Fargo (TV seriál)

Fargo

Fargo

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2014 - 2017, 26 h 55 min (Minutáž: 30x50 min)

Jeff Russo

Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman, Colin Hanks, Bob Odenkirk, Joshua Close, Shawn Doyle, Joey King, Oliver Platt, Julie Ann Emery, Glenn Howerton, Brian Markinson, Susan Park, Kate Walsh, Leah Cairns, Adam Goldberg, Keith Carradine, Atticus Mitchell, Kirsten Dunst, Jeff Clarke, Russell Harvard, Jesse Plemons, Ted Danson, Patrick Wilson, Jean Smart, Nick Offerman, Brad Garrett, Kieran Culkin, Bokeem Woodbine, Jeffrey Donovan, Angus Sampson, Adam Arkin, Bruce Campbell, Jonas Chernick, Emily Haine, Michael Hogan, Zahn McClarnon, Cristin Milioti, Gregory 'Dominic' Odjig, Lorne Cardinal, Rachel Blanchard, Barkhad Abdirahman, Ann Cusack, Eric Keenleyside, Elizabeth Marvel, Kate Corbett, Keir O'Donnell, Kai Lennox, Greg Bryk, Terry Kinney, Ryan O'Nan, Mackenzie Gray, Sarah Lind, Douglas Chapman, Wayne Duvall, Martin Freeman (vyp.), Elizabeth Bowen, Michelle Thrush, Barry Flatman, Paul Braunstein, Gary Valentine, Jane McGregor, Keegan-Michael Key, Jordan Peele, Blair Young, Stephen Root, Helena Mattsson, Jennifer Copping, Joe Cobden, Dan Beirne, Eve Harlow, Byron Noble, Spencer Drever, Ben Wilkinson, T. Michael Morris, Jason William Day, Tom Musgrave, Cory Gruter-Andrew, Greg Lawson, David LeReaney, Christopher Rosamond, Kelly Holden Bashar, Peter Breitmayer, Dave Trimble, Carlos Diaz, Gordon S. Miller, James Binkley, Kevin O'Grady, Stefan Arngrim, Liam Green, Brian Jensen, Sam Duke, Ewan McGregor, Carrie Coon, Mary Elizabeth Winstead, Mike Bradecich, Allan Dobrescu (herec, a.z.), Rachel Keller (herec, a.z.), Raven Stewart, Garry Chalk, Jim Gaffigan, Thomas Mann, Scoot McNairy, Fred Melamed, Karan Soni, Michael Stuhlbarg, David Thewlis, Shea Whigham, Daryl Shuttleworth, James Jordan, Markus Parilo, Mark Acheson, James Downing, James D. Hopkin, James Dugan, Tayden Marks, Dan McDougall, Matt Cooke, Graham Verchere, Caitlynne Medrek, Andy King, Anthony Ulc

Po desíti dílech nezbývá než chválit a doporučovat všem, co ještě neměli tu čest. Seriálové Fargo mám radši než jeho filmového bratříčka, resp. bratrance, a to je co říct.(19.6.2014)

Je super vědět, že na každou svini se někde vaří voda. Martin Freeman se mi po všech kladných rolích s výrazem ňoumy skvěle zhnusil, hrál přesně toho přizdisráčka, kterej byl pro to potřeba. Zaklepat mi vyzáblej Billy Bob na dveře, tak to odpískám sama, předem zavolám rychlou abych hlavně nerušila a nepřidělávala problémy a to všechno s popřáním pěkného dne. Jako Lorne Malvo se řadí do mé pomyslné kategorie postav, ze kterých mám až přehnaný respekt, že nedýchám (Dexter, Frank Underwood). Né však jako ostatní mě seriál zaujal hned u pilotního dílu. Prvními 3 díly jsem se musela mírně prokousat, ale pak už se dostavilo mnoho momentů plných nečekaných zvratů, velkolepého napětí a spletitých situací. Jen mi v celém seriálu chybělo aspoň menší vysvětlení či zmínka KDO to vlastne Lorne Malvo vůbec byl.(5.2.2015)

Pro fanoušky stejnojmenného snímku bratrů Coenových povinnost. Seriálu se podařilo vystihnout jeho atmosféru dokonale a tvůrci velice chytře provázali osudy postav seriálu s dějem filmu - šikovně a decentně. Koukat na tenhle minnesotský zapadákov a jeho osazenstvo je zkrátka neskutečně zábavné. Nemluvě o Billym Bobu Thorntonovi, jehož Lorne Malvo je zkrátka zabijáckou postavou. :)(14.6.2014)

Billy Bob Thorton je prostě excelentní, ale zdaleka není jediným důvodem, pro který stojí tento neobvyklý seriál za vidění.(6.5.2014)

• Hunt

50%. Po prvním naprosto skvělem díle jde rychle úroveň (scénáře) dílů rapidně dolů, postupně už není co vyprávět, natahuje se stopáž, zabýváme se zbytečnými postavami, situacemi a příběh nudí. Moc se mi líbila hudba a herecké obsazení. Pokud by ve výsledku byla 3.- 4. dílná miniserie byla by to pecka, po výsledných 10 dílech zůstala pouze pachuť velkého potenciálu a radosti, že už je konec.(15.7.2015)

• - Spoiler: Scéna, kdy velkoobchodník s potravinami jednoho dne narazí uprostřed bílé pustiny na kufřík s milionem dolarů označeným červenou škrabkou, je odkazem na původní snímek, kam jeden z padouchů (Steve Buscemi) ukryl svůj lup se stejnou peněžní hodnotou. (T081)

• - Joel a Ethan Coen, režiséři původního filmu Fargo (1996), působí u seriálu jako producenti. (BabetakCZE)

• - Představitel neslyšícího zabijáka Russell Harvard se společně se svým bratrem Rennym už hluchý narodil. (geklon)