Liga nepotřebných (amatérský film)

League of Dispensables, The

(festivalový název)

Akční / Komedie

Česko, 2013, 76 min

• Terva

CITÁT - K této události došlo teprve nedávno...... Jedna za snahu něco pro Český film udělat. Bohužel u mě se to minulo účinkem.(14.9.2014)

Ulítlý akční amatérský film s hrdiny jako Thoř, Sperman, paní Halková, Neviditelný, Multimega univerzalman, Vasil Stopořev a Dvě čiči je skvělá česká parodie na Avengers. Nehledejme zde žádnou logiku, je třeba se nechat vtáhnout do řady blbin, nesmyslných ptákovin, nic neočekávat a bavit se. Jen mne mrzel ten krutý trest na závěr filmu, kdy otec ztrestal svého zlobivého syna Thoře. Zákaz Facebooku na dva dny a domácí vězení.(21.6.2014)

Jasně je to píčovina, ale píčovina celkem povedená a zábavná :D Na amatérský film velmi dobré.(21.5.2014)

• Gekacuk

Tak tedy nelíbilo a to vůbec. Když je něco sračka, tak to nepřestane být sračka, ani když je vyrobená skoro zadarmo. V tom filmu nefunguje vůbec nic. Kdyby to bylo jen amatérské, tak by člověk leccos odpustil. Navíc je film prvoplánově tendenční a aktivistický, vezoucí se na módní vlně čecháčkovského pravičáctví. Zkrátka nic, nic, nic, co by nestranného diváka zaujalo. Je to příklad způsobu, jak se nemají točit filmy. Obyčejně tyhle amatérské či poloamatérské filmy chválím, protože mají alespoň nějakou myšlenku, nápad, či společenskou kritiku. Ale tohle je od začátku až do konce naprosto jalové a sterilní. Vystačí si s primitivními sexismy a buranskými odkazy na minulost. Je to jednoduchý a předvídatelný filmeček pro náctileté, nic víc.(14.5.2014)

Zajímavé...Neříkám, že děj je nějak moc uchvacující,tento druh humoru není pro každého. Ale když to beru jako amatérský film, tak musím ocenit filmařinu. Když to dělá jen pár lidí "na koleně" - kamera, střih a podobné se jim povedlo. To musím ocenit...(19.6.2014)

• - V lednu 2014 si filmu všimla společnost Xtreme Cinemas, která film dostala oficiálně do české distribuce. (Zdroj: Lukáš Šimandl)

• - Se štábem spolupracovalo mnoho lidí, jen na závěrečný Harlem Shake na náměstí přišlo přes 100 lidí. (Zdroj: Lukáš Šimandl)

• - Celý film se s výjimkou úvodní titulkové sekvence z Prahy natáčel v Žatci. (Zdroj: Lukáš Šimandl)