Karu Süda - Medvědí srdce

Drama / Romantický

Estonsko / Česko / Německo / Rusko, 2001, 123 min

Arvo Iho

Rein Kotov

Velice zvláštní snímek z estonské produkce, nádherná podmanivá příroda, drsná mrazivá realita i láska se snoubí ve fantastkním příběhu s českým přispěním, klidný vyrovnaný film, na který by se měla dívat dítka snící a ne na krvelačné orgie japonských a amerických neznabohů...!!!!!!!!!!(10.10.2008)

1. 7. 2008, komentář zde č. 4. S předchozími komentáři plně souhlasím, mé hodnocení se však přesto liší. Roztříštěnou dějovou linku a řadu nelogičností jsem v tomto případě ochoten tvůrcům odpustit. Snímek si mě získal řečí obrazů i zvuků, mnohé scény - byť nepochopitelné - na mne udělaly (kdoví proč) silný dojem. Zkrátka - tuhle filmovou směs drsné divoké přírody, mystiky a erotiky si kdykoliv rád zopakuji.(1.7.2008)

Velmi zvláštní film, který ačkoliv je značně nepochopitelný a nenalézám na něm nic vynikajicího mě dokázal udržet u televizní obrazovky až do svého konce. Spíše než o vyprávění příběhu tady jde o hru jednotlivých obrazů, zvuků a emocí. Za krásnou přírodu a nekýčovitou originalitu dávám 60%.(2.7.2008)

Mystický příběh ze sibiřské tajgy...... Scénář : Nikolai Baturin, Rustam Ibragimbekov a Arvo Iho.(17.7.2011)

• PinokKio

Tenhle film nelze doporučit milovníkům přírody ani příznivcům lehčí erotiky, byť obojího je tu ke koukání dost. Proč? Protože se určitě nechcete dívat na zabíjení chlupáčů medvědů, roztomilých veverek a nevinných sobolů či se mlsně olizovat při pohledu na bobra v místech, kde už ho dnes žádná nepěstuje. Tyhle momenty mi z hlavy jen tak nevymizí, bohužel, ale na 100% vím, že už ráno si nebudu pamatovat nic z tohohle zmateného příběhu (i když je fakt, že jsem moc pozor nedával) ani z té špatně nasnímané sněžné krajiny, nad kterou se jinak dá v reálu asi uslintnout ..(28.1.2014)