Povedený kriminální thriller podle mého na hranici mezi 3 a 4 hvězdami. Vyprávění nepostrádá napětí, místy nečekané zvraty, někdy jsou ovšem situace malinko přitažené za vlasy. Výsledek povyšují výtečné herecké výkony.(28.3.2016)

Severské kriminálky se pro mě asi stanou velmi vyhledávaným artiklem. Nemám Zabijákům co vytknout. Vynikající chladná atmosféra a skvěle vystupňované napětí v příběhu, kde detektivové postupně skládají mozaiku odloženého případu.(24.11.2015)

Film se tváří z počátku jako zajímavá a skvěle provedená kriminálka, pak se ale jaksi zvláštně vyvine v "suchý" a nevýrazný "revenge" kousek ... Všechno tak nějak vyplyne do prázdna a veškerý děj a snažení hrdinů přijde na zmar. Provedení je výborný, to rozhodně ... ale ne tak, aby mě to nutilo dát výš než 3***. Je to trochu škoda, ten potenciá je dobrej. Navíc je to dost zneklidňující a brutální či násilný, ale prostě to jaksi není úplně ono. Ale kvalitní film to je bezesporu!(11.2.2015)

Tentokrát nejde o únosy, ale psychopatickou zlatou mládež, kterou po letech dohání školní zločiny. Pro mě nejslabší z celé krimi série, ale za vidění stojí.(22.5.2016)

Švédové mají Larssona, Dánové Olsena a my jen toho zkurveného, egoistického grafomana, soudruha učitele Vívegasyna, jenž se se svými harlekýny plnými pouťových životních mouder trefil přesně pět kvocientních bodů nad abonentku Blesku, a tak tu o nejprodávačích bohužel rozhoduje početní převaha otylých husákových samic. Tudíž se asi budeme ještě pár Báječných let pod konzumními matronami nekulturně Vybíjet u Románů pro transvestity a kvalitních předloh pro filmy tu bude jako cigánů. Uuups, chtěl jsem říct jako šafránu, pandžábočechové už skoro v menšině nejsou. Proto našinec vždy jen tiše závidí a nadšeně plesá nad kvalitní, skvostně natočenou a chytře vrstvenou skandinávskou detektivkou, chladnou jako kunda frigidní Dánky, syrovou jako počasí v Kattegatu a surovou jako vikinský nájezd. Tato je navíc dochucena neotřelým pátracím tandemem dvou áček (Arab a autista), kteří to nakonec dají kurevsky sežrat a předvedou záchvat džihádu i nedotknutelné severské smetánce. A mně osobně na rozdíl od některých mých zdejších gayfriendů vůbec nevadilo rozbití klasického vrahozahradnického klišé tak, že od počátku přesně víme, co je kdo za hajzla.(14.5.2015)