Fargo (TV seriál)

Fargo

Fargo

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2014 - 2015, 18 h 5 min (Minutáž: 20x50 min)

Jeff Russo

Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman, Colin Hanks, Bob Odenkirk, Joshua Close, Shawn Doyle, Joey King, Oliver Platt, Julie Ann Emery, Glenn Howerton, Brian Markinson, Susan Park, Kate Walsh, Leah Cairns, Adam Goldberg, Keith Carradine, Atticus Mitchell, Kirsten Dunst, Jeff Clarke, Russell Harvard, Jesse Plemons, Ted Danson, Patrick Wilson, Jean Smart, Nick Offerman, Brad Garrett, Kieran Culkin, Bokeem Woodbine, Jeffrey Donovan, Angus Sampson, Adam Arkin, Bruce Campbell, Jonas Chernick, Emily Haine, Michael Hogan, Zahn McClarnon, Cristin Milioti, Gregory 'Dominic' Odjig, Lorne Cardinal, Rachel Blanchard, Barkhad Abdirahman, Ann Cusack, Eric Keenleyside, Elizabeth Marvel, Kate Corbett, Keir O'Donnell, Kai Lennox, Greg Bryk, Terry Kinney, Ryan O'Nan, Mackenzie Gray, Sarah Lind, Douglas Chapman, Wayne Duvall, Martin Freeman (vyp.), Elizabeth Bowen, Michelle Thrush, Barry Flatman, Paul Braunstein, Gary Valentine, Jane McGregor, Keegan-Michael Key, Jordan Peele, Blair Young, Stephen Root, Helena Mattsson, Jennifer Copping, Joe Cobden, Dan Beirne, Eve Harlow, Byron Noble, Spencer Drever, Ben Wilkinson, T. Michael Morris, Jason William Day, Tom Musgrave, Cory Gruter-Andrew, Greg Lawson, David LeReaney, Christopher Rosamond, Kelly Holden Bashar, Peter Breitmayer, Dave Trimble, Carlos Diaz, Gordon S. Miller, James Binkley, Kevin O'Grady, Stefan Arngrim, Liam Green, Brian Jensen, Sam Duke

Coeny můžu a původní "Fargo" považuji za jeden z jejich nejlepších filmů, což byl hlavní důvod mého zájmu k tomuto seriálu. A i když se více zaměřuje na černý humor, spolehlivě zabaví, nejednou překvapí a díky množství nápaditých postav, nikdy nenudí.(23.11.2014)

První série je zatraceně dobrý černohumorný krimithriller, který se vyplatí vidět už jen kvůli geniálním postavám B. B. Thorntona a M. Freemana (zásadní, ale přitom uvěřitelný vývoj jeho charakteru je brilantní). Scény, v nichž vystupuje alespoň jeden z nich, mají vždy potřebný náboj. S01: 80 %; S02: 80 %(20.2.2015)

Po desíti dílech nezbývá než chválit a doporučovat všem, co ještě neměli tu čest. Seriálové Fargo mám radši než jeho filmového bratříčka, resp. bratrance, a to je co říct.(19.6.2014)

Prostě a jednoduše - nadšení! Je to trochu něco jiného než původní coenovské Fargo, snad to i postrádá trochu té typické poetiky, ale ve výsledku je to pro diváka (a fanouška původního filmu) setsakra hluboký zážitek.(8.5.2014)

Bavilo mě to víc než Coenovic celovečerák. Billy Bob Thornton zase jednou naprosto luxusní záporák.(19.6.2014)