Fargo (TV seriál)

Fargo

Fargo

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2014 - 2017, 26 h 55 min (Minutáž: 30x50 min)

Jeff Russo

Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman, Colin Hanks, Bob Odenkirk, Joshua Close, Shawn Doyle, Joey King, Oliver Platt, Julie Ann Emery, Glenn Howerton, Brian Markinson, Susan Park, Kate Walsh, Leah Cairns, Adam Goldberg, Keith Carradine, Atticus Mitchell, Kirsten Dunst, Jeff Clarke, Russell Harvard, Jesse Plemons, Ted Danson, Patrick Wilson, Jean Smart, Nick Offerman, Brad Garrett, Kieran Culkin, Bokeem Woodbine, Jeffrey Donovan, Angus Sampson, Adam Arkin, Bruce Campbell, Jonas Chernick, Emily Haine, Michael Hogan, Zahn McClarnon, Cristin Milioti, Gregory 'Dominic' Odjig, Lorne Cardinal, Rachel Blanchard, Barkhad Abdirahman, Ann Cusack, Eric Keenleyside, Elizabeth Marvel, Kate Corbett, Keir O'Donnell, Kai Lennox, Greg Bryk, Terry Kinney, Ryan O'Nan, Mackenzie Gray, Sarah Lind, Douglas Chapman, Wayne Duvall, Martin Freeman (vyp.), Elizabeth Bowen, Michelle Thrush, Barry Flatman, Paul Braunstein, Gary Valentine, Jane McGregor, Keegan-Michael Key, Jordan Peele, Blair Young, Stephen Root, Helena Mattsson, Jennifer Copping, Joe Cobden, Dan Beirne, Eve Harlow, Byron Noble, Spencer Drever, Ben Wilkinson, T. Michael Morris, Jason William Day, Tom Musgrave, Cory Gruter-Andrew, Greg Lawson, David LeReaney, Christopher Rosamond, Kelly Holden Bashar, Peter Breitmayer, Dave Trimble, Carlos Diaz, Gordon S. Miller, James Binkley, Kevin O'Grady, Stefan Arngrim, Liam Green, Brian Jensen, Sam Duke, Ewan McGregor, Carrie Coon, Mary Elizabeth Winstead, Mike Bradecich, Allan Dobrescu (herec, a.z.), Rachel Keller (herec, a.z.), Raven Stewart, Garry Chalk, Jim Gaffigan, Scoot McNairy, Fred Melamed, Michael Stuhlbarg, David Thewlis, Daryl Shuttleworth, James Jordan, Markus Parilo, Mark Acheson, James Downing, James D. Hopkin, James Dugan, Tayden Marks, Dan McDougall, Matt Cooke, Graham Verchere, Caitlynne Medrek, Andy King, Anthony Ulc, Scott Hylands, Sylvester Groth, Fabian Busch, Andrew Moxham, Steve Belford, Goran Bogdan, Shea Whigham

Coeny můžu a původní "Fargo" považuji za jeden z jejich nejlepších filmů, což byl hlavní důvod mého zájmu k tomuto seriálu. A i když se více zaměřuje na černý humor, spolehlivě zabaví, nejednou překvapí a díky množství nápaditých postav, nikdy nenudí.(23.11.2014)

5* za prvú sezónu, v ktorej som si zamilovala najmä kladných hrdinov. Zmena v druhej ma však sklamala natoľko, že som sa nedokázala preniesť ani cez pilot. Neskôr sa k nej vrátim.(8.10.2016)

• Hunt

50%. Po prvním naprosto skvělem díle jde rychle úroveň (scénáře) dílů rapidně dolů, postupně už není co vyprávět, natahuje se stopáž, zabýváme se zbytečnými postavami, situacemi a příběh nudí. Moc se mi líbila hudba a herecké obsazení. Pokud by ve výsledku byla 3.- 4. dílná miniserie byla by to pecka, po výsledných 10 dílech zůstala pouze pachuť velkého potenciálu a radosti, že už je konec.(15.7.2015)

Je velice pozitivní, že seriálové Fargo nemá s tím filmovým mnoho společného, jde tedy o vcelku originální kousek. Kousek, který je podobně zamotaný, podobně satirický, až černohumorný jako film, ale přitom se zápletka odvíjí jinak, charaktery se vykreslují jinak a překvapení se tvoří nová. Jistá nepředvídatelnost je v této zamotané krimi esenciální, seriál se neodvíjí tak, jak by obyčejný divák čekal a to je dobře. Míra absurdity je znatelná, ale míra realističnosti je ještě mnohem vyšší a za to náleží tvůrcům (podobně jako dřív Coenům) velký respekt. Pocit ze seriálu je skutečný i mrazivý zároveň a to zejména díky famóznímu Billy Bobovi - troufám si říct, že se jedná o jeho životní roli! 9/10(28.8.2015)

Videl som prvé dva diely a nie som ďaleko od plného hodnotenia. Freeman sa mi pozdával už v Sherlockovi, ale tu už ho začínam vnímať ako ozaj veľmi dobrého herca. Slečna policajtka je sympatická, ale postava Boba Thorntona je priam geniálna. A tiež ma potešila prítomnosť právnika Saula. Takže zatiaľ sú to 4* a teším sa na ďalšie časti. // Po prvej sérii zostávam na štyroch hviezdach. Celkovo to hodnotím ako veľmi dobré, najlepšia dvojica bola jednoznačne Freeman a Thornton ale tiež sa mi veľmi páčila Allison Tolman. Len škoda, že to, ako Malvo vystrieľal mafiu vo Fargu pod nosom dvojice agentov ukázali tak ako ukázali. // Začal som sledovať druhú sériu, po štvrtej časti som povedal, že ak to pôjde takto ďalej, tak práve kvôli druhej sérii zdvihnem hodnotenie na plný počet tak ako som to urobil aj v prípade True Detective. No a teraz, počas sledovania piatej časti som jednoducho musel stlačiť medzerník a dvihnúť to hodnotenie,,,(30.5.2014)

• - Spoiler: Scéna, kdy velkoobchodník s potravinami jednoho dne narazí uprostřed bílé pustiny na kufřík s milionem dolarů označeným červenou škrabkou, je odkazem na původní snímek, kam jeden z padouchů (Steve Buscemi) ukryl svůj lup se stejnou peněžní hodnotou. (T081)

• - Představitel neslyšícího zabijáka Russell Harvard se společně se svým bratrem Rennym už hluchý narodil. (geklon)

• - Spoiler: V 7. díle 1. série "Who Shaves the Barber?", kdy policista Molly (Allison Tolman) navštíví v nemocnici hluchoněmého nájemného vraha, používá pro komunikaci tabulku a fix. Je možné si všimnout, že slovo "deaf" z tabulky zmizí a opět se objeví. (fifas2)