Kung Fury (festivalový název)

• Švédsko

David Sandberg

Linus Andersson

Linus Andersson

Nils Moström

Když vás parta magorů svým nadšeneckým produktem strhne tak, že imbecilně hýkáte už v první minutě a hltáte další a další narážky, nápady a detaily, máte o věci rychle jasno. Doba příšerných akčních béček a "insert the coin" videoherních terminálů znovu ožívá a doprovází ji neuvěřitelné fandovské nasazení s mohutným dopingovým nástřelem. Těch třicet minut je pozlacených, jelikož každá navíc by už zřejmě bolela a každou chybějící bych oplakal (schován za osmibitovou herní konzolí, poslouchaje synťáky a huga čaga). Stydlivá slza v oku.(30.5.2015)

Vše podstatné řečeno již jest. Pocta, osmdesátky, votafak, bomba. Chci z toho nejméně jeden celovečerák, prosím. Jinak kobru na vás.(19.6.2015)

Prvních deset minut mě nakopalo do kulí, až mi přeskočila fistule. Jen je škoda, že ta první třetina je zároveň nejzdařilejší, nejpřekvapivější a nejnadupanější částí filmu, protože zbylé dvě obsahují sice kopec parádních nápadů, ale citelně nedotažených, někdy tlačených zbytečně na sílu a nijak extra nebaví. Nicméně celkově je to prostě parádní projekt a nesklonit se před jeho statečnými tvůrci je na facku pinďourem!(31.5.2015)

Po dlouhé době jsem si dala na noc krátkometráž, které dávám tak dvakrát do roka a do dne. Kdo má pak klidně spát, pánové, po takové náloži? Díky svaté trojce DDD budu mít ještě příští týden tiky od smíchu ! Já, takový mírumilovný človíček jsem propadla davovému šílenství jako mnozí......byla jsem zvědavá a napnutá jak kšandy, proč tady kde kdo pálí pětky, tak teď už to vím. Bylo tam pár momentů ke konci, které bych vystřihla, ale i tak to byla síla a ty hlášky stojí za to :-)(30.5.2015)

• TheRaven

Jestli chcete zavzpomínat na osmdesátá léta, ať už vážně nebo parodicky, nestačí vzít pár typických aspektů tehdejšího mainstreemu, nakombinovat je s dalšími nesmysly a dohnat vše ad absurdum. Třicetiminutová zbytečnost bez jediného vtipného momentu. Ucházející hudba. Jdu si pustit Žhavé výstřely.(7.6.2015)