Fargo (TV seriál)

Fargo

Fargo

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2014 - 2015, 18 h 5 min (Minutáž: 20x50 min)

Jeff Russo

Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman, Colin Hanks, Bob Odenkirk, Joshua Close, Shawn Doyle, Joey King, Oliver Platt, Julie Ann Emery, Glenn Howerton, Brian Markinson, Susan Park, Kate Walsh, Leah Cairns, Adam Goldberg, Keith Carradine, Atticus Mitchell, Kirsten Dunst, Jeff Clarke, Russell Harvard, Jesse Plemons, Ted Danson, Patrick Wilson, Jean Smart, Nick Offerman, Brad Garrett, Kieran Culkin, Bokeem Woodbine, Jeffrey Donovan, Angus Sampson, Adam Arkin, Bruce Campbell, Jonas Chernick, Emily Haine, Michael Hogan, Zahn McClarnon, Cristin Milioti, Gregory 'Dominic' Odjig, Lorne Cardinal, Rachel Blanchard, Barkhad Abdirahman, Ann Cusack, Eric Keenleyside, Elizabeth Marvel, Kate Corbett, Keir O'Donnell, Kai Lennox, Greg Bryk, Terry Kinney, Ryan O'Nan, Mackenzie Gray, Sarah Lind, Douglas Chapman, Wayne Duvall, Martin Freeman (vyp.), Elizabeth Bowen, Michelle Thrush, Barry Flatman, Paul Braunstein, Gary Valentine, Jane McGregor, Keegan-Michael Key, Jordan Peele, Blair Young, Stephen Root, Helena Mattsson, Jennifer Copping, Joe Cobden, Dan Beirne, Eve Harlow, Byron Noble, Spencer Drever, Ben Wilkinson, T. Michael Morris, Jason William Day, Tom Musgrave, Cory Gruter-Andrew, Greg Lawson, David LeReaney, Christopher Rosamond, Kelly Holden Bashar, Peter Breitmayer, Dave Trimble, Carlos Diaz, Gordon S. Miller, James Binkley, Kevin O'Grady, Stefan Arngrim, Liam Green, Brian Jensen, Sam Duke, Ewan McGregor, Carrie Coon, Mary Elizabeth Winstead, Mike Bradecich

Tohle jsem snad ani nečekal. Divím se, že mi trvalo tak dlouho se k tomuhle seriálu dostat. Vážně to stojí za to. Takže odehrává se v letech 2006-2007 v americké Minnesotě. Příběh je prý založený na skutečných událostech. Je to prostě konec světa, kde je pořád zima jsou tam samí burani. Při srovnání s filmem to má podobnou atmosféru, prostředí i typ místních lidí. Ve srovnání s filmem tam jsou zajímavější postavy. I výběr herců je lepší. Hlavně samozřejmě Martin Freeman, který hraje místního otloukánka Lestera Nygareda. Pak taky Billy Bob Thornton, ten představuje sériového vraha Lorna Malvo, který městem projíždí. Jejich osudy se střetnou a to Martinův konzervativní život zcela vykolejí. Taky se tam objevují další známi seriáloví herci. Je to celé tak trochu úchylným způsobem divné, ale je to dobré. Celkem mě to dostalo, takový konec jsem nečekal. Je opravdu neuvěřitelné, jakým vývojem prošla Lesterova postava. Během seriálu se podíváme i na další místa. Nakonec spravedlnosti nikdo neutekl... Postavy tu umírají ještě rychlejším tempem než ve Hře o trůny. Hudba je taky vynikající a k seriálu se skvěle hodí. :) 2. série se odehrává v roce 1979. Je tam spousta nových postav a vražd. Pořád to nepřestává být sranda. Děje se to v Mninesotě a Severní a Jižní Dakotě. Celé se to hlavně o válce dvou mafiánských rodin, kterým se do cesty připlete mladý pár. Pak už jen následuje jedna náhoda za druhou. Opravdu se to povedlo. "Všechno odkazuji svému mladšímu a oblíbenějšímu synovi." :D(19.2.2015)

Už filmu jsem dal 5*, zde bych rád ještě přidal, ale už není co. Všech deset epizod má vtip, napětí, brutalitu, která není ošklivá, výtečné dialogy, překvapivé zvraty ve vyprávění... - a hlavně: Martina Freemana a zvláště Billy Bob Thorntona.(6.4.2015)

První řada FARGA mě zahákovala od prvního dílu, po kterém pak občas polevila, ale ve výsledku (i díky silnému finále) rozhodně nadprůměrně pobavila a utkvěla. Stojí především na třech skvěle napsaných, obsazených a zahraných postavách a sice na ušláplém, ale před očima se rychle znepokojivě proměňujícím pojišťovákovi Lesteru Nygaardovi (mrazivý Freeman), tajuplném a excentrickém zabijáku Lorne Malvovi (charizmatický a zábavný Thornton) a columbovské policistce Molly Solverson (roztomilá Allison Tolman), ale k jeho kouzlu vydatně přispívají i silné dialogy, zvraty a nápady, osvěžující zasazení do zasněženého zapadákova, atmosféra a mocné ústřední hudební téma.(19.7.2015)

Po šesti dílech nemůžu vzhledem ke skvělému nástupu pilotu konstatovat nic jiného, než že jde o promarněný potenciál. Cynický spletenec osudů, kde je půlka postav otravná a druhá půlka rádoby cool (naprosto tragická dvojice zabijáků, kteří nikoho vůbec nezajímají) a lidský rozměr se ztratil, tedy až na pár záchvěvů Martina Freemana. Ten zůstává nejzajímavější postavou. - Edit: Po sedmi dílech končím se sledováním.(1.6.2014)

Coeny můžu a původní "Fargo" považuji za jeden z jejich nejlepších filmů, což byl hlavní důvod mého zájmu k tomuto seriálu. A i když se více zaměřuje na černý humor, spolehlivě zabaví, nejednou překvapí a díky množství nápaditých postav, nikdy nenudí.(23.11.2014)