poster

Fargo (TV seriál)

 • USA

  Fargo

 • Slovensko

  Fargo

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2014 - 2015, 18 h 5 min (Minutáž: 20x50 min)

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman, Colin Hanks, Bob Odenkirk, Joshua Close, Shawn Doyle, Joey King, Oliver Platt, Julie Ann Emery, Glenn Howerton, Brian Markinson, Susan Park, Kate Walsh, Leah Cairns, Adam Goldberg, Keith Carradine, Atticus Mitchell, Kirsten Dunst, Jeff Clarke, Russell Harvard, Jesse Plemons, Ted Danson, Patrick Wilson, Jean Smart, Nick Offerman, Brad Garrett, Kieran Culkin, Bokeem Woodbine, Jeffrey Donovan, Angus Sampson, Adam Arkin, Bruce Campbell, Jonas Chernick, Emily Haine, Michael Hogan, Zahn McClarnon, Cristin Milioti, Gregory 'Dominic' Odjig, Lorne Cardinal, Rachel Blanchard, Barkhad Abdirahman, Ann Cusack, Eric Keenleyside, Elizabeth Marvel, Kate Corbett, Keir O'Donnell, Kai Lennox, Greg Bryk, Terry Kinney, Ryan O'Nan, Mackenzie Gray, Sarah Lind, Douglas Chapman, Wayne Duvall, Martin Freeman (vyp.), Elizabeth Bowen, Michelle Thrush, Barry Flatman, Paul Braunstein, Gary Valentine, Jane McGregor, Keegan-Michael Key, Jordan Peele, Blair Young, Stephen Root, Helena Mattsson, Jennifer Copping, Joe Cobden, Dan Beirne, Eve Harlow, Byron Noble, Spencer Drever, Ben Wilkinson, T. Michael Morris, Jason William Day, Tom Musgrave, Cory Gruter-Andrew, Greg Lawson, David LeReaney, Christopher Rosamond, Kelly Holden Bashar, Peter Breitmayer, Dave Trimble, Carlos Diaz, Gordon S. Miller, James Binkley, Kevin O'Grady, Stefan Arngrim, Liam Green, Brian Jensen, Sam Duke, Ewan McGregor, Carrie Coon, Mary Elizabeth Winstead, Mike Bradecich, Allan Dobrescu (herec, a.z.), Rachel Keller (herec, a.z.), Raven Stewart, Garry Chalk
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  V podstatě takový seriálový datadisk. Ryze postmoderní přístup - rozšíření původního celovečerního filmu. Originální nápad, zasadit do prostředí kultovního snímku Fargo též děj seriálu, ale k dokonalosti tomuto konceptu chybí mnohé, především pak ona příslovečná Coenovská tvůrčí genialita, bratrské duo je scenáristicky i režisérsky úplně jiná liga než jejich novodobí epigoni. Celá ta Coenovsky nezaměnitelná poetika je trochu naředěná, herci sice sympatičtí, ale oproti nedostižnému originálu o třídu níž. A nezachrání to ani Billy Bob Thornton. Ono taky najít někoho lepšího pro role sociopatů než byli Steve Buscemi a Peter Stormare je prakticky nemožné. Pro fanoušky původního klasického Farga je tu samozřejmě mnoho aluzí (pilot začíná naprosto stejným uvozujícím komentářem, stejně jako další díly, náčelník policie je vzbuzen telefonem uprostřed noci v totožné postelové scéně jako Frances McDormandová, jen vajíčka k snídani připravené drahou polovičkou chybějí, k vidění je variace na scénu předčasného odjezdu z vícepodlažního parkoviště, divák také pozná další osudy ve sněhu zahrabaných peněz atd. atd.), atmosféru kultovního snímku z roku 1996 se sice resuscitovat nepodařilo, ale rozhodně vznikla nová kvalita, velmi originálně pojatý nový seriál, nejenom nostalgicky milé připomenutí. Plus marketingově velmi chytrý tah samozřejmě... :-)(22.5.2014)

 • bouncer
  *****

  Zatím hodnotím jen po 2 dílech, ale dám plnou a časem aktualizuji. Je to trochu jiné než film, ale stejně povedené. trochu jsem čekal něco ve stylu seriálu Od sopumraku do úsvitu - tedy děj filmu převyprávěný znovu s příběhem a scénami navíc. Tohle je ale ještě lepší.(28.4.2014)

 • Crocuta
  *****

  Billy Bob Thorton je prostě excelentní, ale zdaleka není jediným důvodem, pro který stojí tento neobvyklý seriál za vidění.(6.5.2014)

 • NinadeL
  ****

  20/20 Pokud se vám líbil film, jeho seriálové rozpracování vás vyloženě potěší. Chladné dny v Minnesotě mají své kouzlo. 1. série je naprostá pecka, lahoda s velkou porcí filmových reminiscencí. Výborné herecké koncerty, atmosféra, která by se dala krájet. A bombičková pointa. Ale 2. série a spolu s ní nádherná Kirsten Dunst je to pravé, co si tělo žádá. 70. roky, chytrá práce se split screenem, lahodná, fungující, zajímavá, s ideálně odměřenými všemi složkami. Kochám se a jsem blažená z Kikina návratu na malé plátno. Drama graduje, mafiánské rodiny proti místní policii... budou mít náhodní očití svědci navrch? Finále vynikající. Už teď se těším na 3. sérii.(14.10.2015)

 • Rex Mundi
  *****

  5* za prvú sezónu, v ktorej som si zamilovala najmä kladných hrdinov. Zmena v druhej ma však sklamala natoľko, že som sa nedokázala preniesť ani cez pilot. Neskôr sa k nej vrátim.(8.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace