Jack Reacher: Nevracej se

Jack Reacher: Nevracaj sa

Jack Reacher: Never Go Back

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 116 min

Bohužel dětskej faktor opět zničil co mohl. Jack Reacher byl pro mě chlap, který se objevil odnikud, byl kurevsky dobrej a pak zase zmizel neznámo kam a po něm zbylo hodně mrtvol a příjemná old school vůně. Bohužel tady půlku filmu sleduju jak řeší nějaký tatínskovský záležitosti, vede řeči jak z osudového rodinného dramatu, to už zničilo i McClana, když uprostřed přestřelky řešil se svým synem jestli se o něj staral v dětství nebo ne. Jasně, tady se to nakonci nějak pojalo, ale to nic nezměnilo na faktu, že pokud film opouští akci je neskutečně táhlej a nudnej. Pokud jde o to nej, tedy o akční složky, ty jsou hodně dobrý. Edward není tak referovaný jméno v oblasti akčních filmů, ale ten chlap fakt válí, závěrečná náháněčka je hodně adrenalinová, jen zamrzí zminimalizovaný čas pro záverečný fight padouch versus hrdina. Některé dialogy popapali kaši, jiné (ty "rodinné" )bych nejradši vzal a dal je sežrat kajmanovi.(19.10.2016)

Jack Reacher je zpět a jak napovídá podtitul s názvem Nevracej se, tak v jistých filmových okamžicích si při sledování tohoto opusu řikám, ano Jacku, nevracej se. Tom Cruise si na stará, stále ještě abnormálně funkční kolena umí udržet pozici prvoligového akčního hrdiny, jen scénář není doveden k dokonalosti a tak trochu Tomův výkon stahuje do hlubokých vod průměrna. Edward Zwick není špatným režisérem, pár kousků jako Legenda o vášni, Poslední samuraj či Krvavý diamant jsou dle mého skromného uvážení velmi dobrými pohyblivými obrázky i chápu, že se nedá udržet po celý čas běhu stejný kmit dechu, jako u tohoto filmu, kde se občas po dechu lapalo. Věřím, že toto nepříliš zdařilé dýchání se v možné příští epizodě neobjeví a laťka od prvního dílu, nyní ponížena, se opět vypraví směrem vzhůru.(21.10.2016)

Obyčajné béčko, ničím zaujímavé, dokonca aj Cruise mi pripadal, akoby "musel" natočiť dvojku, lebo sa to nosí... Film na jedno pozretie podporuje silný odkaz Jackovi Reacherovi: nevracaj sa.(4.12.2016)

• liskam

Knihu od Leeho Childa jsem četl. Film jsem viděl, prý je podle knihy.... ale jaké, to opravdu nevím. Slabota a zmar který velice rychle upadne v zapomnění. Elita americké armády si tu hraje na mámu a tátu. No tfuj. Za mě slabých 35%(20.10.2016)

70% - 3*(20.3.2017)