Fargo (TV seriál)

Fargo

Fargo

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2014 - 2015, 18 h 5 min (Minutáž: 20x50 min)

Jeff Russo

Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman, Colin Hanks, Bob Odenkirk, Joshua Close, Shawn Doyle, Joey King, Oliver Platt, Julie Ann Emery, Glenn Howerton, Brian Markinson, Susan Park, Kate Walsh, Leah Cairns, Adam Goldberg, Keith Carradine, Atticus Dean Mitchell, Kirsten Dunst, Jeff Clarke, Russell Harvard, Jesse Plemons, Ted Danson, Patrick Wilson, Jean Smart, Nick Offerman, Brad Garrett, Kieran Culkin, Bokeem Woodbine, Jeffrey Donovan, Angus Sampson, Adam Arkin, Bruce Campbell, Jonas Chernick, Emily Haine, Michael Hogan, Zahn McClarnon, Cristin Milioti, Gregory 'Dominic' Odjig, Lorne Cardinal, Rachel Blanchard, Barkhad Abdirahman, Ann Cusack, Eric Keenleyside, Elizabeth Marvel, Kate Corbett, Keir O'Donnell, Kai Lennox, Greg Bryk, Terry Kinney, Ryan O'Nan, Mackenzie Gray, Sarah Lind, Douglas Chapman, Wayne Duvall, Martin Freeman (vyp.), Elizabeth Bowen, Michelle Thrush, Barry Flatman, Paul Braunstein, Gary Valentine, Jane McGregor, Keegan-Michael Key, Jordan Peele, Blair Young, Noah Hawley, Stephen Root, Helena Mattsson, Jennifer Copping, Joe Cobden, Dan Beirne, Eve Harlow, Byron Noble, Spencer Drever, Ben Wilkinson, T. Michael Morris, Jason William Day, Tom Musgrave, Cory Gruter-Andrew, Greg Lawson, David LeReaney, Christopher Rosamond, Kelly Holden Bashar, Peter Breitmayer, Dave Trimble, Carlos Diaz, Gordon S. Miller, James Binkley, Kevin O'Grady

Veľmi som sa na tento seriál tešila, no zároveň som mala aj obavy. Film Fargo patrí k mojim veľmi obľúbeným a nechcela som, aby mi ho týmto seriálom pokazili. Seriál sa však vydal veľmi správnou cestou a z pôvoného námetu čerpal len základnú kostru príbehu a štýl tak typický pre tvorbu bratov Coenovcov. Dovolím si tvrdiť, že vo viacerých smeroch film aj prevýšil. Plne a umne využíva seriálový formát na hlbšie vykreslenie postáv a súvislostí na ktoré z logických dôvodov vo filme nie je priestor a preto je kompaktnejším. Jediné čo mi počas celej doby sledovania chýbalo bola hlavná melódia z filmu “North Dakota”, ktorá mi po celý čas znela v ušiach napriek tomu, že hudba, ktorá doprevádzala seriál bola tiež veľmi kvalitná. Avšak dostalo sa mi naplnenia aj v tomto smere keď táto skladba odznela v záverečných minútach seriálu a tak bola nádhernou bodkou. Krajší záver by som si skutočne ani sama nevymyslela.(14.8.2014)

První série je zatraceně dobrý černohumorný krimithriller, který se vyplatí vidět už jen kvůli geniálním postavám B. B. Thorntona a M. Freemana (zásadní, ale přitom uvěřitelný vývoj jeho charakteru je brilantní). Scény, v nichž vystupuje alespoň jeden z nich, mají vždy potřebný náboj. S01: 80 %; S02: 80 %(20.2.2015)

Billy Bob Thorton je prostě excelentní, ale zdaleka není jediným důvodem, pro který stojí tento neobvyklý seriál za vidění.(6.5.2014)

Všechno super. Billy Bob Thornton a jeho prupovídky, pilot na způsob A Film with Me in It, atmosféra věčně promrzlýho Bemidji, absurditky jako nákup ponožek... jen ta Molly je fakt intergalaktická kráva. Jestli spojení "kyselá prdel" v zásadě nedává moc smysl, zrovna na ní pasuje vážně dokonale. Agh!(30.5.2014)

Videl som prvé dva diely a nie som ďaleko od plného hodnotenia. Freeman sa mi pozdával už v Sherlockovi, ale tu už ho začínam vnímať ako ozaj veľmi dobrého herca. Slečna policajtka je sympatická, ale postava Boba Thorntona je priam geniálna. A tiež ma potešila prítomnosť právnika Saula. Takže zatiaľ sú to 4* a teším sa na ďalšie časti. // Po prvej sérii zostávam na štyroch hviezdach. Celkovo to hodnotím ako veľmi dobré, najlepšia dvojica bola jednoznačne Freeman a Thornton ale tiež sa mi veľmi páčila Allison Tolman. Len škoda, že to, ako Malvo vystrieľal mafiu vo Fargu pod nosom dvojice agentov ukázali tak ako ukázali. // Začal som sledovať druhú sériu, po štvrtej časti som povedal, že ak to pôjde takto ďalej, tak práve kvôli druhej sérii zdvihnem hodnotenie na plný počet tak ako som to urobil aj v prípade True Detective. No a teraz, počas sledovania piatej časti som jednoducho musel stlačiť medzerník a dvihnúť to hodnotenie,,,(30.5.2014)