Arcibiskup Bezák Zbohom

Dokumentární

Slovensko, 2014, 90 min

Oľga Záblacká

MUKATADO

Dle zde uvedených hodnocení je tento dokument, bez ohledu na jeho kvality či nekvality trnem v oku ortodoxno-církevně zakomplexovaným a neuvažujícím (ale poslušným) bezmozkům. Již proto dávám plný počet a "odpadlíkům" přeji brzké procitnutí.(14.6.2014)

• Kristusazapad

Povrchná, tendenčná, bulvárna sračička, ktorá by bola zlá aj ako televízny film. Oľga Záblacká nadväzuje na svoju kariéru moderátorky programu Na streche. Vo filme vystupujú snáď všetci Bezákovi kamaráti a známi a potľapkávajúc sa po pleci spoločne nadávajú na cirkev, ktorá je vo filme vyobrazená v tom najhoršom svetle (napríklad prehovormi Oroscha v televízii, Shootyho karikatúrami, či rozprávkovými vstupmi Latináka a Jakaba). Ten film je navyše totálne zjednodušujúci a povrchný a nehovorí nič podstatné, či prínosné ani o Bezákovi, ani o ničom inom. Som síce ateista a na Bezáka mám celkom kladný názor, ale takéto bulvárne filmy ma vedia vždy nasrať.(13.3.2014)

• lilina133

Nech je Róbert Bezák akokoľvek charakterovo čistý, tento dokument je čisté zlo...(28.3.2014)

• brumbrum

Najvacsi humus okolo kauzy aj knih tohoto zbludeneho knaza je, ze si pan Bezak serie do vlastneho - keby ludia jemu nakloneni aspon trocha uvazovali, tak by im bolo hodne divne, ako moze "otec" a "pastier" verejne osierat ruku, ktora ho krmi a kde mal SLUZIT a nie panovat. Ze odvolal osobne az na jedineho vsetkych dekanov vo svojom revire a ti do dnesneho dna netusia dovod, s tym sa nechvali - a ti knazi vospolok mlcia, pretoze to sice nasrane, ale poslusne prijali. Az ked jeho vlastne manipulacne svinstva zastavili jeho predstaveni, tak namiesto 'Pan ma povolal inde, poslucham, idem', ako to povedali jeho podriadeni a slusni veriaci knazi, ktorych likvidoval, tak tento urazene drzkuje, pise knihy a utiera si hubu do cirkvi. 'Prevetrava' verejne svinstva, ktore nakadil na arcibiskupa Sokola - KAZDY mal za totality 'cierny' fond a neoficialne peniaze, inak by sa neboli stavali ziadne chramy. Ved dodnes, kazda firma a podnikatel, ma 'fond' - len ide o to, co z neho kto plati a preco ho ma. Sokol vystaval z toho svojho vsade kostoly, bral z USA dolare od darcov a rozdeloval ich doma chudakom, Bezak na tomto jeho 'nezdokladovanom fonde' postavil svoju popularitu. Viete, kym rozhodne nechcete byt? Bezakom na smrtelnej posteli. Normalny veriaci, ktory nielen keca o politike a posudzuje, ale je pravidelne vidiet aktivne medzi veriacimi, kde pomaha a zije z viery, vie velmi dobre odlisit toto spupne recnenie a pekelnu pychu, nijako nepasujucu do beznej cirkvi. Cisty odpad, humus a bieda!(16.3.2014)

Podla mna velmi zaujmavy dokument, ktory stoji minimalne za pozretie, je v nom podana cela kauza zo strany pana Bezaka. Dokument sa velmi dobre pozeral (Nebol ani dlhy, ani miestami nenudil, ako niektore ine dokumenty), cely ma dobre tempo, vizualne pekne natocene. Ked ste "fandovia" pana Bezaka tak ma aj emociu a chyti za srdce. Jedinou chybou je tendencnost a jednostrannost dokumentu ale tak to uz je pri 80% dokumentov. Chybou pre niekoho moze byt urcita "komercnost spracovania" dokumentu, co mne osobne vobec nevadilo a film ma bavil ovela viac nez napr "Vejska alebo Robocop" videne v poslednej dobe (Niektore dokumenty vyjadria podstatu za 15 minut a hodinu a pol cakam na koniec ;). Ohladne celej kauzi staci mi pozriet na pana Bezaka a jeho duchovne vyzarovanie a som jasne na jeho strane. Ked porovnam jeho osobu z ŠTBakom Sokolom nie je očom. V tejto kauze sa pekne ukazuje ze: 1. Akykolvek problem v cirkvy sa musi ututlat pokial to len ide, len o nom nehovorit, 2. Ak ste mlady knaz, tak nemate sancu na ziadnu zmenu a nic nove, nad vami je X 70 rocnych paprdov, ktori vas zastavia ked bude potrebne. 3. Poslusnost a prezitie dalsich 1000 rokov cirkvy ma prioritu pred duchovnym.(18.3.2014)