• Lacike

Hodnotenie po pilote. Jednu hviezdicku davam za formu, ktoru dokazali okopirovat na 100%. Bohuzial skutocne vtipny humor tu chýba uplne a vysledok je neskutocne nudny a nezazivny. Neviem ci je to viac vina scenara alebo nevyraznych hercov, ale nakoniec mi je to uplne jedno. Radsej si znova pustim americku verziu ako tento nepodarok.(2.12.2014)

( Tak jsem se nešprajcl jak vostatní borci tady, hodil na to čučku a jako cajk, mistama dost dobrý zvonky !! ;) ) Překvapivě parádnímu Václavu Koptovi, protože ten se mi až doposud zdál čím dál výraznější pouze prostorově, nadmíru obstojnému filmovému řemeslu i zřejmému na tuzemské poměry netypickému - Jen při vzpomínce na PanMámu se mi zvedá žaludek !! - pochopení žánru, byť to měli tentokrát "Brňáci" coby takřka přísní plagiátoři notně ulehčené, ačkoliv tenhle kancl vedle Hornbachu, vlastně ve stínu AZ Toweru, si samozřejmě zachovává českou tvář trapnosti, silně podráží nohy už jen ten samotný (ne)smysl samotného vzniku dalšího Kanclu.. Za mě však zatím určitě dost dobrý, ty lokální frky mě hodně bavily !! Navíc ta epizodní umírněnost mě rozhodně naplňuje optimismem, tohle totiž Kavkám, co poslední dobou spíš kradou nápady jako straky, opravdu vyšlo.. Takže jestli chcete plakat - Nebo tančit ?? ;) - na Rickyho hrobě, uvědomte si, že se v rámci franšízy těžko mohlo urodit něco výrazně odlišného..(1.12.2014)

• Big Bear

Britský sitcom po česku... už to samo o sobě lecos napovídá. Každý remake, každá kopie je vždy jistá křeč. A já ji zde cítím celkem zásadně. Pravda hodnotíme po prvním dílu. Herci se celkem slušně snaží, sem tam vtip či suchá narážka také funguje, ale čekal jsem víc. Ono prostě dělat (doslova) britský humor moc nejde. To musí jít jaksi volně. Nutno ale zase uznat, že Čt poslední dobou získává stále více odvahy jde i do lehce drsnějších formátů. Takovýhle počin je 1000x lepší než rádobyvtipné výstupy národního šaška ,,mistra'' Donutila, nebo silvestrovské scénky z osmdesátejch... * *(1.12.2014)

Tak ne, po úvodním rozčarování musím dát vysoké hodnocení ( hlavně po dílu s kvízem) přistihl jsem se jak se směji nahlas:). Samozřejmě některé vtipy jsou použité z originálu a Michal Dalecký se nemůže rovnat Martinu Freemanovi ale i tak je to pro mě velké překvápko. Václav kopta se může řadit mezí ostatní "šéfy"(1.12.2014)

Ten, kdo fenomén nejúspěšnějšího Gervaisova projektu dosud nezná, měl by se seznámit především s originálem. Ten je i díky nasazení a charismatu svého tvůrce mimořádný a objevil pro televizi fenomén estetiky trapnosti. Na druhou stranu, česká verze si podle mě tak rituální popravu, jakou předvedli hodnotící a komentátoři pouhých pár minut po odvysílání první epizody, nezaslouží. Poněkud mimo jsou stesky na téma absence anglického suchého humoru, resp. neschopnosti se mu přiblížit. Britský Kancl je totiž o všem, jenom ne o tradičním suchém humoru. Je to originál, který klasický sitcom převrací naruby a útočí na jeho nejzákladnější principy. Mimochodem, česká verze tak dobrá jako originál zdaleka není, protože není tak cynická, krutá a bezohledná jako Gervaisův humor, který si nebere servítky a je prošpikovaný vulgarismy. Kopta to kormidluje do žoviální polohy, která ulamuje hroty konfliktu. Celkově ale mám z české verze zatím lepší pocit než z té americké, jakkoliv produkční východiska jsou naprosto nesrovnatelná. Američané velice záhy sklouzli do podoby klasického sitcomu a Rickeyho Kancl jsem v tom nepoznával. Tady gagy fungují a s Koptou přes výše uvedené zásadní problém nemám. Vyčítat kopírování slavného originálu v případě franšízy nedává žádný smysl. Tady jde o záměr s plnou podporou majitele práv, tedy Rickeyho Gervaise. Potíž mám s obsazením některých vedlejších rolí, taková Sára Venclovská není dost dobrá herečka a typově mi jako náhražka Lucy Davis nesedne. Český Kancl není ani doslovnou kopií slavného předchůdce, byť logicky musí dodržovat základní schéma a styl. Liší se ale v uchopení jednotlivých postav, dialozích a atmosféře. Zatím mi to vychází na 3*, celkové hodnocení si ale nechám na konec. Dovětek po odvysílání 6. dílu: vlastně to vůbec nebylo špatné a mé určité rozpaky se postupem doby rozptýlily. Čtvrtá hvězdička je sice tak trošku oportunismus proti těm extrémně negativním odsudkům seriálu od řady hodnotících, ale můžu potvrdit, že pozitivní dojmy převládají a v rámci české seriálové tvorby jde o slušný nadprůměr. Kopta uchopil tu postavu jinak než Gervais a jeho sebestředný, sobecký bodrý týpek a sexista k tomu je svým zvráceným způsobem vlastně sympaťák. Umím si představit ještě jednu šestidílnou řadu a vlastně bych za ni byl i docela vděčný. Celkový dojem: 70 %.(5.12.2014)