Líbí se mi, že svět kriminálky Q není přikrášlován, všechno špinavé a zranitelné. Proto mě chvílemi překvapovala houževnatost Kimmie, která si dokázala poradit s takovými věcmi, až jsem čuměla a přišlo mi to v této přízemní kriminálce až nepatřičné. Ale vlastně mě to nijak zvlášť při sledování nerušilo. Spíš si pořád nedokážu zvyknout na tempo vyprávění u severských filmů (prozatím jsem měla možnost jich zhlédnout jen pár, ale pokaždé mi přišli mnohem delší, než doopravdy byly). Rozhodně to není špatný film, pokud máte rádi špinavé kriminálky, tak jen s chutí do toho. Lepší 3*.(3.10.2015)

Jedna z nejsolidnější detektivek staré školy. Zápletka trochu vypůjčená z Muži, co nenávidí ženy; nicméně noir prostředí severského státu dokresluje dokonale ponurou bezvýchodnost, kterou rozplétají nepříliš sympatické duo detektivů. Lyrika opravdu jak od Finchera.(12.5.2016)

Bezvadně odvyprávěná krimi nálož se správně odpudivými záporáky. Na ty dramaticky nejintenzivnější dánské fláky od Vinterberga, Triera nebo Bierové se to nechytá, ale v rámci žánru výborná práce.(22.2.2017)

Nejsem erudovaným specialistou na dánský právní systém, ale přesto si troufnu tvrdit, že důkazy získané neoprávněným policejním vloupáním nejsou příliš použitelné k usvědčení zločinců. Zejména těch z vyšších kruhů, kteří by si zasloužili řádně prošťourat konečník násadou od koštěte, ale místo toho se usmívají do kamer pod ochrannými křídly nejdražších právníků. V tomto směru jsem velkým fandou kakabusoidního výrazu komisaře Mørcka a jeho zarputilosti v boji s nedotknutelnou smetánkou, nicméně absence závěrečného překvapení při sledování detektivky mi nedovoluje udělit víc než tři hvězdy.(5.11.2015)

Prepracovanejšie, rozmáchlejšie a vedľajšími postavami zaujímavejšie než Žena v kleci. Len ten hlúpy oslí mostík (útek z cely) pred vyvrcholením tomu podlamuje latku prvotriednej kriminálky. A samotné vyvrcholenie mohlo byť dlhšie a vyhrotenejšie.(5.6.2015)

• - Okrem Dánska, kde prebieha dej filmu, pracovali filmári aj v nemeckom Hamburgu. (MikaelSVK)