Životní šance

Problémový a naštvaný jedenáctiletý sirotek Stet, který pochází z texaského městečka, skončí po smrti své svobodné matky v elitní hudební škole National Boychoir Academy na východě Spojených států. Stet sem vůbec nezapadne a s ostatními kluky si nerozumí. Záhy se ocitne v bitvě dvou vůlí s náročným sbormistrem, který rozpozná chlapcův mimořádný talent, zatímco se v něm snaží probudit tvůrčího ducha i lásku k hudbě. Herecká esa - včetně Dustina Hoffmana, Kathy Batesové, Eddieho Izzarda, Debry Wingerové, Joshe Lucase a Kevina McHalea - a zajímavá skupinka začínajících hvězd se v rolích učitelů a mladých zpěváků snaží probojovat ostrými celonárodními soutěžemi, aby povznesli chlapecký sbor na zcela novou úroveň a zazářili mezi konkurencí. (HBO Europe)

Aljak

Pekné, teda najmä svojim tematickým základom zasadeným do prostredia chlapčenského speváckeho zboru. Príchodom nového talentu v podobe Steta sa rozbieha relatívne pokojná zápletka, ktorej by vôbec nezaškodilo viac zlomových momentov. Okrem tej rivality medzi Stetom a Devonom tam bolo veľmi málo momentov, ktoré by akýmkoľvek spôsobom spestrili celý dej. Takže všetko stojí najmä na samotnom chóre, jemných chlapčenských hláskoch a charizmatickom Dustinovi Hoffmanovi. Ale to je príliš málo, aby to bolo na viac ako 3*. ()

angel74

Tento příběh chlapce, který se z pozice rebela dostane s notnou dávkou sebezapření až k metám nejvyšším, není ničím výjimečný. A je v podstatě jedno, jestli jde o hudbu, sport nebo cokoliv jiného. Životní šance se striktně drží předem jasně daného mustru, čímž film padá do nezáživného průměru, z něhož jej nevytáhnou ani herecké hvězdy, které v něm účinkují. Hudební čísla bych si představovala přeci jen trochu stravitelnější pro běžného posluchače, i když sama jsem se několikrát nechala unést libozvučnými tóny vycházejícími z hrdel talentovaných mladíků. (60%) ()

venalce

Filmů na tohle téma je spousta a tenhle nevybočuje z řady kromě toho, že v něm hrají samé známé tváře. Ale aspoň to nikoho neurazí a není to otravné jako mnoho jiných filmů podobného ražení. Jde vyloženě o film pro chvíle, kdy máte chuť na něco poklidného. Jen nesmíte přemýšlet nad tím, že jeho poselstvím vlastně je, že pokud máte to štěstí a v genetické loterii vyhrajete nebývalý talent, můžete se dočkat i toho, že se k vám rodiče začnou hlásit. Jinak si prostě vychutnejte prvotřídní pěvecké výkony včetně závěrečné písně. ()

dom156

Velmi nenápadné dílko, které mě potěšilo. K 12.4.2020 jen 793 lidí, zde hodnotilo a přitom by si zasloužilo i zde od hodnotitelů větší pozornosti.Sice se jedná o nevšední příběh kluka, který má skoro až božský hlas, ale jeho cesta je plá trnů ostrých šutráků. Forma vyprávění je zajímavě podaná, že rád doporučím tento film i přes mé průměrné hodnocení. ()

Malarkey

Chlapecký sbor není úplně tématem, který by na první pohled mohl zaujmout každého. To pro mě ale nebyl ani jazz ve filmu Whiplash. Přitom z Whiplashe jsem byl po shlédnutí úplně vyřízenej, zatímco z tohoto filmu jsem si řekl maximálně to, že na něm nebylo nic vysloveně dobrého a ani špatného. Prostě průměr s celou sborovou parádou. ()

• Natáčelo se na Manhattanu (New York), na Yale University v New Haven a na Fairfield University. (SONY_)

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)