Kung Fury

(festivalový název)
  • Švédsko Kung Fury (festivalový název) (více)

Hlavní hrdina snímku, policista Kung Fury, se vydává na cestu za pomstou svého přítele, kterého zabil největší kung-fu zločinec v dějinách lidstva, Adolf Hitler. Fury cestuje časem do dob nacistického Německa, aby Hitlera zničil jednou provždy. (Santa666)

H34D

Šíleně nadsazená řežba, která slouží jako pocta i parodie osmdesátkových akčních filmů. Největší stupidity a klišé jsou přetvořeny v čirou zábavu. Hlášky fungují jak mají, lacinné efekty jsou sympatické a skoro se stydím přiznat, že i hudba je zde vynikající. Půl hodina je tak akorát k zachycení esence všeho dobrého na špatných filmech 80. let... 8/10 ()

MartinezZ

Zklamání. už před nějakou tou dobou byl venku takový ten trailer ukazující, co by mohlo vzniknout. A ten nevypadal špatně. Když se dalo poté vědět, že film skutečně vznikne, docela jsem se těšil na ne nezajímavě vypadající osmdesátkovou koninu, ve které bude bizarnost, kung-fu, Hitler, lepé vikingské děvy, dinosauři, správně praštěný vizuál... Ale nijak blíže jsem dění nesledoval. No a nyní namísto filmu přichází třicetiminutový sestřih nijak na nic nenavazujících scének s několika dobrými nápady, který zase jen ukazuje, jaký film b mohl vzniknout. Ale tohle má být ten film a díky tomu to nefunguje. Absurdních bláznovin je tu dost, ale furt jde jen o náhodně na sebe naplácané scénky a spíše to má asi navnadit na nákup retro-like hry, než jako i krátký film. Většinu toho nejlepšího bylo vidět už kdysi v prvotní ukázce a traileru. Bizarní absurdity ano, ty tu jsou, humor ale za dobu tvorby kamsi vyprchal. ()

DaViD´82

Komunitou zafinancovaná überpocta a (srdce/kule)rvoucí vyznání lásky pokleslým VéHáeSkovým osmdesátkám skrze ryzí esenci (ta hudba, ta hudba!) veškeré jejich "nostalgické guilty pleasure svébytnosti". Znáte-li videoherní hříčku Blood Dragon, tak Kung Fury je takový její filmový bratránek z bleděmodrého těsta, jehož velkou výhrou je, že ač tvůrci z Laser Unicorns během stopáže (a ostatně i mimo ) absolutně neznají míru, tak znají míru v tom, jakou délku zvolit, aby se to nepřejedlo. Na druhou stranu tady je v každé scéně tolik nápadů, odkazů, řemeslné šikovnosti, absurdností a citací, že se to během jedné projekce při nejlepší vůli stejně nedá pochytit čili ono se to ve výsledku na celovečerní stopáž vlastně i vyšplhá. ()

InJo

Pardon, ale tuhle zhulenou kanonádu šílených nápadů si nelze užít ani jako extrémně nadsazenou parodickou poctu (leda, že by mi bylo tak o 20 let míň). Absolutně bezkoncepční megabizár, v němž je možné úplně, ale ÚPLNĚ vše (např. aby parťák hlavního hrdiny měl hlavu triceratopse). I navzdory krátké stopáži jsem měl problém to vůbec dokoukat. 20 % ()

anais

V podstatě podobná úroveň a kvalita jako Rodriguezův úsek projektu Grindhouse nebo následující filmy o Machetovi. Zásadním rozdílem je ale způsob financování (Kickstarter), zcela fandovský základ, a vůči obsahu přiměřená stopáž, kterou ta videoklipová retrosmršť naplní tak akorát, aniž by začala nudit. ()

• Film byl natočen na digitální zrcadlovku Canon 5D a kameru Sony FS-700. (Hawaj)
  • Film je možné pozrieť si zdarma na oficiálnej stránke: www.kungfury.com. (Gothar)
  • Film si odbil svoju premiéru na festivale v Cannes 2015 a v ten istý deň i na serveri YouTube. (toi-toi)

Fassbender a Kung Fury 2

Fassbender a Kung Fury 2

13.02.2018

Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se… (více)