V úvodní epizodě se Rye Gerhardt, nejmladší člen zločineckého rodinného impéria, rozhodne promluvit do duše nepohodlné soudkyni. Jenže prchlivému mladíkovi se situace vymkne z rukou a v zapadlém bistru dochází k trojnásobné vraždě. Na místě činu ovšem pachatele nečekaně srazí auto, které řídí místní bláhová kadeřnice Peggy. Do vyšetřování nezvykle brutálního masakru se pouští policista Lou Solverson a jeho tchán, šerif Hank Larsson. Na scéně se objevují také zástupci nové zločinecké organizace s plánem na převzetí syndikátu rodiny Gerhardtových. (Česká televize)

tron

Zaujímavý štart prvej série, ktorý je občas WTF (UFO???), ale už prvá časť mi jasne naznačila, že pravdepodobne pôjde o oveľa lepšiu sezónu, ako bola prvá. Sympatické postavy ako na strane policajtov, tak na strane gangstrov (aj záporná postava môže byť istým spôsobom sympatická) i takmer úplná absencia humoru, čo hodnotím kladne, lebo nemám príliš v láske miešanie krvi s humorom. Takisto tu chýba taká až príliš výrazná postava, ako bol Thorntonov malvo v prvej sérii - tu sú všetky postavy súčasťou väčšieho celku a nejde o žiadnu samoúčelnú a kvázi mrazivú one man show. To tiež hodnotím ako dobré rozhodnutie. ()

0verseer

"Okay, then." Presun do sedemdesiatych rokov vyzerá byť dobrý ťah. Prvá epizóda sa aj tentokrát podobne ako v predchádzajúcej sérii neobišla bez niekoľkých mŕtvol. Jediným spojítkom je a zrejme asi aj ostane len otec policajtky Solversen. Z predstavených postáv mi však zatiaľ chýba nejaká dominantná, ktorá by sa zaujímavosťou aspoň dokázala priblížiť k Lorne Malvovi, aj keď možno sa niekto vyprofiluje v ďalšom priebehu. ()

Anderton

Výborný otvarák druhej série. O čo pôjde, je načrtnuté veľmi prehľadne, rovnako aj celý pilot je nakrútený veľmi prehľadne a každá skupinka postáv je predstavená tak, ako sa patrí. Nechýba ani čierny humor typický pre prvú sériu a farebný filter mi taktiež vyhovoval. Tak čo ešte dodať, teším sa na to, ako to bude pokračovať, kam smerovať a čo sakra malo znamenať to UFO. ()

Necrotongue

Úvodní epizoda druhé sezóny mě potěšila pořádnou dávkou černého humoru, slibně vypadajícím příběhem, mladým taťkou Solversonem a hlavně tím, že se zřejmě konečně dočkám vysvětlení masakru u Sioux Falls, o kterém jsem v první řadě nejednou slyšel. Tvůrci tentokrát nešetřili akcí, takže start série hodnotím jednoznačně kladně. ()

SpaceOdyseus

Unikatni fragovska atmosfera je, zda se, zachovana. Ale vypada to, ze nepujde jen o nastavovanou kasi: mysteriozni prvky, ktere byly naznaceny, navnazuji na trosku odlisny zazitek nez posledne. A to je jen dobre. Jinak v tomto dile slo o seznameni s postavama a rozehrani zapletek, ostatne jak byva zvykem v uvodnich epizodach. Nektere podzapletky pusobi na prvni pohled vic vykonstruovane, nez by bylo zahodno (reznik a auto jeho zeny), ale papirem to uplne nesusti. Takze to vypada na dalsi super miniserii! ()