Liga nepotřebných (amatérský film)

League of Dispensables, The

(festivalový název)

Akční / Komedie

Česko, 2013, 76 min

Je to ujetarna, to je jasny. Ale ja se bavil. A to se pocita... :)(18.2.2015)

:-)))) Co k tomu dodat:-) Pokud někdo bude čekat nějaký umělecký zážitek, tak ať se radši na tento snímek nedívá.. Je to prostě haluz, která k amatérskému natáčení patří..(7.5.2014)

No zkrátka úlet. Netřeba nějak obšírněj komentovat. Vznik něčeho takovýho v našich podmínkách je pecka.90%(2.2.2014)

Prvá liga v amatérskom filme. A vo výsledku by som to ani nepovažoval za amatérsky film, možno len tým, že herci si vystačili aj ako režiséri, scenáristi a kameramani. Takáto štvorica superhrdinov nepotrebuje ako predlohu žiadny komiks, vystačia si so skutočným svetom a hračkárskymi rekvizitami. Akcia a efekty prekvapujú v správnych chvíľach a v tom najlepšom zmysle aj svojim prevedením, keď prinútia vyprsknúť smiechom naraz z viacerých dôvodov. –––– Tyvole, já přejel supermana. –––– Jsem Tchoř a přícházím v míru.(6.5.2014)

Dá se říct, že mě to docela i bavilo. Jde o amatérský film, který se ale nebojí velkých akcí a efektů. Parodie je to většinou toho slabšího ražení, ale své nápady to taky má a jsou rozhodně lepší. Hodně pobaví dialogy a naopak pár scén, kdy se jen řve jsou takové uspávací, když člověk nemá moc naspáno. Do nadprůměru film posunuje hudba, která sice není mého gusta, ale do filmu skvěle zapadne.(22.8.2014)

• - Se štábem spolupracovalo mnoho lidí, jen na závěrečný Harlem Shake na náměstí přišlo přes 100 lidí. (Zdroj: Lukáš Šimandl)

• - Natáčení trvalo 14 natáčecích dní. (Zdroj: Lukáš Šimandl)

• - V lednu 2014 si filmu všimla společnost Xtreme Cinemas, která film dostala oficiálně do české distribuce. (Zdroj: Lukáš Šimandl)