengduk

warrenur

Znacne sklamanie spomedzi toho množstva juho-korejskych dram, ktore som uz videl. Prva polovica este celkom funguje. Melodrama a akoze grandiozny pribeh o pomste co nasleduje je vsak uz hodne nasilu a prvoplanovo. Ako knizny roman to mozno i fungovat moze. Zial, na obrazovke som uz potom neveril ani tym hereckym prejavom, toboz nie tomu genialnemu planu. Naviac, ked sa potom este i dcerenka ukazala v takom svetle ako v pociatkoch zienka, ktora jej ukradla "tatina", bol to riadny klinec. Celkovo podpriemer a ten zaver v tych akoze zmenach charakterov, ktori sa stale "lubia". No proste gulas na neuverenie. ()

Pethushka

Ehm, takže jsem se konečně pustila do seznamu nezhlédnutých filmů s mými oblíbenci a už podruhé dávám tenhle týden jednu hvězdičku. Nevím, kde se stala chyba, ale stejně jako u předešlého filmu jsem zklamaná. Nápad je ok, ale jeho zpracování mi absolutně nesedlo. Děj je zvrhlý, pomatený a s žádnou z postav jsem se nesžila, takže nebylo komu fandit. A ani Woo Sung mě nebavil. ()

Ceres

První hodina byla super, pak ale jak se začal odehrávat samotná část pomsty, tak už to bylo moc zamotané a konec mi přišel už moc natáhnutý a také bych ho uvítal mnohem jiný, škoda. Jinak obsazení bylo super, i po té erotické stránce je určitě poptávka, ale pochybuju o tom, že někdo tak lehce dokáže přinutit Korejku do sexu někde na veřejnosti v kabince na ruském kole xD, prostě téměř nemožné, ale to bylo jen tak na okraj. Celkově nevyvážený film a stačit to bude jen na mírný nadprůměr. ()

sniper18

Kórejci tieto erotické thrillery jednoducho vedia. Síce každú chvíľu sa našlo niečo, čo mi úplne nesedelo, občas nejaká konkrétna scéna, chvíľu herecký výkon, niekedy to zase bolo trochu nedôveryhodné, prípadne prekombinovanejšie, než by bolo vhodné, ale celkovo ma to bavilo. Dejovo je to rozdelené na dve dosť odlišné polovice, prvá je taká celkom sympatická romantika pre dospelých, pri ktorej som síce nevedel, čomu mám vlastne fandiť, či aby im vzťah vyšiel, alebo nie, predsa len tých dôvodov pre obe možnosti bolo viacero, ale hlavne, že sa mi na to pozeralo viac, než dobre. Druhá je už dejovo úplne niekde inde, ale naladil som sa na to prakticky okamžite, táto pomsta je podaná dosť zaujímavo, má to veľmi dobrú atmosféru, presne takú, aká mi aj v tomto type thrillerov vyhovuje a až na tú občasnú nedôveryhodnosť ma aj toto dosť bavilo. Len to finále mohlo byť trochu iné, z tohto som mal taký zvláštny pocit. Ale inak tu nemám väčší problém, páčilo sa mi to od začiatku až do konca. Nesklamú ani povinné erotické scény, ktorých nie je málo a páčilo sa mi na nich, že niektoré sú jednoducho len odvážne a iné zase také atmosférickejšie, vďaka čomu lepšie ovplyvnia vývoj niektorých postáv. Herecky si tiež nemôžem sťažovať, Jung Woo-Sung v hlavnej úlohe a veľmi dobré ženské postavy. Takže od Scarlet innocence som dostal pribižne presne to, čo aj od tohto žánru očakávam a tak si nemôžem výraznejšie sťažovať, páčilo sa mi to. 75% ()

Lacike

Film o ktorom som dopredu vedel len to, ze tam budu odvazne eroticke sceny. Zo zaciatku to vyzeralo, ze by to mohla byt eroticka vztahovka, ale postupne sa z toho vyklul thriller. Co ma trochu zamrzelo, lebo cast v uvode, kde zenaty chlapik podvadza svoju zenu s naivnou dedincankou funguje pekne. Lenze akonahle doslo na cestu pomsty zhrdenej zenskej, tak kvalita isla prudko dole. Zacalo to byt prilis prekombinovane a absolutne nevierohodne. Vsetky tie zvraty proste pôsobili prilis umelo a vykonstruovane podla toho ako sa to hodilo scenaristovi a nepôsobili logicky podla toho ako by sa mali postavy v tych situaciach spravat. Vrcholom je totalne prekombinovany tragikomicky zaver. Cele to pôsobi ako bribeh z brakoveho romanu. Nakoniec to bolo ale prekombinovane do takej miery, ze som sa casto bavil na ukor tvorcov a ako prijemny bonus tu su fakt neskutocne vzrusujuce eroticke sceny, takze za jedno pozretie tento film stoji. 6/10. ()