poster

Slow West

 • Velká Británie

  Slow West

 • Slovensko

  Slow West

Akční / Thriller / Western

Velká Británie / Nový Zéland, 2015, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gaaron
  ***

  Jedno velké přání, aby to vysoko nad průměr mířilo celistvě a ne "jen" mnohými momenty. Spokojenost veliká, smutek z nevyužitého potenciálu nemenší.(17.7.2015)

 • maddy
  **

  Slow West, Slow Movie. Spojenie Michaela Fassbendera a westernu sľubovali slušný filmový zážitok, no akurát sa mi potvrdilo to, že western patrí k mojim úplne najmenej obľúbeným filmovým žánrom. Aj keď v prípade Slow West to možno nebude tým žánrom, ale tým, že sa jedná o nešťastný pokus o kopírovanie Coenovcov, avšak bez trefného coenovského scenára a silnej réžie a tak to pomalé tempo, aj napriek veľmi skromnej 80-minútovej dĺžke, skôr otravuje, než by si ho divák užíval. Technicky síce nie je Slow West natočený nijako zle. Má krásne prírodné scenérie, dobrú kameru, slušné herecké výkony, akurát je to jeden tuctový nezaujímavý príbeh, ktorý takmer po celý čas nič vzrušivé neprinesie, tých pár postáv je nezaujímavých, nevyvolá ani jednu emóciu a v mojom prípade som nepostrehol ani kúsok atmosféry. Ono to tak celé nijako začalo, nič výrazné sa tam nedialo, na konci chvíľu postrieľalo a skončilo. Bez toho, aby som cítil akékoľvek zaangažovanie do deja alebo nejakú myšlienku. Za mňa teda nuda. CELKOVO: 2* (4/10)(5.6.2015)

 • JitkaCardova
  *****

  Jakmile překonáte první nevěřícné a trapné okamžiky, kdy se bojíte, že je to všechno míněno doslova, objeví se všeříkající pohádková hvězdná obloha, jakou odnikud na Zemi nelze spatřit, a když do ní mladý Jay navíc vystřílí "Orionův pás", můžete se uvolnit a začít se z hloubi duše radovat. *** Maclean nenatočil western, ale jeho fantastickou, precizně a něžně ironicky posunutou reprezentaci: řekněme, že je to dokonalý, hladce (až na kost) oholený western pro hipstery (a je mi v bídě té pravdy jasné, že spousta lidí bude o tomhle filmu dozajista jako o westernu smýšlet se vší vážností). *** Celý narativ, ale i všechny vizuální detaily a dourčení jsou vymyšleny, rozvinuty a patřičně posunuty s přísnou ironickou licencí, která dbá na to, aby každý výjev i prvek byl co do interpretace především naprosto nekomplikovaný, křišťálově zjevený a tím pádem ad absurdum přepjatý a nemožný. Děj sestává z logického sledu ryzích poetických zkratek, metafor, ideálních abstrakcí, prostých jakékoli reálné nedokonalosti, situačních šumů, komplikací... (Chápejte a představujte si v ryzích idejích : "oblohu posetou hvězdami"; "naivního holobrádka"; vymydleného mladíčka; mladíčka celého(!) i s koněm zacákaného od bláta; zkušeného pistolníka; modrokabátníky a indiánobijce; mazaného spisovatele; jak vypadá zastřelení, jak vypadá neškodné postřelení šípem; jak vypadá tragický omyl v lásce; jak vypadá praktická životní realita, když jsou kolem vás všichni mrtví (totiž všichni ti, kteří si to pro svou krátkozrakost donebevolajícně jasně vysloužili) a zůstane jen odvážné děvče v rozpuku, ostřílený (opět doslova, jednou ho ostřelili do ramene, jednou do lýtka) pistolník a dvě blonďaté siroty á la Jeníček s Mařenkou. Etc. *** Vzniká tak rozkošně svěží, neustále vnitřně příjemně napjaté a nesmírně originálně vtipné dílo, které přitom ze stále stejné vzdálenosti disciplinovaně dodržuje, stopuje a v rozmarných kruzích opisuje westernový řád, avšak každého diváka, který by v něm chtěl spatřovat vážný westernový kus, bude neustále a s železnou pravidelností vyhazovat ze sedla, dokud si dotyčný neuvědomí, že nesedí na koni, ale na důkladné a ad absurdum v každém ohledu dotažené atrapě, k níž je pomyslné sedlo připevněné dvoumetrovou rozhoupanou násadou ujařmeného bystrovtipu. *** Vděčná, že se autor tohoto geniálního nápadu nenechal unést ani neustoupil, že nevznikla žádná bláznivá ulítlá fraška, ale že ten žert dotáhl rovnoměrně a zodpovědně, se stále stejně střídmě, ladně i suše odměřovaným humorem až do konce samého. *** Jedná se o vnímavý experimentální celostní komentář k westernu, posunutý na druhou stranu od jádra, než kam se vydala taková Kelly Reichardt se svým Meek's Cutoff, přičemž nezávislý, inteligentní divák by si měl umět užít až na tresť oboje. ***(2.8.2015)

 • dzej dzej
  *****

  Fascinující revize westernového žánru očima Evropana (hrdina Jay přichází za oceán hledat lásku, režisér John přichází za oceán hledat vavříny), romaticko-realistická dvojice ústředních hrdinů, explozivní černý humor, beautiful scenérie (točeno na Novém Zélandu), nekontrolované výtrysky ultranásilí, grandiózní finále. Fassy dává, western žije a SW je práce čistá jak lilium. WANTED! a jedna z top žánrovek letošního roku...(4.6.2015)

 • MartinezZ
  **

  Roztahaná slátanina podtrhující pravidlo "Stejný scénárista a režisér = průser". Plusem je tu jen titntítko Kodi, Michael a to, že některé záběry a scény skutečně pěkně vypadají. Western natáčený na Novém Zélandu a se scénářem za starou zlámanou fusekli. ~~~ 1,5*(1.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace