poster

Rick and Morty (TV seriál)

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 13 h (Minutáž: 22 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
  • - V několika epizodách se objeví postava bílého muže s blonďatými vlasy, duhovými kšandami a tričkem s obrázkem míče na americký fotbal. Na míči jsou římské číslice XVIII, III a V. Justin Roiland řekl v interview, že jde o část tajné zprávy, na které se domluvil se svými přáteli/kolegy Alexem Hirschem, spoluautorem seriálu Gravity Falls (od r. 2012) a Jasonem Ruizem, který se podílel na seriálu Murder Police (od r. 2013) a jejíž další části budou v jimi vytvořených seriálech. (Firebug)

  • - Improvizace má na poměry animovaných seriálů v Rick and Morty zásadní místo. Scénář se píše retrospektivně. Tvůrci napíšou, k čemu má postava dospět a následně přicházejí s variacemi, jak k tomu dojde, přičemž je brán ohled i na vklad herce. Některé slovní výměny jsou improvizované zcela (např. celá předtitulková scéna první epizody). Velký vliv má taky editor dialogů Tommy Meehan, který z několika desítek replik vybírá tu, která v seriálu zazní a často sáhne i po nějaké "pokažené". Vrcholem improvizace je potom 8. epizoda 1. série "Rixty Minutes" a 8. epizoda 2. série "Interdimensional Cable 2: Tempting Fate", kde  téměř všechny scény z televize improvizovali herci. (Firebug)

  • - Dan Harmon a Justin Roiland vytvořili první náčrt seriálu na jedno posezení za 6 hodin v Harmonově nábytkem nevybavené kanceláři v areálu Paramount Pictures. (Firebug)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace