První díl byl trošku náročnější. Hůř se totiž zvykalo na hlavní dvojku vyšetřovatelů. S druhým dílem už to ale bylo daleko jednodušší. A i přesto, že oba hlavní aktéři nepředvedli dvakrát moc emocí v rámci ponurosti příběhu, výsledek byl více než zajímavý. Celé dvě hodiny jsem film sledoval tak intenzivně, jako kdybych poprvé viděl Muži, kteří nenávidí ženy a to je podle mě výsledek, který jsem u severské kriminálky přesně potřeboval. Výborný příběh, ponurost prostředí, složité postavy…co víc chtít. Nemůžu se dočkat dalšího filmu…(29.6.2015)

• Slartibarkfast

Carl Mørck je hlavním vyšetřovatelem v nově zbudovaném oddělení Q, které se zabývá dlouho nevyřešenými případy. Jednoho dne se jim na stůl dostane materiál o 20 let staré dvojnásobné vraždě. Carl udělá vše pro to, aby zapeklitý případ vyřešil. Bohužel jsem před zhlédnutím filmu měl tu čest číst onu knihu, která pravda je malinko přitažená za vlasy, ale pořád to není nic oproti filmu. Ten je naprosto jiný než knižní předloha. Navíc s nesympatickými herci. Vše ubíhá raketovým tempem a ač má film bezmála dvě hodiny, vzniká tu jakási patlanina, jako když hodili jeden výtisk společně s Dětmi kapitána Granta do drtičky, a pak ze zbytku poskládali jen polovinu příběhu. Nebavilo mne to a nelíbilo se mi to. Tragický počin, který si cestu do mého srdce rozhodně nenašel. 40%(2.12.2015)

„THOMAS A MARIE JORGENSENOVI. DVOJČATA. POBODANÍ. MARIE BYLA PREDTÍM ZNÁSILNĚNÁ“… „ALE TADY STOJÍ, ŽE JE PŘÍPAD VYŘEŠENÝ…“ /// Druhej celovečerák o kodaňským krimi oddělení „Q“, je na tom podobně jako ten první. Nenudí, ale moc nepřekvapí. Prostě standardně dobrá kriminálka, který se stydím dát „jen“ 3*. Severský atmosféry a drsnýho (místy až brutálního) příběhu jsem si užil dostatečně. Škoda, že na konci místo vrnění blahem řeším, proč mě to nestrhlo stejně jako Muži, kteří nenávidí ženy. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,Zabijáci“, kterou v roce 2008 napsal Carl Valdemar Jussi Henry Adler-Olsen, číst nebudu. 2.) Mám rád, když si ženský hrajou s ohněm. 3.) Thx za titule ,,majo0007“.(23.1.2015)

I'm sorry, ale mne sa tá „severská pochmúrnosť“ už trochu prejedá. Stále je to síce poctivo odvedená práca, ale za posledné roky tu boli desiatky podobných kriminálok. The Absent One je tak podobný napríklad Milénium trilógii alebo na vlas rovnaký s prvou minuloročnou kriminálkou z oddelenia Q s názvom The Keeper of Lost Causes. Jednoducho len štandardná krimi, ktorá ničím výrazne neprekvapí a celé to pátranie tak nejako vyplynie úplne do prázdna bez jediného momentu kedy by bol divák napätý alebo kedy by ho mrazilo. Navyše aj tie postavy dvoch detektívov sa mi po druhý krát zdali maximálne opozerané, keďže to v podstate len variuje udalosti a konflikty z taktiež nijako zvlášť výrazného The Keeper of Lost Causes. Kriminálny priemer, ktorý keby nenatočili Severania tak sa nad ním nikto zvlášť nepozastavuje. Tretie pátranie tohto tímu si už asi nechám ujsť. CELKOVO: 3* (6/10)(3.4.2015)

Severské kriminálky se pro mě asi stanou velmi vyhledávaným artiklem. Nemám Zabijákům co vytknout. Vynikající chladná atmosféra a skvěle vystupňované napětí v příběhu, kde detektivové postupně skládají mozaiku odloženého případu.(24.11.2015)