Kolonáda (TV seriál)

Slovensko, 2013, 26x50 min

Ladislav Kraus

Marek Geišberg, Pavel Višňovský, Andrea Karnasová, Kamila Magálová, Jana Hubinská, Kamil Mikulčík, Katarína Kolajová, Ivor Gogál, Jozef Švoňavský, Vladimír Jedľovský, Ladislav Kerata, Ondřej Daniš, Peter Kočiš, Zuzana Porubjaková, Silvia Barčíková, Jana Kvantíková, Ivana Kuxová, Petra Vajdová, Mária Breinerová-Mačáková, Petra Millerová, Hana Gregorová, Marián Mitaš, Matej Landl, Ľubomír Paulovič, Ivo Hlaváček, Ján Gallovič, Zoro Laurinc, Zuzana Dančiaková, František Výrostko, Daniela Gudabová, Marcel Ochránek, Tomáš Ščipák, Ondrej Kovaľ, Pavol Plevčík, Gabriela Dolná, Lucia Párnická, Zuzana Kyzeková, Ladislav Konrád, Tomáš Palonder, Miloslav Kráľ, Ján Dobrík, Ľubica Očková, Gabriela Marcinková, Silvia Petöová, Juraj Hrčka, Ivan Gogál, Vít Bednárik, Jakub Rybárik, Ivan Krúpa, Stanislav Král, Lucia Vráblicová, Vladislav Plevčík, Anna Rakovská, Attila Mokos, Ingrid Ištóková, Vlado Hajdu, Roman Poláčik, Róbert Jakab, Elena Kolek-Spaskov, Juraj Ďurdiak, Peter Trník, Edita Borsová, Tomáš Vravník, Filip Tůma, Michaela Majerníková, Lucia Lužinská, Ivo Ladižinský, Eva Gašparová, Andrea Kiráľová, Zita Furková, Martin Hronský, Michal Ďuriš, Matúš Krátky, Erik Ollé, Ivan Šándor, Zuzana Tlučková, Dana Košická, Tomáš Krištof, Ivo Bis, Peter Foldesi, Milan Ondrík, Adam Gažo, Marián Slovák, Elena Podzámska, René Štúr, Daniela Kuffelová, Teo Miller, Milada Rajzíková, Alfréd Swan, Peter Šimun, Zuzana Skopálová-Jányová, Tibor Vokoun, Michaela Kapráliková, Anna Višňovská, Alexandra Palatinusová

Najväčšie guilty pleasure za posledných cca 5 rokov, preto tie neobjektívne a recesistické ***, tešil som sa na každý ďalší diel. Na slovenských TV som nevidel film alebo seriál už pekne dlho a tak skoro ani určite neuvidím, aj to, že som (spolu s Nunkou:)) pozeral tento vymakaný seriál je viac menej náhoda a "osud":))). Úplne "divák friendly", ak to berieme v kontexte klasického zabedneného konzumenta všetkého shitu, čo beží v našich televíziách(najmä súkromných). Inak samozrejme scenár je podobne kvalitný ako pri House of Cards, atmosféra do špiku vypointovaná ako pri True Detective, silný dramatický akcent ako pri najsilnejších dielach od Triera, postavy psychologicky premakané sťaby ich tvoril "psychológ" Kieslowski (najmä postava "femme fatale" v podaní neopakovateľnej Andrey Karnasovej je úžasná, skrátka Pani Herečka!:))) Ach jaj... Ale aby som nebol len ironický, Pavel Višňovský a Petra Vajdová sú skutočne vynikajúci herci, bez srandy!!!(8.4.2014)

• klerik

Ďalší seriál od STV, ktorý v sebe skrýva viac... Niektoré dejové línie sú trápne, ale tie našťastie aj rýchlo končia. Problém je hlavne v tom, že keby som nebol "donútený" tak seriál odignorujem (podobný prípad ako KRIMINÁLKA STARÉ MESTO či ZLOMOK SEKUNDY). Technická stránka je hlavne v interiéroch totiž príšerná. Absencia osvetľovača mala byť asi umelckou výpoveďou, ale mňa to inscenačné prevedenie plné tieňov strašne iritovalo... Herecké výkony (aspoň väčšina) sú v pohode a hlavná dejová línia vzhľadom na počet dieľov znesiteľná...(6.4.2014)

• Želik

Kladne hodnotím akurát úvodnú pieseň od Petra Cmoríka a to, že sa to točí v reálnom prostredí a nie v nejakej garáži. Inak ma to nejako extra neoslovilo. Dopozerať to ale dopozerám. Možno to len potrebuje čas. Postava Zuzany v podaní A.Karnasovej mi ide neskutočne na nervy.(6.2.2014)

• Purity1711

Keďže sa to natáčalo cez leto v našom meste Turčianske Teplice, mal som možnosť si v tom aj 3x zahrať. Príbeh zatiaľ nič moc, ohodnotím neskôr. Naši obyvatelia aspoň zvýšia sledovanosť :D(20.1.2014)

Problém domácich seriálov je v zlom scenári a herecky nezvládnutých úlohách, na ktoré reaguje publikum najhoršie možne a teda, že si na to časom zvykne. Malý projekt RTVS na rozdiel od konkurencie využíva nové tváre, kde najmä starší herci držia vysoký štandard. Príbeh sa pohybuje v atraktívnom prostredí kúpeľov s uveriteľnými situáciami aj postavami. Na záver napätie na naše pomery až neštandardne graduje čím je Kolonáda malým slovenským zázrakom.(2.9.2014)