Jako nadšený fanoušek originálního Kanclu a Ricky Gervaise bych měl být asi ten první, kdo hodí kamenem, ale nemohu sloužit. To, že česká verse nesahá originálu ani po kolena, netřeba zřejmě dále rozvádět. Ale originál byl přenesen dobře, ač (ne neočekávaně) doslovně, téměr slovo od slova, příjemným bonusem české verse je postava stravenkáře. Při sledování jsem oceňoval vedení ČT, že se do takového nekonvenčního projektu pustilo a že ho převedlo citlivě, se zachováním jeho původního kouzla. Objektivně tři, vzhledem k výše zmíněnému čtyři... 80%(30.12.2014)

( Tak jsem se nešprajcl jak vostatní borci tady, hodil na to čučku a jako cajk, mistama dost dobrý zvonky !! ;) ) Překvapivě parádnímu Václavu Koptovi, protože ten se mi až doposud zdál čím dál výraznější pouze prostorově, nadmíru obstojnému filmovému řemeslu i zřejmému na tuzemské poměry netypickému - Jen při vzpomínce na PanMámu se mi zvedá žaludek !! - pochopení žánru, byť to měli tentokrát "Brňáci" coby takřka přísní plagiátoři notně ulehčené, ačkoliv tenhle kancl vedle Hornbachu, vlastně ve stínu AZ Toweru, si samozřejmě zachovává českou tvář trapnosti, silně podráží nohy už jen ten samotný (ne)smysl samotného vzniku dalšího Kanclu.. Za mě však zatím určitě dost dobrý, ty lokální frky mě hodně bavily !! Navíc ta epizodní umírněnost mě rozhodně naplňuje optimismem, tohle totiž Kavkám, co poslední dobou spíš kradou nápady jako straky, opravdu vyšlo.. Takže jestli chcete plakat - Nebo tančit ?? ;) - na Rickyho hrobě, uvědomte si, že se v rámci franšízy těžko mohlo urodit něco výrazně odlišného..(1.12.2014)

Nezatížen kultovním britským originálem ani úspěšnou americkou variací jsem mohl jít do české verze bez větších předsudků. Musím uznat, že předčila má očekávání a já se slušně bavil. Pravda, konkurence není valná, viz. další Šteindlerův projekt PanMáma, který dopadl naprosto tragicky nebo neskutečně impotentní kůň ze stáje ČT v podobě Marty a Věry. Gervaisův Brent byl údajně větší svině než Chvála, což je škoda, ale Kopta si ho dává ve velkém stylu. Chvála je typický český šéf (blb/klaun), který celý den dělá hovno, ale keců má vždy ze všech nejvíce. Svoje zaměstnance bohužel posírá spíše nevědomě. Slabinu vidím také ve špatné volbě kancelářské femme fatale, Venclovská je šedá myš. Nejde o zázrak, ale hlavně nás dělníky kanclu to rozhodně neurazí. Navíc ostatní konečně vidí, jaká to je řehole.(17.12.2014)

• Sharlay

Odpad nedávám proto, že by to bylo až tak zlé, ale proto, že Milan Šteindler klesl u mě na úplné dno. Svou inteligenci a vtip již zcela ztratil a je mi naprosto jasné, že původní formát a genialitu v něm ztelesnujícího Ricky Gervaise určitě pochopil a chtěl napodobit, ale na takové režírování buď nestačí, nebo byl casting odfláknutý na tom úplně nejbrutálnějším kalibru pokleslosti. Herecké výkony, které původní The Office vynesly až do seriálového nebe a povznesení na vyšší formu bytí, jsou v českém Kanclu přinejmenším diletantské.(14.3.2015)

• Bonaparte.

Není to tak blbé, jak jsem se obával.(15.12.2014)