Severské kriminálky se pro mě asi stanou velmi vyhledávaným artiklem. Nemám Zabijákům co vytknout. Vynikající chladná atmosféra a skvěle vystupňované napětí v příběhu, kde detektivové postupně skládají mozaiku odloženého případu.(24.11.2015)

Skvělá severská záležitost! Čím to, že mně ty jejich krimi thrillery tak baví? Jména nevyslovitelná, většinou tmavé prostředí, zima... Zabijáky jsem sledoval opravdu jedním dechem. Konec skončil skvěle a těch pár nelogičností odpouštím... Tím myslím akční zápletku. Jinak konec sám, také super. V americkém filmu bychom viděli jak taťka se synem spolu nakonec navštíví hambárnu a tam si spokojeně u burgru s hranolkama poláčí... Herci mi moc sedli, hlavně ústřední duo. No a Kristen (coby mlaďounká studentka) byla sladká a kdyby ke mně domů přišla takhle promoklá a chtěla osušit.. asi bych jí také neodvezl na její kolej. :-) navíc mi připomněla jednu mojí spolužačku. Na rozdíl od ostatních zde komentujících jsme neviděl předchozí ,,díl'' ale při čtení komentů shledávám, že je to možná dobře. Tenhle film rozhodně doporučuji! Dávám za 4 trofeje. * * * *(1.11.2015)

Tentokrát nejde o únosy, ale psychopatickou zlatou mládež, kterou po letech dohání školní zločiny. Pro mě nejslabší z celé krimi série, ale za vidění stojí.(22.5.2016)

Tak tohle mě přikovalo do křesla a já jen hltal to, co bylo jasné od začátku, ale přesto zpracované tak, že nešlo přeskočit ani minutu, aby neunikla ani nitka příběhu nebo jen pohled krví podlitým okem. Oproti prvnímu dílu jsem se tu v ničem nenudil a to seversky sychravé podání příběhu prostě hltal jako v poslední době žádný jiný film. Ano, netvrdím, že to bylo něco neskutečně inovativního, nebo že jsem prostě teď jen měl větší náladu na krimi detektivku než jindy, ale tohle mi sedlo, možná i kvůli tomu, že tentokráte to bylo trochu osobní. Vygradované perfektně. Plných pět hvězd nedám skutečně jen za to, že film odhalí pachatele tak brzo, postupně ale odhaluje další a další části minulosti, které doplňují celkový obrázek... Kašlu na to, dávám pět :) ~~~ PS: Chci další, kde je další film, další! ~ PPS: A tohle do našich kin nikdy nepřijde...(31.1.2015)

Kvalitatívne takmer na rovnakej úrovni ako prvý príbeh z oddelenia "Q" - Žena v klietke. S rovnakými plusmi aj mínusmi. Film je to výborný, o tom niet pochýb. Bohužiaľ, napriek tomu, že sa divák vďaka solídnemu spracovaniu snímku postupne dozvedá nové a nové skutočnosti, obrovskou škodou zostáva fakt v podobe poznania identity samotných zabijakov. Pre thriller je proste neprípustné, aby nedisponoval zvratom, ktorý diváka neusadí do sedla. Dávam prednosť filmom v tomto žánri, keď neviem, kto, čo, prečo pácha.(21.10.2015)