Mnohem lepší než první filmové zpracování Adler-Olsena, Žena v kleci. Možná je to delší stopáží, a tím pádem delším časem na proniknutí do příběhu, možná jsem si jen více zvykl na obsazení postav a možná je to úplně něčím jiným. Zabijáci jsou dobrou filmovou detektivkou, která za celé dvě hodiny nesleví z téměř zběsilého tempa. Jsem zvědavý na další filmy ze série. 70 %(17.12.2015)

Nejsem erudovaným specialistou na dánský právní systém, ale přesto si troufnu tvrdit, že důkazy získané neoprávněným policejním vloupáním nejsou příliš použitelné k usvědčení zločinců. Zejména těch z vyšších kruhů, kteří by si zasloužili řádně prošťourat konečník násadou od koštěte, ale místo toho se usmívají do kamer pod ochrannými křídly nejdražších právníků. V tomto směru jsem velkým fandou kakabusoidního výrazu komisaře Mørcka a jeho zarputilosti v boji s nedotknutelnou smetánkou, nicméně absence závěrečného překvapení při sledování detektivky mi nedovoluje udělit víc než tři hvězdy.(5.11.2015)

Carl Morck je další zachmuřenej krutopřísnej detektiv, kterej má v obličeji vepsanou všechnu bolest světa, je jako brácha Wallandera nebo Harryho Hola. S šíleným výrazem připomínající důchodce uprostřed slev „znáte z letáku“ pobíhá po severním Dánsku a hledá spravedlnost. Tihle na práškách závislí vyšetřovatelé v permanentní depresi jsou stejně nejlepší. Je to jako milovat Clinta Eastwooda, jen se mračí a v koutku úst žmoulá párátko, ale když dávaj v telce Hodný, zlý a ošklivý, tak se určo budete dívat. Já si tedy taky neumím představit, že by se někdo, kdo pracuje u policie mohl uchylovat k optimismu a dobré náladě. Úplně to vidím – sluníčkový detektiv XY ráno vyskočí z postele, po cestě do práce si pobrukuje něco od Hanky Zagorové, udělá všem z oddělení zelený čaj, shrne dění ze včerejšího dílu Cest domů a jde vyšetřovat brutální masakr plnej krve a neopodstatněnýho násilí. To Carlovi rozumíme spíš, po revíru mu pobíhá škodná, takže je jasný, že se bude mstít, jen ještě nevíme komu.(13.2.2015)

Pokračování kriminálky, která jde stejnou cestou. Dobrá atmosféra i děj. Trochu jsem se bál odtajnění vraha hned na začátku, ale nevidím v tom žádný problém. Napětí nechybí a oproti prvnímu dílu je ho mnohem víc. Tak jako v prvním díle nevidím moc velkých problémů. Důležité je, že si drží stejnou úroveň a i možná lehce převyšuje .. 8/10 = 86%(5.2.2016)

Od severského filmu jsem očekával hutnější dávku, ale jinak mi to přišlo jako velmi precizní spracování. Dali si opravdu záležet s detaily, takže to vypadá velmi pěkně. Jenže dějově, obsahově mě to zrovna nechytlo, ani nenadchlo. K tomu hlavní vyšetřovatel v podání Nikolaje Lie Thase, s tím jsem měl problém. Jeho hraní je aspoň v tomhle filmu jen o tom, že čučí do blba a ještě jako blb. Jeho kolega na tom je o něco lépe lépe. Ivšem krom dospělé verze postavy Kimmie, to na mě herecky moc dobře nepůsobilo. Tady byl vyzdvihován do popředí příběh a samotná výprava na úkor hraní, aspoň můj dojem. Jako jsou v tom i určité podivnosti, ale díky té preciznosti, která z toho na mě vyzařovala nejvíce, se dají pominout. Fajn byla hudba i atmosféra. To umějí. A výprava do elitářské společnosti z níž vzešli tzv. zabijáci, není nic nového, tohe téma bylo zpracováno již víckrát a pro mě mnohde i zábavněji.(31.5.2015)

• - Okrem Dánska, kde prebieha dej filmu, pracovali filmári aj v nemeckom Hamburgu. (MikaelSVK)